Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 343 komentarze

Moje komentarze

 • @Prezydent RzBiK
  ...a o jakie inne środowiska mogłoby chodzić - o to właśnie pytałem kol. Zawiszę :)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @cziken1, @Prezydent RzBiK
  Do "Szczerbca" pisywała moja żona :)

  Na temat pana Opary zbyt mało wiem, by móc się wypowiadać autorytatywnie, natomiast mam wrażenie, że akurat pan Generał z panem Admirałem byli kapkę wyżsi stopniem, by sugerować jakieś ich dwuznaczne związki :) To coś, jakby pisać, że marszałek Piłsudski, to ponoć coś z Dwójką kombinował ;)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @cziken1
  Niestety, kol. Gmurczyka jakoś osobiście nie miałem przyjemności poznać.

  @Prezydent RzBiK

  "Ostrożny"? Po prostu raz jeszcze tłumaczę, że kol. Zawisza mógłby jasno określić gdzie widzi swych sojuszników, czy zaplecze intelektualne, a także finansowe. Żeby było łopatologicznie - nie twierdzę, że p.p. Szeremietiew, Grabowski, Toczek, czy Wilecki "są z WSI". Przeciwnie, dociekam kogo liderzy RN by hipotetycznie wybrali - ich, czy alternatywne środowisko, tak tu wdzięcznie kojarzone ze Służbami.
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  Ależ oczywiście, że prof. Szeremietiew "ma coś wspólnego z WSI" - wszak został m.in. przez WSI podtopiony jako wiceminister ON ;) Napisałem ponownie - o alternatywie, nie o zbieżności wymienionych osób ze Służbami :)
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Prezydent RzBiK
  A nie, nie, właśnie to chciałem tutaj wyjaśnić - pytając o WSI miałem na myśli nie pocieszne supozycje GaPy odnośnie NE, ale konkretne powiązania biznesowe kol. Artura, które nie są tajemnicą i o których - mam nadzieję - jeśli zechce, sam opowie, wszak jest tutejszym bloggerem. Pytanie o zaplecze RN proszę więc traktować alternatywnie - czy AZ chciałby widzieć w nim np. takie postacie jak pp. Szeremietiew i Grabowski, Toczek i Wilecki, czy też zaplecze jest zbędne, a wystarczą kontakty towarzysko-gospodarcze z pewnym środowiskiem, które - dla jasności - we mnie też grozy politycznej nie budzi, nie mniej jest pewnym faktem, do którego można i należy się odnieść budując RN.

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Łażący Łazarz
  Widzi Pan, ale moim zadaniem i celem w tej dyskusji nie było przedstawienie alternatywnego projektu politycznego, wobec tego, który organizuje Artur, tylko uzyskanie możliwie pełnej informacji na temat podstaw i planów twórców RN. Takich informacji na pewnym poziomie uszczegółowienia bowiem brakuje. W sposób oczywisty nie znajdują się one w wywiadach i "analizach" przedstawianych w mediach głównonurtowych, zaś slogany rzucane m.in. przez kol. Zawiszę, że RN = "polityka obrony czynnej i naporu narodowego" również niczego nie tłumaczą.

  Pozdrawiam, Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Szeremietiew
  Skoro nie ma Pana Profesora "w drugim szeregu" - to szkoda. O to właśnie pytałem bowiem Artura - czy zapleczem RN ma być np. Pan, kol. Grabowski, czy może kol. adm. Toczek - czy może raczej sponsorzy i panowie z WSI? To pytanie przemknęło prawie niezauważone w tekście tej wielkości, a jednak brak odpowiedzi na nie wciąż jest raczej niepokojący...

  Pozdrawiam

  Konrad Rękas
  JESTEŚCIE PALIKOTEM KACZYŃSKIEGO !
 • @Łażący Łazarz 13:17:00
  A czy tak trudno sobie wyobrazić, że zatłuczono go BEZ motywacji politycznych, po prostu z chamstwa lub głupoty? Podobnie jak wyobrazić sobie studenta spadającego po pijaku ze schodów albo zaczadzonego księdza? Z tysięcy śmierci wybrać kilka i nadać im wymiar polityczny - nie jest problemem. Nawet się opozycji przydało. Ale wcale nie musi oznaczać wyboru prawdziwej wersji zdarzeń.
  Droga Krzyżowa Grzegorza Przemyka
 • Bilety a dziecko
  Zasadniczo się zgadzam, ale... - czy ci rodzice nie słyszeli o przebukowywaniu biletów?
  Medialny lincz pod dyktando Owsiaka?
 • 2 x 500!
  Przecież to bez sensu - od Polaków po 500, a za trzymanie Rosjan po 500 zapłacono, to jest podwójna niesprawiedliwość!
  Ostra i twarda reakcja - czy odwracanie naszej uwagi
 • Znowu banderowcy...
  A po co tam Swoboda, skoro Ukraina nie jest w Unii? Znowu jacyś polscy "narodowcy" będą się bratać z banderowcami w imię unijnych mandatów?
  Przedstawiciele Organizacji Narodowych AENM ( Alliance of European National Movements) – fotorelacja z konferencji prasowej 29.06.2012 r.
 • A kontekst?
  Niebroniąc Świerczewskiego zwracam nieśmiało uwagę, że w tym konkretnym przypadku chodziło o fakt jego śmierci w walkach z UPA - a więc wydarzenie symboliczne z zupełnie innego powodu, niż jego wcześniejsza aktywność polityczna. Jestem więc ciekaw, czy to faktycznie zawodowi antykomuniści wykazują się tradycyjną ślepotą nie widząc tego kontekstu, czy też tutejsi miłośnicy Bandery wykorzystują pożytecznych idiotów z IPN...
  Koalicja PO-PSL dała pieniądze na uhonorowanie zbrodniarza
 • Schetyna a Gowin
  Przecież Gowin wciąż gra ze Schetyną. Ich partia może powstać - ale jako alternatywa dla bardziej centrowych wyborców PiS, a niekoniecznie jako PiS-u sojusznik. To byłby raczej taki "Palikot z prawej".
  Jedynie strach przed Gowinem blokuje nowe wybory
 • "Generał"?
  A skąd Łukasiński wziął stopień generała?
  mason T. Kosciuszko kontra gen. W. Łukasiński
 • Piotrowski zrywa PiS
  Taki długi tekst tylko po to, by zrobić wrzutkę o rozejściu się drogi Piotrowskiego (faworyta o. Rydzyka) z PiS-sem...
  15 białych murzynków, czyli PiS w PE
 • Odwaga czy naiwność?
  Przede wszystkim gratuluję odwagi: pomysł z mutacjami regionalnymi to porywanie się na zadanie ambitne, któremu dotąd nie sprostało żadne wydawnictwo tego typu (v. porażka "Gazety Warszawskiej", której lokalne wydania to po prostu przepisywane z opóźnieniem, bez składu i ładu kawałki z miejscowych dzienników"). Osiem kolumn lokalnych to mniej więcej tyle, ile mają np. mniejsze wkładki "GW". Zapełnienie tego bez normalnej pracy dziennikarskiej: posiadania sieci informatorów, aktywnego uczestnictwa w konferencjach prasowych itd. nie będzie możliwe, no chyba, że z góry zakłada się odtwórczy charakter całego przedsięwzięcia. Warto też zauważyć, że inna jest rola tygodnika w miastach wojewódzkich, gdzie z reguły ukazuje się co najmniej jeden dziennik lokalny i działa kilka miejscowych stacji radiowych, wyczerpujących potrzeby informacyjne odbiorcy. Tam potrzebne jest przetworzenie informacji: analiza wydarzeń lokalnych i komentarz do nich. Inaczej jest w mniejszych ośrodkach, gdzie wciąż głównymi mediami pozostają tygodniki lokalne, z których czytelnicy czerpią informacje gdzie indziej niedostępne: wyniki ligi okręgowej, wieści, czy się u sąsiada cielę dwugłowe nie urodziło itp. Dopasowanie się do tej specyfiki to zadanie nader pracochłonne, dlatego z uwagą będę śledzić postępy nowego projektu.
  Tygodnik Nowy Ekran
 • Co to znaczy "ruch oporu"?
  Wszyscy powtarzają ten sam biogram zmarłego, z enigmatycznym "ruchem oporu" (takowy był chyba we Francji, czy w Holandii, a nie w Polsce?). Czy ktoś wie do jakiej organizacji konspiracyjnej należał Sumiński?
  Michał Sumiński, autor „Zwierzyńca” nie żyje
 • Kulą w płot
  Wszystko to bardzo piękne i poważne, tylko nie na temat. Rosjanie nie zwalczają "katolickiego św. Mikołaja", bo sami go czczą. Zwalczają natomiast amerykańską parodię, czyli "St. Clausa", co wyraźnie widać na załączonych obrazkach. W sieci można bez trudu znaleźć podobne strony poświęcone mniej luba bardziej poważnej polemice "Św. Mikołaj v. St. Claus". Rozumiem, że można mieć urazy antyrosyjskie, ale nie należy popadać w przesadę i to opartą na tak słabych podstawach.
  Дед Мороз vs. Święty Mikołaj
 • @Artur Zawisza
  Pan Poseł jest łaskaw mylić "Tygodnik Chełmski" (R.I.P.) z "Nowym Tygodniem", pismem o zupełnie innej proweniencji.
  Wizna. Mit trwa

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031