Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Czy doszło do sprofanowania Muzeum na Majdanku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ukraiński student chwalił się publicznie "fuckowaniem" pomnika pomordowanych w KL Majdanek.

 

Mieszkający w Polsce student z Ukrainy na swoim profilu społecznościowego portalu V Kontakte zamieścił zdjęcia z pobytu w Muzeum na Majdanku w Lublinie – w tym wykonywania obraźliwych gestów w kierunku pomnika ofiar, wszystko zaś okraszone antysemickim komentarzem.

 

Jak op...ją się studenci z Ukrainy

 

Vlad Kucher  napisał mieszając słowa rosyjskie i ukraińskie „Я хуесос, и сегодня я побывал на еврейском мемориале, помянул бедняг оттопырив средний пальчик в сторону мемориала, це перемога, главное не в АТО жопу рвать” („Op... m się i dziś wybrałem się na żydowskie miejsce pamięci, wystawić środkowy paluszek w kierunku pomnika, to zwycięstwo, większe niż w d... j... operacji antyterrorystycznej”). Zaprotestowali internauci (w tym zaangażowany w pomoc dla Ukrainy polski dziennikarz i korespondent wojenny  Tomasz Maciejczuk) oraz Kresowianie. - Ukrainiec studiujący w Lublinie odwiedził obóz koncentracyjny Majdanek, zrobił zdjęcie z środkowym palcem na tle pomnika Walki i Męczeństwa. Tam został zamordowany brat mojej babki! Nie zostawię tego tak. Apeluję o pomoc w ściganiu go i zgłoszeniu odpowiednim organom – wezwał prof.  Bogusław Paź.

 

Jednak nie prowokacja...

 

Rodacy początkowo bronili Kuchera w internecie, przekonując że całe zajście to na pewno „prowokacja Rosjan i polskich nacjonalistów”. Przestali, gdy młody Ukrainiec wprawdzie usunął kontrowersyjną fotografię, ale z dumą pochwalił się, że go „Polacy szkalują” i przyznał do „akcji” w obozie. Wątpliwości co do tożsamości sprawcy nie pozostawia też widoczny na zdjęciu charakterystyczny tatuaż z tryzubem (herbem Ukrainy). Lubelscy Kresowianie zapowiedzieli więc złożenie zawiadomienia do prokuratury. - To hańba, przodkowie takich smarkaczy stali na budkach wartowniczych w obozach koncentracyjnych, mordowali powstańców warszawskich i ukrywających się Żydów, a teraz będą dzieciaki uczące się w Polsce za polskie pieniądze będą profanować miejsca pamięci, uświęcone krwią niewinnych ofiar! - stwierdziło Powiernictwo Kresowe kierując sprawę do zbadania przez śledczych.

 

Nietykalni

 

Rozwydrzenie części ukraińskiej młodzieży studiującej w Polsce jest faktem, wstydliwie ukrywanym przez zaślepione geopolitycznie (i niesamodzielne decyzyjnie) władze III RP oraz pazernych na łatwy pieniądz rektorów niektórych wyższych uczelni. Sprawa profanacji na Majdanku musi zostać szybko i bez żadnych wątpliwości wyjaśniona. Nawet za niesmaczny żart – należy się głupiemu żartownisiowi choćby symboliczny „klaps” (choć za znieważenie miejsca pamięci narodowej (a jednocześnie przecież wielkiego cmentarzyska jakim jest Majdanek) grozić może nawet do 8 lat więzienia), nie mówiąc o przypadku ujawnionego szowinizmu. Tak czy siak – najłagodniejszą karą byłoby wykopanie smarkacza razem z jego tatuażem za Bug.

 

Osobna sprawa – to sam Majdanek. Z jednej strony na wniosek obrażonej izraelskiej wycieczki policja zatrzymała, a sąd skazał Polaka, który przejeżdżał nieopodal byłego obozu z... biało-czerwoną flagą na samochodzie. To był bowiem oczywisty antysemityzm! Z drugiej – gromada turystów z Izraela, która przed laty wyłamała bramę Muzeum i wtargnęła na jego teren nie zainteresowała prokuratury, bo „działała w uzasadnionej ekstazie i podnieceniu”. Teraz przekonamy się, czy nietykalność będąca dotąd udziałem Żydów – została przez śledczych rozciągnięta także na Ukraińców. Może już objawił się kolejny „naród wybrany”?

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Banderowscy aktywiści coraz bardziej panoszą się w Polsce
  Kiedy upadnie ich władza na Ukrainie, stworzą w Polsce zorganizowaną mafię powiązaną z politykami i NATO.
 • czy autor
  wie ,kto z "sympatyków" ukro-banderowców stawia pod tym artykułem "1" ?
 • profanacja !
  Jaki symboliczny klaps do cholery !!! Natychmiastowa deportacja na Ukrainę z gigantycznym kopem w du...ę !!! To tak dla przykładu dla podobnych tępogłowych pseudo studentów których obawiam się nie brakuje i najwyższy czas zrobić z tym porządek bo będzie za późno !!! Niezwłocznie wyciągnąć konsekwencje wobec zdebilałego "poactfa" które popiera podobnie koszmarne indywidua chyba na zgubę nas wszystkich !!!
 • @joasia 20:02:36
  Za co?? Za selfie z Majdankiem w tle???
  A Jakby panienka zrobila sobie selfie wlasnej sikusi z tlem koszar miedzy nogami...to za co sadzic??? za gwalt na Armii Polskiej????
  Za omniki UPA nie siedza..za zdjecie palacabeda????
 • Na samym Majdanku załoga SS liczyła 470 SDSmanów niemieckich i 690 "etnicznych Litwinow" po depolonizacji
  Lecz Majdanek był kompoleksem obozow pracy dla Żydów istniejącym po likwidacji obozów śmierci w Bełżcu, Treblince i Sobiborze przy propoagandzie, że w dystrykc ie lubelskim nie ma ani jednego żyda. Poza batalionem litewskim dzialaly dwa bataliony zbfrodniczej policji ukraińskidej ("Ukraiński" i "Kozacki"), ktorzy w odpoowierdnim momencie "na wezwanie Bandery" wstąpili do UPA)
  http://telewidz.neon24.pl/post/112036,pojednanie-popisowo-judeokatolickie-z-pobanderowcami
  Ukraińcami byli mordercy dzieci z sierocińca w ghetcie lubelskim przy Grodzkiej 11, ktore zostały wytypoowane do transportu "endlosungu" na początku "akcji FReinbhardt" może dla tego, że w tym samym budynku mieścił się Judenrat.
  Komleks obozow Majdanka liczył 43 tysiące frobotnikow żydowskich glownie pod nadzorem Ukraińców wówczas jeszcze typu chachłackiego chłopstwa i do czasu "akcji ertefest" (""dożynki") był właściwie pod nazwą imperium ekonomiczne SS Globocnika ratunkiem dla żydow przed zagładą w komorach i krematoriach (na Majdanku krematorium na 2000 zwlok na dobę wybudowano dopiero po "akcji erntefest) i powstanie w gedtcie warszawskim bylo właściwie powstaniem przeciw ewakuacji większości resztek getta warszawskiego na Majdanek
  http://telewidz.neon24.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie
  Fotografia tryzuba na tle pomnika ofiar Majdanka nie uwłacza bardziej ukraińcom nie związanym z kultem bandereowskiego ludobojstwa niż np flotogrfafia sfastyki normalnym Niemcom. Może przeszkadza entuzjastom wogóle ludobójczych kultów i i wykorzystania banderowcow np do zamiany Putina na Chodorkowskiego tak jak Hitlerowcow i stalinowcow do realizacji sjonistycznej kolonizacjhi Palestyny

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031