Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
800 postów 361 komentarzy

Pakt przeciw demokratom - baszkan Formuzał apeluje do komunistów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Baszkan Autonomii Gagauzkiej, Michaił Formuzał, lider Partii Regionów Mołdawii wystąpił z listem otwartym do Władymira Woronina, przewodniczącego Partii Komunistów Mołdawii.

 

 

„Skuteczne reformy i rozwój systemu demokratycznego w Mołdawii jest możliwy tylko wtedy, gdy nastąpi uwolnienie instytucji rządowych od wpływu grup przestępczych i oligarchicznych” podkreślił baszkan wskazując, że „liczne przykłady działalności przestępczej władz, w taki czy inny sposób związane z aktywności Partii Demokratycznej”. Właśnie wspólny front przeciw pro-zachodnim demokratom powinien być płaszczyzną kooperacji komunistów i „wszystkich sił politycznych szanujących zasady praworządności”. Priorytetem miałoby być „oczyszczenie instytucji publicznych z elementów przestępczych związanych z PD”, a gwarancją osiągnięcia tego celu – publiczne „podjęcie zobowiązania o niezawieraniu w przyszłym parlamencie koalicji z udziałem Partii Demokratycznej”.

 

Baszkan  Formuzał  komplementuje działalność komunistów, wyrażając uznanie dla antykorupcyjnych wątków ich programu wyborczego, jednocześnie wskazując systemowy charakter problemów dręczących Mołdawian. Wspólny front przeciw demokratom, w kontekście ostatniego kryzysu politycznego spowodowanego przyjęciem przez Kiszyniów jednostronnie pro-unijnego i pro-rumuńskiego kierunku polityki zagranicznej – wydaje się być oznaką przyspieszenia scenariusza wymiany władzy w republice. Dla samej Mołdawii zaś – odsunięcie demokratów to ostatnia szansa na utrzymanie jedności, czy wręcz istnienia państwa.

 

Konrad Rękas

Zapraszam też na http://Geopolityka.org/

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031