Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
813 postów 385 komentarzy

Ukradzione Polakom 25 lat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obejrzyj rozmowę Konrada Rękasa z Robertem Luśnią. „Non serviam. Wywiady niepokorne” w lublin.com.pl.

 

Jak można było podwoić majątek w Polsce w latach 90-tych? Dlaczego czujemy niesłuszną wyższość wobec Ukrainy? Od druku się zaczęło – i na drukowaniu się kończy historia najnowsza polskiej przedsiębiorczości? Jakie paszporty mają obecni władcy Ukrainy?

 

//lublin.com.pl/artykuly/pokaz/28560/lublincompl,live,non,serviam,wywiady,niepokorne,robert,lusnia,%28video%29/

KOMENTARZE

 • ROBERT LUŚNIA DOBRY CHŁOPISKO
  OFIAROWAŁ MI MÓJ PIERWSZY KOMPUTER...
  Był to sprzęt montowany pod marką "Optimus". Plus drukarkę marki "Lexmark". Był rok 1996, zacząłem działanie w ZChN-ie, ściśle współpracując z Arturem Zawiszą. Gest Luśni, który wtedy był lubelskim biznesmenem i również działaczem ZChN budził powszechny podziw, tym bardziej że adresowany był do współpracownika Zawiszy, który wcześniej był brał udział w usunięciu Luśni z ZChN-u na fali rozliczeń po ujawnieniu haków na Wiesława Chrzanowskiego. W ZChN-ie bowiem trwała wewnętrzna walka na płaszczyźnie rozliczeń kto z kim współpracował, ale tak naprawdę osnową tej walki była konkurencja o władzę - między frakcjami Macierewicza, Jurka, Łopuszańskiego i Kobry vel Goryszewskiego. Było fajnie. Miło wspominam unoszącą się nad tym wszystkim postać Profesora Chrzanowskiego, który się do wszystkich zwracał per "Panie Kolego". Miałem 25 lat, kończyłem studia medyczne, zacząłem bywać w wielkim świe... to jest pardą - w Warszawie i Toruniu, zacząłem się przyglądać wielkim lu... to jest pardą - Ojcu Dyrektorowi, Profesorowi Prezesowi, Ojcu Profesorowi i Innym Postaciom.
  [tu zadumał się, wracając myślami do wczesnych lat po-okrągłostołowych, kiedy młodych ludzi tak łatwo było uwieść a to hasłami katolickimi, a to nacjonalistycznymi, a to prawicowymi...]
  Ech, szkoda gadać. Gdybym ja miał teraz tamte lata i obecną wiedzę - inaczej byśmy wszyscy stali!
  No ale Roberta Luśnię wspominam bardzo fajnie. Dobry był chłopisko zeń. Potem zaczęły krążyć brzydkie plotki, że był agentem o pseudonimie "Nonparel", rozpracowującym Macierewicza. Bardzo możliwe, czasy były ciekawe, to i pracę ludzie czasem dostawali ciekawą. W jedno tylko nie mogę uwierzyć - że Macierewicz sobie działał, blisko współpracując z Nonparelem, znaczy Luśnią i nic o tym nie wiedział. A zresztą, jak tam było tak tam było - najważniejsze, żeśmy to wszystko jakoś szczęśliwie przeżyli.
  A komputer od Luśni służył mi do roku 2000-go. Drukowaliśmy na nim ulotki lubelskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Dokonał żywota podczas "lustrzanego liczenia głosów" podczas kampanii prezydenckiej. Ale to już inna historia...
 • @
  Pamiętam czasy początku tej tragifarsy. To nieprawda ze Polakom
  (jak w tytule) ukradziono 25 lat. Dobrze pamiętam, to sami Polacy
  na własną prośbę zgotowali sobie ten los. Zawsze szukamy winnych
  od nas z daleka a prawda jest jednak bardzo smutna tylko ze nikt
  nie chce się do niej przyznać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031