Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
804 posty 365 komentarzy

Moje komentarze

 • @Jinks 15:57:14
  ...wyborcy tej partii? ;)
  Odmieniło się
 • @Jinks 15:02:43
  Oczywiście, że można obstawiać: http://www.oddschecker.com/politics/british-politics/eu-referendum/referendum-on-eu-membership-result
  Rewanż za Culloden?
 • @ireneusz 13:56:29
  ...no i?
  Rewanż za Culloden?
 • @ireneusz 13:35:39
  Fajnie. I co?
  Rewanż za Culloden?
 • @anthony1 08:49:19
  Być może, być może. Na razie podatki mamy w Polsce niskie, więc - aby nie walczyć z nieistniejącymi problemami! - możemy się skupić na ich uproszczaniu?
  So far, so good...
 • @ireneusz 12:07:52
  "autor wypisuje swoje chciejstwa
  Wielka Brytania wyjdzie z UE i nic wiecej się nie stanie"

  Czego Pan łaskawie nie zrozumiał w tekście, pod którym Pan pisze?
  Rewanż za Culloden?
 • @anthony1 22:10:05
  Po prostu uroczo się czyta, gdy neo-liberałowie i libertarianie zaczynają nagle tłumaczyć jak bardzo podatki są jednak potrzebne :)
  So far, so good...
 • @programista 15:21:10
  Ale to Pan ciągnie analogie z Marksem - jak widać, nieuzasadnione.
  Do-wolny, k...a rynek!
 • @programista 14:15:52
  Skoro są "jakby żywcem przeniesione" - to taki znawca jak Pan z pewnością znajdzie stosowne cytaty z Marksa żeby udowodnić postawioną tezę, prawda?

  Co do istoty zaś - nadal nie pojmuję, a choćby treść tekstu przypominała Panu bajkę o sierotce Marysi - to co z tego?
  Do-wolny, k...a rynek!
 • @programista 12:32:02
  Wszystko to jest bardzo ciekawe, ale jaki ma związek z moim artykułem?
  Do-wolny, k...a rynek!
 • Zmiana terminu
  Niestety, z powodów niezależnych od organizatorów zmuszeni jesteśmy zmienić termin spotkania na czwartek, 17. czerwca, na godz. 19 w Domu Rzemiosła w Olsztynie.
  Olsztyn - spotkanie Powiernictwa Kresowego
 • @Oświat 17:09:43
  Bez urazy, ale to wszystko przyczynkarstwo i potencjalne zadatki pozwalające na dalsze umacnianie i mnożenie potencjału, a nie mocarstwowość.
  Bajkowe mocarstwo
 • @Oświat 14:11:18
  Po pierwsze z mapy wynika, że byliśmy państwem obszarowo dużym, a nie że silnym. Czy jednak samo terytorium jest czynnikiem wystarczającym dla bycia/uznania za mocarstwo? Zwłaszcza, że z ówczesnego punktu widzenia tak ładnie dziś malowane ziemie ukrainne to było bo prostu wielkie połacie niczego, ledwo zarysowanego na mapach.

  Nadto - czy można 10-letnie panowanie, dodatkowo z początku zaabsorbowane przede wszystkim wojną domową - nazwać "czasami"? Przecież czasowo to mniej niż epizod...

  Po trzecie wreszcie - niby czego miało dowodzić zajmowanie Moskwy (a ściślej wpuszczenie do niej przez miejscowych)? Jaki to miało wymiar polityczny, zwłaszcza trwały, poza łechtaniem współczesnej próżności?
  Bajkowe mocarstwo
 • @alek.san 20:59:20
  "Będę okrutnie szczery - ludzie, którzy w UK godzą się pracować za National Minimum Wage, jeśli przedłużają taki stan rzeczy ponad niezbędne minimum, robią to na własne życzenie i ryzyko.
  To niezbędne minimum jest czasem, w którym powinniśmy podnieść swoje kwalifikacje na tyle, aby zarabiać wielokrotność NMW.
  Wielka Brytania jest nawet dla przeciętnie rozgarniętego Polaka krajem, w którym można się realizować i - wyłącznie dzięki własnej pracy - pozyskiwać wzmiankowany w tytule notatki kapitał"

  Zgadzam się, miejscowi decydując się na funkcjonowanie na poziomie płacy minimalnej wręcz rażą - Polakowi nie mieści się głowy, że nie chcą się dalej rozwijać mając takie możliwości. Z drugiej strony - wielu naszych rodaków też wykazuje się zawstydzająco niską operatywnością, zadowalając się minimum, które dla ich polskiej percepcji i tak jest zachwycające. Obserwacja jest więc prawidłowa, nie mniej bez związku z głównym wątkiem rozważań.
  Praca a kapitał
 • @Sukarno 12:07:15
  Odnoszę wrażenie, że dowodzi się istnienia czegoś, a nie nieistnienia...
  Legion Durnia Białego - suplement
 • @Sukarno 10:29:57
  "bojownikom Legionu Orła Białego" - jakim bojownikom?
  Legion Durnia Białego - suplement
 • @Drab61 16:10:22
  Hmmm... a sanacja zapomniała postawić Witosowi zarzuty gospodarcze, czy tak po prosto grzecznościowo nie skorzystała z tak oczywistej, jak Pan pisze, okazji do pogrążenia przeciwnika?

  Natomiast teza, że to napadnięty jest winien napadu, bo się bronił- jest w tym roku (jak zauważyłem) dość popularna u wielbicieli marszałka i zamachu...
  Fałsze majowe
 • @AgnieszkaS 21:06:40
  O ile mnie pamięć nie myli, to na wszelkich manifestacjach związanych z RN, czy organizacjami obecnie czy niegdyś przy nim afiliowanymi - jakiekolwiek wystąpienia czy okrzyki zatrącające o tematykę, o której Państwo piszą - są surowo zabronione!
  KOD i anty-KOD
 • Muzułmanin, nie islamista
  Muzułmanin, nie islamista. Nb. pakistańskiego pochodzenia.

  Jak napisałem gdzie indziej:

  Polacy stanowią największą grupę wśród mniejszości etnicznych londyńskiej Borough of Merton. Wygrał tam "znany islamista" Khan.

  Wg różnych danych w całym Wielkim Londynie głosować mogło 100-185 tysięcy Polaków, natomiast operetkowy "Prince Zylinski" dostał 13.202 głosy.

  Na poparcie Polonii raczej nie mógł liczyć torys Goldsmith (choć z takim nazwiskiem na pewno nie islamista!) jako zwolennik "leave". Na analizy przyjdzie czas, nie mniej już można postawić wniosek, że nasi rodacy w Londynie albo jak zwykle nie głosowali - albo poparli Labour, przyprawiając o ból głowy krajowych tropicieli islamizmu, nie mających większego pojęcia o specyfice politycznej UK.
  Wszyscy wygrali?
 • Proszę się trzymać
  Zdrowia i siły!
  Zawieszam blog

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031