Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 323 komentarze

Moje komentarze

 • @Daro 13:02:23
  "Teoretycznie została sprawa załatwiona, przez przyznanie rekompensaty w postaci Ziem Zachodnich".

  Nie, nie została. To są zupełnie różne porządki prawne. Co mają granice do prawa własności?
  Nie dostaliśmy rekompensat!
 • @AlexSailor 08:33:51
  "Nie wiem, jak rozmawiać z autorem."

  Wcale? :)
  Klasa średnia redivivus?
 • @programista 07:38:41
  "ale już przytaczana staruszka"

  A skąd Panu przyszło do głowy, że to staruszka? :))))

  Skądinąd cała afera wokół 500+ przynosi jeszcze jeden ciekawy przyczynek do szczerości i głębi przekonań rodzimych liberałów. Ci sami, którzy są tak pewni, że pieniądze należy zostawiać ludziom w kieszeniach, zamiast oddawać złodziejskiemu państwu - jednocześnie często wyrażają przekonanie, że absolutnie zamiast gotówki skoro już - to trzeba dawać bony, bo pieniądze to ludzie zmarnują. Urocza w tym niekonsekwencja... :D
  Klasa średnia redivivus?
 • @Daro 01:40:04
  "Autor mylnie przyjął że, pan Warzecha neguje istnienie 500+, jako typowy działacz PO, nie bo pisowskie"

  A gdzie tak napisałem?
  Klasa średnia redivivus?
 • @Andrzej Madej 22:31:16
  Spadła z powodów formalnych (brak informacji o prawidłowym doręczeniu wezwań), następny termin za miesiąc.
  Polowanie na Polaków trwa - czyli banderowcy to nie naród!
 • @Casey 20:22:01
  "PIS-owi bardzo daleko jeszcze w obecnej sytuacji do takiego punktu w którym przeciętny polski patriota mógłby powiedzieć NIE, MAM LEPSZY WYBÓR".

  Na szczęście jednak nie jesteśmy też w sytuacjach, w których:

  - koniecznie musimy dokonywać wyborów,

  - wyboru nie mamy już w ogóle.
  Dlaczego nie należy popierać PiS
 • @Bogusław Jeznach 20:15:00
  Lubię podróże ;) Pozdrawiam.
  Szybszy marsz donikąd
 • @Casey 18:35:00
  Nie da się wszędzie pisać o wszystkim :) Pozdrawiam
  Szybszy marsz donikąd
 • @Bogusław Jeznach 22:17:27
  Z podziękowaniem i wzajemnością.
  Złote dziecko czy złoty środek?
 • Co z tym studiowaniem?
  UMCS podał, że osobnik ten nie jest już studentem. Świetnie - ale od kiedy? Na jakiej zadzie 18-latek w ogóle podjął studia - i kiedy został skreślony (wszak sesji jeszcze nie było)? Taki zdolny, czy taki bogaty? Znaków zapytania jest więcej, a polityka Uniwersytetu (nie tylko zresztą tego) wobec studentów z Ukrainy tylko potęguje atmosferę niejasności.
  Jak długo będziemy to znosić?!
 • Przydatne
  Tego typu informacji nigdy za wiele, gdy umiejętność czytania po rosyjsku u Polaków zanikła, a tym nieczytatym wystarczy poziom wiedzy A. Macierewicza o "generale profesorze Duginie, głównym doradcy Putina". Choć warto szerzej przybliżać wpływ wspomnianych (wymieszanych) praktyków i myślicieli na konkretne decyzje podejmowane w Rosji i procesy, jakie zachodzą w jej polityce.
  Rosyjscy myśliciele narodowi
 • Dlaczego konieczne są przedterminowe wybory do Sejmików
  We wnioskach autor nie zauważa jednego elementu - że dystrybutorem dóbr są obecnie samorządy województw, a nie władza centralna. Więc bez nowych wyborów sejmikowych nie uda się uzyskać efektu zamorzenia PSL.
  Nowy dziedzic, starzy fornale
 • @Bogusław Jeznach 19:36:55
  Poprawię się następnym razem :)
  Anglio, twoje dzieło!
 • @nonparel 21:55:49
  No więc jeśli ofiara miała ojca lub brata - to w imię sprawiedliwości a poza prawem mógłby on sprawcę zastrzelić, a następnie odpowiadać za zbrodnię w afekcie, przy silnej okoliczności łagodzącej.
  Prawo, sprawiedliwość czy Amerykanie?
 • Wersja optymistyczna
  Rozsądek powyższego rozumowania jest rozbrajający. Sęk w tym, że aby wnioski z niego faktycznie zostały wdrożone - musiałyby zajść jeszcze dwie okoliczności: po pierwsze polityka III RP musiałaby być racjonalna, a po drugie samodzielna.

  Obawiam się, że co najmniej równie prawdopodobny jest "orbanizm bez orbanizmu", czyli ogłoszenie ideologii oblężonego obozu, któremu cały świat zazdrości jego wspaniałości, przy jednoczesnym zamykaniu się na wszystko, co nie jest Ameryką i wyimaginowanymi "strategicznymi sojusznikami" z obszarów post-sowieckich. A w sytuacji naprawdę złej, niezrealizowania programu społecznego - wybrane zostanie zaostrzenie tonu wobec wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. Ze wszystkimi możliwymi tragicznymi konsekwencjami takiej eskalacji.
  Rusofilia z rozsądku
 • @AlexSailor 03:05:21
  Żeby nie powtarzać w nieskończoność co można było i należało zrobić: http://www.konserwatyzm.pl/artykul/5158/nierealizm-magiczny
  Fatalizm i infantylizm
 • Patrioci cudzych problemów
  Dodatkowy niuans polega zaś na tym, że tzw. obóz patriotyczny ma w Polsce ten problem, że wbrew temu, co się wydaje jego zwolennikom - ma on skłonność do życia życiem innych niż swoja nacji. A to więc neo-narodowcy za punkt honoru stawiają określenie swego stanowiska wobec podziałów ideologicznych sprzed lat 60, a to z powagą zajmują się rozwiązywaniem problemów etnicznych np. Francji. Ja wiem, że to łatwiejsze choćby od zaproponowania racjonalniejszego systemu finansowania służby zdrowia i jakoś tak szlachetniej, ale przy całym marmurowym ciężarze ideologicznym - polityka to to nie jest.
  Kto nam piecze ten kebab?
 • Niezależnie od kolejności
  Znakomity, wyważony głos.

  Odnośnie zaś instrumentalizacji uchodźstwa - warto przypomnieć, że niegdyś najpierw epatowano tym zjawiskiem, by potem bombardować (jak w Jugosławii), teraz zaś najpierw się bombarduje - by stworzyć uchodźców. Kolejność się zmienia, interesy nie.

  Pozdrawiam serdecznie!
  Uchodźcy a sprawa polska
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:06:09
  Bez urazy, ale co ma wspólnego przytoczenie oczywistych, militarnych faktów na temat Bitwy Warszawskiej - ze "stanowiskiem narodowo-nacjonalistycznym" (czymkolwiek by ono nie było...)?
  Czy Litwa jest państwem faszystowskim?
 • @Bogusław Jeznach 00:36:19
  Dziękuję serdecznie :)
  Drugi Cud nad Wisłą

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930