Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
800 postów 361 komentarzy

Kto nam piecze ten kebab?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie twierdzą bynajmniej, że kwestia imigracyjna jest dla współczesnej Polski zupełnie nieważna, czy czysto zastępcza.

 

 

 

Jednak klimat czyniący z debaty (?) "przyjmować czy nie uchodźców, a jak tak to ilu" główny temat finiszu kampanii wyborczej - to czysty surrealizm.

 

Polska ma własny problem imigrancki i coraz wyraźniej doskwiera jej brak polityki etnicznej/narodowościowej - ale przede wszystkim w związku z wojną na Ukrainie. Sprawy bliskowschodnie, konflikt Północ-Południe etc. również Polski dotyczą - ale na poziomie analizy i tak przecież niedostępnym do ogarnięcia przez tzw. przeciętnego wyborcę.

 

Bieżąco sztuczna polaryzacja na tle "utopiony chłopczyk vs. nie kupuj kebaba" podtapia  Kukiza, który jest wyraźnie zaskoczony, że to jakiś temat. Dalej - wzmacnia JKM  i jego kampanię antyzasiłkową, stając się powodem zgryzoty dla liderów tracącego podmiotowość RN-u, którzy przecież w tej sprawie mogliby przemaszerować tyle mil. I co nie najmniej ważne - podsuwana niczym spleśniały falafel kwestia pozwoli nareszcie pozwoli tanim pseudo-patriotyzmem zapunktować jednym, a jeszcze tańszym nabzdyczonym humanitaryzmem innym. Jasne, przy okazji niby faktycznie będzie można trochę pogadać - o naszych relacjach z UE, o kolonialnej zależności od USA, o polityce socjalnej i zasiłkach jako takich, o wartościach i cywilizacji. A mimo to trudno oprzeć się wrażeniu, że podsuwany jest nam spór przynajmniej na tu i teraz nieco sztuczny, wydumany i per saldo mało związany z codziennym życiem Polaków - a nawet z podstawowymi wyzwaniami przyszłości.

 

Pewnie – jak to zwykle bywa wszyscy mają rację. I że nie po chrześcijańsku patrzeć na cudze nieszczęście, i że nasza chata z kraja. I że problem jest cywilizacyjny, bo sami się ledwie trzymamy w kupie jako naród, społeczeństwo, część nie wiadomo do końca którego już dziś kręgu kulturowego – i że to kwestia ekonomiczna, bo u nas pracy nie ma (no ale taka której nikt nie chce, to jest...). I że Europa to strasznie mądra, bo od każdego równo wymaga – ale równo wszystkim nie daje. I że od ciągłego powtarzania, że to Polacy powinni wrócić z emigracji – nikt jeszcze nie zgłupiał na tyle, żeby rzeczywiście znowu wpaść w tutejszy kompot. I tak sobie można gadać w nieskończoność, co w oligarchii medialnej, w której żyjemy – jest wartością wymierną, bo wypełnia czas telewizji informacyjnych i łamy gazet, wypełniając usta i kieszenie dyżurnym wypowiadaczom.

 

Spiskolodzy mogą dociekać, czy kebab a sprawa Polska - to po prostu skalkowanie przez miejscowe media newsów z ich centrali, czy faktycznie zaciemniająca wrzuta przedwyborcza, czy kolejny etap skłócania Polaków o wszystko, czy wreszcie przygotowanie do większych, a jeszcze nieznanych akcji propagandowych i politycznych. A może faktycznie „tylko” przyjedzie tu dwa, dwa tysiące dwieście czy dziewięć tysięcy Arabów? Na razie trwa sobie codzienność rozpaplanej III RP – raczej bez większych perspektyw na zmianę. No chyba, że na gorsze. Nie tylko i nawet nie przede wszystkim w związku z uchodźcami szturmującymi unijne granice. Ale zza ich rozmazanego tłumu rzeczywiście coraz ciężej dostrzec o jaką to następną „niespodziankę” szykowaną Polakom może jeszcze chodzić...

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • --------- całe ZŁO świata ma tego samego ojca -SYJONIZM -
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wiceszef-msz-iranu-to-mosad-stworzyl-panstwo-islamskie,485147.html
 • Patrioci cudzych problemów
  Dodatkowy niuans polega zaś na tym, że tzw. obóz patriotyczny ma w Polsce ten problem, że wbrew temu, co się wydaje jego zwolennikom - ma on skłonność do życia życiem innych niż swoja nacji. A to więc neo-narodowcy za punkt honoru stawiają określenie swego stanowiska wobec podziałów ideologicznych sprzed lat 60, a to z powagą zajmują się rozwiązywaniem problemów etnicznych np. Francji. Ja wiem, że to łatwiejsze choćby od zaproponowania racjonalniejszego systemu finansowania służby zdrowia i jakoś tak szlachetniej, ale przy całym marmurowym ciężarze ideologicznym - polityka to to nie jest.
 • @chart 13:48:03
  Owszem ma pan racje...to wynik dolegliwosci polksiej opisanej przez Herberta w Raporcie z oblezonego miasta....
  zeby ustosunkowac sie do wydarzen naezy zrozumiec czym jest Doktryna WOjenna USA zawana Controled Chaos i przeczytac now3a ksiazke prof Siergieja Jurewicza Glazijeva:

  http://www.glazev.ru/upload/iblock/db9/db9ed5d52445583819510b5ea70b2339.pdf
 • @LoneStar1776 14:25:10
  Nie nie czeka juz jest..nazywa sie Controled Chaos.... i nie IIIWW ale IV wojna swiatowa,,,IIIcia juz byla tzw Zimna,,tez zginelo prawie tyle samo ludzi co w II goracej...
  Dzis rozpala sie IV Wojne Swiatowa....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031