Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 356 komentarzy

Moje komentarze

 • Anglii nie widzimy
  Panowie, ale mechanizmy polityki żydowskiej są jednak opisane w polskiej literaturze politycznej dość dobrze, by wspomnieć tylko fundamentalne dzieła Giertycha i Gluzińskiego. Jednak postrzeganie działań brytyjskich - choćby via loże, zwłaszcza w Rosji - jest już w naszej historiografii znacznie słabsze, albo traktowane li tylko jako pochodna np. domniemanych interesów żydowskich.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • "Wady narodowe"
  Wszystko to prawda - ale niestety tzw. wady narodowe, czyli najczęściej uleganie prowokacjom i złemu przywództwu, to pewien smutny constans. Zmienna, którą przyjmujemy do wiadomości jako oczywistość - choć to jest właśnie główny problem do przezwyciężenia. Drugim zaś - jest wspomniana w notce większa czujność w obserwowaniu uwarunkować zewnętrznych.
  Kto był prawdziwym wrogiem Polski?
 • @Ptasznik z Trotylu 08:57:49
  No cóż, na ziemiach łotwskich władza Niemców nie była niczym dziwnym, ale w tym przypadku mamy, niestety, do czynienia z politykiem, który przyznaje się do "polskich korzeni"...
  Łotysze nie chcą euro?
 • @radzioron 19:24:15
  Jasne, a resztę dzierżą Arabowie. Głównym odbiorcom mięsa halal są kraje muzułmańskie. To spisek żydo-islamski? Ale oczywiście, bardziej patriotycznie jest wykończyć polską produkcję i oddać rynek Niemcom i Francuzom.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @Wrzodak Z. 15:51:55
  Panie Pośle, gdybym był Kazachem - to zapewne by mi to przeszkadzało. Ale staram się jednak patrzeć na doświadczenia Nazarbajewa z polskiej perspektywy.
  Osiągnięcia Kazachstanu
 • @fan-wolności 17:26:19
  Przecież jest bez bebechów. A warto wiedzieć o czym się rozmawia.
  „Rżnij byka, nie rolnika!”
 • @liberalkonserwatywny 16:03:22
  Obrona Świerczewskiego? Przecież nie tym jest ten tekst.
  Awatar
 • Nadprodukcja?
  Jeśli chodzi o produkcję rolną w Rosji odsyłam np. do tych danych: http://geopolityka.org/komentarze/1922-rolnictwo-instrumentem-polityki
  Białoruś karmi Rosję
 • Stalin jako młot na "elity"
  Warto też jednak zastanowić się na znaczeniem przywoływania Stalina we współczesnej polityce. Wyraża on w niej nie tylko tęsknoty imperialne, co przede wszystkim marzenie o silnym przywódcy stanowiącym przeciwwagę dla elit, odbieranych jednoznacznie negatywnie. W tym sensie jest to też tradycja Iwana Groźnego, ale już nie Mikołaja II.

  Ciekawie pisał o tym Aleksander Bowdunow: http://rossia3.ru/politics/russia/stalin_future
  Co nam zostało po Stalinie?
 • 200 lat!
  Wspaniała Małżonka Wielkiego Człowieka. Warto dodać, że w samym SP (o czym Autor wie doskonale) padała często ofiarą pomówień i jawnej wrogości ze strony tych członków Stronnictwa, którzy śpieszyli się do osobistej kariery i liczyli skrycie na zaspokojenie swych ambicji przy wykorzystaniu nazwiska Prezesa. Znosiła to dzielnie, zawsze wspierając Męża.
  Irena Siła – Nowicka kończy 100 lat
 • Można też posłuchać
  Chyba wygodniej, niż czytać: http://w658.wrzuta.pl/audio/6kHlATsfGPy/debata_kzm_-_artur_zawisza_vs._konrad_rekas_copy2
  Ruch narodowy od kuchni- ZAWISZA vs. RĘKAS
 • @Szeremietiew
  Dziękuję Panie Ministrze, przekazałem - i wzajemnie :)

  Żeby podsumować - gdyby się komuś nie chciało czytać, to zachęcam do odsłuchania: http://w658.wrzuta.pl/audio/6kHlATsfGPy/debata_kzm_-_artur_zawisza_vs._konrad_rekas_copy2

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  A dziękuję, przekażę :)

  Odnośnie zaś kol. Zawiszy - to pozostańmy (bez nazywania) przy kwestii, że chodzi o jego mocodawców (współpracowników? wspólników?) w interesach. Artur jest politykiem dojrzałym, więc z jednej strony w żaden sposób nie można go traktować jak "pracownika najemnego", który wprost zagadnienia biznesowe przenosi na politykę (i odwrotnie). Z drugiej jednak strony - właśnie jako osoba dojrzała zna zapewne więź między jedną, a drugą sferą życia publicznego.
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  ...a o jakie inne środowiska mogłoby chodzić - o to właśnie pytałem kol. Zawiszę :)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @cziken1, @Prezydent RzBiK
  Do "Szczerbca" pisywała moja żona :)

  Na temat pana Opary zbyt mało wiem, by móc się wypowiadać autorytatywnie, natomiast mam wrażenie, że akurat pan Generał z panem Admirałem byli kapkę wyżsi stopniem, by sugerować jakieś ich dwuznaczne związki :) To coś, jakby pisać, że marszałek Piłsudski, to ponoć coś z Dwójką kombinował ;)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @cziken1
  Niestety, kol. Gmurczyka jakoś osobiście nie miałem przyjemności poznać.

  @Prezydent RzBiK

  "Ostrożny"? Po prostu raz jeszcze tłumaczę, że kol. Zawisza mógłby jasno określić gdzie widzi swych sojuszników, czy zaplecze intelektualne, a także finansowe. Żeby było łopatologicznie - nie twierdzę, że p.p. Szeremietiew, Grabowski, Toczek, czy Wilecki "są z WSI". Przeciwnie, dociekam kogo liderzy RN by hipotetycznie wybrali - ich, czy alternatywne środowisko, tak tu wdzięcznie kojarzone ze Służbami.
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  Ależ oczywiście, że prof. Szeremietiew "ma coś wspólnego z WSI" - wszak został m.in. przez WSI podtopiony jako wiceminister ON ;) Napisałem ponownie - o alternatywie, nie o zbieżności wymienionych osób ze Służbami :)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  A nie, nie, właśnie to chciałem tutaj wyjaśnić - pytając o WSI miałem na myśli nie pocieszne supozycje GaPy odnośnie NE, ale konkretne powiązania biznesowe kol. Artura, które nie są tajemnicą i o których - mam nadzieję - jeśli zechce, sam opowie, wszak jest tutejszym bloggerem. Pytanie o zaplecze RN proszę więc traktować alternatywnie - czy AZ chciałby widzieć w nim np. takie postacie jak pp. Szeremietiew i Grabowski, Toczek i Wilecki, czy też zaplecze jest zbędne, a wystarczą kontakty towarzysko-gospodarcze z pewnym środowiskiem, które - dla jasności - we mnie też grozy politycznej nie budzi, nie mniej jest pewnym faktem, do którego można i należy się odnieść budując RN.

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Łażący Łazarz
  Widzi Pan, ale moim zadaniem i celem w tej dyskusji nie było przedstawienie alternatywnego projektu politycznego, wobec tego, który organizuje Artur, tylko uzyskanie możliwie pełnej informacji na temat podstaw i planów twórców RN. Takich informacji na pewnym poziomie uszczegółowienia bowiem brakuje. W sposób oczywisty nie znajdują się one w wywiadach i "analizach" przedstawianych w mediach głównonurtowych, zaś slogany rzucane m.in. przez kol. Zawiszę, że RN = "polityka obrony czynnej i naporu narodowego" również niczego nie tłumaczą.

  Pozdrawiam, Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Szeremietiew
  Skoro nie ma Pana Profesora "w drugim szeregu" - to szkoda. O to właśnie pytałem bowiem Artura - czy zapleczem RN ma być np. Pan, kol. Grabowski, czy może kol. adm. Toczek - czy może raczej sponsorzy i panowie z WSI? To pytanie przemknęło prawie niezauważone w tekście tej wielkości, a jednak brak odpowiedzi na nie wciąż jest raczej niepokojący...

  Pozdrawiam

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930