Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
916 postów 451 komentarzy

PiS i PO – takie samo zło

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Demokracja jest rodzajem choroby umysłowej.

 

A w każdym razie okazuje się wywierać nadspodziewany wpływ na emocje i stan ducha ludzi na pozór całkiem zrównoważonych i niegłupich. Taki wniosek można wysnuć z drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce, w obliczu której nawet niektórzy trzeźwo patrzący na ostatnich 26 lat historii - nagle poczuli się zobligowani do opowiedzenia się za którąś z części okupującego nasz kraj obozu post-solidarnościowego.

 

- Zmiana! - woła od wieczoru wyborczego FB. Wrażenie potęguje lament zwolenników odchodzącego prezydenta, którzy (ulegając swojej dawce psychozy) również widzą przed sobą tylko ciemność, Mordor i łupiących w drzwi  Macierewicza  z  Kamińskim  (co gorsza, tym drugim...). Bardzo państwa przepraszam, ale czy zarówno płaczący, jak i radujący urodzili się wczoraj?

 

Mniej entuzjazmu, Mozart...”

 

Pomińmy już oczywistość, że do polityki w ogóle, a do polityki demokratycznej w szczególności należy podchodzić ze szczególnym dystansem, nie emocjonować nimi, ani nie traktować poważnie. Bez urazy, ale  nadmierny entuzjazm w polityce znamionuje albo kłamcę, albo idiotę, czyli jak kto woli – odróżnia zawodowca od amatora. Przecież akurat ta kampania (ale i niemal wszystkie pozostałe) - są tylko potwierdzeniem prostego faktu, że oglądamy pewien po pierwsze spektakl, po drugie zaś sprzedażowy eksperyment socjologiczny, kierowany przez specjalistów od marketingu, starających się odkryć, a jeszcze lepiej wykreować aktualne potrzeby rynkowe. Wypada więc zgodzić się z połową spostrzeżenia  Michała Kamińskiego, że  Bronisław Komorowski  przegrał te wybory w dużej mierze dlatego, że miał znacząco gorszą kampanię, która rozminęła się z oczekiwaniami i postrzeganiem przez wyborców niemal równie drastycznie, jak np. przegrane przez PiS wybory parlamentarne w 2007 r. Teraz wszystkie te błędy będą analizowane przez spindoctorów z różnych stron tak, aby przy kolejnych elekcjach wpadek takich unikać i sprzedawać produkt może nie lepszy, ale bardziej akceptowalny przez klientów.

 

Tylko frajerzy się mszczą”

 

No tak, ale te banały są przecież dostrzegalne przez osoby mające słabość czy ambicję interesowania się nieco bliżej polityką więc grzechem pychy byłoby przypuszczać, że nagle wszyscy ci ludzie zgłupieli do przeciętnego poziomu i uwierzyli politykom. A jednak...

 

Stosunkowo najbardziej zrozumiałą motywacją udziału w wyborach osób z tej grupy była chęć zemsty. A ściślej – zobaczenia zrzedłych min PO-wców, TVN-owców,  KraśkówMichników  i innego barachła. To dla tej jednej chwili – powtarzam, naturalnej po 8 latach rządach tej samej grupy – dla tych płaczów liberalnych kolegów na FB, niektórzy zdecydowali się iść i postawić krzyżyk przy  Dudzie. W skali masowej zrobiło tak np. niemal całe miasto Świdnik na Lubelszczyźnie. Komorowski zagotował tam wszystkich osobą własną ogłaszając kuriozalną decyzję w sprawie przetargu MON na śmigłowce, perspektywicznie zabójczą dla miejscowych zakładów PZL – a więc mieszkańcy miasteczka słusznie zawyli „zemsty!”. Jest jednak pewno ale – nie kierowała nimi tylko ludzka żądza odwetu i ukarania polityka w jedynie odczuwalny dla niego sposób, ale ulegli złudzeniu, podsuniętemu usłużnie przez drugą trupę demokratycznego kabaretu – że „jak Duda wygra - to wszystko odkręci”. Czyli z Belwederu przetarg unieważni, AW-149 kupi (ewentualnie na spółkę z mieleckim Black Hawkiem), oba miasta rozkwitną. A to oznacza, że z działania „na złość” niepostrzeżenie całe tysiące wyborców zostały przekierowane na wyższy poziom ogłupienia – a więc imprintowano im pogląd, że prawdziwa zmiana możliwa jest w drodze wymieniania się u władzy przedstawicieli tego samego post-solidarnościowego obozu władzy.

 

Ta ostatnia (?) niedziela”

 

Takie właśnie rzekome racjonalizowanie głosowania „na złość TVN” przechodzi obecnie przez całą centroprawicową, czy nawet prawicową blogosferę. Nie ważne, że teorii iż PiS stanowi jakąś antytezę PO - przeczy 26 lat historii III RP. Nieważne, że żadną realną zmianą nie były w Polsce rządy  Marcinkiewicza Kaczyńskiego. Nie. Teraz ma być inaczej i już, bo jak nie, to się „warunkowo” głosujący na Dudę  już po raz zupełnie ostatni i nieodwracalny obrażą na PiS i centroprawicę. Pozostaje pytanie: ile razy, kurwa, można? Ile razy można dawać robić z siebie durnia? Przecież takie „warunkowe” poparcia wyniosły w Polsce do władzy m.in. AWS, podstawę najbardziej szkodliwego rządu w dziejach nie tylko III RP. W podobny sposób argumentowano zaangażowanie niektórych przyzwoitych ludzi w sukces PiS (na przykład za pośrednictwem Przymierza Prawicy, czy wskutek czegoś tak idiotycznego jak poparcie udzielone  Kaczyńskiemu  w II turze przez  Leppera  i starego  Giertycha). Można zrozumieć, że taki sam błąd popełniły wczoraj osoby, które rodziły się u zarania rządu  Buzka, a kiedy na niby dzielono POPiS zaglądały koleżankom pod gimnazjalne spódniczki. Czemu jednak wniosków nie wyciągają starsi i wydawałoby się mądrzejsi – pozostaje zagadką ich skażonych, jak widać, demokracją umysłów.

 

Ci, którzy są górą...”

 

W jaki sposób wykrzywiony Michnik miałby równoważyć uśmiechniętego Wildsteina?  Przecież w rzeczywistości III RP to tylko spełniony sen  Talleyranda, w którym  zawsze „górą są nasi”!  Oczywiście, przyszłość może przynieść jakieś zwroty akcji w tutejszym teatrzyku, wybór Dudy może mieć wpływ na wyniki wyborów parlamentarnych, na sytuację centroprawicy po śmierci Jarosława Kaczyńskiego, na przyszłą rywalizację z  Donaldem Tuskiem  – ale wszystko to razem ma naprawdę dla Polski znaczenie czysto przyczynkarskie, bo zmianą byłoby przecież dopiero odsunięcie od władzy całego obozu post-solidarnościowego i uzupełniającej go post-komuny wraz z partią biurokratyczno-ludową, czyli łącznej Partii Instytucjonalno-Rewolucyjnej III RP. „Ale to nierealne...” - usłyszymy zapewne. „Ale może małymi krokami...” - tyle, że wybór Dudy to kolejny krok w miejscu. „Ale Duda nie był w Solidarności...” - no i co z tego, po prostu wyrosło kolejne pokolenie garbatych itd. Takie międlenie oczywistości może trwać w nieskończoność. Podobnie, jak i ubolewanie, że wybór kandydata PiS może też mieć skutki negatywne – spuścić parę z mających nadzieję na autentyczne zmiany, zostawić ich w poczuciu, że swoje już zrobili, teraz trzeba dać „nowym” trochę czasu, to zajmą się odkręcaniem przetargów i naprawianiem państwa. Jeśli jeszcze do tego ruch kukizowski wpadnie w ręce osób i środowisk zainteresowanych utrzymaniem status quo (a w przypadku 20-procentowego poparcia to już nie są żarty, mówimy o prawdziwych pieniądzach i prawdziwych, a nie wyimaginowanych służbach oraz innych grupach interesu) – wówczas okaże się, że zdarzająca się Polakom raz na mniej więcej 7-8 lat potrzeba zmian i faktycznie poprawienia czegoś we własnym (?) państwie – po raz kolejny została sprawnie skanalizowana i puszczona w kierunku korzystnym dla rządzących, a nie rządzonych w naszym kraju.

 

Dlatego właśnie można z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że 24 maja nic się nie stało. Nic ważnego. III RP trwa sobie dalej...

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • 500 zł złe !!! a 100 euro dla żydów z Izraela dobre !!!!
  Na 500 zł Dudy dla biednych rodzin ścierwa żydo-PO-PSL i ścierwa żydo-medialne podniosły krzyk !!!!! że to zrujnuje budżet !!!!!!
  !
  DZIWNE ! gdy ścierwa żydowskiej mafii w sejmie zezwolili na 420 zł [ 100 euro] dla 50 tyś żydów w Izraelu to nie słyszałem krzyku z ich strony ze budżet padnie !!!!
  !
  Zwracam sie z pytaniem do żydów piszących na tutejszym forum ! 1. dlaczego dla biedy polskiej budżet padnie a dla żydów z Izraela [ 50 tyś ] budżet nie padnie ?
  !
  CZY MOŻE MI KTOŚ RACJONALNIE WYJAŚNIĆ ?!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska Krajem Neutralnym wolna o żydo-NATO !
 • @ele 11:50:53 Tak!
  Dwie nogi złe! Cztery nogi dobre!:))) https://youtu.be/6XxPvbTpUBw
 • Myśleć trzeba. Myśleć!//
  Myślę że myślę. Ale nie jestem tego pewny. Muszę spróbować. Podobno myślenie ma przyszłość. Był już nawet taki, co mówił; Cogito ergo sum. Był też Pan Cogito. Ale nie wiem co myślał, bo się nie zjawił, a Ci, co na niego czekali tylko zgadywali.. :(((((((((((((((
 • POLSKA według PiS, czy według PO?
  https://dariuszkosiur.wordpress.com/2012/09/07/polska-wedlug-pis-czy-wedlug-po/
 • Nie głosuj na PO! Głosuj na PiS! – ?
  https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/30/nie-glosuj-na-po-glosuj-na-pis/
 • @partyzant 16:49:17 Tak.
  A szoguna polecił Polakom kaszalot :(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031