Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
996 postów 541 komentarzy

Polowanie na Polaków trwa - czyli banderowcy to nie naród!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie łapią banderowców buszujących w Polsce - ale polskich narodowców szargają po sądach!

 

 

Lubelska prokuratura nie potrafiła zatrzymać ukraińskiego gówniarza pokazującego „fucka” w obozie na Majdanku, policjanci nie widzieli genitaliów wymalowanych na polskiej fladze znalezionej przy Ukraińcu zatrzymanym w lubelskim akademiku (i wypuszczonym), ale za "znieważenie" nieistniejącego przecież "narodu banderowskiego" polskiego narodowca umieją szargać po sądach!

 

Rusza proces  Zbigniewa W.  oskarżonego przez lubelską prokuraturę o udział w incydencie, do którego doszło w maju na Arenie Lublin. Podczas meczu rugby Polska-Ukraina na trybunach pojawił się wówczas transparent „Lwów odzyskamy – banderowców ubijemy”, mający – zdaniem śledczych, „podżegać do nienawiści na tle narodowościowym” oraz „znieważać inną narodowość”. Nie udało się ustalić autorów napisu ani organizatorów akcji, zaś jedynego oskarżonego zidentyfikowano na podstawie nagrań monitoringu.

 

Kto był agresywny?

 

Sam Zbigniew W. nie przyznaje się do winy wskazując, że jedynie przytrzymał łopoczący i przeszkadzający mu w oglądaniu meczu transparent, który do barierek przymocowały inne, nieznane mu osoby. Kontrowersje budzi także klasyfikacja prawna czynu ze względu na fakt, że określenie „banderowiec” nie charakteryzuje przecież narodu, a pewną ideologię polityczną (która, nota bene - zgodnie z tym samym kodeksem karnym – powinna być ścigana w Polsce jako totalitarna i nazistowska!). Przez pół roku policja (w tym specjalna komórka powołana w KMP do ścigania „przestępstw nienawiści”) nie zidentyfikowała jednak innych uczestników zajścia. Na nagraniach kamer stadionowych widać jedynie żywiołowe reakcje polskich kibiców, którzy nie pozwalali zdjąć transparentu, a także agresywne zachowanie próbujących go usunąć Ukrainek (z których co najmniej jedna, brylująca następnie na łamach m.in. lokalnej mutacji „Gazety Wyborczej” była niegdyś czynną aktywistką ukraińskiego ruchu neo-nazistowskiego).

 

Równi i równiejsi?

 

Lubelskie środowiska kresowe wielokrotnie wyrażały już niezadowolenie z wybiórczej (nomen omen) – jak uważają – skuteczności działania miejscowych organów ścigania. - Ukrainiec który znieważył ofiary obozu na Majdanku bezkarnie wyjechał z Polski, a następnie równie niepokojony przyjechał znowu, wygrażając Polakom i śmiejąc się z wymiaru sprawiedliwości III RP. Z komunikatów na temat uzbrojonego ex-studenta z Ukrainy zatrzymanego w jednym z akademików UMCS usunięto wszelkie informacje o posiadanych przez niego materiałach znieważających polskie symbole narodowe. Tępi się natomiast wszelkie przejawy uzasadnionej krytyki banderyzmu, pleniącego się w Polsce, a na Lubelszczyźnie w szczególności. To nierówne, niesprawiedliwe traktowanie, nic więc dziwnego, że budzi ono oburzenie i skłania do bardziej emocjonalnego wyrażania w pełni uzasadnionych poglądów – głosi stanowisko Powiernictwa Kresowego.

 

Bronią wrogów polskości

 

Powołanie „antynacjonalistycznej” komórki policji próbowano w lubelskim mediach uzasadniać zagrożeniem zewnętrznym, jednak po kilkunastu miesiącach od ujawnienia widać wyraźnie, że chodzi nie o zwalczanie przenikania banderyzmu do Polski – ale o jego ochronę przed polskimi patriotami! Podobnie zresztą wydają się wyglądać próby infiltrowania przez policję środowisk organizujących manifestacje przeciw niekontrolowanemu napływowi uchodźców – zamiast sprawdzania, czy wraz z imigrantami nie docierają do naszego kraju islamiści. Nie mamy więc do czynienia z ochroną bezpieczeństwa państwa – ale z bronieniem wrogów Polski i polskości!

 

Sprawa baneru, któremu można by zarzucić co najwyżej pewną prostoduszność - jest więc kolejnym przejawem wielokrotnie już opisywanego polowania na Polaków, prowadzonego przez lubelską prokuraturę, sądy i policję. Absurdalne są same zarzuty i zastosowany paragraf, dowodzący, że prokuratura uważa banderowców za... grupę narodowościową, co jest po prostu idiotyzmem nawet nie tylko prawnym, ale po prostu merytorycznym i rzeczowym! W dodatku niemal pewne wydaje się, że po prostu dopasowano złapanego do paragrafu, bo Zbigniew W. to bez wątpienia patriota, instruktor bardzo zasłużonego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Nie zebrano żadnych dowodów przeciw niemu, nie stwierdzono najmniejszego nawet związku z całą akcją (o ile to w ogóle była akcja, a nie oddolny odruch jakiegoś zaniepokojonego ukraińskim nazizmem kibica-patrioty). Mimo to można spodziewać się, że podobnie jak i w poprzednich sprawach – lubelska anty-Iustitia podejdzie do postępowania z pełnym namaszczeniem, być możei starając się wciągnąć do niego kolejne osoby i środowiska polskie.

 

Wymiar nie-sprawiedliwości najchętniej takie sprawy jak ta chciałby załatwić jak najszybciej, rozdzielając wyroki dla patriotów jak ciosy harapem, przy rytualnych jedynie psioczeniach na polski patriotyzm i nacjonalizm ze strony wiadomych mediów. Fałszywie, niesprawiedliwie, podle oskarżani tym bardziej więc nie mogą czuć się osamotnieni, potrzebne jest nasz wsparcie i głośne powiedzenie NIE głupocie i podłości prokuratury oraz antypolskim działaniom sądów i policji!

 

Pierwsza rozprawa Zbigniewa W. odbędzie się  w piątek 22. stycznia 2016 r. o godz. 8:30 w sali nr 3 Sądu Rejonowego Lublin-Zachód przyul. Krakowskie Przedmieście 78 w Lublinie.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Autor
  5* Z wyrazami szacunku i solidarności. BJ
 • Lubelski nadgorliwy wymiar ,,sprawiedliwości''
  Co znaczy, że V kolumna OUN jest bardzo silna w lubelskim i dobrze się wywiązuje ze swoich zadań.
  http://lotna.neon24.pl/post/114300,braterska-milosc-oun-do-polski
 • Banderowców ubijemy...
  Bez sensu, skoro władze w Polsce uważają, że na Ukrainie nie ma banderowców. Równie dobrze mogliby powiesić baner: Marsjan ubijemy i co? Pod sąd?
  Brońcie i wspierajcie tam w Lublinie Pana Zbigniewa W. nawet pazurami!!!
 • Kogo obowiązuje "polityka giedrojciowa"
  Sądzę, że istota problemu leży we współczesnej odpowiedzialności za banderyzm jako ruch polityczny, realny w II Rzeczpospolitej przed, w trakcie i po II Wojny Światowej.

  Obywatele współczesnej Rzeczpospolitej, jako państwa kontynuatora państwowości II RP, w tym również okresu mordów dokonywanych przez banderowców pod osłoną administracji III Rzeszy, nie mogą wymazać praw i obowiązków dokonania ocen zbrodniczego charakteru tego ruchu, wobec obywateli II Rzeczpospolitej. Współczesnych obywatelskich praw i obowiązków dawania świadectwa rodowodu politycznego.

  Pożałowania godna ucieczka naszych polityków (Sejmu RP) od odpowiedzialności za prawdę dziedzictwo Kresów, w powiązaniu z ustawą parlamentu Ukrainy gloryfikującą banderowców, utrudnia życie naszej wspólnocie pamięci.

  Nie zmienia jednak ani prawdy naszego rodowodu politycznego, ani mającego oparcie w naszej Konstytucji, prawa do ocen dobra i zła.

  Myślę, że Sąd w swoich ocenach nie może się kierować, współudziałem władz III RP w fałszowaniu prawdy historycznej, prowadzonym w imię doraźnych interesów politycznych.
 • zupełnie nie rozumiem tego, że. ..
  Polacy oklaskują na koncertach takie zespoły jak np Enej, ale i także nie rozumiem popularności wśród Polaków takiego np Kazika...
 • Może wnioskować do prezydenta
  o ułaskawienie.
  W końcu precedens był.

  A poza tym, to jako Polacy nie jesteśmy zorganizowani i dlatego robią z nami co chcą.
 • Ciekawe
  czy nazwanie banderowca ścierwem też będzie podżeganiem? Ja ich tak nazywam,czy też będę oskarżony? Przestańmy się bać-jesteśmy w swoim kraju.
 • Jak sprawy ...
  Czekamy na relację z dzisiejszej rozprawy (Sąd Rejonowy Lublin.Śródmieście, 22.01.2016 godzina 9:30) ...
 • @Andrzej Madej 22:31:16
  Spadła z powodów formalnych (brak informacji o prawidłowym doręczeniu wezwań), następny termin za miesiąc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829