Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Rok Wilka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za dużo wyborów – za mało ekonomicznego sensu i elementarnej uczciwości.

 

„Konserwatywna Trybuna”, odcinek 47 - komentują Konrad Rękas (Konserwatyzm.pl) i Michał Widomski: //niezaleznylublin.pl/blog/konserwatywna-trybuna-odc-47/

 

(karo)

KOMENTARZE

 • Czy mógłbły Pan skomentować w najlepiej w oddzielnej notce ten fragment albo cały artykuł?
  Funkcję prezesa jak już wspomnieliśmy pełni Mateusz Piskorski, znany z ciekawej biografii politycznej. To były działacz neonazistowski, który został politykiem głównego nurtu i lobbystą euroazjatyzmu. Jest też czołowym politykiem pro-rosyjskim. Prowadzi think tank Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG), w którym działają m.in. neofaszyści i euroazjaci.

  „Eksperci” z ECAG prowadzili misje obserwacyjne podczas konfliktów m.in. w Libii, Syrii i Donbasie, gdzie reżimy zapewniały im kwaterunek i wyżywienie. Z ramienia ECAG we władzach partii znaleźli się jej wiceprzewodniczący: Konrad Rękas oraz członek zarządu: Jacek Kamiński.

  Funkcję wiceprezesa pełni Bartosz Bekier, były lider mazowieckiej brygady Obozu Narodowo-Radykalnego, a obecnie Falangi. Jest to najmniejsze, ale jednocześnie najbardziej wyraziste ugrupowanie neofaszystowskie w Polsce. Bekier jest nie tylko aktywnym kibicem separatystów na wschodzie Ukrainy oraz reżimu syryjskiego. Z ramienia prowadzonego przez siebie Xportalu pełnił rolę „korespondenta” zarówno w Syrii, z której udostępnił zdjęcie jeńców przeznaczonych do tortur, jak i w Donbasie.

  Z ramienia jego organizacji do zarządu partii weszli również Justyna Wróblewska oraz Adam Danek, będący jednym z czołowych ideologów Falangi, którego myśli warto zacytować: Polimorficzne środowiska i ugrupowania, których część określa siebie mianem „narodowych”, inna część mianem „państwowych”, inna mianem „prawicowych”, a jeszcze inna po prostu mianem „patriotycznych”, od dawna bezskutecznie poszukują syntetycznej formuły, która umożliwiłaby im znalezienie wspólnej podstawy działania i przekształcenie się dzięki niej w jeden, szeroki prąd polityczny. Upragniona formuła została bowiem odnaleziona już dawno temu. Jest nią faszyzm. (Adam Danek, Dlaczego faszyzm, 9 września 2011)

  Wydawać by się mogło, że dyskurs lewicowy będą w tej partii promować byli działacze Ruchu Sprawiedliwości Społecznej z których jeden, Jarosław Augustyniak pełni funkcję prezesa oraz inni, którzy biorąc pod uwagę ich wypowiedzi i deklaracje, pasjonują się Leninem lub Syrizą. Część z nich łączy to jednak z panslawistycznym nacjonalizmem lub neopogaństwem. Jednak z całą pewnością kontry wobec faszystów nie będzie stanowić pełniąca funkcję skarbnika „Zmiany” liderka Komunistycznej Młodzieży Polski, Ludmiła Dobrzyniecka ze swoimi towarzyszami.

  KMP od dłuższego czasu współpracuje ze skrajną prawicą i brała udział w demonstracji Falangi i Obozu Wielkiej Polski w Krakowie 11 listopada 2014 roku. W swojej propagandzie stosuje retorykę rasistowską oraz używa antysemickich karykatur zapożyczonych z „Der Stürmera”. Reklamowała na swoim Facebooku również Międzynarodowy Konkurs Karykatur o Holocauście zorganizowany przez Iran. Analiza języka propagandy Komunistycznej Młodzieży Polski pod kątem stopnia nasycenia antysemityzmem wymagałaby osobnego opracowania.


  Określanie tej organizacji wyłącznie mianem „komunistycznej” lub „stalinowskiej” jest więc sporym niedopowiedzeniem.

  Najciekawszą postacią w zarządzie „Zmiany” jest jednak jeden z jej wiceprzewodniczących: Nabil Al-Malazi. Jest to urodzony w Syrii przedsiębiorca mieszkający w Polsce od 1974 roku. Pełni rolę łącznika między europejską skrajną prawicą, a klanem Assadów i Hezbollahem.....

  https://stopnacjonalizmowi.wordpress.com/2015/03/04/patia-zmiana-partia-faszystowska/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930