Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
957 postów 506 komentarzy

Konserwatyzm.pl występuje do Prokuratora Generalnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żądamy śledztwa w sprawie banderowskich obozów w Polsce!

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władymir Putin poinformował publicznie, że na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzone były szkolenia dla organizacji o charakterze zbrojnym, biorących udział w krwawych zajściach w Kijowie. Naszym zdaniem to wystarczająca przesłanka dla przeprowadzenia wnikliwego postępowania wyjaśniającego w tej sprawie.

 

Informacje podane przez prezydenta  Putina  wskazują, że mogło dojść do popełnienia czynów zabronionych wyczerpujących znamiona art. 142 kk. Zgodnie z jego zapisem „§ 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, prowadzi zaciąg obywateli polskich lub przebywających w Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemców do służby wojskowej w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Kto prowadzi zaciąg obywateli polskich lub przebywających w Rzeczypospolitej Polskiej cudzoziemców do służby w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej albo taką służbę najemną opłaca, organizuje, szkoli lub wykorzystuje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

 

Należy wskazać, że również  Janusz Korwin-Mikke w telewizyjnym wywiadzie stwierdził publicznie, że posiada wiedzę potwierdzającą szkolenie terrorystów ukraińskich przez jednego z polskich polityków. Z kolei prezydent  Bronisław Komorowski i premier  Donald Tusk  kategorycznie zaprzeczając faktowi istnienia obozów szkoleniowych dla bojówkarzy na terytorium RP – zapewne opierali swe wypowiedzi na postępowaniu sprawdzającym w tym zakresie.

 

W tej sytuacji redakcja Konserwatyzm.pl zwróciła się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wnioskiem o ściganie jego sprawców, w oparciu o materiał dowodowy obejmujący m.in.: wystąpienie do władz Federacji Rosyjskich o przekazanie posiadanych materiałów na temat domniemanych szkoleń prowadzonych w Polsce; przesłuchanie Janusza Korwin-Mikkego w charakterze świadka, jak również wystąpienie do Prezydenta RP i prezesa Rady Ministrów RP o przedstawienie informacji na których oparli oni swe dementi w tej sprawie.

 

Jak świadczy przykład tajnego (do czasu) więzienia CIA w Polsce – władze III RP mają skłonności prowadzenia operacji niejawnych i wątpliwych z punktu widzenia polskiego systemu prawnego, natomiast aż nadto przejrzystych dla ośrodków zewnętrznych. Niezależnie więc od tego, czy szkolenie bojówkarzy (zapewne o proweniencji banderowskiej) na terenie Polski odbywało się za wiedzą i zgoda czynników oficjalnych, czy też było działaniem niezależnym od aparatu państwowego III RP, skoro zdarzenia te stały się już „faktami medialnymi” - elementarna odpowiedzialność polityczna i prawna wymaga ich pełnego wyjaśnienia. Urząd Prokuratora Generalnego, tak dumny ze swej niezawisłości od rządu i polityki – ma w tej sytuacji obowiązek tę swą niezależność potwierdzić prowadząc obiektywne śledztwo.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

  • autor
    Nalezaloby wyslac skarge do sadu w Strasbourgu ! Nalezy skonczyc panoszenie sie wiadomych nacji, ktore swiadomie niszcza stare systemy w celu zyskow oraz rozszarzenia strefy wplywow.
  • @babaraba 00:00:19
    Musi być najpierw wyczerpana droga krajowa. A swoją drogą w znacznie mniej bulwersujących i oczywistych sprawach - już byłby krzyk o sejmową komisję śledczą. A tu cichutka mimikra partyjek...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30