Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
765 postów 343 komentarze

Nie dostaliśmy rekompensat!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podejmując dyskusję o restytucji polskich majątków na Kresach Wschodnich cały zmuszeni jesteśmy prostować kłamstwo, że strata ta została już Polakom zrekompensowana.

 

Tymczasem takiego charakteru nie miało ani powojenne przesunięcie granic Rzeczypospolitej, zadecydowane przez Wielkie Mocarstwa, ani osadzenie przesiedleńców ze Wschodu, ani żadne inne działania ze strony władz polskich, nie mówiąc już o rządach zagranicznych. Te i inne kwestie na kolejnym już spotkaniu Powiernictwa Kresowego – tłumaczył w Szczecinie prezes i założyciel organizacji, Konrad Rękas. Oto wideorelacja z tego wydarzenia:

 

https://www.youtube.com/watch?v=JjNrLiLJMC0&feature=youtu.be

 

KOMENTARZE

 • Teoretycznie została sprawa załatwiona.
  Teoretycznie została sprawa załatwiona, przez przyznanie rekompensaty w postaci Ziem Zachodnich. Ale komuniści nie byli by sobą by nie spróbowali oszwabić Polaków. Tą kradzież żyrują następne pokolenia "demokratycznej RP".
 • @Daro 13:02:23
  "Teoretycznie została sprawa załatwiona, przez przyznanie rekompensaty w postaci Ziem Zachodnich".

  Nie, nie została. To są zupełnie różne porządki prawne. Co mają granice do prawa własności?
 • @chart 18:39:18
  Teoretycznie, miano obywatelom Polskim, którzy postanowiono opuścić swoją ojcowizne w ZSRR, dać mienie zastępcze po wysiedlanych obywateli Niemiec, na terenach przyznanych Polsce.
  Teoretycznie, bo komunisci mieli te prawo do odszkodowania w d...e, tak samo politycy rządzący III RP, mają gdzie komuniści. Ale pod względem miedzynarodowym, Stalin się zabezpieczyl, stosowne umowy zostały podpisane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031