Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
761 postów 341 komentarzy

Moje komentarze

 • Fakty, nie słowa
  Mili państwo, co Putin z Millerem wygadują, to oczywiście nie ma znaczenia. Ważne, czy faktycznie całe przedsięwzięcie może nam się przydać. Tymczasem na razie odpowiedź ministra Budzanowskiego bije rekordy absurdu: "a na cholerę Europie tyle gazu..." Panie, do cholery, to Pana gaz?! Jak Gazprom chce to niech go za darmo rozdaje, co panu do tego! Jak ktoś tu słusznie napisał: brać, ino swojego pilnować, a nie jęczeć, że jak koniczka dają to czesać go będzie trzeba!
  Nie zmarnujmy szansy!
 • @Eugeniusz Sendecki 01:53:35
  Gieniu, to jest notka, a nie traktat historiozoficzny...

  W zbliżaniu do Zawiszy - to bym się na Twoim miejscu ze mną nie licytował, bo więcej się na niego napracowałeś, niż mi kiedykolwiek przyszłoby do głowy. A już sugerowanie OD mnie, któremu kiedyś odmawiałaś prawa do jakiejkolwiek katolickiej ortodoksji - doprawdy już zakrawa na żart.

  Ale miło, że czytasz :)
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Ukraina, tranzyt, łupki
  Jeśli chodzi o kwestię ukraińską - pełna zgoda. Nasza ówczesna "obrona strategicznego sojusznika" była po prostu żałosna, nie połączona bowiem nie tylko z korzyściami dla Polski, ale wręcz ze wzmocnieniem czynników zarazem antypolskich i antyrosyjskich na Ukrainie (o innych kwestiach związanych z podobieństwem relacji Polski i Rosji wobec banderyzmu pisze np. tutaj: http://chart.nowyekran.pl/post/90305,banderowcy-w-rosji-bez-rejestracji).

  Co do tranzytu - interes dla Polski oczywiście polega na ustalenie opłaty za tranzyt, ale także na wzmocnieniu naszej pozycji - upraszczając na oddaleniu w ten sposób groźby mitycznego "zakręcenia kurka".

  Gaz z łupków to wciąż głównie polski dylemat - zwłaszcza w kontekście możliwych inwestycji węglowych.
  Nie zmarnujmy szansy!
 • Mity są mitami
  A co to ma do rzeczy? Po prostu - świadectwa, że Piłsudski przewidział przebieg I wojny światowej pochodzą z okresu po jej zakończeniu. Odnośnie wojny prewencyjnej - brak jakichkolwiek dowodów np. w źródłach francuskich, że ktokolwiek ze strony polskiej faktycznie ją planował i proponował. I tyle.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Mity o marszałku
  Żeby pozostać przy faktach - to mit wojny prewencyjnej jest drugim z upowszechnianych przez piłsudczyków (po szeregu świadectw jak to Komendant genialnie przewidział przebieg I wojny światowej) oczywiście na podstawie wyłącznie późniejszych wypowiedzi i publikacji. Na tej zasadzie można zapewniać, że genialnie się przewidziało pogodę na zeszły czwartek, tudzież, że wszystkim się chciało dobrze zrobić dobrze, tylko inni nie dali...
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Anglii nie widzimy
  Panowie, ale mechanizmy polityki żydowskiej są jednak opisane w polskiej literaturze politycznej dość dobrze, by wspomnieć tylko fundamentalne dzieła Giertycha i Gluzińskiego. Jednak postrzeganie działań brytyjskich - choćby via loże, zwłaszcza w Rosji - jest już w naszej historiografii znacznie słabsze, albo traktowane li tylko jako pochodna np. domniemanych interesów żydowskich.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • "Wady narodowe"
  Wszystko to prawda - ale niestety tzw. wady narodowe, czyli najczęściej uleganie prowokacjom i złemu przywództwu, to pewien smutny constans. Zmienna, którą przyjmujemy do wiadomości jako oczywistość - choć to jest właśnie główny problem do przezwyciężenia. Drugim zaś - jest wspomniana w notce większa czujność w obserwowaniu uwarunkować zewnętrznych.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • @Ptasznik z Trotylu 08:57:49
  No cóż, na ziemiach łotwskich władza Niemców nie była niczym dziwnym, ale w tym przypadku mamy, niestety, do czynienia z politykiem, który przyznaje się do "polskich korzeni"...
  Łotysze nie chcą euro?
 • @radzioron 19:24:15
  Jasne, a resztę dzierżą Arabowie. Głównym odbiorcom mięsa halal są kraje muzułmańskie. To spisek żydo-islamski? Ale oczywiście, bardziej patriotycznie jest wykończyć polską produkcję i oddać rynek Niemcom i Francuzom.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @Wrzodak Z. 15:51:55
  Panie Pośle, gdybym był Kazachem - to zapewne by mi to przeszkadzało. Ale staram się jednak patrzeć na doświadczenia Nazarbajewa z polskiej perspektywy.
  Osiągnięcia Kazachstanu
 • @fan-wolności 17:26:19
  Przecież jest bez bebechów. A warto wiedzieć o czym się rozmawia.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @liberalkonserwatywny 16:03:22
  Obrona Świerczewskiego? Przecież nie tym jest ten tekst.
  Awatar
 • Nadprodukcja?
  Jeśli chodzi o produkcję rolną w Rosji odsyłam np. do tych danych: http://geopolityka.org/komentarze/1922-rolnictwo-instrumentem-polityki
  Białoruś karmi Rosję
 • Stalin jako młot na "elity"
  Warto też jednak zastanowić się na znaczeniem przywoływania Stalina we współczesnej polityce. Wyraża on w niej nie tylko tęsknoty imperialne, co przede wszystkim marzenie o silnym przywódcy stanowiącym przeciwwagę dla elit, odbieranych jednoznacznie negatywnie. W tym sensie jest to też tradycja Iwana Groźnego, ale już nie Mikołaja II.

  Ciekawie pisał o tym Aleksander Bowdunow: http://rossia3.ru/politics/russia/stalin_future
  Co nam zostało po Stalinie?
 • 200 lat!
  Wspaniała Małżonka Wielkiego Człowieka. Warto dodać, że w samym SP (o czym Autor wie doskonale) padała często ofiarą pomówień i jawnej wrogości ze strony tych członków Stronnictwa, którzy śpieszyli się do osobistej kariery i liczyli skrycie na zaspokojenie swych ambicji przy wykorzystaniu nazwiska Prezesa. Znosiła to dzielnie, zawsze wspierając Męża.
  Irena Siła – Nowicka kończy 100 lat
 • Można też posłuchać
  Chyba wygodniej, niż czytać: http://w658.wrzuta.pl/audio/6kHlATsfGPy/debata_kzm_-_artur_zawisza_vs._konrad_rekas_copy2
  Ruch narodowy od kuchni- ZAWISZA vs. RĘKAS
 • @Szeremietiew
  Dziękuję Panie Ministrze, przekazałem - i wzajemnie :)

  Żeby podsumować - gdyby się komuś nie chciało czytać, to zachęcam do odsłuchania: http://w658.wrzuta.pl/audio/6kHlATsfGPy/debata_kzm_-_artur_zawisza_vs._konrad_rekas_copy2

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  A dziękuję, przekażę :)

  Odnośnie zaś kol. Zawiszy - to pozostańmy (bez nazywania) przy kwestii, że chodzi o jego mocodawców (współpracowników? wspólników?) w interesach. Artur jest politykiem dojrzałym, więc z jednej strony w żaden sposób nie można go traktować jak "pracownika najemnego", który wprost zagadnienia biznesowe przenosi na politykę (i odwrotnie). Z drugiej jednak strony - właśnie jako osoba dojrzała zna zapewne więź między jedną, a drugą sferą życia publicznego.
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  ...a o jakie inne środowiska mogłoby chodzić - o to właśnie pytałem kol. Zawiszę :)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @cziken1, @Prezydent RzBiK
  Do "Szczerbca" pisywała moja żona :)

  Na temat pana Opary zbyt mało wiem, by móc się wypowiadać autorytatywnie, natomiast mam wrażenie, że akurat pan Generał z panem Admirałem byli kapkę wyżsi stopniem, by sugerować jakieś ich dwuznaczne związki :) To coś, jakby pisać, że marszałek Piłsudski, to ponoć coś z Dwójką kombinował ;)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728