Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1010 postów 542 komentarze

Moje komentarze

 • @stanislav 19:29:14
  No i co ja mam z Panem począć?

  Miły Pan jest, chociaż tak niegrzeczny i ograniczony. Proszę przyjąć do wiadomości, że taki program jest teraz Polsce potrzebny.

  A wszystko, co Pan pisze - opiera się na złudzeniu, że to, co głosi Pańskie środowisko ma jakiekolwiek znaczenie.

  Proszę się więc nie żołądkować.
  „Imperium, gdy powstanie…”
 • @Anna-PK 00:27:39
  W dalszym ciągu udaje Pani niewiedzę? UK jest państwem liberalnym co do zasady, zmultiplikowanej dekadami wycofywania się państwa z kolejnych zadań i zobowiązań publicznych. Szkocja natomiast ma rząd socjaldemokratyczny, który jednak może działać jedynie w ramach systemowej dewolucji władzy ze szczebla centralnego.

  "Nie dosyć, że Pan toleruje aby na Pańskim blogu mnie i nawet moją rodzinę wyzywano i obrażano".

  No to mnie Pani ma, przyznaję. Kiedy troll i szur biorą się za łby pod moim tekstem - faktycznie przestaję śledzić jakie dusery prawią sobie nawzajem.

  Co zaś się tyczy reszty - jestem dziennikarzem, co mi się przytrafiło - opisałem. Przyczyny i okoliczności, jak je rozumiem - również. Zawarłem także fragment na temat możliwego odmiennego punktu widzenia, bo przecież nie dodaje Pani nic ponad to, co zawarte w tekście stanowisko liberalne.

  Nie bardzo natomiast wiem czego Pani oczekuje - żebym nie znajdował się w miejscach dotkniętych powodzią? Żebym nie analizował czy żebym nie opisywał rzeczywistości w sposób, który Pani nie odpowiada? Przecież może Pani wolnościowo tego wszystkiego nie czytać - i problem z głowy.
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 20:10:58
  "mam szacunek dla Szkotów za ich złożoną trudną historię, za utrzymanie tradycji, za niezależne myślenie, za humor i nie odważyłabym się na to aby krytykować ich za...liberalizm właśnie".

  "jaki ten szkocki system liberalny jest nieskuteczny"

  Pani nie rozumie, żartuje, czy świadomie kłamie? Problemem jest liberalizm BRYTYJSKI, niwelowany tylko w zakresach, w których to ustrojowo możliwe przez szkocką wspólnotowość.
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 18:36:33
  "mnie też Pan pytał:
  "A tak z ciekawości - do czego więc, Pani zdaniem, powinno służyć państwo i jakie ma zadania?""

  I co, odpowiedziała Pani?
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 16:30:37
  Pani ma predylekcję do uogólnień, typową dla wszystkich odrealnionych doktrynerów.

  Mamy tu opisany konkret: brak wyspecjalizowanych służb i procedury pomocy dla ofiar powodzi. A Pani sobie pływa po "zamordyzmach", "regulowaniu drzewek" itp. Jeszcze baranek winien Pani bieżyć, a motylek latać z takim podejściem.

  Aha, i co to jest, że w kolejnym wątku tak kogoś zaprząta gdzie mieszkam? W gości się ktoś wprasza?
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 15:29:14
  Ma Pani rację, przywiezienie tym ludziom worków z piaskiem - równałoby się nieludzkiemu wręcz zamordyzmowi.

  Faszo-komunizm wyzierałby właściwie z każdego worka...
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 00:11:35
  Pani sobie czyta BBC, a ja tam byłem. Taka to różnica.

  Spokojnych snów.
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 23:39:03
  No ale nie w tym rzecz, że powodzie się zdarzają - tylko właśnie w systemie niesienia pomocy. Albo zostawiania ludzi samym sobie.

  Nie odpowiedziała Pani na pytanie: czego Pani oczekuje od państwa, wydaje się to być krótka lista, więc pewnie da się zmieścić w poście?
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 22:00:01
  "Jeżeli obywatele Dumfries faktycznie mieliby potrzebę posiadania dodatkowych służb przeciwpowodziowych, to by je sobie stworzyli" - stworzyli, nosiliśmy worki. Okazało się to niewystarczające.

  "Państwo ma za zadanie odpowiedać
  na zapotrzebowanie jakie jest zgłaszane przez obywateli" - a jakie jest Pani zapotrzebowanie na usługi państwa?
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 21:18:27
  "nie akceptuję Pańskiej sugestii, że państwo powinno stworzyć i opłacać służby, które będą siedzieć świątek i piątek aby zareagować na powódź".

  A tak z ciekawości - do czego więc, Pani zdaniem, powinno służyć państwo i jakie ma zadania?
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 20:21:30
  Skoro nie przeczytała Pani komentowanego tekstu...
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 18:55:57
  Przed Thatcher państwo było państwem, a nie sklepikiem z majątkiem publicznym na sprzedaż i usługami publicznymi do komercjalizacji.
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Anna-PK 17:54:15
  Mieszkańcy - jak o tym w tekście - za dobre dla siebie uznali niezalanie ich mieszkań i stan ten próbowali osiągnąć. Niestety, sami - bez pomocy służb państwowych, dokonać tego nie byli w stanie.

  Zjednoczone Królestwo (nie mówimy bowiem bynajmniej o problemie szkockim) zorganizowane jest na sposób liberalny nie tyle w skutek "wieloletnich obyczajów", co odgórnych reform, datujących się na rządy Thatcher oraz jej następców, stopniowo prywatyzujących kolejne służby i usługi dotąd publiczne, co w radykalny sposób ogranicza do nich dostęp.

  Szkocja na tym tle, właśnie w skutek "wieloletnich obyczajów" - jest jeszcze najbardziej zżyta i wspólnotowa, w przeciwieństwie do dużo silniej zatomizowanej (i stratyfikowanej społecznie) Anglii.
  Powódź w państwie liberalnym
 • @Rzeczpospolita 21:08:14
  Nie zrozumieliśmy się. Zapytałem o PO i PiS - bo, niestety, to rządy tej mafii stanowią dziś rzeczywistość polityczną w Polsce.

  Wszystko zaś, o czym tu rozmawiamy - to świat wirtualny i konstrukcje teoretyczne, w sferze postulatywnej oddające nie to, co jest, ale co być powinno.

  I dziwię się, że niektórzy uczestnicy dyskusji mają problem z odróżnieniem tych dwóch stanów.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • @Rzeczpospolita 16:20:02
  A Pan pisze programy dla PiS-u czy dla PO?

  Niemal cały ten portal kręci się wokół pomysłów dla ODZYSKANEGO państwa polskiego, natomiast dyskutanci wpadają w egzaltację, jakby wybór był między wejściem do Lwowa we wtorek, a podbojem Marsa w środę.

  Spuśćcie wszyscy troszkę ciśnienia z główek, drogie dzieci.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • Samobójstwo bierności
  Wizja "jeśli Polacy nie będą żądać niczego od innych - to nikt niczego nie zażąda od Polski" - należy do najgłupszych i najbardziej samobójczych w Polskiej polityce.

  M. in. tak "rozumując" upadła I Rzeczpospolita.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • Linia sporu
  Część z wypowiadających jest przeciw restytucji na Kresach w imię "solidarności z ludem ukraińskim przeciw polskim panom". Rozumiem. Mam inne zdanie.

  Inni chcą spokoju nawet za cenę ustępstw Polski wobec banderowskich nazistów. Nie rozumiem i mam zdecydowanie odmienne zdanie.

  Ci sami wreszcie chcą Polski małej, słabej i biernej, po cichu grabionej przez Niemców i Żydów. Tego nigdy nie przyjmę, nie zaakceptuję i zawsze będę się opierać.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • Żydzi sobie poradzą
  Co zaś się tyczy roszczeń żydowskich wobec Ukrainy - to Żydzi sobie bez nas znakomicie poradzą, po co im konkurencja? To raczej my możemy skorzystać z nacisku wywieranego przez nich na Kijów.

  Inaczej skończy się jak na Łotwie. Na bezpośrednie polecenie Kongresu USA - państwa bałtyckie uchwaliły ustawy o zwrocie majątków WYŁĄCZNIE "ofiarom holocaustu" i ich potomkom, tym samym pomijając np. polskich właścicieli żyjących w Inflantach Polskich.

  Niektórzy z tu dyskutujących chcieliby podobnie oszukać Polaków - spadkobierców z Ukrainy. Żydzi wezmą co zechcą i tam, a my mamy mieć związane ręce?
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • Jeszcze raz wszystkim próbującym okraść Polaków
  Zabór polskiego mienia przez Niemców i Żydów TRWA OD 30 LAT.

  Nie potrzebuje żadnych "precedensów", "moralnych uzasadnień" itp. Dokonywany jest prawem kaduka, przy współpracy władz III RP i niemal nieistniejącym oporze narodowym.

  Opór ten jest tak słaby także dlatego, że naród polski wyzzuto z własności. Należy więc uczynić wszystko, by ją ODZYSKAĆ.

  Wszyscy doradzający Polakom, by porzucili własne majątki odebrane im niegdyś na Kresach - to albo ZDRAJCY, albo GŁUPCY, chcący trzymać naród polski w biedzie i ogłupieniu, kiedy inni bogacą się naszym kosztem.

  Sprzedawczyki i durnie - zamilknijcie i pozwólcie Polsce się odrodzić.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie
 • @interesariusz z PL 19:58:29
  Będzie im Pan mógł dalej buty lizać, tak jak lubi.
  Będzie o nas głośno na Ukrainie

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031