Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Uwaga – banderowska prowokacja!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Banderowcy drwią z Polski w żywe oczy – a media pro-PiS-wskie, z wPolityce.pl na czele – robią im jeszcze reklamę!

 

Przez ukrainofilskie tzw. media niezależne - przemknął histeryczny tekst  Jadwigi Chmielowskieji, osoby tyleż zacnej, co rozfanatyzowanej na tle „pojednania polsko-ukraińskiego”, w którym opisuje ona pobyt w Polsce „przywódców organizacji patriotycznych i narodowych”, utyskując przy tym na „redakcję zbliżoną do narodowców”, która nie chciała opublikować laurki na temat tej wizyty, czego przyczyny z pewnością – zdaniem autorski – należy upatrywać w „prorosyjskich wypowiedziach niektórych polskich narodowców”. Tymczasem, jak podnosi p. Chmielowska – goście przybyli do Polski „aby na ręce polskich patriotów i narodowców złożyć oświadczenie, że nikt kto brał udział w mordach na ludności cywilnej nie zasługuje na to aby być w panteonie bohaterów Ukrainy”. Dowcip (acz z tych marnych) polega na tym, że na czele delegacji ukraińskiej stał  Stepan Bracuń, lider banderowskiego Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów (partii założonej przez  wdowę po banderowskim "premierze",  Sławę Stećko), aktywny w upamiętnianiu nie tylko  Stepana Bandery  (który faktycznie, osobiście współuczestniczył tylko w mordzie na  Bronisławie Pierackim, przy ludobójstwie Polaków zadowalając się sprawstwem kierowniczym), ale także  Romana Szuchewycza, dowódcy UPA.

 

Nie podejrzewam p. Chmielowskiej o nieznajomość współczesnej ukraińskiej sceny politycznej, tym bardziej więc nie rozumiem czemu próbuje za pomocą lichej prowokacji -  wcisnąć polskim patriotom jako partnerów banderowskich ekstremistów? Wystarczy choćby pobieżny przegląd aktywności S. Bracunia. Oto pan przewodniczący KUN odsłaniający pomnik S. Bandery w Krzemieńcu: http://ottodixforum.ru/proza.php?f=3585 – Bandera jest bezdyskusyjnym bohaterem, Ukrainy, który oddał swoje życie na ofiarę naszej niepodległości – mówił wówczas. http://www.umoloda.kiev.ua/number/1936/116/68873/

 

 

Tu pochodzący jeszcze z października 2011 r. wniosek p. Bracunia o postawienie w Kijowie pomników m.in. S. Bandery i R. Szuchewycza (który – jak rozumiem – zdaniem p. Chmielowskiej i wPolityce.pl żadnego związku z mordami na ludności cywilnej nie miał?): http://zn.ua/POLITICS/natsionalisty_trebuyut_ustanovit_v_kieve_pamyatniki_bandere_i_petlyure_.html

 

Tu marsz banderowski w Kijowie („Bandera przyjdzie – porządek będzie!” skandują manifestanci, pewnie taki porządek, jak na Wołyniu po Rzezi...): http://www.bilozerska.info/?p=5158 Impreza była tak wzruszająca, że prowadzący  Andrij Mochnik  (ten sam, który osobiście rzucił się rozbijać kijowski wykład ks.  Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a potem został ministrem w pierwszym rządzie  Jaceniuka) – pomylił z wrażenia Stepana Bracunia ze... Stepanem Banderą. Prawda, że to rozczulające i jakże w duchu „pojednania polsko-ukraińskiego opartego na prawdzie”?

 

Może z czasem p. Bracuniowi przeszło, choćby w ostatnich miesiącach? A gdzież, 1. stycznia 2015 r. szedł sobie w tłumie czczącym urodziny Bandery skandując „Sława narodowi – śmierć wrogom!” i przemawiał obok m.in.  Ołeha Tiahnyboka, wodza Swobody: http://argumentua.com/novosti/ukraintsy-pochtili-pamyat-stepana-bandery

 

Jeśli ktoś ma niedosyt informacji o dokonaniach nowopasowanego „przyjaciela Polaków” - może sobie bez trudu uzupełnić wiedzę zaglądając na stronę KUN, z bogatym materiałem zdjęciowym: http://cun.org.ua

 

No dobrze, dość tych ponurych żartów. Nie od dziś wiadomo, że  banderowcy starali się i starają wciągnąć polskie środowiska patriotyczne i narodowe do swojej brudnej gry. Cel jest prosty – wykazać, że skoro sami Polacy, ba! ich najbardziej świadoma część nie mają pretensji i stają u boku sił odwołujących się wprost do tradycji Bandery – to pogłoski o jego zbrodniczej działalności są całkowicie nieprawdziwe. Bajeczka ta, bardzo zresztą groźna – przeznaczona jest na użytek zachodniej opinii publicznej, która – acz uspokajana przez swoich kierowników, z trudem jest w stanie przełknąć jawnie nazistowski charakter banderyzmu. No, ale skoro sami Polacy ich akceptują... - mają pomyśleć na Zachodzie. I oto tylko chodzi tym wszystkim Bracuniom, Tiahnybokom i innym. Opowiadanie o „wspólnym froncie moskiewskim” jest tylko na użytek polski, bo wiadomo, że nad Wisłą to kupią. A jak się wspólnie ustali, że UPA nigdy nikogo nie zamordowało, tylko tych wszystkich zbrodni dokonali np. poprzebierani Rosjanie – to znowu tylko tym lepiej dla banderowców. Ręce ich i ich poprzedników będą coraz czystsze, bo wymyte przez polskich idiotów.

 

O co chodzi banderowcom – jest więc oczywiste. Dlaczego pomagają im w tym jednak niektórzy uważający się za Polaków – niech rozliczą się przed własnym sumieniem, rozumem i duszami pomordowanych przez upowców.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Banderowski pomiot dał głos!
  Jedynka-wiadomo od kogo.Daję 5.
 • Zdrajców pod mur
  Takie banderowskie prostytuty jak ta chmielowata,będziemy musieli jednak stawiać pod murem.To będzie pożyteczne i przyjemne.
 • @Cheval Noir 14:32:24
  Naszymi piątkami trzeba zasypać tę ich piątą kolumnę. Też daję 5*. BJ
 • a może tak?
  „Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro
 • Tak dla pamięci
  Rozkaz Romana Szuchewycza z 1944 roku:
  „Konieczne jest przyspieszenie likwidowania Polaków. Muszą zostać zgładzeni całkowicie, ich wioski spalone do gruntu samego (…)”.
  „Ludność polską należy absolutnie zniszczyć. Śmierć każdego Lacha to metr wolnej Ukrainy. Albo będzie lechicka krew po kolana — albo Ukrainy nie będzie. Musimy zatem Polaków w pień wyciąć”.
  [ 5 marca tego roku deputowani Werhownej Rady Ukrainy uczcili minutą ciszy pamięć bohatera Ukrainy, dowódcy UPA Romana Szuchewycza ]
 • Do ukraińców !!!!
  ukraińcy ! NIGDY już nie bedziemy już braćmi Słowianami !! NIGDY !!!
  to ze żydo-chazarskie władze okupacyjne Polski z wami sie bratają to nic nie znaczy ! te ścierwa żydowskie utrzymują sie we władzy tylko przy pomocy 110 tyś armi żydo-niemiecko-ukraińskiej -polskiej policji !!!!!!
  !
  Naród Polski ma tą żydowską władze w POGARDZIE !!! i was ukraińcy też mamy w pogardzie za mordy bestialskie na NIEWINNYCH kobietach dzieciach !!!!!
  !
  ukraińcy !!! jesteście narodem PRZEKLĘTYM ! 1943-45 r. razem z Hitlerowcami mordowaliście bestialsko bezbronnych Polaków Słowian !
  !
  obecnie z żydami z USA i UE mordujecie Rosyjskich Słowian !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! 08.lipca 2015 r ONZ uznał mord w
  Srebrenicy za ludobójstwo !!!! WOŁYŃ nie doczekał sie do dziś uznania za Ludobójstwo !!!!!
 • Jest problem!
  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 • Unia Słowian od Łaby-Odry do Władywostoku !!!!!!!!!
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! precz z żydo-UE bo to śmierć naszej Słowiańskiej tożsamości naszej Słowiańskiej kultury !!!!
  !
  Apel do Słowian !!! SŁOWIANIE ŁĄCZMY SIE przeciw żydowskiej -UE ! bo to zboczeńcy świry !! UNIA SŁOWIAN OD ŁABY DO WŁADYWOSTOKU
 • nahajem psubratów
  przez pysk. szablom przez kark a jak sie nie podoba to na palik nanizać. z ukraińskim bydłem inaczej nie można. należy przeprowadzić selekcję ludności zamieszkującą ukrainę - oddzielić ludzi od tryzubów i tryzubów i ich potomstwo wybić. póki ukraina żywa póty Polska w niebezpieczeństwie.
 • @LoneStar1776 19:32:24
  Trop szwajcarski jest bardzo interesujący. Coś w tym jest...

  pozdrawiam,
 • Piąteczka!
  Na to, że Ukraińcy kiedykolwiek przyznają, że mordowali polskie kobiety, dzieci i starców, ja bym nie liczył NIGDY!
  Przy okazji: Dekalog ukraińskiego nacjonalisty:
  Ja - Duch odwiecznej walki, który uchronił Ciebie od potopu tatarskiego i postawił między dwoma światami, nakazuję nowe życie:
  1- Zdobędziesz państwo ukraińskie albo zginiesz walcząc o nie.
  2- Nie pozwolisz nikomu plamić sławy ani czci Twego Narodu.
  3- Pamiętaj o wielkich dniach naszej walki wyzwoleńczej.
  4- Bądź dumny z tego, że jesteś spadkobiercą walki o chwałę Trójzęba Włodzimierzowego.
  5- Pomścij śmierć Wielkich Rycerzy.
  6- O sprawie nie rozmawiaj z kim można, ale z tym, kim trzeba.
  7- Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.
  8- Nienawiścią oraz podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.
  9- Ani prośby, ani groźby, tortury, ani śmierć nie zmuszą Cię do wyjawienia tajemnic.
  10-Będziesz dążył do rozszerzenia siły, sławy, bogactwa i obszaru państwa ukraińskiego nawet drogą ujarzmienia cudzoziemców.
 • @LoneStar1776 20:13:37
  Motyw szwajcarski CIA tez jest ciekawy. Czas ,czas tego mi brakuje, ( pracuję jako niewolnik w niepodległym kraju) aby intensywnie ten trop pogłębiać, ale nie ma wymówek, człowiek ma obowiązki!
  Pozwolę sobie na takie przemyślenie bo widzę że coś w tym jest:

  " To tak wygląda jak pieczarkarnia, taka hodowla grzyba jadalnego. I tak się zaczyna dziać, że niektóre grzyby zaczynają rozpoznawać hodowcę. Nie dobrze! Jak hodowca się dowie, to grzybki na zupę pójdą , lub do jajecznicy. Albo naśle ponurego grzybiarza z kosą na grzyby."

  pozdrawiam,
 • @LoneStar1776 20:33:09
  Mój ś.p. sąsiad Pan Franek H. ( prosty chłop, który syna swojego na światowego człowieka wychował ) ,który wojnę przeżył , powiedział mi kiedyś że II WŚ, to bogaty Żyd z Ameryki zrobił, żeby wymordować Żyda z Europy. Teraz dopiero zaczynają do mnie docierać pewne informacje z przeszłości .

  pozdro :)
 • @misiek1 14:34:42
  Mam szpadel,mogę pomóc jak by co.
 • -------- kółko graniaste
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/10/ukrainskie-wikileaks-john-mccain-i-micheil-saakaszwili-knuja-zestrzelenie-amerykanskiego-samolotu-w-syrii-by-obwinic-rosje/
 • *5
  ważny tekst.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031