Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
916 postów 451 komentarzy

Jak długo będziemy to znosić?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny rozwydrzony student-banderowiec z Ukrainy rozrabia w Lublinie.

 

Nie chciał opuścić akademika, awanturował się, a policjanci znaleźli u niego niezarejestrowaną kuszę, a także – wg relacji świadków, symbole banderowskie oraz flagę polską z namalowanymi... genitaliami. Kolejny już student z Ukrainy daje dowód braku szacunku dla państwa-gospodarza i cywilizowanych europejskich zwyczajów.

 

W odpowiedzi na zapytanie prasowe, otrzymałem następującą odpowiedź z Biura Prasowego KWP w Lublinie:

 

„Potwierdzam informację o interwencji przeprowadzonej przez policjantów w domu studenckim wobec 18-letniego ob. Ukrainy, który miał nakaz opuszczenia pokoju akademika, w którym wcześniej mieszkał, Młody mężczyzna nie chciał się do tego zastosować i awanturował się. W trakcie interwencji policjanci znaleźli u niego kuszę. 18-latek trafił na IV komisariat. Będzie odpowiadał za wykroczenie - brak zarejestrowania takiego rodzaju broni.

asp. Anna Kamola”.

 

Wobec potwierdzenia przez policji interwencji, do której doszło w DS HELIOS w nocy z 3. na 4. grudnia, jak również w związku z informacjami na temat innych szczegółów zajścia (w tym o posiadaniu przez zatrzymanego materiałów propagujących banderyzm oraz znieważających polski symbol narodowy) -  Powiernictwo Kresowe występuje do prokuratury o prowadzenie wobec obwinionego postępowania z art. 137, par. 1 oraz art. 256, par. 11 kk, tj. w zakresie znieważenia polskiej flagi państwowej i propagowania nazistowskiej, totalitarnej ideologii banderowskiej (niezależnie od już postawionego zarzutu posiadania broni bez wymaganej rejestracji).

 

Jednocześnie Powiernictwo Kresowe występuje do rektora UMCS z wnioskiem o relegowanie obwinionego z uczelni, a także z zapytaniem jakie działania zostaną podjęte dla uniknięcia takich zdarzeń i zachowań na przyszłość. Gdyby władze Uniwersytetu nie chowały głowy w piasek wobec narastającego problemu napięć na tle etnicznym, wyobcowania i agresji ze strony studentów pochodzących z Ukrainy – być może do tego typu zdarzeń by nie dochodziło.

 

Ile jeszcze musi się zdarzyć, co jeszcze muszą zrobić młodzi banderowcy, by władze państwowe, akademickie i samorządowe przestały udawać, że niebezpieczeństwo nie istnieje?  Czy otworzą im oczy dopiero zamieszki etniczne na polskich wyższych uczelniach?  Niestety, wiele uczelni traktuje napływ studentów z zewnątrz, w tym z Ukrainy, jako łatwy zastrzyk gotówki (czy to ze środków budżetu państwa polskiego, czy od samych zainteresowanych – bo biedni studiować tu nie przyjeżdżają...) - bez cienia refleksji jak wielka odpowiedzialność, ale także zagrożenie, choć i szansa się z tym wiąże.  Bezkrytyczne tolerowanie nacjonalistycznych, ale i po prostu chuligańskich wybryków ze strony naszych „gości” jest zaprzeczenie roli szkolnictwa wyższego w dziele kształtowania charakterów i postaw nie tylko obywatelskich, ale także zgodnych z interesami państwa i narodu polskiego. Jeśli zaś ktoś nie umie ich uszanować – nie powinno być dla niego miejsca nie tylko w polskiej szkole i na uczelni – ale w ogóle w granicach RP.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • BARDZO WAŻNY TESKT
  Brawo Powiernictwo Kresowe!
  W Lublinie też Wróg u bram. Należy się bronić.
 • I co z tego "kontrolowania"po-licyjnego
  jak szczyl banderowiec został wypuszczony i jest wolny.
 • @kfakfa 12:42:58
  A co z bezczeniem flagi narodowej? Obecnie pobratymcy banderyzmu będą czuli się w Polsce jak ryba w wodzie, szpieg Sakiewicz rzadzi wraz z swoim środowiskiem antypolskim.
 • Co z tym studiowaniem?
  UMCS podał, że osobnik ten nie jest już studentem. Świetnie - ale od kiedy? Na jakiej zadzie 18-latek w ogóle podjął studia - i kiedy został skreślony (wszak sesji jeszcze nie było)? Taki zdolny, czy taki bogaty? Znaków zapytania jest więcej, a polityka Uniwersytetu (nie tylko zresztą tego) wobec studentów z Ukrainy tylko potęguje atmosferę niejasności.
 • nadzorca nad policją
  Błaszczak i jego zastępca ,były kurotor oświaty z Suwałk ostatnio pochwalili się jak "będziemy bezpieczni" na granicy z ukro-upa:

  za 100 mln podatnik polski zafunduje 4 drony ,jakieś lornetki-posłużą do obserwacji bezradności straży granicznej gdy będzie się przelewał przez Bieszczady potok dżihadystów.
 • @chart 19:31:39
  Widać że zjawisko banderyzmu cieszy się w Polsce parasolem ochronnym decydentów obcych duchem, a nawet wrogich wobec narodu polskiego. Ciekawe jak wielu z nich współpracuje z SBU? I czy ktoś wydał na to zgodę w Polsce? Żadna policyjna szkoła nie przyznaje się do szkolenia bojówek majdanowyych.
 • Flaga UPA flagą Sił zbrojnych Ukrainy.
  https://www.facebook.com/bezprzesadycom/ - Flaga czarno-czerwona flagą sił zbrojnych Ukrainy?

  Chcą (nacjonaliści ukraińscy) flagi czarno-czerwonej dla wojsk ukraińskich, dla przypomnienia zbrodni jakie popełnili ci, co pod tą flagą szli 75 lat temu…. - serdecznie proszę o max udostępnienie... - i to jest już poważne zagrożenie.
 • Wydarzenia w Domu Studenckim Helios
  Rozmawialem telefonicznie z dwiema pracownicami domu studenckiego Helios w Lublinie i obie potwierdzily mi, ze oprocz nielegalnie posiadanej przez siebie broni, kusza wojskowa i bagnety, ten ukrainski student mial przy sobie rowniez czerwono czarna flage UPA i zniewazona przez sie flage Polski z narysowanymi na niej genitaliami. Tak wiec jest tak jak mowilem, ze lubelska policja tuszuje ten watek sprawy, jak i cala zreszta sprawe. Pytanie, na czyje polecenie to robia? Szkoda, ze moj bratanek wyjechal 10 listopada do Brytanii za lepszym zyciem, bo gdyby byl na miejscu, to kazalbym mu wziac swoj sprzet, jest profesjonalnym filmowcem i fotografikiem, to pojechalby do Heliosa i nakrecil na miejscu film ze swiadkami tego zdarzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031