Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
987 postów 516 komentarzy

PiS odwraca się od banderowców?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieoczekiwanym zwrotem zakończyło się spotkanie wiceministra obrony Ukrainy, adm. Ihora Kabanenki z delegacją PiS.

 

 

Ukraiński gość uczestniczył w seminarium w ramach Programu Rose-Roth Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Podczas pobytu w Sejmie RP spotkał się jednak też przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości: wiceprezesem partii,  Antonim MacierewiczemRyszardem Czarneckim   i Witoldem Waszczykowskim. Oficjalnie celem spotkania miało być przedstawienie bieżącej sytuacji na Wschodzie w związku z obowiązującym zawieszeniem broni, a także poznanie opinii polskiej opozycji na sytuację międzynarodową. PiS-owcy podtrzymali swe poparcie dla pro-zachodniego kursu Kijowa, powtórzyli zapewnienia o strategicznym partnerstwie polsko-ukraińskim. Niespodziewanie jednak A. Macierewicz, podkreślając, że działa na osobiste polecenie  Jarosława Kaczyńskiego oświadczył, że polskie środowiska patriotyczne muszą uznawać za warunek pojednania i współpracy potępienie zbrodni banderowskich na Polakach i ich sprawców, odcięcie się obecnych władz od Bandery  i Szuchewycza  oraz przeproszenie polskich ofiar. Wyraźnie zaskoczeni Ukraińcy poprosili o dalsze rozmowy, prowadzone przy udziale historyków z obu stron, jednak postawa liderów partii uważanej za tak życzliwą nowej orientacji geopolitycznej Ukrainy, że aż przymykającą oczy na jej opanowanie przez banderyzm.

 

Oczywiście trudno założyć, że J. Kaczyński zdecydował się na trwałe odejście od linii swego brata, zdeterminowanego by ofiary Rzezi Wołyńskiej poświęcać na ołtarzu wymierzonej w Rosję współpracy z Ukrainą. Z pewnością jednak spin doctorzy PiS musieli dostrzec i docenić wzrost świadomości historycznej Polaków, ich wiedzy o ogromie i bestialstwie zbrodni banderowskich. Tak czy siak, w sytuacji nader nietrwałego i chwiejnego wzrostu poparcia dla PiS, jak i rosnącej konkurencji na prawicy ze strony ugrupowań odcinających się od bezkrytycznego popierania Majdanu (KNP i doły RN) – J. Kaczyński decyduje się (na razie po cichu) zmieniać narrację i odzyskać zaufania Kresowiaków. Ci – rzecz jasna – muszą mieć świadomość, że zwrot ten ma charakter czysto taktyczny, choć może mieć pozytywne następstwa, ukrócając nieco przekonanie banderowców, że mają w Polsce sojuszników w głównym nurcie politycznym. Ciekawym tropem byłoby też ustalenie, czy zmiana w PiS – nie jest wynikiem zmiany akcentów w propagandzie Waszyngtonu (której J. Kaczyński jest wszak potulnym narzędziem), chowającej banderowców (choćby ze względu na ich deklaratywny antysemityzm) za plecy ośrodków i liderów posługujących się frazeologią demoliberalną, jak sam prezydent Petro Poroszenko. Z pewnością pouczające będą w tym zakresie dalsze wzajemne relacje, a także reakcje na ukraińską kampanię i wyniki wyborów parlamentarnych.

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • Jakieś chyba wybory się zbliżają. Mało śledzę ten kalendarz wyborczy.
  Numer stary jak świat, na okoliczność zbliżających się wyborów robi się taki teatrzyk. Ludzie myślą - uff, wreszcie się zorientował że błądzi, wysłuchał nas, przejrzał na oczy, teraz już będzie dobrze. Oczywiście już dzień po wyborach taki polityk ponownie głupieje.
 • interesariusz do LordConqueror @15:04:40
  czy blaga przystoi lordom ?

  Ani Korwin, ani SAMOOBRONA od początku nie popierały banderowców.

  PiS to tani koniukturaliści, i tyle. Ostatecznie są agendą POPISU.
 • @LordConqueror 15:08:03
  //222 posłów odrzuciło swoimi głosami poprawkę popieraną przez PiS, SLD, PSL i Solidarną Polskę, która określała rzeź wołyńską mianem ludobójstwa. 212 głosów było za przyjęciem poprawki. W tej sytuacji w uchwale sejmowej znajdzie się forsowany przez PO zapis, że masakra na Wołyniu to "czystka etniczna o znamionach ludobójstwa".

  O przyjęcie uchwały w takim właśnie brzmieniu apelował z trybuny sejmowej minister spraw zagranicznych. Radosław Sikorski prosił posłów, by nie upokarzać Ukrainy kategorycznym stwierdzeniem o ludobójstwie.//
 • @LordConqueror 15:39:32
  Ukraińcy to żaden sojusznik i dobrze się stało, że pokazują to już teraz.
  Chcieliby polski węgiel za darmo, Polaków do ich obrony granic a Bandera to gieroj i o ludobóstwie cichutko?

  Zaskoczeni byli, że się Macierewicz odezwał? no wreszcie coś tych cwaniaków zaskoczyło.
  Powiem Ci tak...mam nadzieję, że PiS jeśli będzie rządzić, spróbuje chociaż ocalić resztki szacunku dla jej obywateli, bo tak jak dotąd, dalej się nie da.

  Robią "pały" dokładnie wszystkim, czasem myślę, że jak by Honduras poprosił, to też... szkoda gadać :(

  Są gorsi o prostytutek, bo nawet tym się płaci..
 • "Proroctwa mnie wspierają"
  Wyrocznia mówi że załgane PiS już NIGDY nie będzie rządziło w Polsce.
  Jest to kara za frymarczenie Rzecząpospolitą
  TAK BĘDZIE .
  AMEN

  A Polacy spotkają się 23. października (czwartek) o godz. 17.00 przed ambasadą i konsulatami Upadłej aby zaprotestować przeciw gloryfikacji ukraińskiego nazizmu.
  PiSu tam na pewno nie będzie, więc powietrze będzie wolne od smrodu czosnku.
 • Manipulacja
  Jarosław Majdaniarski zrobi wszystko aby dorwać się do koryta. Pamiętam jego apel do przyjaciół moskali, a nastepnie volte wspak. Musiał sie zorientować jakie są nastroje społeczne i stad ta zmiana. Za występy na Majdanie i popieranie faszyzmu winien odpowiadać karnie przed Polskim Sądem. Jego ewentualne przejęcie władzy będzie miało bardziej tragiczne skutki jak rządy Tuska.
 • @Playset 16:03:23
  // Pamiętam jego apel do przyjaciół moskali, a nastepnie volte wspak. //

  To co Cię gościu tak wkurza? ten apel? nie zgadzasz się z jego treścią?
  och Ty rusofobie!
 • @LordConqueror 16:25:23
  //A banderyzm na Ukrainie jest podtrzymywany przez siły rosyjskie, żydowskie i być może niemieckie, najmniej ukraińskie, właśnie po to, żeby uniemożliwiać polsko-ukraińskie połączenie sił//

  To ten pies Poroszenko jest przez kogo podtrzymywany?
  konkretnie, wiesz czy nie?

  Bo ja wiem jedno. Trzeba było wcześniej mocno i wyraźnie określić, na jakiej zasadzie w ogóle możemy z nimi się porozumieć i nie chodzi o pomoc teraz, kiedy im ruskie tyłki przypalają, tylko w ogóle.
  Trzeba to było zrobic lata temu.
  A tak to teraz głupio się dziwią, bo nagle "polaczki" sobie o swoich pomordowanych przypomnieli.
  Polityka jest dla łobuzów na pewno, ale nie dla idiotów... tak uważam :)
 • @LordConqueror 17:07:52
  Romantykiem celów i pozytywistą środków, to wiesz z kim
  możesz sobie być :))))))))))))))

  //W sondażu przeprowadzonym w marcu 2010 r. przez Grupę Socjologiczną „Rating” 53% Ukraińców opowiada się za anulowaniem dekretu o nadaniu tytułu bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze. 28% jest za zachowaniem tytułu dla Bandery, a 19% nie ma zdania. Największymi zwolennikami anulowania dekretu o nadaniu Banderze tytułu Bohatera Ukrainy, zgodnie z sondażem, są komuniści[73].

  2 kwietnia 2010 roku Okręgowy Sąd Administracyjny w Doniecku uchylił dekret o nadaniu tytułu Bohatera Ukrainy Stepanowi Banderze. W uzasadnieniu sąd podał, że tytuł został nadany bezprawnie, gdyż zgodnie ustawą o tytule Bohatera Ukrainy, może on być nadany tylko obywatelowi Ukrainy[74]. W odpowiedzi na ten wyrok władze zachodnich obwodów Ukrainy wyraziły stanowczy sprzeciw, a działacze nacjonalistyczni z partii Swoboda zagrozili „marszem na Kijów i usunięciem siłą obecnych władz”. Jurij Michalciszyn, deputowany do Rady Miejskiej Lwowa oświadczył: Banderowska armia przepłynie przez Dniepr i wyrzuci z Kijowa donieckich bandytów[75].//

  Teraz pomyśl, połowa uważa go za bohatera ... no i poza tym po 4 latach, marsz na Kijów się udał.
  Nie Lordzie, to nie jest wina tylko Rosji, czy Niemców, to jest taka wszawa nacja i powinniśmy się trzymać od nich z daleka, bo zdradzą nas jak zwykle.
  To jest nacja większa od Polski i nie ufam im za grosz.
  To chyba lepiej, że ich ruskie rozpirzą na kawałki.
  Sojuszników powinniśmy szukać wśród sąsiadów i byłych dmoludów ale nie wśród Ukraińców.Oni są tej samej mentalności co ich kolesie ruscy.

  Ty tam sobie miej ich wśród celów, ale ja cieszę się, że pisiory im do wiwatu dali ... na początek wystarczy.
 • O wspomaganiu nazistów banderowskich darmochą z pieniędzy polskiego podatnika mowy być nie może
  chyba że ktoś jest samobójcą politycznym.

  Wspomaganie gloryfikatorów ludobójców chełpiących się ludobójstwem i pragnącym to ludobójstwo powtórzyć (wypowiedzi Jarosza i Tiahnyboka) jest skazane na fiasko bo jest niemoralne, niechrześcijańskie i antypolskie.

  Z Ukrainą będzie można rozmawiać o czymkolwiek dopiero wtedy gdy Ukraińcy sami z własnej inicjatywy powywieszają swoich banderowców, porozwalają pomniki Bandery i zaczną się zachowywać jak normalny pokojowy naród.
  Stanie się to kiedy będą już mocno głodni i zziębnięci i zorientują się że zostali wydymani przez swoich banderowców z podwójnymi nazwiskami i potrójnymi paszportami.

  Trudno. Nauka kosztuje.

  A do tego czasu Polacy powinni się trzymać z daleka od tego dzikiego bajzlu i uważnie się przypatrywać tym którzy chcą Polskę popchnąć w tą (nie naszą ) awanturę.
  Tym różnym Michnikom, Blumsztajnom, Wildsztajnom i temu podobnym
  płomiennym "patryjotom".
 • @LordConqueror 15:04:40
  Łżesz jak stary żyd na targu piwowcu !!! ale jak ma sie żydo-chazarskie pochodzenie to kłamać łatwo !!!
  !
  CAŁA POLSKA WIDZIAŁA JAK Kaczyński STAŁ NA MAJDANIE RAZEM Z BANDEROWCAMI !!!
  !
  Słowianie ! jeszcze słychać jęki mordowanych dzieci kobiet starców ,jeszcze słychać przerażający krzyk zarzynanych dzieci ! gwałconych kobiet które zaraz potem wydłubywano oczy ! lub siekierą odrąbywano ręce i nogi !!!!!
  !
  wam skurwysyn... pisowcy !!!! życze wam żeby was szlak trafił ! za to ze BEZPRAWNIE !!! w imieniu Polaków występowaliście na Majdanie razem z mordercami banderowcami tego wam skurwysyn.. żydo-chazarskie z pisu NIE WYBACZYMY !!!!!
  !
  Słowianie Polacy ! INFORMUJE ZE ŻADEN POLAK [ Słowianin ] nie zhańbił sie występując razem z banderowcami na Majdanie !!!
  !
  TYLKO ŚCIERWA żydo-chazarsko-ukraińskie z Polski biegali na Majdan
  !
  Bracia Słowianie ! w Polsce NIE MA ŻADNEJ POLSKIEJ PARTII !!!! są tylko obce nam Słowianom żydo-chazarskie partie !!!! to agentura światowej mafii żydowskiej !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska krajem neutralnym !!!!!
 • @LordConqueror 17:41:38
  Mylisz się Lordzie

  Z kim chcesz iść do przodu? moim zdaniem, kto zapomina o przeszłości, musi ją ponownie przeżyć.

  //Z czasem Ukraińcy powinni się ucywilizować pod naszym wpływem.//
  No daj spokój, to ma być ta odpowiedzialność za Polskę?
  :))))))))))))))
  A jak nie ucywilizują się, to co generale? :))))
 • @ele 17:55:16
  //CAŁA POLSKA WIDZIAŁA JAK Kaczyński STAŁ NA MAJDANIE RAZEM Z BANDEROWCAMI !!!//

  No i co z tego, że stał? Coś mówił, że popiera zbrodnie na Wołyniu?
  Tam się lansowało wielu polityków i co z tego wynika.?
  Manipulujesz i tyle.
  Inna sprawa, że nie powinien tam jechać.
  Ale to nie powód, żeby podsuwać głupoty, że popiera banderowców.
 • @LordConqueror 18:32:51
  //Cywilizowanie Ukraińców odbywa się cały czas. Rosja cywilizuje ich na swój sposób, my na swój sposób.//

  No nam się ich ucywilizować nie dało, nauczycielom gardła podrzynali i nie tylko..
  To może teraz niech ruskie cywilizują, cuś czytałam, że też ich zaczęli
  "rezać", aaale niech próbują dalej..

  pułkowniku? :))))))))))))
 • @LordConqueror 18:56:57
  Coś Ty, oni są gorsi od ruskich!
  Ale jak by coś znowu.. to się zachowuj jak przystało na pułkownika :))))

  http://youtu.be/ntG-ZIZ1hdQ
 • @LordConqueror 19:26:35
  Tak, jakieś ostre narzędzie w kieszeni lepiej wtedy nosić...
  I pamiętaj, że różni wtedy mogą przyjść, niekoniecznie hetero :)))
 • Po roku od majdaniarzenia pomiędzy banderowcami
  ich "oświeciło"?
 • @Astra 18:39:30
  "No i co z tego, że stał? Coś mówił, że popiera zbrodnie na Wołyniu?
  Tam się lansowało wielu polityków i co z tego wynika.?
  Manipulujesz i tyle.
  Inna sprawa, że nie powinien tam jechać."
  Ale to nie powód, żeby podsuwać głupoty, że popiera banderowców."

  Stał tam po to, żeby popierać, a nie po to, aby ładnie wglądać.
  Popierał tych, którzy majdan zorganizowali, czyli rząd amerykański, który jest tak amerykański jak Rezerwa Federalna jest federalna. Syjoniści, jak zwykle, wybrali najbardziej radykalną grupę do przeprowadzenia rewolucji, a taką na Ukrainie są banderowcy, którzy byli finansowani przez USA i Niemcy. Kaczyński pojechał na Majdan, aby wyrazić swoje poparcie dla niego i dla jego organizatorów.
  Trzeba mu było odrobić zadanie domowe i zajrzeć za kulisy Majdanu, wtedy nie musiałby naprawiać swojego wizerunku przed Polakami.
  Pokorne ciele nie zawsze ssie dwie matki - trzeba wybrać, czy ważniejsze są interesy Polski czy USA. Znając jego gotowość do służenia USA, które prą do wojny, nie pokładałabym w nim wielkich nadzieji.
 • "Lord"Conqueror
  // Nasz węgiel leży na zwałach i wietrzeje, tracąc wartość. Gdyby państwo trochę dołożyło , to nie tylko pomoglibyśmy Ukrainie, ale i swoim kopalniom. //

  Tyle polskich rodzin żyje w biedzie, których nie stać na kupno 1t węgla, a ty ukraińskim zbrodniarzom za darmo byś go dawał.

  Precz z "lordami" zaprzańcami.
 • @LordConqueror 18:07:41
  Sam jesteś paranoikiem uporczywie lansując załganych wielbicieli zbrodniarzy !!!! Oni się nie kryją ze swoimi roszczeniami tylko walą otwartym tekstem o zajęciu polskich powiatów i ewentualnie urządzeniu nam drugiego Katynia ! Jak dalece trzeba być oślepionym i odmóżdżonym by popierać taką swołocz !!! Jak do tej pory to jedynie Rosjanie potrafili usadzić tę swołocz ! Amy powinniśmy się trzymać od nich jak najdalej !!
 • @LordConqueror 17:41:38
  "Ta cała UPA faktycznie walczyła z Rosją i bolszewizmem. Zbrodnie antypolskie, to była mała część całej ich działalności."

  Jeśli wyrzezanie około 100 tysięcy samych Polaków i doprowadzenie do śmierci ok. 200 tysięcy Polków było zaledwie "małą częścią ich działalności", to już tylko ta "mała cząść ich działalności" stawia ich w szeregiu największech zbrodniarzy i tym samym kompletnie dyskredytuje. Ich intencjami jest wybrukowane piekło.
 • @Lotna 20:43:26
  Odniosłam się do tego, że stojąc wśród banderowców nie oznacza popierania ich. Mówię o banderowcach, konkretnie... i to uważam za manipulację.
  Fakt, że obecnie w sposób bardziej krytyczny odnoszą się do polityki ustępstw wobec Ukrainy, która nawet nie przeprosiła Polaków za dokonane zbrodnie zaliczam na ich plus.
  W ten sam sposób powinni zachować się rządzący, bo to oni a nie PiS tworzą dzisiaj politykę, więc epatowanie jedynie zdjęciem z Majdanu uważam za manipulację.

  //Pokorne ciele nie zawsze ssie dwie matki - trzeba wybrać, czy ważniejsze są interesy Polski czy USA. //
  Ten zarzut również powinien odnosić się do rządzacych, a nie do opozycji chyba?
  Dalej uważam, że nie powinien tam być, ale większe pretensje należą się tym tórzy nami rządzą i głupim wypowiedziom jak również posunięciom Radzia oraz Tuska.
  To oni kształtują naszą politykę a nie PiS, a krytyka jakoś ciągle odnosi się jedynie do tej jednej niepotrzebnej wizyty.
 • @LordConqueror 21:12:39
  "Błędnie uważasz politykę amerykańską za syjonistyczną. Żydzi, czy syjoniści mają na nią wpływ, ale nie zawsze i nie w postaci czystego determinizmu."
  Cóż za zdumiewająca naiwność !!! (o ile prawdziwa !)
 • //Błędnie uważasz politykę amerykańską za syjonistyczną. Żydzi, czy syjoniści mają na nią wpływ, ale nie zawsze i nie w postaci
  Czyli : miał zabrudzone majteczki ale tylko troszeczkę .

  ;-)))))
 • @LordConqueror 21:21:50
  No niestety czasem trzeba kogoś "usadzić" i wszystko jedno kto to zrobi ! Ja nie chcę graniczyć z rozchwianymi psychicznie świrami ze skłonnością do mordów !! I popytaj ludzi którzy mieszkają bliżej granicy z nimi co o tym myślą ! A co do rozmowy między liderami psychopatów to nie łudź się człowieku i nie bredź o żadnej "ustawce" bo takowej nie było ! To ty prezentujesz "kalectwo myślenia" bo nie wyciągasz wniosków z faktów i z tego co się dzieje ! Nie słyszę żeby Putin jakieś roszczenia względem Polski wysuwał !! Co nie znaczy że jestem jego wielbicielką ale uważam że powinniśmy względem Rosji ułożyć stosunki twarde ale neutralne ! O jakichkolwiek sojuszach ze świrami z Ukrainy nie ma mowy !! We własnym interesie powinniśmy się trzymać jak najdalej od tej zdegenerowanej bandy !
 • @Astra 21:14:33
  // że stojąc wśród banderowców nie oznacza popierania ich. Mówię o banderowcach, konkretnie... i to uważam za manipulację.//

  Jasne, palił ale się nie zaciągał... :))))))))))))))))))))))))
  Czemu brniesz w takie absurdy? Taka mądra dziewczyna...
 • @LordConqueror 21:16:31
  // ''których nie stać na kupno 1t węgla'' -- To znaczy, że ludzie w Polsce umierają z zimna? Znasz kogoś takiego, czerwonoskóry? Chyba w twoim rezerwacie. // Tak, znam takie rodziny w Polsce, które nie stać na kupno 1t węgla.

  Wczoraj 17 października 2014 był obchodzony Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Oto oficjalne dane :

  "Ubóstwo jest najważniejszą przyczyną głodu, niedożywienia, braku dostępu do czystej wody, z powodu których rocznie umiera ponad 4 miliony dzieci. Bieda odciska na dzieciach o wiele silniejsze piętno niż na dorosłych. Dziecko, które doświadczyło ubóstwa w dzieciństwie, nigdy nie dostanie drugiej szansy na prawidłowy rozwój, który warunkuje całe jego dorosłe życie. Życie w biedzie, nawet krótkotrwałe, będzie miało nieodwracalne skutki dla zdrowia dziecka, jego osiągnięć edukacyjnych, możliwości zdobycia właściwego wykształcenia, a co się z tym wiąże, odpowiedniej pracy w przyszłości.
  Mogłoby się wydawać, że mówiąc o ubóstwie mamy na myśli jedynie kraje słabo rozwinięte. Nic bardziej mylnego. W Unii Europejskiej żyje ponad 100 milionów dzieci, z których 20 milionów jest zagrożonych ubóstwem. Ubóstwo w krajach wysokorozwiniętych nie jest równoznaczne z ubóstwem w krajach rozwijających się i, tym samym, pociąga za sobą inne skutki. W Europie dzieci żyjące w biedzie, choć cierpią z powodu niedożywienia, nie umierają z głodu. Jednak ubóstwo doznane w dzieciństwie będzie miało nieodwracalny wpływ na ich przyszłe życie, i na życie całych społeczeństw.

  Zgodnie z najnowszym raportem UNCEF, w najbogatszych krajach świata ponad 30 milionów dzieci żyje w ubóstwie. W Polsce jest ich aż 1 milion czyli 14,5%. Ponad 13 milionów dzieci w Unii Europejskiej jest pozbawionych dostępu do podstawowych dóbr niezbędnych dla ich prawidłowego rozwoju. W Polsce jest to ponad 1,3 miliona, co stanowi 21% populacji dzieci w naszym kraju.
  Skrajne ubóstwo w Polsce ma wyraźny wymiar regionalny. Co bardziej istotne, w regionach o najwyższej stopie ubóstwa skrajnego w ostatnich latach odnotowuje się jego dalszy wzrost.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:14:40
  //Jasne, palił ale się nie zaciągał... :))))))))))))))))))))))))
  Czemu brniesz w takie absurdy? Taka mądra dziewczyna...//

  Kaczor nie pali, to jak się może zaciągać? :)))))))))))

  Nie wiem czy mądra, ale na pewno rozsądna, a epatowanie tym jednym zdjęciem świadczy o jego braku.
  Jeśli skrytykował brak reakcji rządzących na Ukrainie w sprawie potępienia zbrodni, albo głosował za uznaniem zbrodni na Wołyniu ludobójstwem, to czytam, że kłamie.
  Ale za to zdjęcie obok tych gostków świadczy, że jest bandytą i popiera banderowców.
  To jest chore... tak uważam.
 • @Astra 22:40:18
  To wcale nie jest chore.
  W polityce takie gesty jak ten na Majdanie są jednoznaczne - to wyraz poparcia. Klaskał? Klaskał.
  Wznosił banderowskie okrzyki? Wznosił. To czego jeszcze chcesz?
  Nic się nie różni od swojego braciszka, ta sama służalcza mentalność.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:56:00
  Poparcia czego? zbrodni Ukraińców na Polakach?
  Bo klaskał?
  A fakt, że domagał się uznania zbrodni za ludobójstwo, to o czym świadczy?
  Domagał się? domagał.
  To kto tutaj chroni banderowców?
  To nie Radzio prosił, żeby nie upokarzać Ukraińców i głosować przeciw nazwaniu ludobójstwa ludobójstwem?
  To nie obecny rząd wchodzi w tyłek Ukraińcom, którzy się wypieli i nawet do rozmów nie zaprosili, bo woleli z niemiaszkami i rusklimi gadać?

  Wiesz co jest chore? ... brak obiektywizmu ...
  Jeśli już się krytykuje to wszystkich a zwłaszcza rządzących, bo to oni nas w tą awanturę wciągnęli a nie PiS !
 • @szczurobronny 22:56:05
  Co powiem? tyle, że zachowywał się tak, jak wtedy cała zesr...a europka.
  To powiem.
 • @LordConqueror 22:18:06
  //Bo Lotna miała zły paradygmat. Londyn to syjonizm, więc jego osłabienie jest dobre. Nie. Jaki Londyn jest to jest, ale słabszy , oznacza silniejszy Berlin. A to jest mniej korzystne dla Polski.//

  Mam nadzieję że nigdy nie zostanie Ci powierzony choćby najmniejszy kawałeczek władzy w Polsce.
  Wiesz dlaczego ?
  Zakładając że działasz w dobrej wierze, stwierdzam z ubolewaniem że byłbyś politykiem małego formatu, jednym z wielu wyrobników polityki jakich pełno jest w sejmowym grajdołku.

  Widzisz nie dalej niż czubek własnego nosa a politykę robi się z założeniem na 100 , 150 lat.

  Straszysz Berlinem a czym ten Berlin będzie za 40 lat ?
  Pastwiskiem dla kóz i wielbłądów doglądanych przez najemnych pastuchów którzy niegdyś stanowili "die Herrenrasse".
  Oj nie będą już oni wtedy wysokimi blondynami o niebieskich oczach.
  O nie :-))
  Jest to nieuniknione , o ile wiesz co to jest demografia.
  Niemcy nie zrobią holokaustu "swoim" muzułmanom bo są już wykastrowani.
  To muzułmanie zrobią holokaust Niemcom, Francuzom i Angolom, co jest pewne jak amen w pacierzu.

  Może się wtedy okazać że Polska będzie wówczas miała zupełnie innych wrogów niż dzisiaj (i zupełnie innych przyjaciół, mianowicie tych którzy będą mieli ten sam problem co Polska, tyle że z innego kierunku geograficznego).

  Dlatego - Kąkerorze - Polska nie ma żadnego interesu w tym by zrażać do siebie swoich przyszłych naturalnych sojuszników.

  Ponadto wspieranie nazi-banderowców jest NIEMORALNE.
  Polska w swej historii zawsze osiągała swoje cele polityczne środkami godziwymi i moralnymi.
  Dlatego jest mi PRZYJEMNIE być Polakiem. :-))
 • @LordConqueror 23:53:36
  Geopolityka jest niczym więcej jak tylko funkcją kultury i rasy w danym położeniu geograficznym.

  Kultura i rasa białego człowieka ostanie się jedynie w Słowiańszczyźnie to jest na terenie Środkowej i Wschodniej Europy ( tak tak, z Rosjanami) ponieważ Zachód uparł się żeby na polecenie "Władców Świata" popełnić zbiorowe samobójstwo importując sobie masowo islamistów (tego już nikt nie odwróci).

  Co do Ukraińców to dopiero po tym jak zbiorą do kupy swoich banderowców (może być pod Batohem) i zrobią im "kęsim", zostaną zaproszeni do tej Unii Białego Człowieka (może się nazywać "Hadziacka").
 • @LordConqueror 21:12:39
  "Antysyjonizm, antysemityzm, to są tanie chwyty, na poziomie materializmu dialektycznego. "

  Jak również polityczna poprawność, którą stosujesz.

  "Antysyjonizm?" Jak najbardziej, tak samo jak antybanderyzm. Syjonizm to najbardziej zbrodnicza ideologia, którą trzeba zwalczać, a nie chować głowę w piach i udawać, że nic się nie dzieje.
  Syjonistyczne lobby, w większości żydowskie jest w USA najsilniejsze, Kongres jest bandą zdrajców, a syjoniści z Izraela się chwalą, że USA do nich należy, tak samo jak Polska i szereg innych krajów.

  "Błędnie uważasz politykę amerykańską za syjonistyczną. Żydzi, czy syjoniści mają na nią wpływ, ale nie zawsze."

  Doprawdy? Mają wpływ, a nie powinni, a nie zawsze, bo czasami ktoś się ich zbrodniczym zamiarom przeciwstawi i przeciwko nim buntuje, pomimo systematycznego prania mózgów Amerykanom od ponad 60 lat. Poza tym oni też mają sprzeczne interesy i porachunki między sobą.

  "A świat jest bogaty i różnorodny."

  No właśnie i chciałabym, aby takim pozostał, a nie zmienił się w Koreę Północną po II wojnie światowej, do której ze wszelką cenę dążą syjoniści.
 • @Astra 21:14:33
  "Odniosłam się do tego, że stojąc wśród banderowców nie oznacza popierania ich."
  A co oznacza? Kaczyński się zagubił i przypadkowo stanął na podium oćród banderowców, albo jak wolisz, post banderowców, wykrzykując "Chwała Ukrainie", te same słowa, które wielu Polaków słyszało przed śmiercią zadaną im przez banderowców właśnie? Nie udaw naiwnej.

  "/Pokorne ciele nie zawsze ssie dwie matki - trzeba wybrać, czy ważniejsze są interesy Polski czy USA. //
  Ten zarzut również powinien odnosić się do rządzacych, a nie do opozycji chyba?"

  Chyba, ale nie na pewno. Ja tam Tuska nie widziałam, tylko właśnie Kaczyńskiego i pamiętam peany prawicy na temat jego szybkiego refleksu politycznego w przeciwieństwie do obozu rządzącego.

  Owszem, PO kształtuje politykę polską, alle to Kaczyński pretenduje do miana wielkiego patrioty. A wielcy patrioci nie układają się z ludźmi, którzy wyznają ideologię morderców ich ojców i dziadów. Najpierw trzeba wystąpić o przeprosiny, zburzenie pomników Bandery, a potem wyciągać pomocnę prawicę, a nie odwrotnie. Teraz kiedy Bandera oficjalnie jest bohaterem narodowym na Ukrainie, Kaczyński się zreflektował, że może jego bezkrytyczne wsparcie dla rządu ukraińskiego może się Polakom nie podobać.
 • @szczurobronny 00:00:42
  Tak to szczurku rozmawiać nie będziemy na pewno!
  Więc to jest pierwszy i ostatni mój komentarz do Ciebie.

  //Unia Europejska wciąż zastanawia się nad sankcjami
  We wtorek rzecznik Białego Domu powiedział, że USA nadal są skłonne rozważyć kolejne sankcje wobec Rosji, ale oczekują także kolejnych kroków zwłaszcza od Europy.
  Komisja Europejska ma w czwartek przedstawić propozycje sankcji wobec Rosji w sferach obronności, usług finansowych i zaawansowanych technologii, w tym związanych z energetyką - poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Decyzja taka zapadła na wtorkowym spotkaniu szefów dyplomacji państw UE, którego tematem był konflikt na wschodzie Ukrainy i reakcja na zestrzelenie Boeinga 777.
  PAP/IAR/agkm//
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1184094,Zaloba-narodowa-w-Holandii-W-Charkowie-pozegnano-samoloty-z-cialami-ofiar
 • @LordConqueror 00:22:42
  //Gdyby Chińczycy żyli w Afryce, to jedliby banany, a nie psy:))))//

  Eee tam . Pierniczenie o Szopenie.

  Przecie Naród Przebrany żył również na Rusi a nie jadł "sała".
  (bo "sało" herojam) ;-))
 • @Lotna 00:31:03
  Nie udaję naiwnej Lotna.
  Właśnie dlatego dostrzegam manipulacje i Ty wiesz, że tak jest.
  W końcu chyba też nie jesteś naiwna?...
 • @LordConqueror 22:18:06
  Dziękuję za komplement, ale tą "rzeczywistością" coś chyba nie tak, skoro nawet czteroletnie dzieci zostaąy zaproszone do głosowania. Najwyraźniej Szkotom pozwolono na głosowanie w referendum, bo nie oni je organizowali i nie oni liczyli głosy.

  Ani Rosja, ani Niemcy nie należą do naszych przyjaciół, ale nie należy do nich również Anglia, czego dała dowód nie raz. Szkoci powinni mieć prawo do własnego suwerennego państwa, tak samo jak Polacy, bez względu na to, która grupa syjonistów zostałaby przez to osłabiona.
 • Mr. Lord_Conqueror 00:59:53
  .
  SOMETHING pojebalos Lord .
  8-)))
  Teoretycznie wyglada , ze Polska do kogos nalezy , tak przynajmniej wydaje sie pejsatym parchom i zewszad slychac ujadanie zydowskich kundli propagandowych . Aaaaaaaa TU niespodzianka .
  Polska zyje i ma sie dobrze Lord , to tylko gra :
  --- Komu kurka zlote jajo zniesie czyli wygrac mozesz , przegrac musisz .
  Sumlinskiego wysluchales , to dobrze . Przynajmniej wiedza nabrala poziomu widnokregu - myFriend ..
 • Mr, Lord_Conqueror 01:12:59
  .
  Bzdury zza komputerowego biurka Lord . Szkocja jest prowincja Anglii i
  NIGDY nie bedzie niepodlegla . Po co pierdolisz glupoty jak nie masz o tym zielonego pojecia . Pastuchy szkockie sa tak zdemolowane przez Angoli , ze szkoda slöw . Nawet wsie oddalone o 50 mil od siebie möwia w innym jezyku .
  Yeahhhhhhh chcesz klacz osiodlac intelektem i trzymac za uzde ... Romantyczny chlopiec jestes .
  8-)))
 • Mr . Lord_Conqueror 01:24:43
  .
  Fuck off Lord , szkoda na ciebie czasu .
  Franz mial racje , zamulasz bredniami silac sie na intelektualiste .
 • Mr. Lord_Conqueror 01:35:56
  .
  Angole doskonale graja na tym czego nie powiedziales przypisujac sobie tekst :
  ---to samo innymi słowami, że ''tam nie ma prostego rozdziału etnicznego'' -
  Jest podzial na klany i dlatego Szkoci nie maja NIC poza golymi jajami w kilcie .
  Oszczedz Lord prywatne rozmowy w publicznym miejscu zaplecza kasyna_Leon23 czy znowu rycerskosc wiesniacza pasikonika , no nie wiem .
  A Lotna ...yeahhhhhh ....jak gaz O2 unosi sie w powietrzu wirtualnym snujac sie niedbale .
  Pobyt na odwyku w przytulku zupelnie poprawil moja forme , o jezyku zapomnij . A jacy ciekawi ludzie - spotkalem szkopa co regulowal przyplywy i odplywy morza , jakis stary oficer SS . Tymrazem prawdziwy .
 • @LordConqueror 01:41:47
  .
  Widze , ze masz trudnosci ze zrozumieniem , jak zwykle rzniesz glupa .
  Dobrze , ze nie szkocka owieczke .
  Miejscowa stadnina kasyna_Leon23 nie jest w kregu zainteresowan .
  Fuck off to po polsku - spierdalaj jakbys nie rozumial , tak sie tlumaczy .
  Radykalizm , anarchia , skrajnosc etc . moze jeszcze antysemityzm Lord .
  Obiecalem wiec slowa dotrzymam , przezyjesz jak szkopy wjada do Polski , juz tobie möwilem , demencja ?
 • @LordConqueror 02:05:49
  .
  Zdanie blogera czy tez leszcza z wklejki cyt . :

  Oczywiście trudno założyć, że J. Kaczyński zdecydował się na trwałe odejście od linii swego brata, zdeterminowanego by ofiary Rzezi Wołyńskiej poświęcać na ołtarzu wymierzonej w Rosję współpracy z Ukrainą.

  Aksamitne göwno rozmazane na klawiaturze wierszöwki .
  Bloger chart to kretyn delikatnie powiedzialem .
  Zyja jeszcze ludzie pamietajacy co wtedy sie dzialo z Polakami .
  Ja mysle ,ze zaplecze jest w kregu zainteresowan partii w Piß-zdu .
  I dobrze , interes sie kreci .
 • Komunikat !
  Z dużą uwagą zapoznałem się ze wszystkimi postami - w wyniku czego doszedlem do nastepijacych wniosków:

  1. Jakakolwiek dyskusja z trollami mija się z celem.
  2. Trolli należy ignorować, gdyż uraga to wlasnej godności.

  Dlaczego ?
  Otóż trolle starają sie zaśmiecać blog z powodów ideologicznych, wzglednie jest to ich płatna praca. Zarowno w jednym jak i drugim przypadku niemożliwością jest rzeczowa wymiana argumentów.
 • Playset swiezak 10:00:45 CCTV
  .
  Jestes tutaj w kasynie_Leon23 kilka dni i juz jakies manifesty , donosy ,komunikaty i prognoza pogody dla nieslyszacych .
  8-)))
  Wypad !
 • @Max von Stirlitz 14:21:06
  MAXsiu jesteś kochany !!! Zgadnij dlaczego ?
 • @LordConqueror 16:25:23
  piszesz takie bzdury, że niedobrze się robi
  "Ukraińcy stoją na drodze ekspansji rosyjskiej"
  weź się odrobinę ogarnij i zobacz mapy NATO 10 lat temu i teraz i zastanów się, jak powinien zareagować Putin, mając perspektywę baz NATOwskich w Sewastopolu ?

  włącz chociaż drugą komórkę do myślenia
  chyba, że piszesz takie rzeczy na zamówienie - ale w takim razie szkoda dyskusji

  z resztą bzdur nie chce mi się polemizować

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031