Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Kresowianie pod KUL-em przeciw banderyzmowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1. lipca br. o godz. 16 - pikieta w rocznicę historycznego sprzeciwu wobec nadania doktoratu h.c. KUL Wiktorowi Juszczence.

Sześć lat temu po raz pierwszy stanęliśmy pod murami KUL-u, przed zamkniętymi dla Kresowian drzwiami uczelni, by pod kierunkiem ks.  Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego  zaprotestować przeciw pohańbieniu zaszczytnego tytułu doktora honoris causa przyznaniem go  Wiktorowi Juszczence, prezydentowi Ukrainy, który jako pierwszy usankcjonował oficjalny, państwowy kult  BanderySzuchewycza i innych bandytów z UPA.

 

Od tamtej pory spotykamy się co roku - by prosić władze KUL o anulowanie tamtej haniebnej, podjętej pod naciskiem politycznym decyzji. Pójdziemy też pod UMCS, który również przyznał Juszczence takie samo wyróżnienie, a obecnie otwiera swe podwoje przed banderowcem, antypolskim konsulem Ukrainy w Lublinie,  Pawlukiem.

 

Zaprotestujemy przeciw obecności banderyzmu w przestrzeni publicznej już nie tylko Ukrainy, ale i Polski, przeciw ignorowaniu postulatów Kresowian, zamykaniu przez rządzących oczu na rosnące zagrożenie ukraińskim szowinizmem i rewanżyzmem, przeciw sekowaniu takich patriotycznych inicjatyw, jak budowa w Lublinie Pomnika Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na Kresach. Chodźmy razem!

 

Zapraszamy 1. lipca o godz. 16 przed gmach KUL przy Al. Racławickich w Lublinie. 

Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza w sprawie wzniesienia Pomnika Ofiarom Ludobójstwa dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich przez Nacjonalistów Ukraińskich,

 

oraz Powiernictwo Kresowe

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Zaproście kadrę akademicką z Lublina
  Po ich stosunku do Waszego przedsięwzięcia, okaże się po której stronie stoją.
 • Co za banda na tym KUL.
  Won z nimi na stepy Ukrainy.

  Setki miliony złotych na ten wschodni establishment się wydaje... tfuu.
 • siedlisko chazarów
  KUL ukończył ajwaj Hartman ,vice kozy masońskiej chazara-mongoła BB, z datków naiwnych parafian i parafianek.
 • A RN nie przyjdzie na pikietę...
  Liderzy lubelskiego Ruchu Narodowego po raz kolejny już zapowiedzieli, że nie przyjdą na antybanderowską manifestację Kresowian, bo "mogą się na niej pojawić członkowie radzieckiej partii Zmiana".

  Już litościwie pominę, że pewnie po prostu kolegom nie chce się ruszać tyłka, skoro do wyborów jeszcze sporo czasu i nie ma jak wciskać ludziom propagandy partyjnej. Wypada jednak pseudo-narodowcom przypomnieć, że ani "komuniści", ani "Związek Radziecki" współczesnej Polsce nie zagrażają - a banderowcy jak najbardziej tak.

  No, ale jak dla kogoś partyjny szyld jest ważniejszy od spraw ojczyzny, to faktycznie - straszny z niego "narodowiec"...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031