Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
987 postów 516 komentarzy

Ślusarz-banderowiec konsulem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Następcą Iwana Hrycaka na funkcji konsula Ukrainy w Lublinie będzie Wasyl Pawluk, dotąd sekretarz Lwowskiej Rady Miejskiej z ramienia nacjonalistycznej partii „Swoboda”.

 

 

Nowokreowany dyplomata (ur. 1958 r.) jest z wykształcenia ślusarzem, ukończył też studium aktorskie przy Teatrze Iwana Franki w Stanisławowie. Jest zadeklarowanym zwolennikiem tradycji Stepana Bandery  i  Romana Szuchewycza, przywódców OUN/UPA, autorów czystek etnicznych na Kresach wymierzonych przede wszystkim w Polaków. - Bandera i Szuchewycz to nasi bohaterowie, są w naszych sercach, w naszych umysłach, w naszej historii – mówił  Pawluk, kiedy poprzednie władze w Kijowie odebrały uznawanym za zbrodniarzy polityko tytułu Bohaterów Ukrainy. To na wniosek Pawluka pomnik Bandery we Lwowie jest chroniony – i honorowany wartą milicyjną. Jako sekretarz miasta polityk tłumaczył też „względami technicznymi” opóźniania przekazaniu miejscowym Polakom nieruchomości na działalność społeczno-kulturalną i powołanie Domu Polskiego.

 

Powołanie Pawluka przez Radę Najwyższą Ukrainy zostało bardzo źle przyjęte przez tamtejszych Polaków. - Gdyby władze polskie obiektywnie i prawdziwie traktowali spadkobierców OUN-UPA na Ukrainie i w Polsce i nie ukrywali zbrodnie banderowskie przed własnym społeczeństwem, to władze ukraińskie nigdy by nie odważyłyby na wysłanie do Lublina na stanowisko konsula generalnego osoby, która uważa morderstwa Polaków na terenie II RP za narodowo-wyzwoleńczy ruch Ukraińców. Po tak skandalicznym zajściu w Lublinie przed wejściem do Konsulatu Generalnego Ukrainy można zamiast flagi narodowej Ukrainy zawiesić czerwono-czarną flagę banderowską, pod którą UPA mordowała na Wołyniu i Galicji Wschodniej polskie dzieci, kobiety i starców. Bo członek aktywu banderowskiej „Swobody” Pawluk jest gotów przy wejściu do ukraińskiej placówki dyplomatycznej zawiesić portrety morderców narodu polskiego Stepana Bandery i Romana Szuchewycza, a Polacy temu się obojętnie przyglądają – nie kryje oburzenia  Eugeniusz Lubański, polski dziennikarz z Kijowa. Równie rozczarowani są Kresowianie z Lublina. - Ta nominacja cofa dialog z Ukraińcami o całe dekady, zamiast pojednania możemy spodziewać się konfrontacji – mówi  Andrzej Szadura ze Społecznego Komitetu zajmującego się pamiątkami kresowymi na Lubelszczyźnie. Misja Pawluka zacznie się z nowym miesiącem – i na dzień dobry może spodziewać się protestów środowisk narodowych i patriotycznych przeciw swojej nominacji.

 

Nie można banderowcom odmówić konsekwencji. Na placówkę w "Zakierzoniu" wysyłają fachowca od ostrych narzędzi, polityka nie tylko oddanego idei szowinistycznej, ale i sprawdzonego w zwalczaniu aspiracji polskich i czynnym znieważaniu Polaków. Biorąc pod uwagę aktualną politykę III RP, władz Lubelszczyzny i Lublina - będzie to właściwy człowiek na właściwym miejscu. No chyba, że mamy jeszcze tyle godności i honoru, żeby pogonić tego jawnego już prowidnyka banderowców - najlepiej tam, gdzie jego poprzedników.

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Banderowiec konsulem ?
  //Gdyby władze polskie obiektywnie i prawdziwie traktowali spadkobierców OUN-UPA na Ukrainie i w Polsce i nie ukrywali zbrodnie banderowskie przed własnym społeczeństwem, to władze ukraińskie nigdy by nie odważyłyby na wysłanie do Lublina na stanowisko konsula generalnego osoby, która uważa morderstwa Polaków na terenie II RP za narodowo-wyzwoleńczy ruch Ukraińców//

  Ta wiadomość powinna być nagłośniona.
  Jakieś bydle banderowskie tutaj było i info mu się nie spodobało...
 • @Astra 06:08:03
  Właśnie zrzucono ten ważny wpis w "polecane inaczej" czyli do niebytu..

  Lepiej by pozostał na "nowe wpisy"... kto tutaj zajrzy? :((

  A szkoda, bo to wpis na 1, ale tam króluje rendżer... nowa gwiazda neonu... żal..
 • Pogońcie rezuna precz!
  To jest prowokacja ze strony Kijowa!
 • Wstyd i hańba
  Co robi polskie(?) MSZ?? To hańba,czy nikt tego nie widzi? Ponoć w "wyborczej"(nie kupuję bo używam jednak papieru toaletowego) wywiad z niejakim Szuchewyczem...synem, o co tu chodzi? Jakim prawem leczy się za państwowe(czyli również moje) pieniądze wątpliwej jakości "bohaterów" wojsk pacyfikujących ludzi,którzy nie zgadzają się z przewrotem? Czy wszystko polski(?) rząd musi robić tak jak każą władcy "zza wielkiej wody"?
  Gdzie suwerenność? Gdzie godność?
 • Czy w Lublinie nie ma żadnej organizacji
  społecznej/politycznej która zorganizowałaby protest lub pikietę po tym konsulatem ?
  Dupki się pochowały po kątach ?
  Ale głosy w wyborach to będziecie chcieć ?

  Takiego wała jak Polska cała !
 • @Ptasznik z Trotylu 18:19:28
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12858/nie-chcemy-konsula-banderowca
 • @chart 23:18:24
  Od tego trzeba było zacząć tą notkę.
  Do zobaczenia pod konsulatem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031