Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
825 postów 396 komentarzy

Moje komentarze

 • @Krzysztof J. Wojtas 08:53:17
  Czy Pan raz przeczytał tekst, który komentuje?
  O polskiej polityce antyniemieckiej
 • Między GoT a tandetą
  Między "Grą o Tron", a pospolitą tandetą jest całkiem spore pole manewru, w którym można było się zmieścić.
  „Świat według Piastów”
 • Program socjalny
  Problemem Węgrów jest polityka ekonomiczna, zwłaszcza podatkowa Orbana potęgująca rozwarstwienie socjalne i prowadząca do deklasacji właśnie sporej części owej oslawionej klasy średniej, do której niby to Fidesz się odwołuje. Przyglądając się emigracji zarobkowej Węgrów na Zachodzie widać właśnie znaczący udział młodych inteligentoe, niższych urzędników, nauczycieli którzy wyjechali i podjęli pracę fizyczną nie mogąc utrzymać się z dwóch przeciętnych pensji, spłacać raty kredytu mieszkaniowego itd.

  Siłą Orbana jest wskazywanie, że to poprzednicy doprowadzili do takiego stanu, a Fidesz robi maksimum tego, co jest możliwe, potrzeba więc więcej cierpliwości. Jeśli Jobbik zdoła przedstawić wiarygodny program poprawy jakości życia i obniżenia jego kosztów - wówczas być może przebije szklany sufit. Samo ocieplenie wizerunku nic nie, a może zarazić dotychczasowych wyborców. Istotny jest także wizerunek antykorupcyjny, zwłaszcza w zestawieniu z kapitalizmem państwowym Fideszu i zalaniem się kadr partii rządzących i administracji.
  Jobbik na rozdrożu
 • @AgnieszkaS 19:49:24
  Po co płacić ludziom, gdy robią coś za darmo? :)

  Realia samorządów w Polsce są natomiast takie, jakie są. I jakie opisałem.
  Akcja Krokus
 • @AgnieszkaS 19:10:41
  Czy Pani zdaniem ironia to jest taka odmiana krzaczka z jagódkami? :)
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • Paradoks
  Portal niby polski, a tylu szabesgojów chce zniszczyć polskie rolnictwo, żeby obcy się dorobili - ot, paradoks...
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • @AgnieszkaS 02:56:14
  Mówimy o gospodarce i polityce, a nie o czyimś czułym serduszku, bez urazy.

  Coś Pani jednak podpowiem, nie z zakresu produkcji zwierzęcej - ale organizacji portalu. Otóż obrazek dołączony do tekstu przez autora - widzi Pani teraz na górze. A ten, który pojawia się jako ilustracja na stronie głównej - został dobrany przez umieszczającego tam dany materiał - nie przez autora.

  Co zresztą nie zmienia faktu, że ubój wygląda, jak wygląda - między innymi dlatego rzeźnie nie organizują pokazowych poranków dla przedszkolaków.
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • Antypolski zakaz uboju.
  Ja wiem, że zaraz pojawią się komentarze, że takim zakazem "strasznie Żydom/Arabom pokażemy". Tylko, że to bzdura. Przed wojną zakaz uboju rytualnego miał znaczenie antysemickie - bo miał na celu wypłaszanie mniejszości żydowskiej z Polski poprzez utrudnianie jej życia. Dziś Żydów mamy w Polsce nieortodoksyjnych, Arabów też prawie wcale - więc chodzi TYLKO o to, czy polscy hodowcy i przetwórcy będą zarabiać na eksporcie - czy nie.

  Dlatego właśnie popieranie zakazu jest działania na szkodę Polski i - pośrednio, czy bezpośrednio - na rzecz obcych, także Żydów i imigrantów.
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • @Oświat 22:01:07
  Czy Wielkim Księstwie Poznańskim (następnie Prowincji Poznańskiej Prus) działały obozy koncentracyjne i odbywały się łapanki uliczne? Nie. Czy ta część Polski i Polska w ogóle - była wówczas niepodległa?
  Murzyn niepodległości
 • Żeby się nie powtarzać:
  http://chart.neon24.pl/post/140436,ad-szoroszum
  Europa się budzi?
 • @interesariusz z PL 12:26:38
  Do widzenia. Akurat autor niczego nie kasował.
  O zdrowym rozsądku, nie tylko pieszo-jezdnym
 • Ciekawe, czy kolejny komentarz napisze ktoś, kto:
  a) przeczytał tekst,

  b) chociaż spróbował go zrozumieć.

  Czy jak zwykle...
  Polacy wracają
 • @MacGregor 22:19:52
  Na kogo wszystko będzie się zwalac, na czele z własną nieudolnością - kiedy Soros już umrze?
  Od wolnej Katalonii do niepodległej Polski
 • Odrodzenie narodowe
  Zgoda, zdrowa Hiszpania już dawno powinna zreformować się w kierunku jeśli nie wprost federalnym, to mocniej jeszcze uznającym prawa narodów większościowych na ich własnych, historycznych terytoriach. Interes Katalończyków (i Basków) jest równie jasny. Hiszpania jest jednak państwem chorym, jej rozpad może okazać się przesądzony. Pytanie brzmi, jaki w tym wszystkim jest interes Polski i odpowiedź powinna być mądrzejsza niż tylko "nie, bo stracimy Śląsk". Czy dziś rozpad państw już tylko w teorii narodowych faktycznie jest tak niebezpieczny? A może przeciwnie, wszak powstaną naprawdę narodowe Katalonia, czy Szkocja, zamiast więc osłabienia i zmierzchu osłabienia idei narodowej - może jesteśmy świadkami jej odrodzenia?
  Kryzys w Katalonii
 • @Eugeniusz Sendecki 12:55:22
  Dzięki, Gieniu :)
  Groźba ukrainizacji polskiego prawosławia
 • @Lotna 00:58:01
  Pani nietutejsza? Więc wytłumaczę jeszcze raz.

  No właśnie chodzi o to, że towary o tych samych markach, co na Zachodzie (choć niekoniecznie o tej samej jakości) kosztują dokładnie TYLE SAMO co na Zachodzie przy 5-KROTNIE MNIEJSZEJ PŁACY ZA GODZINĘ. Teraz jasne?

  Tak, wiem, ktoś ma szwagra informatyka, który zarabia w Warszawie tyle, co w Londynie, a czyjś zięć mechanik to nawet hoho! Ale ogólnej zasady to nie zmienia, ani problemu nie rozwiązuje.
  Uciekajcie!
 • @Oświat 19:47:00
  Osobiste doświadczenie ma to do siebie, że jest... osobiste. Gratuluję i życzę powodzenia w życiu zawodowym i... osobistym.
  Uciekajcie!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:36:49
  "niech Pan pomyśli, co jest w tym dobrego?"

  W czym?
  Obrona narodu czy „Armia Macierewicza”?
 • Jedna uwaga...
  "W czwartek w Iranie nastąpił „dzień ciszy". Zapewniam - byłem, widziałem, nie nastąpił ;)

  Pozdrawiam serdecznie
  Iran wybiera prezydenta
 • @provincjał 14:42:20
  Wolałbym nie kraść słodyczy. A o pomyśle z ławami przysięgłych w tekście jest, przyczynkarsko i na końcu, tak i to bowiem i pomysł.
  Temida jest mężczyzną

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930