Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
800 postów 361 komentarzy

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 08:56:50
  ...ja byłem i jestem za Obroną Terytorialną. Rozbudowaną i dosprzętowioną w stosunku do obecnego, niewystarczającego stanu.
  Skoro straszą nas drugą Rzezią Wołyńską – powtórzymy Sahryń!
 • @powiew świeżości 10:27:30
  A kto tu postuluje apostazję? To po prostu stwierdzenie faktu, że rzymski-katolicyzm wpłynął na dzieje Polaków w kierunku odmiennym, niż w przypadku wielu innych narodów słowiańskich.

  Zawsze wszystkim czytelnikom doradzam - proszę czytać LITERALNIE to, co napisałem. A nie to, co im się wydaje, że napisałem.
  Hej, Słowianie?
 • Tylko, że...
  Po pierwsze - ten sam dr Kuprianowicz został dwa tygodnie temu przez ten sam rząd pana wojewody - powołany na współprzewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych, a zatem PiS tradycyjnie walczy więc z problemami, które sam produkuje. Także na odcinku polsko-ukraińskim.

  A po drugie - ten sam wojewoda Czarnek również dwa tygodnie demonstracyjnie wycofał swój patronat z lubelskiego Kongresu Kresowian.

  Po prostu - PiS działa jak każda bezprogramowa partia wyborcza. Pilnuje wprawdzie, by nikt nie kłusował wśród jej elektoratu ideowego, ale samo chce łowić wyborców w chwiejnym centrum.

  Po klęsce i "hołdzie jerozolimskim" - PiS najpierw więc wywołało nieco chaotycznego zamieszania, by następnie skorzystać z tragicznej okazji i cynicznie zagrać nutą kresową. Dudę na Wołyń czy lubelskiego wojewodę przeciw banderowcom - wygnały przecież nie sumienia - tylko lęk przed utratą patriotycznych głosów Polaków.

  Równolegle jednak PiS na swój typowy sposób przygotowuje się do wyborów samorządowych: chowając nieco wariatów i odsuwajac na trochę w cień skompromitowanych największą pazernoscią. Ma to dać partii Kaczyńskiego głosy normalsów, przynajmniej tych zrażonych jałowością i groteskowoscią parlamentarno-ulicznej "opozycji".

  Oczywiście, ze strony PiS-u to kolejne już dwójmyślenie i oczywiście też należałoby wykorzystać ujawnione zakłamanie kaczystów i ewidentne pasmo porażek międzynarodowych, ściąganych przez nich na Polskę - do budowy prawdziwie polskiej alternatywy.

  Niestety, choć widzi to i rozumie wiele osób i środowisk - i tak zapewne skończy się jak zwykle: na gadaniu.
  Ukraińska prowokacja w Sahryniu
 • @mac 18:35:45
  Zgoda. Ale właśnie dlatego, że odwraca się uwagę Polaków - trzeba tłumaczyć i wyjaśniać.
  Useless, but fun i jedna groźna ustawa
 • @MacGregor 09:55:10
  A w którym fragmencie tekstu piszę coś o "słowianofilstwie" lub do niego zachęcam? Czasem warto przeczytać co się komentuje, zamiast zgadywać po tytule...
  Hej, Słowianie?
 • Falsyfikacja
  Życie właśnie negatywnie weryfikuje popularny wśród niektórych pogląd, zgodnie z którym "no już trudno, że jesteśmy z Amerykanami, bo oni przynajmniej na swoich nie napadają".

  Rosnące i zapowiadane koszty dominacji amerykańskiej nad Polską dowodzą, że Waszyngton właśnie swoich (służących) zaczął grabić najmocniej.
  Gut Polaczek, gut…!
 • @norwid 18:21:34
  "Swoją drogą cała kampania polska tatarów jest niezwykle ciekawa. Tam gdzie południowi Słowianie, Madziarzy, Niemcy dostawali tęgie baty na północy Tatarzy napotykali zacięty opór. Walki w Małopolsce, na Mazowszu cechowały się niezwykłą jak na Europę manewrowością. Po prostu Polacy najszybciej zastosowali taktykę wroga i nękali go nieustannie".

  Niech się Pan nie gniewa, ale to bajki. Jaki opór, jaka manewrowość? Pod Lublinem, Zawichostem, Raciborzem, Sandomierzem?

  Jeden, jeden przypadek skutecznego (bez następstw) uderzenia polskiego, Tursko Wielkie - to uderzenie na mały oddziałek stanowiący część rozpoznania akurat rozkładający jurty. Szczęście, a nie "zastosowanie taktyki wroga". Jakie nękanie? Zamknięcie się na Wawelu, czy ucieczka księcia Bolesława na Węgry? Ukrycie się księcia Konrada na Mazowszu?
  Jak naprawdę przegraliśmy pod Legnicą
 • @Oświat 12:13:04
  No tak już jest, że teksty dzielą się na:

  1. "zabrakło mi w nim..."

  i

  2. "za długie!"

  Pozdrawiam serdecznie :)
  Marceli Szpak dziwi się światu
 • @Oświat 09:20:37
  Szanowny Panie

  Doczytał Pan do końca? To znaczy, że się dało.

  Nie doczytał Pan? To znaczy, że niczego, np. czasu Panu nie ubyło :)
  Marceli Szpak dziwi się światu
 • Oby Bóg dał Panu siłę i spokój.
  Pozdrawiam z serca.
  Zamiast pożegnania
 • @Analityk 07:48:47
  Oczywiście, więcej takich działań - tym silniejszy nacisk na prokuraturę.
  Wnoszę o ściganie prezydenta „Izraela”
 • Co powinna zrobić POLSKA prokuratura
  Stanowisko prokuratury - gdyby działała zgodnie z prawem - mogłoby jedno:

  Tak, stwierdzamy w wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego, że doszło do popełnienia czynu zabronionego, określonego art. 55a ustawy o IPN.

  A następnie co najwyżej mogliby ogłosić, że z powodów formalnych nie mogą postawić zarzutów osobie, która popełniła w/w czyn ze względu na jej status dyplomatyczny. Stwierdzenie czynu zabronionego jest jednak oczywistością i koniecznością - i mogłoby także uzasadnić dalsze kroki, jak w szczególności uznanie R. Riwlina za PERSONA NON GRATA na terytorium RP.

  Ścisłej kontroli, zwłaszcza pod względem formy, organizacji oraz głoszonych treści powinny zostać poddane zarówno tzw. "Marsz Żywych", jak i pobyty w Polsce obywateli "Izraela" związane z odwiedzaniem przez nich terenów dawnych niemieckich obozów koncentracyjnych itp.
  Wnoszę o ściganie prezydenta „Izraela”
 • @Slav 23:39:24
  Odpowiedź brzmi: to bierz się Pan do roboty, żeby ich do Polski nie wpuścić, a tych co już są i nas doją wyrzucić. Inni za Pana mają robić?
  Dlaczego należy doprowadzić do zniszczenia „Izraela”
 • @ikulalibal 22:52:21
  Ależ po co w tę biedę? Zamieszkają sobie w lepszym klimacie, np. w Kalifornii. I tylko czynsze będą dalej od nas pobierać. No chyba, że naprawdę się nie damy. Czyli inaczej, niż teraz. Bo teraz pobierają czynsze - i chcą więcej siedząc w Izraelu i napuszczajac nam na głowy islamistow. Taka to różnica.
  Dlaczego należy doprowadzić do zniszczenia „Izraela”
 • @Oświat 20:00:53
  Ha, ale to już problem naszego własnego braku konsekwencji.
  Jak naprawdę przegraliśmy pod Legnicą
 • @AgnieszkaS 19:18:15
  Tymczasem w III RP - oczywiście - korupcji nie ma.
  I znowu durna demagogia zamiast realnej zmiany!
 • @gnago 19:30:20
  Czarnek. Przemysław Czarnek. Doktor habilitowany nauk prawniczych.
  PiS kontra Bataliony Chłopskie
 • @Oświat 21:00:21
  Proszę czasem zmieniać trasy spacerów.
  Dlaczego musimy opuścić NATO
 • @Murzynio 23:19:02
  "Rabowal"? Nie. Odbierał co nasze, polskie.
  Dramat lokaja
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  "znad Tamizy"
  Skąd? :)
  Hajdamacka pogarda i polska siła

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031