Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
787 postów 355 komentarzy

Moje komentarze

 • Zmiana terminu
  Niestety, z powodów niezależnych od organizatorów zmuszeni jesteśmy zmienić termin spotkania na czwartek, 17. czerwca, na godz. 19 w Domu Rzemiosła w Olsztynie.
  Olsztyn - spotkanie Powiernictwa Kresowego
 • @Oświat 17:09:43
  Bez urazy, ale to wszystko przyczynkarstwo i potencjalne zadatki pozwalające na dalsze umacnianie i mnożenie potencjału, a nie mocarstwowość.
  Bajkowe mocarstwo
 • @Oświat 14:11:18
  Po pierwsze z mapy wynika, że byliśmy państwem obszarowo dużym, a nie że silnym. Czy jednak samo terytorium jest czynnikiem wystarczającym dla bycia/uznania za mocarstwo? Zwłaszcza, że z ówczesnego punktu widzenia tak ładnie dziś malowane ziemie ukrainne to było bo prostu wielkie połacie niczego, ledwo zarysowanego na mapach.

  Nadto - czy można 10-letnie panowanie, dodatkowo z początku zaabsorbowane przede wszystkim wojną domową - nazwać "czasami"? Przecież czasowo to mniej niż epizod...

  Po trzecie wreszcie - niby czego miało dowodzić zajmowanie Moskwy (a ściślej wpuszczenie do niej przez miejscowych)? Jaki to miało wymiar polityczny, zwłaszcza trwały, poza łechtaniem współczesnej próżności?
  Bajkowe mocarstwo
 • @alek.san 20:59:20
  "Będę okrutnie szczery - ludzie, którzy w UK godzą się pracować za National Minimum Wage, jeśli przedłużają taki stan rzeczy ponad niezbędne minimum, robią to na własne życzenie i ryzyko.
  To niezbędne minimum jest czasem, w którym powinniśmy podnieść swoje kwalifikacje na tyle, aby zarabiać wielokrotność NMW.
  Wielka Brytania jest nawet dla przeciętnie rozgarniętego Polaka krajem, w którym można się realizować i - wyłącznie dzięki własnej pracy - pozyskiwać wzmiankowany w tytule notatki kapitał"

  Zgadzam się, miejscowi decydując się na funkcjonowanie na poziomie płacy minimalnej wręcz rażą - Polakowi nie mieści się głowy, że nie chcą się dalej rozwijać mając takie możliwości. Z drugiej strony - wielu naszych rodaków też wykazuje się zawstydzająco niską operatywnością, zadowalając się minimum, które dla ich polskiej percepcji i tak jest zachwycające. Obserwacja jest więc prawidłowa, nie mniej bez związku z głównym wątkiem rozważań.
  Praca a kapitał
 • @Sukarno 12:07:15
  Odnoszę wrażenie, że dowodzi się istnienia czegoś, a nie nieistnienia...
  Legion Durnia Białego - suplement
 • @Sukarno 10:29:57
  "bojownikom Legionu Orła Białego" - jakim bojownikom?
  Legion Durnia Białego - suplement
 • @Drab61 16:10:22
  Hmmm... a sanacja zapomniała postawić Witosowi zarzuty gospodarcze, czy tak po prosto grzecznościowo nie skorzystała z tak oczywistej, jak Pan pisze, okazji do pogrążenia przeciwnika?

  Natomiast teza, że to napadnięty jest winien napadu, bo się bronił- jest w tym roku (jak zauważyłem) dość popularna u wielbicieli marszałka i zamachu...
  Fałsze majowe
 • @AgnieszkaS 21:06:40
  O ile mnie pamięć nie myli, to na wszelkich manifestacjach związanych z RN, czy organizacjami obecnie czy niegdyś przy nim afiliowanymi - jakiekolwiek wystąpienia czy okrzyki zatrącające o tematykę, o której Państwo piszą - są surowo zabronione!
  KOD i anty-KOD
 • Muzułmanin, nie islamista
  Muzułmanin, nie islamista. Nb. pakistańskiego pochodzenia.

  Jak napisałem gdzie indziej:

  Polacy stanowią największą grupę wśród mniejszości etnicznych londyńskiej Borough of Merton. Wygrał tam "znany islamista" Khan.

  Wg różnych danych w całym Wielkim Londynie głosować mogło 100-185 tysięcy Polaków, natomiast operetkowy "Prince Zylinski" dostał 13.202 głosy.

  Na poparcie Polonii raczej nie mógł liczyć torys Goldsmith (choć z takim nazwiskiem na pewno nie islamista!) jako zwolennik "leave". Na analizy przyjdzie czas, nie mniej już można postawić wniosek, że nasi rodacy w Londynie albo jak zwykle nie głosowali - albo poparli Labour, przyprawiając o ból głowy krajowych tropicieli islamizmu, nie mających większego pojęcia o specyfice politycznej UK.
  Wszyscy wygrali?
 • Proszę się trzymać
  Zdrowia i siły!
  Zawieszam blog
 • @excalibur 23:33:20
  A co ja mam do mapy, którą mi ktoś dokleił do artykułu? Przecież to nie autorzy wybierają dodatkową ilustrację kiedy tekst wędruje na główną :)

  Ślązakowcami powszechnie nazywana się współczesnych autonomistów śląskich, zatem nazwa użyta została świadomie, celowo i poprawnie.
  Morawy to nie „Czechia”
 • @MacGregor 18:01:04
  "zestawianie tego z kosztami uzbrojenia chyba nie jest uczciwe".

  A czemu?
  Tintagel broni się jeszcze
 • @laurentp 20:48:53
  ...jest jeszcze trzecia opcja, zasugerowana w tekście pół(?)żartem.
  Daj (im) Bug
 • @Bibrus 20:22:53
  A kto twierdzi, że w UK jest "tak źle, jak w Polsce"?
  P. Hitchens: „Wielki konserwatyzm”, który zniszczył Brytanię
 • Oś Warszawa-Mińsk
  Trafne spostrzeżenia. Tym bardziej, że przy obecnej dysproporcji potencjałów hipotetyczny sojusz polsko-rosyjski miałby jednak cechy egzotyczne (wg klasyfikacji CAT-a), w przeciwieństwie do kooperacji z Białorusią, potencjalnie komplementarną wobec polskiej gospodarki i mogącą stanowić z nami pewną geopolityczną całość (oczywiście w ramach szerszego projektu - na kolejnym poziomie eurazjatyckiego, a na jeszcze kolejnym - wielobiegunowego globalnie).
  Siwy jedzie do Mińska
 • @Rzeczpospolita 14:08:05
  Nonsens. Restytucja (a często także zabór mienia z naruszeniem prawa) żydowska w Polsce trwa od lat, w przypadku Niemiec nie muszą nic odzyskiwać - bo Polska jest ich gospodarczą kolonią. Namawianie Polaków, by nie korzystali z szansy odzyskiwania majątków na Wschodzie to sabotaż, obliczony na to, że Żydzi, Niemcy i inni jak zwykle wykorzystają swoje możliwości na 200 procent, a Polacy jak ci durnie będą stać zastanawiając się, czy to godne i słuszne upominać się o swoje.
  Restytucja – sprawa europejska
 • @programista 11:31:48
  Ależ skąd - zwińmy ambasady i konsulaty, pozbawmy ustawowo obywatelstwa wszystkich emigrantów i wprowadźmy karę śmierci za próbę ucieczki z kraju, zaś grzywnę za przywiezienie z powrotem każdego kilograma obywatela RP mniej! Tak będzie bardziej liberalnie... :)
  Kolejki generalne Rzeczypospolitej
 • "Solidarność" spółdzielcza
  Nie przesadzajmy - "Solidarność" to nazwa popularna zwłaszcza w żydowskim ruchu spółdzielczym na terenie Rzeczypospolitej (https://pl.wikipedia.org/wiki/Centrala_Sp%C3%B3%C5%82dzielni_Wytw%C3%B3rczych_Solidarno%C5%9B%C4%87). Z kolei popularne czekoladki pod tą firmą pochodzą z Lublina, również z dawnej spółdzielni, obecnie sprzedanej spółce Colian (części holdingu o tej samej nazwie) - czyli dawnej "Jutrzence".
  Blisko, coraz bliżej plajta...
 • @PiotrZW 06:56:43
  Interesujące spostrzeżenie!
  Dlaczego należy strzelać do powstańców
 • @Rzeczpospolita 14:19:37
  Dlaczego Londynowi na rękę były powstania w Polsce - m.in. tutaj: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/9959/polska-wielka-gra
  Dlaczego należy strzelać do powstańców

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031