Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
813 postów 385 komentarzy

Czy Radio Maryja szkodzi Polsce?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas wizyty w Lublinie Jarosław Kaczyński zdezawuował prof. Mirosława Piotrowskiego, cieszącego się poparciem o. Tadeusza Rydzyka kandydata do europarlamentu z listy... PiS.

 

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że pretekst do ataku na  Piotrowskiego  dało pytanie sformowane na konferencji przez dziennikarza „Idź Pod Prąd”, czyli organu prasowego Kościoła Nowego Przymierza, antykatolickiej sekty religijnej silnie zaangażowanej m.in. w propagowanie smoleńskich teorii spiskowych. - Jak pan skomentuje zdanie wygłoszone przez prof. Piotrowskiego, że „PiS to ja”? - dociekał przedstawiciel sekciarzy. - Pan Piotrowski nie jest członkiem PiS, chociaż dostał się do Europarlamentu z naszej grupy, to potem ją opuścił, a wrócił dopiero niedawno. Naszym głównym kandydatem z Lubelszczyzny pozostaje prof.  Waldemar Paruch, którego jestem zupełnie pewien. Nie może bowiem być tak, że ktoś się gdzieś dostaje dzięki jakiejś partii, a potem trochę jest, a trochę nie jest w danej grupie. Nie. Jak już się dostałeś, to masz siedzieć i słuchać co ci każą!- wyłożył swoje credo prezes   Kaczyński.

 

Obecny na sali prof. Piotrowski zareagował na atak wyłącznie uśmiechem, jednak do mikrofonu podskoczył wyraźnie zdenerwowany przedstawiciel... Telewizji TRWAM, dociekając, czy forowany prof. Paruch jest członkiem PiS. - W tej chwili nie, ale my jesteśmy partią autonomiczną i nikt nam nie może narzucać kogo mamy popierać. Jak ktoś tak robi, to nie tylko szkodzi PiS, ale i szkodzi Polsce! - warknął Kaczyński, a osoba adresata tej uwagi nie pozostawiła złudzeń kogo prezes uważa za wroga.

 

Dziwaczna wymiana zdań na lubelskiej konferencji wskazuje jak złe stosunki panują już między przywódcą PiS, a toruńską rozgłośnią i jej środowiskiem. Kaczyńskiego kandydaci wsparci przez Radio wyraźnie uwierają i z dużą nadzieją oczekuje ich porażki w wyborach. Nie zamierza też ukrywać swego negatywnego nastawienia do współpracowników Ojca Dyrektora, takich jak prof. Piotrowski. Nie można więc wykluczyć, że całkowity rozbrat między Radiem a PiS nastąpi najpóźniej po wyborach 25 maja, w których o.  Rydzyk  nie zdecydował się przenieść swego poparcia na inną formację centro-prawicową (mimo życzliwych gestów wymienionych z Solidarną Polską). Radio znajduje się więc w pułapce, przed którą ostrzegano jego liderów już przy okazji ich zaangażowania w nakręcanie spirali smoleńskiej. Przeniosła ona aktywa ideologiczne ruchu bezpośrednio w ręce przywódców PiS, tworząc mito- i ruchotwórczą narrację niezależną, a dla wielu atrakcyjniejszą niż tradycyjny przekaz Radia Maryja. Tak oto po raz kolejny w polskiej polityce machinator od własnej ginie machiny, a prof. Piotrowski, choć w tych wyborach ma jeszcze szansę ocaleć – staje się pierwszą ofiarą pogłębiającego się dysonansu niszczącego najtrwalszy dotąd, a szczególnie szkodliwy sojusz na scenie politycznej III RP.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • RM, TV Trwam są stacjami jednego z międzynarodowych nadawców medialnych
  prowadzących działalność medialną w naszym kraju ale równocześnie w prawie 100 krajach na świecie. Czy w przypadku takiego nadawcy można rozważać, pro- czy antypolskość. Oni realizują swoją politykę politykę zgodną z ich interesem, nie interesem Polski.

  Zupełnie inną sprawą jest to, że środowisko to nie będąc partią, działając pod obcym przywództwem prowadzi działalność partyjną (dziś przełożonym jest Kanadyjczyk). Poprzez PiS wprowadza swych posłów do parlamentu UE, RP. Prowincja redemptorystów podlega władzom zewnętrznym, nawet nie podlega pod polski episkopat. To tak jak by jakaś organizacja ponadnarodowa wystawiała do parlamentu UE swoich przedstawicieli. To już trudno nazwać działalnością pro Polską.
 • @LordConqueror 19:07:10
  Tytuł logicznie wynika z wypowiedzi Kaczyńskiego.
 • @LordConqueror 23:23:30
  To o kim i do kogo mówił Kaczyński?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031