Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
903 posty 446 komentarzy

JUŻ CZAS – CHEŁM BEZ KŁAMSTW!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Deklaracja kandydata na prezydenta Chełma.

 

Problemy Chełma są co najmniej dwa. Po pierwsze dług publiczny, po drugie – generujące go zbyt wysokie koszty działania administracji samorządowej. Nie kandyduję po to, by żerować na budżecie miasta, ale przeciwnie – aby go w ciągu czterech lat zrównoważyć, przy jednoczesnym zdynamizowaniu inwestycji i odcięciu zbędnego biurokratycznego balastu hamującego rozwój naszego miasta. Bez tego nie złapiemy oddechu niezbędnego dla pokonania bezrobocia – głównego problemu Chełma.

 

I. CHEŁM BEZ DŁUGU

 

Najnowsza samorządowa historia Chełma jest ponura. Najpierw Unia Wolności cały majątek chciała za darmo rozdać kolesiom. Potem lewica zadłużyła miasto ponad miarę wydając pieniądze na żwirkowanie klombów i fałszując sprawozdania budżetowe. Następnie Platforma Obywatelska tak Kochała Chełm, że umiała zrobić jedne światła uliczne pod dom własnego prezydenta. A w końcu już jednocześnie zadłużano miasto – i nic nie robiono. Zredukuję dług publiczny, wynoszący obecnie prawie 2.000 złotych na głowę mieszkańca. Jak? Ograniczając administrację i zmniejszając koszty stałe, w tym także obciążenia związane z działaniem Urzędu Miasta i spółek komunalnych. Jeśli chcieliby Państwo zagłosować na mnie żebym zatrudnił Waszych bliskich – to sorry, ja będę zwalniał! Jeśli jakieś zadanie może wykonać jeden urzędnik, a nie trzech – to zostanie jeden, najlepszy. Jeśli prywatna firma lepiej zrealizuje zadanie zlecone przez samorząd – to niepotrzebne jest komunalne przedsiębiorstwo robiące to dużo drożej.

 

II. CHEŁM TANIM MIASTEM

 

To, co publiczny zrobi za 100 tysięcy – prywatny zrobi za połowę, bo nie musi opłacać tylu partyjnych dyrektorów. Sprywatyzuję spółki komunalne, także w ręce pracowników tam, gdzie wyrażą oni taką wolę. Nie widzę sensu utrzymywania etatów dyrektorskich dla nierobów z partyjnego nadania w sytuacji, gdy ustalone na rynkowych zasadach ceny usług komunalnych będą znacznie korzystniejsze dla mieszkańców, niż te dyktowane przez polityków dla ratowania budżetu. Zredukuję do ustawowo możliwego minimum podatki i opłaty lokalne. Chcę „taniego Chełma” – ale bogatych chełmian!

 

III. CHEŁM BEZ POLITYKI

 

Wyrzucę politykę z chełmskiego magistratu. Nie będzie etatów po znajomości i układach, zredukuję liczbę urzędników do absolutnego minimum, nikogo nie zatrudnię bez uczciwego konkursu. Nie będę kupował radnych, ani zawierał układów pod stołem. Przy okazji rozliczę poprzednich prezydentów – i z ich zachowań obyczajowych, i finansowych. Skieruję Straż Miejską do zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, a nie wymuszaniem haraczy, a w przypadku problemów prawno-proceduralnych – rozwiążę tę instytucję, dofinansowując w zamian policję.

 

IV. POLSKI CHEŁM

 

Nie pozwolę na udawanie, że jesteśmy częścią Ukrainy. Tragiczne wydarzenia na Wschodzie nie mogą nam przesłonić oczu i ukryć, że istnieją agresywne środowiska nacjonalistyczne wprost zainteresowane oderwaniem Ziemi Chełmskiej od Polski. Na to nie ma i nie będzie nigdy zgody! Tu jest Polska!

 

V. CHEŁM PRZEJEZDNY I NOWOCZESNY

 

Obwodnica to hasło tak stare, że nie chce się go już słuchać. Jako prezydent postawię zakaz wjazdu TIR-ów na Rejowieckiej i niech mnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pozwie do sądu! Wymuszę budowę obwodnicy północnej Chełma, a przy okazji przy przebudowie dróg lokalnych będę przede wszystkim brał pod uwagę konsultacje społeczne i opinie kierowców.

 

Nie będę budował aquaparku z publicznych pieniędzy – bo jest to synonim po prostu złodziejstwa i niegospodarności. Postaram się natomiast wygospodarować z majątku miejskiego działkę pod porządny wielopoziomowy parking w centrum miasta. Nie ma sensu wierzyć w krzykliwą, a kompletnie fikcyjną obecnie Strefę Ekonomiczną w sytuacji, gdy brak w niej infrastruktury. Albo ją wybudujmy, np. w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, albo przestańmy kłamać, że ma ona jakiś sens!

 

Generalnie nie życzę sobie mydlenia oczu obywatelom. Chcę samorządu bez ściemy, bez oszustwa, bez propagandy i całej tej obrzydliwości, odbierającej mu jakikolwiek sens. Każdy z Was mógł do mnie przyjść jako do dziennikarza, opowiedzieć o swoim problemie i być pewnym interwencji. Teraz będę walczył o Wasze sprawy jako radny czy prezydent miasta. Bo to już czas – Chełm bez kłamstw!

 

 

KONRAD RĘKAS

KANDYDAT NA PREZYDENTA CHEŁMA

KWW Nowa Prawica – Chełm Bez Kłamstw

KOMENTARZE

 • -------------- gdy czytam PRAWICA
  --------- to widzę / władze / klęczące w kościele - lekką ręką dające kasę na miejsca kultu z jednoczesnym likwidowaniem szkoły , przedszkola , biblioteki itp.
  --------prawica , lewica . początek , środek i inne pejsate określenia -SŁUŻĄ do DZIELENIA !!!! nie jednoczenia NARODU POLSKIEGO
  ------------ proszę to przyjąć do wiadomości !! RAZ i na ZAWSZE !!!
 • Autorze
  Żeby nie drażnić Pani Niny, proponuję żeby Pan przy słowie "prawica" puszczał do niej oko (niby że ta prawica to tylko dla picu). ;-))

  Generalnie program jest dobry.
  Gdybym mieszkał w Chełmie to miałby Pan mój głos.

  Szczególnie za to "przystrzyżenie" naszych "przyjaciół" hajdamaków którym się śni "Chołmszczyna" obesrana na czarno/czerwono.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930