Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
800 postów 361 komentarzy

Cały ten Majdan...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chyba nigdy tak nie cieszyłem się, że Jarosław Kaczyński nie jest prezydentem RP, jak widząc go na Majdanie obok banderowców i ukraińskich zapadników.

Przecież tego człowieka nic nie powstrzymałoby przed zrobieniem tego samego z całym bagażem majestatu Rzeczypospolitej na plecach!

 

 

Jak zawsze też smutnym westchnieniem należy podsumować wyskoki najgorszego bloggera wśród dyplomatów i najfatalniejszego dyplomaty blogosfery. Wezwanie ambasadora Ukrainy by wysłuchał bezprzykładnych połajanek za to, co legalne ukraińskie siły porządkowe robią z łamiącymi prawo obywatelami Ukrainy – dopełnia obrazu kuriozum, stworzonego przez MSZ  Sikorskiego. Propozycja mediacji strony polskiej między rządem ukraińskim a opozycją znajdzie się zaś zapewne na trwałe na liście dyplomatycznych gaf i mimowolnych dowcipów.

 

Na tle brzękania szabelkami, wezwań do sankcji – nadspodziewanie spokojnie zabrzmiał głos  Donalda Tuska  przyznający oczywistość – że z punktu widzenia Unii Europejskiej Ukrainę trzeba zacząć kupować, a nie straszyć i pouczać, jak to miało miejsce przed ostatnią woltą prezydenta Janukowycza. Jasne wystawienie przez Kijów rachunku (na razie opiewającego na 20 mld eu) i ciche przyjęcie tego żądania do wiadomości przez Brukselę - to zresztą fakt bez precedensu. W trwającym od przeszło 20 lat procesie stowarzyszania i przyjmowania nowych członków Wspólnot, którego kolejnym etapem były naciski na Ukraińców –  obowiązywał ton prezentowania akcesji jako formy dobroczynności. Nikt nigdy nie przyznał, że wiązanie się z UE jest korzystne co najmniej obustronnie (nie mówiąc o najbardziej brutalnie szczerych głosach w ogóle odmawiających zysków nowym krajom członkowskim i stowarzyszonym). Również Kijów traktowano przed Wilnem jako pokornego suplikanta, który musi zasłużyć na brukselską łaskę. Teraz doniecki  Machiavelli jednym ruchem obalił tę propagandę mówiąc wprost: chcecie mieć nasz rynek zbytu – zapłaćcie i pozwólcie wzmocnić naszą gospodarkę. Gdybyśmy mieli takiego Janukowycza zamiast takiego  Olszewskiego  w 1991 r.!

 

Janukowycz wymyka się także polskim „analitykom geopolitycznym” także z innego, zasadniczego powodu. Zarówno po stronie rządowej, jak i opozycyjnej dominuje bowiem w polskiej polityce mentalność kibicowska. „Za kim jesteś?!” - brzmią teksty rodem z przedszkola. Obowiązuje bezwarunkowość, albo wymaganie takowej. Jak ktoś jest pro-amerykański, to ślepo i na zabój. Jak pro-europejski – również nie ma żadnych wątpliwości wobec brukselskich racji. Ba, wszelkie głosy sceptyczne wobec obowiązującego zapadnictwa, określone na wyrost mianem „opcji pro-rosyjskiej” również są traktowane jako objaw zauroczenia Kremlem na zasadzie „jak ten Putin cudnie kopie stół...”. Prezydent Ukrainy w sposób może mało subtelny, ale skuteczny udowadnia, że dorosła dyplomacja i geopolityka nie polegają na „byciu za kimś”, tylko na nieustającej grze na wszelkich dostępnych fortepianach. Jest to metoda ryzykowna i być może nawet intelektualnie czy charakterologicznie niedostępna tuzom politycznym z Polski, jednak sprawdzająca się w wykonaniu takich przywódców, jak  Aleksander Łukaszenko  (niewątpliwie po stronie opcji wschodniej – ale bynajmniej nie leżący plackiem przed Moskwą), czy  Ilham Alijew (niewątpliwie związany z Pax Americana, ale również nie kucający przed Waszyngtonem). Założenie, że tak zawzięte targowanie się o ukraińskie interesy z Zachodem, Rosjanami, a ostatnio rzucenie jeszcze na stół kraty chińskiej - nie zostanie docenione przez ukraińskich wyborców to objaw życzeniowego myślenia mediów polskojęzycznych, potrzebujących wiecznie czarnego luda i propagujących wizję, że naród Ukrainy to ci, co kołyszą się na Majdanie do przyśpiewek  Rusłany.

 

Zabawne jest coś jeszcze. Ta część tzw. polskiej opozycji, która nie pomna kompromitacji „pomarańczowej rewolucji” i jej polskich zwolenników znowu pchała się na Majdan, lejąc łzy nad obitymi przez Berkut swobodowcami – przeoczyła jeszcze jeden ważny element. Oto jednym z wielu mitów polskiej wizji polityki zagranicznej, jest „międzymorze”, blok niezależnych państw między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym. Utopijna i anachroniczna doktryna ABC zatruwa umysły m.in. wielu zwolenników Ruchu Narodowego, a jako uzupełnienie pro-amerykańskiego prometeizmu jest też obecna w propagandzie obozu „centroprawicowego”. Kiedy jednak na geopolitycznej szachownicy pojawiają się gracze prawdziwie niezależni – właśnie jak Łukaszenko, a teraz Janukowycz od razu budzą nienawiść i agresję. I to nie tylko demoliberałów, ideologicznie zainteresowanych rozprzestrzenianiem swej doktryny, ale także owych rzekomych obrońców suwerenności mniejszych państw. Pokazuje to zresztą fałsz stosowanych przez nich uzasadnień – oto  państwa środkowoeuropejskie mogą być „niezależne” tylko wtedy, gdy będzie to oznaczać zależność od Waszyngtonu. W przeciwnym razie – prawdziwie „międzymorscy” przywódcy są traktowani jako wróg numer jeden.

 

„O jedenastej – powiada aktor – sztuka jest skończona” - pisał  Stanisław CAT Mackiewicz mając na myśli, że w pewnym momencie najlepsze nawet ustawki i gry pozorów dobiegają końca, opada kurtyna i słychać oklaski, gwizdy lub martwą ciszę, najgorszą zmorę występujących na scenach – także politycznych. Dla Janukowycza gra rzecz jasna jeszcze nieskończona, a przeciwnie, nabiera dodatkowych rumieńców, a slalom między Unią Celną a Europejską jeszcze nie raz będzie przysparzać emocji. Na razie jednak z pewnością prezydent Ukrainy zasłużył na brawa. Takie, jakich nigdy nie usłyszą marionetki z polskiego politycznego teatrzyku lalek.

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • Trzeba myśleć?
  No, to rusz głową. Pytanie, czy chcesz olać, zantagonizować, odizolować stare polskie ziemie tylko dlatego, ze obsiadła je banderowska ludność?
  Chcesz już się wyrzec tego na wieki? No, to róbmy jak radzisz. Obraźmy się i... no, właśnie, nie wiadomo, co dalej.
  Chcesz mieć ruską armię pod Medyką i Przemyślem, pół godziny od Lublina i 2 godziny od Warszawy? No to nadymaj się dalej.
  Gdyby Jagiellonowie myśleli, tak jak ty i niektórzy "myślący", to Polska kończyłaby się na Rzeszowie i Radzyminie, a nie na Psich Polach.
 • @Muni 00:28:01
  Chcesz ruszać odbijać Podole i Wołyń ? Powodzenia...

  A te Psie Pola to gdzie ?
  Ja znam tylko jedno ale to jest dzielnica Wrocławia.
 • Wszyscy
  Islamiści łączą się z ukra-nazistami. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a114.jpg a1Islamiści łączą się z ukra-nazistami. Teraz już jest niebezpiecznie.Mroczna strona Majdanu. Islamscy terroryści Hisb-ut-Tahrir w Kijowie.

  SENSACYJNE VIDEO

  Teraz w Kijowie jest około 700 islamskich terrorystów-bojówkarzy Hizb-ut-Tahrir, wśród których jest wielu prawdziwych terrorystów walczących w rozlicznych krajach świata. Na Ukrainie realizowane są dwa scenariusze: można powiedzieć, że ich mieszanina, a mianowicie scenariusz jugosłowiański i scenariusz bliskowschodni. Wszystkie te bandyckie siły wspierane są przez ambasadę USA. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a210-600x326.jpg

  a2

  Ulotki: po lewej wersja rozprowadzana w krajach arabskich, po prawej na Ukrainie przed euromajdanem.

  Video- Mroczna strona Majdanu. W Kijowie 700 bojówkarzy Hizb-ut-Tahrir Przed oglądaniem włącz automatyczny translator
  Тёмная сторона Майдана. В Киеве 700 боевиков Хизб-ут-Тахрир http://www.savetubevideo.com/?v=R1Ty6yYE5i0

  Za: http://3rm.info/41911-vot-eto-uzhe-ochen-opasno-islamisty-obedinilis-s-ukrnacistami-temnaya-storona-maydana-islamskie-boeviki-hizb-ut-tahrir-v-kieve-video.html

  Data publikacji: 11.12.2013

  Przekład: RX
 • Wszyscy
  Ludobójstwo zbrodniarzy UPA i zagłada Polaków na Kresach II RP – wykład dr Lucyny Kulińskiej http://www.savetubevideo.com/?v=cxhKRY2AYJo Ostatnio na Ukrainie, po fiasku negocjacji tego państwa, z tzw. Unią Europejską, wywołano w Kijowie wielkie demonstracje, mające na celu potępienie prezydenta Wiktora Janukowycza, który wstrzymał proces stowarzyszania Ukrainy z UE. [W dniu 7. czerwca 2013 roku w Warszawie, przy ulicy Broniewskiego 44, w sali przy kościele parafialnym pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego, odbył się wykład dr Lucyny Kulińskiej o ludobójstwie na Polakach, dokonanych przez zbrodniarzy z UPA na Kresach II RP, w czasie II wojny światowej.

  Prelegentka jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma dwa doktoraty, jej specjalizacjami są historia i politologia.

  Obecnie jest pracownikiem Katedry Politologii i Historii Najnowszej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  W swoim wykładzie dr Kulińska, na tyle ile czas pozwolił, ukazała przyczyny potwornych zbrodni, które wydarzyły się na Kresach II Rzeczypospolitej w okresie II wojny światowej.

  Prowadząca wykład bada przebieg tych wydarzeń od wielu lat, napisała wiele książek dotyczących tego tematu oraz jest autorką licznych artykułów naukowych (wcześniej zajmowała się badaniem polskiego ruchu narodowego).

  Poza ukazaniem faktów historycznych i ich źródeł pochodzących czasem z dalekiej przeszłości, prelegentka ukazała sytuację polityczną na obecnej Ukrainie Zachodniej, gdzie rozwój wypadków ponownie idzie w kierunku propagowania idei szowinistycznych i zbrodniczych, co stanowi bardzo złą przesłankę do rozwoju sytuacji w przyszłości.

  Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat zbrodni ludobójstwa, dokonanego przez szowinistów ukraińskich, dokonanych na Polakach oraz obywatelach II RP innych narodowości na Kresach II RP, mogą zapoznać się z wykazem literatury, opublikowanym na stronie Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej.]

  Na tzw. Majdanie Niepodległości gromadzi się tłum, niby spontanicznie, jednak tak naprawdę kierowany przez kilka partii politycznych, odwołujących się do tradycji organizacji zbrodniczych typu OUN-UPA – można śmiało powiedzieć, że te twory polityczne, to partie postbanderowskie.

  Patrząc na relacje telewizyjne z tych wydarzeń widzimy flagi ukraińskie, flagi Unii Europejskiej i … tak, tak – to nie sen – banderowskie flagi czerwono-czarne !

  Przy aparatczykach tych postbanderowskich partii, pokazywali się na tych wiecach politycy z Polski: Jarosław Kaczyński, Richard Henry Czarnecki (Ryszard Czarnecki) i Tomasz Poręba z PiS, oraz z PO: Jacek Protasiewicz i Paweł Zalewski (dawniej z PiS).

  Można stwierdzić, że swoją obecnością i wygłaszanymi mowami, wspierali i legitymizowali te ukraińskie partie, jawnie odwołujące się do zbrodniczej przeszłości.

  Materiał przysłany na redakcyjną pocztę od p. Zbigniewa. Dziękujemy.
 • @Kula Lis 62 11:44:35
  Kijów-agenci Izrahella na Majdanie. Jak donoszą wiarygodne źródła, na Ukrainę przybyła duża grupa żołnierzy służb specjalnych państwa Izrael. Ich zadaniem jest przygotowanie infrastruktury i listy żydów na wypadek pilnej ewakuacji. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a555-600x482.jpg Na zdjęciu bandziory-głoworezy z „Sayeret Matkal” Izrael dokłada wszelkich starań ażeby żydzi mieszkający w mieście i republice (jako obywatele Izraela i innych krajów) nie ucierpieli jeżeli wydarzenia w stolicy ukraińskiej przyjmą niekontrolowany charakter, informuje iton.tv. W swoim czasie, w sierpniu 1991 roku, izraelskie służby specjalne działały także w Moskwie. Wtedy ewakuacja żydów nie była potrzebna. Iton.tv nie precyzuje do jakich służb należą przybyli na Ukrainę żołnierze. W informacji czyni się aluzję do „Nativ”, ale mogą być i takie służby jak „Loham”-Zarząd Wojny Psychologicznej i Akcji Dezinformacyjnych, która zajmuje się prowadzeniem wojny psychologicznej, propagandą i opracowaniem oszukańczych manewrów, a także „Mecada”-Zarząd Operacji Specjalnych, która zajmuje się operacjami militarnymi. Ale mogą być i dużo poważniejsze, na przykład „Maglan” (hebr. מגלן - „ibis”), jednostka specjalna Armii Obrony Izraela, przeznaczona do działań za linią frontu. Specjalnością jednostki jest działanie przeciwko siłom pancernym i dywersja za linią frontu (to na wypadek wprowadzenia do Kijowa pojazdów opancerzonych). Ale jeżeli przybył „Sayeret Matkal”, jednostka specjalna Sztabu Generalnego Armii Obrony Izraela (Cahal), także znana jako jednostka 262 lub jednostka 269, to suszcie wiosła kozacy! Działa ona także poza granicami Izraela. Jeżeli przybyli ci żołnierze tych służb to wtedy staje się zrozumiały cel ich przybycia. Chodzi o pomoc znanej trójcy żydów w przeprowadzeniu zamachu państwowego jeżeli ci żydzi nie zdołają przeprowadzić go własnymi siłami. Tak więc sytuacja Janukowycza jest nie do pozazdroszczenia! Na pomoc żydowskiej „opozycji” współplemieńcy przysłali doświadczonych bandziorów-głoworezów. Ja sądzę, że już jest najwyższa pora żeby Janukowycz poprosił o pomoc naszą legendarną jednostkę „Alpha”.

  Źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kijow-agenci-izrahella-na-majdanie-2013-12

  Za: http://judastruth.livejournal.com/144967.html

  Data publikacji: 10.12.2013 Ps. A w tle ogromne zasoby HYDRATÓW METANU! w Morzu Czarnym...
 • @Kula Lis 62 12:22:31
  Janukowycz może przerżnąć całą sprawę… Za bardzo stoi w rozkroku… Chyba, że ma już przemyślaną strategię…? Ja w ogóle się dziwię, że dopuszcza do sytuacji gdzie jakieś gnoje z "innej storony" rozwalają państwo… Jeżeli będzie tak dalej grał to przerżnie całą sprawę, a sam skończy tam gdzie Tymoszenko… Tylko, że ona wyjdzie, a jego wsadzi bez możliwości wyjścia… Chłop powinien się zdecydować i przestać rżnąć głupa.. Jak chce współistnieć razem z Rosją to powinien to jasno zadeklarować.. chyba że to ..tak właśnie zostało pomyślane: Walenie głupa "na dwie" strony na dłuższą metę nic nie da… Jak nie rozwiąże sprawy "siłowo" zgodnie z resztą z konstytucją.. a Eurosodoma nic do tego mieć nie może, to Ukraina stanie się kolejną częścią Eurosodomy…
  Ale jak wiadomo, że kiedy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kasę… Za ile Janukowycz chce oddać Ukrainę w ręce żydowskiej mafii..?? Jeżeli w tym kontekście targuje.. to facet jest skończony.. bardzo ważne video http ://www.savetubevideo.com/?v=NbJIvsO9GCg#t=435 http ://www.deliberation.info/ken-okeefe-time-arrest-traitors-white-housecongress/
 • @Muni 00:28:01
  Psie Pole to zdaje się Wrocław, nie będący chyba w sferze zainteresowań Jagiellonów...?

  "Ruska armia" w pobliżu polskich granic (mamy ją już zresztą - w Królewcu) jest mniej niebezpieczna, niż banderowcy sterujący armią ukraińską.

  A co do "starych polskich ziem" to wszystkich rewizjonistów pytam: jak sobie niby wyobrażają "przywracanie Lwowa do macierzy"? Zwycięska wojna, potem wysiedlenie milionów Ukraińców, a potem co, klonowanie Polaków? Gdzie mamy te nadwyżki demograficzne, którymi zalalibyśmy rewindykowane tereny? To są bajki na użytek wewnętrzny.
 • @Kula Lis 62 12:34:31
  Ile się da - niech Janukowycz gra :)
 • @chart 12:44:57
  jakoś dało się wyrugować kilka milionów Polaków ze wschodu w kilka lat? Nie oznacza, że my też musimy. Możemy zaakceptować te kilka milionów Słowian jako mniejszość, jesteśmy najczystsi narodowo w Europie, to nas nie rozłoży.
  Wolę mieć wielką Polskę z mniejszościami, niż małą, słabą, za to 100% polską.
 • @chart 12:45:41
  Ukraina chce do Unii ale nie cała. To tylko część zachodniej Ukrainy! I to mała. Nie pokazują sondaży ukraińskich. Może to być np. 15 % Tło dla Kaczyńskiego było fatalnie wybrane, lub zignorowane przez jego doradców.Bez wątpienia będzie próba legitymizacji banderowców i rezunów z UPA i OUN w Unii Europejskiej. Ukraińcy powinni rozliczyć się ze swoją krwawą historią wobec Polaków, zanim wejdą do Unii. Unia takiego banderowskiego towarzystwa politycznego nie potrzebuje.
 • @Kula Lis 62 13:28:01
  "Ukraińcy powinni rozliczyć się ze swoją krwawą historią wobec Polaków, zanim wejdą do Unii. Unia takiego banderowskiego towarzystwa politycznego nie potrzebuje."

  Moim zdaniem ani ich takie towarzystwo nie ziębi, ani nie grzeje. No chyba, że na poziomie "płomiennych mów" przywódców europejskich, ale to tylko bełkot dla maluczkich. Będzie się dla nich liczył dostęp do rynku, zniszczenie konkurencji jeśli jakaś będzie, drenaż banków itp. A banderowcy niech sobie rezają.... Podobna sytuacja do tej z holenderskim kontyngentem w Srebrenicy....

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031