Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
755 postów 335 komentarzy

Moje komentarze

 • Bilety a dziecko
  Zasadniczo się zgadzam, ale... - czy ci rodzice nie słyszeli o przebukowywaniu biletów?
  Medialny lincz pod dyktando Owsiaka?
 • 2 x 500!
  Przecież to bez sensu - od Polaków po 500, a za trzymanie Rosjan po 500 zapłacono, to jest podwójna niesprawiedliwość!
  Ostra i twarda reakcja - czy odwracanie naszej uwagi
 • Znowu banderowcy...
  A po co tam Swoboda, skoro Ukraina nie jest w Unii? Znowu jacyś polscy "narodowcy" będą się bratać z banderowcami w imię unijnych mandatów?
  Przedstawiciele Organizacji Narodowych AENM ( Alliance of European National Movements) – fotorelacja z konferencji prasowej 29.06.2012 r.
 • A kontekst?
  Niebroniąc Świerczewskiego zwracam nieśmiało uwagę, że w tym konkretnym przypadku chodziło o fakt jego śmierci w walkach z UPA - a więc wydarzenie symboliczne z zupełnie innego powodu, niż jego wcześniejsza aktywność polityczna. Jestem więc ciekaw, czy to faktycznie zawodowi antykomuniści wykazują się tradycyjną ślepotą nie widząc tego kontekstu, czy też tutejsi miłośnicy Bandery wykorzystują pożytecznych idiotów z IPN...
  Koalicja PO-PSL dała pieniądze na uhonorowanie zbrodniarza
 • Schetyna a Gowin
  Przecież Gowin wciąż gra ze Schetyną. Ich partia może powstać - ale jako alternatywa dla bardziej centrowych wyborców PiS, a niekoniecznie jako PiS-u sojusznik. To byłby raczej taki "Palikot z prawej".
  Jedynie strach przed Gowinem blokuje nowe wybory
 • "Generał"?
  A skąd Łukasiński wziął stopień generała?
  mason T. Kosciuszko kontra gen. W. Łukasiński
 • Piotrowski zrywa PiS
  Taki długi tekst tylko po to, by zrobić wrzutkę o rozejściu się drogi Piotrowskiego (faworyta o. Rydzyka) z PiS-sem...
  15 białych murzynków, czyli PiS w PE
 • Odwaga czy naiwność?
  Przede wszystkim gratuluję odwagi: pomysł z mutacjami regionalnymi to porywanie się na zadanie ambitne, któremu dotąd nie sprostało żadne wydawnictwo tego typu (v. porażka "Gazety Warszawskiej", której lokalne wydania to po prostu przepisywane z opóźnieniem, bez składu i ładu kawałki z miejscowych dzienników"). Osiem kolumn lokalnych to mniej więcej tyle, ile mają np. mniejsze wkładki "GW". Zapełnienie tego bez normalnej pracy dziennikarskiej: posiadania sieci informatorów, aktywnego uczestnictwa w konferencjach prasowych itd. nie będzie możliwe, no chyba, że z góry zakłada się odtwórczy charakter całego przedsięwzięcia. Warto też zauważyć, że inna jest rola tygodnika w miastach wojewódzkich, gdzie z reguły ukazuje się co najmniej jeden dziennik lokalny i działa kilka miejscowych stacji radiowych, wyczerpujących potrzeby informacyjne odbiorcy. Tam potrzebne jest przetworzenie informacji: analiza wydarzeń lokalnych i komentarz do nich. Inaczej jest w mniejszych ośrodkach, gdzie wciąż głównymi mediami pozostają tygodniki lokalne, z których czytelnicy czerpią informacje gdzie indziej niedostępne: wyniki ligi okręgowej, wieści, czy się u sąsiada cielę dwugłowe nie urodziło itp. Dopasowanie się do tej specyfiki to zadanie nader pracochłonne, dlatego z uwagą będę śledzić postępy nowego projektu.
  Tygodnik Nowy Ekran
 • Co to znaczy "ruch oporu"?
  Wszyscy powtarzają ten sam biogram zmarłego, z enigmatycznym "ruchem oporu" (takowy był chyba we Francji, czy w Holandii, a nie w Polsce?). Czy ktoś wie do jakiej organizacji konspiracyjnej należał Sumiński?
  Michał Sumiński, autor „Zwierzyńca” nie żyje
 • Kulą w płot
  Wszystko to bardzo piękne i poważne, tylko nie na temat. Rosjanie nie zwalczają "katolickiego św. Mikołaja", bo sami go czczą. Zwalczają natomiast amerykańską parodię, czyli "St. Clausa", co wyraźnie widać na załączonych obrazkach. W sieci można bez trudu znaleźć podobne strony poświęcone mniej luba bardziej poważnej polemice "Św. Mikołaj v. St. Claus". Rozumiem, że można mieć urazy antyrosyjskie, ale nie należy popadać w przesadę i to opartą na tak słabych podstawach.
  Дед Мороз vs. Święty Mikołaj
 • @Artur Zawisza
  Pan Poseł jest łaskaw mylić "Tygodnik Chełmski" (R.I.P.) z "Nowym Tygodniem", pismem o zupełnie innej proweniencji.
  Wizna. Mit trwa

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031