Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
806 postów 369 komentarzy

Moje komentarze

 • Ludowcy
  Ale w tym przypadku nie ma większego znaczenia centralna aktywność polityków PSL, tylko lokalna - lubelska.
  Ludowcy i „ziobryści” za uczczeniem wołyńskiej tragedii
 • I tak winni Ruscy...
  Już ogólny ton komentarzy około-PiS-owskich jest taki, że to "prowokacja rosyjska". Niektórzy nawet opady deszczu wezmą za dowód na to, że jest susza.
  - To wina CIA! – mówi Kadyrow
 • @Skanderbeg 21:04:00
  Od kiedy jego przywódcom wygodniej jest ulegać mirażom o "strategicznym partnerstwie" z USA. ;)
  Azerbejdżan – papierowy tygrys?
 • @AdNovum 19:34:42
  Obawiam się, że zwłaszcza w ramach "integracji europejskiej" od jakiegoś czasu na Łotwie obławiają się raczej przedstawiciele elity "transformacji". Czyli coś jak w Polsce.
  Łotwa zakazuje symboli totalitarnych
 • @fan-wolności 10:16:06
  Ale jeśli lubi mleko - to przynajmniej umrze szczęśliwszy :)
  Wojna mleczna
 • @Wrzodak Z. 10:46:31
  No właśnie, Pan Poseł jak zwykle trafnie - po pierwsze warto patrzeć kto broni Tymoszenko. Po drugie zaś - niektórzy prezentują dysonans poznawczy - potrafią jednocześnie jęczeć, że obecny, rzekomo "pro-rosyjski reżim w Kijowie" więzi piękną Julię, ale z drugiej przyznają, że taka kuracja przydałaby się i elytom z Polski. Widać w tym wyraźny brak konsekwencji - albo manipulację.
  Tymoszenko jak Łucenko? Nie teraz
 • @Prome 17:25:44
  Kto broni?
  Tymoszenko jak Łucenko? Nie teraz
 • @Brolly 10:53:04
  A my sobie na złość babci odmrozimy uszka...
  Nie zmarnujmy szansy!
 • Fakty, nie słowa
  Mili państwo, co Putin z Millerem wygadują, to oczywiście nie ma znaczenia. Ważne, czy faktycznie całe przedsięwzięcie może nam się przydać. Tymczasem na razie odpowiedź ministra Budzanowskiego bije rekordy absurdu: "a na cholerę Europie tyle gazu..." Panie, do cholery, to Pana gaz?! Jak Gazprom chce to niech go za darmo rozdaje, co panu do tego! Jak ktoś tu słusznie napisał: brać, ino swojego pilnować, a nie jęczeć, że jak koniczka dają to czesać go będzie trzeba!
  Nie zmarnujmy szansy!
 • @Eugeniusz Sendecki 01:53:35
  Gieniu, to jest notka, a nie traktat historiozoficzny...

  W zbliżaniu do Zawiszy - to bym się na Twoim miejscu ze mną nie licytował, bo więcej się na niego napracowałeś, niż mi kiedykolwiek przyszłoby do głowy. A już sugerowanie OD mnie, któremu kiedyś odmawiałaś prawa do jakiejkolwiek katolickiej ortodoksji - doprawdy już zakrawa na żart.

  Ale miło, że czytasz :)
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Ukraina, tranzyt, łupki
  Jeśli chodzi o kwestię ukraińską - pełna zgoda. Nasza ówczesna "obrona strategicznego sojusznika" była po prostu żałosna, nie połączona bowiem nie tylko z korzyściami dla Polski, ale wręcz ze wzmocnieniem czynników zarazem antypolskich i antyrosyjskich na Ukrainie (o innych kwestiach związanych z podobieństwem relacji Polski i Rosji wobec banderyzmu pisze np. tutaj: http://chart.nowyekran.pl/post/90305,banderowcy-w-rosji-bez-rejestracji).

  Co do tranzytu - interes dla Polski oczywiście polega na ustalenie opłaty za tranzyt, ale także na wzmocnieniu naszej pozycji - upraszczając na oddaleniu w ten sposób groźby mitycznego "zakręcenia kurka".

  Gaz z łupków to wciąż głównie polski dylemat - zwłaszcza w kontekście możliwych inwestycji węglowych.
  Nie zmarnujmy szansy!
 • Mity są mitami
  A co to ma do rzeczy? Po prostu - świadectwa, że Piłsudski przewidział przebieg I wojny światowej pochodzą z okresu po jej zakończeniu. Odnośnie wojny prewencyjnej - brak jakichkolwiek dowodów np. w źródłach francuskich, że ktokolwiek ze strony polskiej faktycznie ją planował i proponował. I tyle.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Mity o marszałku
  Żeby pozostać przy faktach - to mit wojny prewencyjnej jest drugim z upowszechnianych przez piłsudczyków (po szeregu świadectw jak to Komendant genialnie przewidział przebieg I wojny światowej) oczywiście na podstawie wyłącznie późniejszych wypowiedzi i publikacji. Na tej zasadzie można zapewniać, że genialnie się przewidziało pogodę na zeszły czwartek, tudzież, że wszystkim się chciało dobrze zrobić dobrze, tylko inni nie dali...
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • Anglii nie widzimy
  Panowie, ale mechanizmy polityki żydowskiej są jednak opisane w polskiej literaturze politycznej dość dobrze, by wspomnieć tylko fundamentalne dzieła Giertycha i Gluzińskiego. Jednak postrzeganie działań brytyjskich - choćby via loże, zwłaszcza w Rosji - jest już w naszej historiografii znacznie słabsze, albo traktowane li tylko jako pochodna np. domniemanych interesów żydowskich.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • "Wady narodowe"
  Wszystko to prawda - ale niestety tzw. wady narodowe, czyli najczęściej uleganie prowokacjom i złemu przywództwu, to pewien smutny constans. Zmienna, którą przyjmujemy do wiadomości jako oczywistość - choć to jest właśnie główny problem do przezwyciężenia. Drugim zaś - jest wspomniana w notce większa czujność w obserwowaniu uwarunkować zewnętrznych.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • @Ptasznik z Trotylu 08:57:49
  No cóż, na ziemiach łotwskich władza Niemców nie była niczym dziwnym, ale w tym przypadku mamy, niestety, do czynienia z politykiem, który przyznaje się do "polskich korzeni"...
  Łotysze nie chcą euro?
 • @radzioron 19:24:15
  Jasne, a resztę dzierżą Arabowie. Głównym odbiorcom mięsa halal są kraje muzułmańskie. To spisek żydo-islamski? Ale oczywiście, bardziej patriotycznie jest wykończyć polską produkcję i oddać rynek Niemcom i Francuzom.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @Wrzodak Z. 15:51:55
  Panie Pośle, gdybym był Kazachem - to zapewne by mi to przeszkadzało. Ale staram się jednak patrzeć na doświadczenia Nazarbajewa z polskiej perspektywy.
  Osiągnięcia Kazachstanu
 • @fan-wolności 17:26:19
  Przecież jest bez bebechów. A warto wiedzieć o czym się rozmawia.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @liberalkonserwatywny 16:03:22
  Obrona Świerczewskiego? Przecież nie tym jest ten tekst.
  Awatar

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930