Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
935 postów 476 komentarzy

Milion uchodźców na 1050-lecie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas swego szeroko komentowanego wystąpienia w Parlamencie Europejskim, pani premier Beata Szydło wypowiedziała znamienne zdanie o przyjęciu już przez Polskę „miliona uchodźców z Ukrainy”.

 

Zwłaszcza w mediach głównego nurtu wybuchła od razu burza potępienia, „prostowania”, rozróżniania uchodźców od przybyszów w ogóle itp. Słowem – nastąpiła kolejna odsłona zaciemniającego proste fakty odwiecznego sporu polsko-polskiego o tematy zastępcze. Tymczasem z kilku względów kwestia „miliona ukraińskich uchodźców” ma żywotne znaczenie dla Polski w ogóle, a dla jej wschodniego pogranicza (z bliską mi szczególnie Ziemią Chełmską na czele) – w szczególności.

 

 

Bankructwo multikulti

 

Od chwili pojawienia się u granic Europy wielosettysięcznej fali przybyszów z islamskiego Południa oraz Czarnej Afryki – polskie środowiska patriotyczne i narodowe uderzyły na alarm wskazując, że Polska już teraz musi przedstawić swoje jasne i oparte wyłącznie na kryterium własnej racji stanu stanowisko w tej sprawie. W przeciwnym razie szybko podzieli los tych państw zachodnich, której już w latach 80-tych zaczęły nadmiernie otwierać swoje granice na obcych cywilizacyjnie przybyszów, ulegając fatalnej (jak widać...) w skutkach doktrynie politycznej poprawności i utopii multikulti – żyjącego w zgodzie i harmonii tygla wielorasowego i wieloreligijnego, oczywiście powstałego na gruzach tradycji chrześcijańskiej i europejskiej. Dziś, kiedy niemal każdy dzień przynosi informacje o zajściach z udziałem imigrantów, a także o rosnącym zagrożeniu terrorystycznym zachodnich stolic – są to efekty nie tylko ostatnich decyzji o wpuszczeniu przybyszów nawet z naruszeniem obowiązującej przecież Umowy w Schengen (regulującej kwestię m.in. ruchu granicznego i politykę imigracyjną). To także owoce kilku dekad błędnej polityki, w dodatku wzmocnionej niekorzystnymi trendami demograficznymi i nietrafioną, ekstensywną taktyką gospodarczą opartą o pseudo-perpetum-mobile pozyskiwania z zewnątrz taniej siły roboczej, nawet niekoniecznie takiej, która rzeczywiście chce pracować...

Polska jest dziś w sytuacji, w jakiej zachodnia Europa była dwie – trzy dekady temu i to teraz należy przeciwdziałać oczywistym już, negatywnym skutkom błędów popełnionych wtedy w Paryżu, Berlinie, czy Brukseli.

 

Nie każdy przybysz to „uchodźca”

 

Próba debaty publicznej na te – kluczowe przecież dla przyszłości Polski – tematy została jednak rychło ucięta i zastąpiona jałowymi sporami, w rodzaju awantury o Trybunał Konstytucyjny, jako żywo mało interesującymi dla przeciętnej polskiej, chełmskiej rodziny. Wystąpienie premier Szydło na krótko mogło przywrócić właściwą hierarchię problemów, dyżurni medialni ściemniacze postarali się jednak, by do tego nie doszło. Tymczasem może niechcący – ale jednak szefowa rzadu RP poruszyła kwestię kapitalną.  Skoro bowiem nie można nazwać uchodźcami miliona Ukraińców przybyłych do Polski – to tym bardziej miano to nie przysługuje przyjeżdżającym tłumnie do Europy mieszkańcom Maghrebu i Czarnej Afryki! Wszak i jednych, i drugich sprowadza to samo – kwestie socjalne i zarobkowe, dążenie do poprawy warunków życia. Ba, to wręcz niektórzy Ukraińcy, nawet nie ubiegając się o formalny status uchodźcy mają większe prawo za takich się uznawać - przybywając z kraju, w którym faktycznie trwa (z różnym nasileniem) wojna domowa, podczas gdy np. przyjeżdżający z Erytrei (a to m.in. ich Komisja Europejska chce skierować do Polski) mają motywy już wyłącznie ekonomiczne, uciekając od biedy, a nie przed konfliktem zbrojnym!

 

Jako polityka wobec mniejszości?

 

Wystąpienie premier Szydło ma jednak jeszcze jeden aspekt. My na Ziemi Chełmskiej, historycznie autentycznie a nie na pokaz wielokulturowej – jesteśmy z pewnością dalecy od fobii, strachów na wyraz, czy jakichkolwiek przejawów szowinizmu, wmawianych często Polakom przez różnej maści „Europejczyków”. Mamy też wieloletnie, głównie udane doświadczenia z wymiany gospodarczej (i handlowej z Ukrainą) – która, nawiasem mówiąc, udawała się zawsze tym lepiej, im mniej w niej przeszkadzały administracje obu państw. Jednocześnie jednak informacja o mieszkającym w Polsce milionie przybyszów każą postawić pytanie: jaka jest wobec nich oficjalna polityka rządu polskiego, a także lokalnych organów władzy? Czy w ogóle istnieje coś takiego, jako polityka polska wobec mniejszości – bo trzeba jasno powiedzieć, że milion nowych mieszkańców naszego kraju to już mniejszość i to poważna (zwłaszcza w połączeniu z obywatelami polskimi ukraińskiego pochodzenia). O ile kategoryczny sprzeciw wobec napływu imigrantów z krajów islamskich ma w warunkach polskich charakter profilaktyki – o tyle wypracowanie jednorodnego stanowiska wobec neo-ukrainizacji Polski - jest kwestią jak najbardziej pilną i aktualną.

 

Nawet wg danych oficjalnych (nie obejmujących szarej strefy i pracujących na czarno) – wyraźnie zmienia się profil napływających do nas z Ukrainy. Postępujące ułatwienia pobytu, wręcz zachęcanie zwłaszcza mieszkańców zachodnich obwodów, np. Wołynia do podszywania się pod uprawnionych do uzyskania Karty Polaka – wszystko to powoduje, że tym razem nie mamy do czynienia z krótkotrwałymi przyjazdami zarobkowymi, ale z dążeniem do stałego zamieszkania i pracy w Polsce. Tej pracy, w poszukiwaniu której z kolei blisko 3 miliony Polaków wyjechało na Zachód! Czy jesteśmy tak bogatym, a w dodatku bezpiecznym krajem, by beztrosko oddawać własne dzieci i wnuki by pracowały na emerytury Niemców i Anglików – a samemu ryzykować wpuszczanie na ich miejsce obcych?

 

Psom i Lachom wstęp wzbroniony!”?

 

Tym bardziej, że tak jak niemal codziennie docierają do nas z Zachodu wieści takie, jak te o gwałtach sylwestrowych w Kolonii, czy zamachach w Paryżu – tak coraz więc słyszy się w Polsce o zajściach z udziałem Ukraińców. Akty agresji, pospolite chuligaństwo, ale także bezczelne deklaracje polityczne, w rodzaju manifestowania symboliki zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii – wszystko to musi co najmniej martwić i coraz poważniej niepokoić wszystkich myślących w kategoriach polskiego interesu narodowego. Również na ulicach Chełma widzimy czasem auta udekorowane szyderczo w czarno-czerwone, banderowskie barwy – takie same, jak używane przez morderców Polaków z czasów II wojny światowej. I nie są to rozklekotane blaszaki, którymi jeździli zawsze nasi ukraińscy koledzy – ale luksusowe wozy tych, którzy dorobili się widać na wojnie i „przemianach” na Ukrainie. Z tamtej strony Bugu coraz głośniej zresztą słychać wprost zgłaszane roszczenia terytorialne wobec Polski, w tym do „Chełmszczyny”, choć nawet historycznie Chełm był przecież miastem polskim i ruskim w czasach, kiedy o żadnej wymyślonej sztucznie Ukrainie nikomu się jeszcze nawet nie śniło!

 

Z Ukrainą można i należy współpracować. Potencjalnie pozytywnym zjawiskiem jest też, że ukraińska młodzież ratuje faktycznie przed zamknięciem np. chełmskie szkoły wyższe. Ważne jednak, żeby spotykała się tu z przyjęciem pełnym narodowej, polskiej godności i uświadomionych narodowych interesów. Ważna jest przyszłość – ale i nie można pominąć dbałości o historyczną prawdę. Warto budować więzi międzyludzkie i gospodarcze – ale na zasadzie wzajemności i zdrowej konkurencji, a nie jednostronnego uprzywilejowania zwolnionych z cła unijnego produktów ukraińskich, itd. Po prostu – musimy myśleć i planować po polsku, bo zanim jeszcze zaleje nas islam – może znowu na Górce Chełmskiej przywita nas napis, że „Psom i Lachom wstęp wzbroniony!”?

 

Konrad Rękas

artykuł dla "Gońca Wschodniego"

KOMENTARZE

 • Myśleć
  Myśleć trzeba, myśleć patriotycznie, do jasnej cholery! 5*
 • @@@!
  Fala przestępstw nieletnich imigrantów w Niemczech! Według sondażu opublikowanego przez program „Politbarometer” w drugim programie niemieckiej telewizji publicznej ZDF, 30 proc. Niemców stwierdziło, że boi się wzrostu liczby przestępstw popełnianych przez imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Z kolei 70 proc. ankietowanych Niemców bezpośrednio wiąże napływ imigrantów ze wzrostem zajść kryminalnych w ich otoczeniu.

  Obawy obywateli umacniają statystyki policyjne. Funkcjonariusze z Bremy ujawnili, że w ostatnich tygodniach zdecydowanie wzrosła tak zwana drobna przestępczość wśród nieletnich uchodźców. Chodzi o napady, kradzieże, ale i ciężkie uszkodzenia ciała. Wśród zatrzymanych najwięcej było imigrantów pochodzących z Algierii i Maroka. Kai Ditzel z bremeńskiej policji przyznał, że przestępstw tych dokonują małoletni, którzy przyjechali do Niemiec bez rodziców lub opiekunów, wobec tego skuteczna walka z nimi jest wyjątkowo ograniczona.

  „To jak zabawa w kotka i myszkę” – stwierdził Ditzel, tłumacząc, że po schwytaniu takiego nieletniego uciekiniera i zabraniu go na posterunek odbiera się od niego to, co zrabował innym (najczęściej telefony komórkowe, zegarki, pieniądze). Jednak po kilku godzinach funkcjonariusze mają obowiązek poinformować o tym zajściu odpowiedni Urząd ds. Młodzieży i odwieźć zatrzymanego do obozu dla uchodźców. Z obozu ten sam nieletni może następnie wyjść na ulice, kiedy tylko zechce. Jak tłumaczą policjanci, tych samych nieletnich przestępców łapią i wypuszczają nawet po kilkadziesiąt razy. Podobna sytuacja panuje w Hamburgu, Kilonii i innych miastach.

  W Hamburgu policja musiała objąć specjalną ochroną żeńską szkołę zawodową, szkolącą 2 tys. pielęgniarek. Stało się to po serii napadów na nie. W ciągu kilkunastu dni odnotowano aż osiem ataków na tle seksualnym na uczennice tej szkoły. Opis sprawców jest zawsze taki sam: młodzi mężczyźni, którzy nie mówią po niemiecku ani w żadnym europejskim języku, o wyglądzie sugerującym pochodzenie arabskie lub północnoafrykańskie. Rodziny uczennic i same dziewczęta wiążą napady z faktem, że w pobliżu zorganizowano obóz dla 1,4 tys. imigrantów.

  Matka jednej z uczennic wspomnianej szkoły przyznała w rozmowie z „Codzienną”, że ma coraz większe obawy o zdrowie i życie swojej córki.
  – Objęcie szkoły policyjną ochroną jest jak najbardziej potrzebne, ale przypomina mi oglądany w Jerozolimie obrazek strzeżonych żydowskich dzieci, które pod strażą odwożone i przywożone są ze szkoły w zagrożonych terrorem miejscach w Izraelu. Takich czasów dożyliśmy w Niemczech – mówi z goryczą kobieta.
  90
  Autor: Waldemar Maszewski (Hamburg)
  Źródło: Gazeta Polska Codziennie Ps...Jeżeli PIS nie dotrzyma obietnic przedwyborczych o sprowadzaniu muzułmanów, to będzie polityczny koniec tej partii. Wystarczy popatrzyć na fora, na których udzielają się długoletni zwolennicy PiS-u. Nie wiem czy rządzący zdają sobie sprawę, jak ważne jest to dla przeciętnego Polaka. Chcemy przede wszystkim czuć się bezpiecznie w naszym kraju my, nasze rodziny i nasze dzieci. Już widać konsternację powstałą z zestawienia obietnic z ich realizacją. Ludzie zaufali tej partii i jeżeli poczują się oszukani, odejdą do narodowców. A chodzi tu o "żelazny" elektorat mający pełną świadomość sytuacji politycznej. Ruch Narodowy to twardzi i bezkompromisowi gracze, którzy nigdy nie ugną się pod presją UE. Połączenie Narodowców z PiSem jest marzeniem wielu Polaków.
  Tego właśnie oczekują Polacy, którzy jesienią ubiegłego roku obdarowali Prawo i Sprawiedliwość, nie darowizną a kredytem zaufania. Oto pierwsze ekscesy z udziałem imigrantów w Polsce!
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7721#.VrQ9UdWjTcs
 • @@@!
  Europejskie państwo dobrobytu w defensywie. Z powodu kryzysu imigracyjnego państwa UE zmniejszają świadczenia socjalne! http://wpolityce.pl/swiat/280661-europejskie-panstwo-dobrobytu-w-defensywie-z-powodu-kryzysu-imigracyjnego-panstwa-ue-zmniejszaja-swiadczenia-socjalne
 • @@@!
  Pierwsza noc tradycyjnego karnawału w Kolonii: 22 napaści seksualne! Policja w Kolonii poinformowała, że w pierwszą noc tradycyjnego karnawału ulicznego w mieście tym doszło do 22 przypadków napaści seksualnych. To ponad dwa razy więcej niż rok temu! W areszcie znalazło się 190 osób. Kim byli napastnicy? Urzędnicy nabrali wody w usta, informując jedynie, że chodzi o "przekrój ogółu społeczeństwa". Jedną z ofiar padła belgijska dziennikarka, doszło też do przynajmniej jednego gwałtu (na kobiecie wracającej z zabawy do domu). Do tylu ataków doszło, choć od sławetnej nocy sylwestrowej w centrum Kolonii znacznie zwiększono liczbę patroli i zintensyfikowano monitoring miasta. Bezpieczeństwa mieszkańców strzegło aż 2,5 tys. policjantów! Rok temu funkcjonariuszy było zdecydowanie mniej, a mimo to było bezpieczniej. Dziś kolońska policja przyznała, że liczba ataków seksualnych podczas pierwszej nocy tegorocznego ulicznego karnawału była dwukrotnie większa niż rok temu. W 2016 r. doszło do 22 napaści, a w 2015 r. tylko do 10, i to przy wyraźnie mniejszej liczbie uczestników karnawału w porównaniu do roku ubiegłego. Dlaczego ludzi było w tym roku mniej? Po sylwestrowych atakach imigrantów na kobiety odpowiedź jest jasna, ale władze Kolonii twierdzą, że niska frekwencja w tym roku to wina... pogody. Ps..Herzlich Wilkommen Geherte Gaste! Odnowiona rasa niemiecka, no to frau judein fdjotka Merkelowa ma kolejne powody do radości za 9 miesięcy przybędzie jej kilkadziesiąt nowo narodzonych śniadoskórych obywateli .....Jakie gwałty, jakie napaści seksualne??? Angela ściągnęła "beżowych" dla wzbogacenia kulturowego. Ich poczynania wzbogacające kulturowo powinny wejść do programu karnawału. Kradzieże, rozboje, pobicia, gwałty, itp. Takiego karnawału Niemcy nie mieli od klęski III Rzeszy - ostatni był po wojnie w strefie amerykańsko-brytyjskiej i radzieckiej - widocznie zapomnieli - a szkoda! "Uchodżcy" załatwią Niemców do końca.
 • @@@!
  Niemieckie władze chcą do końca roku odrzucić ponad 400 tys. wniosków o azyl. "Ci ludzie muszą zostać deportowani"(tylko dokąd? jak dokumentów kraju pochodzenia nie mają?)..Niemiecki rząd wychodzi z założenia, że do końca roku odrzuci ponad 400 tys. wniosków o azyl. Tak ma wynikać z wewnętrznej analizy frakcji chadecji (CDU/CSU) w Bundestagu, którą opublikował niemiecki dziennik „Die Welt”.
  Według gazety kraje związkowe mają otrzymać 670 euro za każdego odrzuconego azylanta, dla pokrycia kosztów ewentualnej deportacji. Będzie to kosztowało budżet federalny, zakładając, że odrzuconych wniosków o azyl będzie 400 tys., ok 268 milionów euro.
  Jeśli jednak odrzuconych wniosków o azyl będzie więcej, to zostaną uruchomione dodatkowe rezerwy w budżecie. Ci ludzie muszą zostać deportowani
  —pisze „Die Welt” dalej. Ze statystyk wynika, że dotąd uznawano co trzeci wniosek o azyl, a procedury ciągnęły się miesiącami.
  W roku ubiegłym do Niemiec przyjechało 1,1 mln imigrantów, głównie z Syrii, Iraku i Afganistanu. Ponad połowa złożyła wnioski o azyl. Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) nadal nie zdołał jednak nadrobić wszystkich zaległości i na decyzje czeka wciąż 370 tys. spraw z lat ubiegłych. Na terenie Niemiec przebywa ponadto od 300 tys. do 400 tys. imigrantów, którzy nie złożyli dotąd wniosku o azyl i nie zamierza tego robić z obawy, że zostanie on odrzucony.
  To znaczy, że w tym roku BAMF musi rozpatrzyć co najmniej 650 tys. wniosków o azyl, a brakuje mu personelu
  —pisze gazeta dalej. BAMF twierdzi jednak, że zlikwiduje zaległości. Pod warunkiem, że liczba nowych imigrantów nie przekroczy w tym roku pół miliona.
  Jesteśmy w stanie przerobić 1,1 mln - 1,2 mln wniosków, co oznacza, że nowych wniosków nie może być więcej niż 500 tys. Jeżeli wpłynie ich więcej, powstaną nowe zaległości
  —powiedział szef BAMF Frank-Juergen Weise. Wprowadzany obecnie jednolity dowód tożsamości dla imigrantów ma usprawnić ich rejestrację i zapobiec wielokrotnej rejestracji przybyszów. Dotychczas funkcjonowało kilka różnych systemów rejestracji, co potęgowało chaos.
  W styczniu br. BAMF zarejestrował 91,6 tys. imigrantów - niemal trzykrotnie więcej niż rok temu (32 tys.). Wnioski o azyl złożyło w tym czasie 52 tys. osób; 49 tys. wniosków zostało rozpatrzonych.
  welt.de Ps...Taa, Niemiec wyda decyzję a Arab grzecznie ją wykona. Niemiaszki odleciały w kosmos. Niemcy są fantastami, miasta niemieckie spłyną krwią jeśli to zarządzą! To upadek IV rzeszy na naszych oczach! Do końca roku do Niemiec przyjedzie 4 miliony ! a gdzie ich będą deportować? jak tych dzikusów rodzime kraje nie chcą. Najlepiej zaludnić nimi jakąś pustynie, dać broń i po worku ryżu, to sami się wybiją.
 • w kontekście, tego całego bajzlu, który powstał w Polsce, ale i na świecie. ...
  a do którego jak wiemy, bardzo znacząco przyczyniła się Solidarność, nie należałoby tej organizacji uznać za zbrodniczą i w związku z tym, zacząć tą naprawę Polski, od stosownego rozliczenia tamtego okresu w naszej historii?
  Czy to nie Solidarność otwarta ta puszkę Pandory? Czy nie była w tej materii zdalnie sterowanym narzedziem?
 • Zaczyna się i u nas..
  Tarnobrzeg: imigrant oskarżony o gwałt na nastolatce Tarnobrzeskie media donoszą, że imigrant z Bliskiego Wschodu pracujący w jednym z barów serwujących kebaby, został oskarżony o gwałt na nastoletniej Polce. Nieznane są szczegóły całej sprawy. Policja i prokuratura nie chce podawać żadnych informacji, poza szczątkowymi potwierdzającymi, że w istocie doszło do oskarżenia jednego z pracowników baru. Marta Mruk- Walczyk skomentowała sprawę krótko: mogę jedynie potwierdzić, że jest podejrzany, który usłyszał zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Jak jednak udało się ustalić lokalnym mediom, oskarżonym o gwałt na 17 lub 18-letniej Polce jest imigrant, który przybył do Polski z jednego z krajów Bliskiego Wschodu. Do ataku doszło podobno kilkanaście dni temu w godzinach pracy. Ustalenia lokalnych mediów potwierdzałyby policyjne plomby na drzwiach, zamkniętego od czasu przejęcia przez policję sprawy gwałtu, baru, w którym pracował imigrant i zgwałcona przez niego nastoletnia Polka. Także fakt, że w stosunku do oskarżonego o gwałt imigranta zastosowano areszt świadczy o tym, iż wspomniane przez prokuraturę „przestępstwo o charakterze seksualnym” jest ciężkie, ponieważ w przypadkach samego molestowania sądy z reguły nie stosują takich rozwiązań.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  Na tzw. Zachodzie myślenie zatrzymało im się "czterech literach" z tyłu korpusu. Myślą że to co "zbudowali" to będzie trwało bez końca. Na dziwienie się jest już za późno ! Sami już się rozkładają i już cuchnie a teraz po przyjęciu synów Allaha na swoją ziemię ci ich zniszczą. To jest kwestia jednej dekady i po Zachodzie !!! Baj, baj !!! Ideologia gender spustoszyła im na zachodzie rozumy. Lewactwu podoba się to multi-kulti. U nas Nowacka zachęcała, by ich sprowadzać.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  2 grudnia na basenie w Wiedniu zostal zgwałcony 10-letni chłopiec. Imigrant byl zdania, że to była sytuacja bez wyjścia on tyle miał w sobie energii. Dzieciak w strasznym stanie z wieloma obrażeniami wylądował w szpitalu. Dopiero teraz podano to do prasy. Ostatnio imigrant zamordował amerykańska studentkę w Wiedniu. W szkole zostały dwie uczennice molestowane sexualnie a potem zgwałcone przez integrujacych się uczniów. To są wydarzenia już na porządku dziennym. Ataki i gwałty na kobiety na Praterze (Lunapark), ataki na basenach w dysco itd. Nad tym nie ma już żadnej kontroli, stało się to już bardzo powszechne. Imigranci czują się wręcz bezkarni i coraz śmielsi w poczynaniach. Atakowanie, napastowanie i gwałcenie kobiet przez tą zaimportowaną dzicz to zaledwie pierwszy krok do tego co Europę czeka.To jest zaledwie niewinna igraszaka. Chrońmy przed nimi Polskę.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  Jak to szło...Herzlich Wilkommen Geherte Gaste? W Austrii napady na nastoletnie dziewczyny to już jest codzienność, za każdym razem są to biedni uchodżcy z Afryki. Rządy Austrii i Niemiec powinny zostać ukarane za znęcanie się nad swoimi narodami. Wiedząc dobrze co się dzieje w ich powalonych psychicznie krajach wpuszczają nadal afrykańskie małpy do Europy.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  Przecież przedwczoraj w Kolonii znowu było podobnie jak w Sylwestra noc, bo 184 tych "uchodźców" aresztowano, a jedna 22 lata została pobita i zgwałcona przez niby 17 letniego Afgańca.
  Altweiber in Köln
  17-jähriger Asylbewerber soll Frau vergewaltigt haben.
  Anzeige einen Anfangsverdacht wegen einer Vergewaltigung durch einen 17-Jährigen mit Asylstatus", sagte eine Polizeisprecherin unserer Redaktion. Laut Polizei hatte der Mann die Frau gegen 3.15 Uhr an der Aachener Straße niedergeschlagen. Die Frau verlor das Bewusstsein. Laut Mitteilung der Polizei liegt derzeit ein "Anfangsverdacht einer (versuchten) Vergewaltigung" vor.
  A "wolni" zurnalisci i policja starają sie ukryć te fakty, czyli tak jak w PRLbis.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  Szwecja niegdyś bodajże najbezpieczniejszy kraj w Europie a może i świecie od kilku lat prowadzi w statystykach gwałtu. Z kilkudziesięciu rocznie skoczyło na ponad 6000. Zgadnij kto dokonał tego rekordowego wzrostu?
  PS. Z mediów się o tym nie dowiesz.
 • @Jan Paweł 06:08:34
  Podróż grupy imigrantów w… silosie z wapnem. HIT internetu...Kierowca przewożący wapno musiał się bardzo zdziwić, kiedy w czasie postoju usłyszał dochodzące z silosu… pukanie. Zaniepokojony postanowił natychmiast powiadomić policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że w środku podróżuje kilku nielegalnych imigrantów. Ładunek przewożono z francuskiej Dunkierki w okolice Brukseli. Na belgijskim parkingu Groot-Bijgaarden – w czasie postoju – kierowca auta z wapnem usłyszał dziwne dźwięki dochodzące z silosu. Ktoś pukał i wzywał policję. Mężczyzna nie zastanawiając się zadzwonił po stróżów prawa. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, dokonali zaskakującego odkrycia – w środku silosu podróżowało dziewięciu nielegalnych imigrantów z Iranu i Afganistanu. Cali pokryci byli wapnem i mogą mówić o sporym szczęściu, bo gdyby zostali dłużej w silosie – podróż mogłaby skończyć się dla nich tragicznie. Okazało się też, że „uchodźcy” chcieli dostać się do Londynu, ale źle wybrali ciężarówkę. Mężczyznami, po krótkiej wizycie w szpitalu, zajęły się służby do spraw migracyjnych. Materiał o nielegalnych imigrantach podróżujących w silosie z wapnem wyemitowała belgijska stacja VTM Nieuws. Jednak historia robi zawrotną karierę – trafiła do sieci, a nawet do jednego z kanałów telewizyjnych w Kazachstanie… https://youtu.be/OpMKYUTeNyk Ps...Tak zwani uchodżcy zdążyli już zdestabilizować całą Europę, zasrali już prawie wszystko ... nawet transporty ! Kto ich zapraszał na Kontynent i witał kwiatuszkami i balonikami ? Jedna walnięta psychopatka Merkel, pracownica Stasi i komunistycznej NRD. Napewno ma jeszcze mało bo dziennie do Niemiec przybywają nowe hordy muzułmanów .
 • @Kula Lis 65 07:30:38
  Jedyna nadzieja w polskich kibicach i narodowcach. Miejmy nadzieję, że nie trzeba będzie czekać na ich reakcję, do czasu gdy już masowo będą gwałcone polskie kobiety i dzieci.
  Wstyd nam chłopom, że do tej pory nie postawiliśmy tej sprawy jasno!
 • @Kula Lis 65 07:42:56
  Gdzie są ci niemieccy mężczyźni?
 • @Kula Lis 65 07:30:38
  A tablica pamiątkowa Solidarności (ciekawe po czym, chyba po upadku Polski)... nadal profanuje Kaplice Matki Boskiej Częstochowskiej
 • @Jan Paweł 08:57:40
  Zachodnia granica: mobilizacja samorządów i służb! Samorządy na zachodzie kraju chcą zabezpieczyć się przed nielegalnym przejściem uchodźców z Niemiec do Polski. Bezpieczeństwo mają zwiększyć częstsze patrole służb i wymiana informacji z niemieckimi odpowiednikami. Rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Irena Skuliniec, informuje, że mundurowi od listopada ubiegłego roku częściej patroluję przygraniczne tereny. Stwierdzili oni kilkanaście przypadków nielegalnego przekroczenia granicy z Niemcami. Wszyscy zatrzymani wrócili do Niemiec. Patrole odbywają się także w głębi kraju. Tuż za granicą, nieopodal Guben umieszczono około 600 uchodźców.
 • @Jan Paweł 08:56:32
  tych nachodźców trzeba poprostu po cichu likwidować i zakopywać, nikt ich szukał nie będzie bo i kogo?
 • @Kula Lis 65 19:28:13
  Ci "uchodźcy" dostali już nowe mapy z trasą dotarcia do Niemiec. Ta trasa tym razem przebiega przez Polskę, od granicy z Ukrainą, przez Śląsk, na Zachód. Jak znam życie, to Niemcy zamkną swoją wschodnią granicę i ta cała klikuset tysieczna (a może i milionowa) armia wzbogaci kulturowo tym razem Polskę.
  Pewnie z wiosną możemy się już liczyć z przemarszem tych armii, przez nasz Kraj.
  Ciekawe jest, kto tą armię zaopatruje. Przecież oni w normalnych warunkach powinni po drodze padać z głodu i wyczerpania...
 • @Jan Paweł 13:02:24
  Więc, jak widać, teraz to już nasz rząd może się zgadzać lub nie, na imigrantów a oni i tak do Polski wejdą w milionowych ilościach. Jeżeli nawet rząd uszczelni granicę z Ukrainą (w co nie wierzę) to pewnie imigranci dostaną na Ukrainie, ukraińskie paszporty.
  Jestem jednak przekonany, że nasz rząd nie narazi naszych ukraińskich braci na takie koszty.
 • @Jan Paweł 13:10:46
  W Rosyjskim klubie nocnym pojawiła się grupka 50 'uchodzcow' wcześniej wyrzuconych z Norwegii za złe zachowanie. Swoim zwyczajem grupowo zaatakowali kobiety i w przeciwieństwie do podobnych spraw w Niemczech, nie uszło im to plazem. Rosjanie nie docenili ich 'ubogacania' i pokazali im jaka jest kara za molestowanie ich kobiet. Policja która przyjechała też im 'wytlumaczyla' że tak się nie postępuje z kobietami :) wynik końcowy: islamisci -18 w szpitalu, 33 zatrzymanych, Rosjanie - wszyscy wolni, kobiety obronione :))) Było to w Riazaniu ( tam jest gł. siedziba ros. powietrznych sił specjalnych - VDV) tak Arabusów sprali, że ci ledwie trzymali się na nogach. Potem ustawili dzicz pod ścianą i kazali im krzyczeć: Sława VDV ! W Polsce byłoby na odwrót - policja napadłaby Polaków. Ponieważ w polskiej? policji służy odsetek mniejszości ukraińskiej w Polsce wywodzących się od byłych banderowców, którzy nienawidzą Polaków.
 • @Jan Paweł 13:10:46
  Jak się nazywa człowiek nie rozróżniający kolorów? - Daltonista
  Jak się nazywa człowiek rozróżniający kolorów? - Rasista.
  Niewiele trzeba by obrońca swojego domu został nazwany ksenofobem, rasistą, antysemitą, Polakiem. Te awantury czyni garstka, zboczonych, walniętych na umyśle lewusów dla których ideologami jest Marks, Engels, Hitler, Che Guevara czy Stalin. Jak długo będziemy pozwalać V Kolumnie na demontaż Polski przez żydolewiznę czy alimenciarzy pierdzących na ulicach?
 • @Jan Paweł 13:10:46
  Patriotyzm to jest uczucie szacunku, umiłowania, a przede wszystkim oddania wspólnocie narodu polskiego, a ponieważ naród polski tworzy państwo, również państwowości polskiej. (dr Dariusz Kucharski, historyk).

  ZIEMIA RODZINNA

  Całym mym sercem, duszą niewinną
  kocham tę świętą ziemię rodzinną,
  na której moja kolebka stała
  i w której dawna karmi mnie chwała.

  Kocham te barwne kwiaty na łące.
  kocham te łany kłosem szumiące,
  które mnie żywią, które mnie stroją
  i które zdobią Ojczyznę moją.

  Kocham te góry, lasy i gaje,
  potężne rzeki, ciche ruczaje,
  bo w tych potokach, w wodzie ze zdroja
  ty się przeglądasz, Ojczyzno moja.

  Władysław Bełza

  Niektórzy ostrzegają, że dzisiejsze czasy przypominają czasy saskie, gdy panowali królowie z dynastii Sasów, zaś znieprawione elity sprzedawały Ojczyznę, co skończyło się rozpadem, rozbiorami i aneksją.
 • @Jan Paweł 08:56:32
  Waćpan się nie zasłaniaj kibicami i narodowcami. Samemu strach ręki przyłożyć? Albo ręką?

  "Wstyd nam chłopom..." Co to ma być? Samobiczowanie? Czy przyznanie, że do roli mężczyzny się nie dorosło?

  Jedyna nadzieja w tym, że takich co się oglądają na innych, będzie jak najmniej!!!

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Wujek Polonii
 • @Jan Paweł 13:02:24
  Jak nazwać patrolowanie okrętu bundesmarine "Berlin" na morzu egejskim, czekanie na pontony , wyławianie tych ludzi z wody , dowożenia ich do Grecji skąd , pociągami dowożeni są do granicy Austriacko-niemieckiej , a tam już ( niemiecka organizacja , się kłania ) czekają na nich Autobusy Bundeswehry, dowożąc ich do Niemiec. Co , prawda , kwiaty się skończyły na powitanie a zaczynają , "ubogacani" na siłę przez pastuchów, a ponoć mieli być fizycy jądrowi i chirurdzy światowej sławy , tubylcy koktajle mołotowa na nich rzucać . Ale Merkelowa , ma podobno plan , tak tajny jak swego czasu Egon z Bandy Olsena !!!! I wszystko tak samo jak u Egona się skończy , tyle że tam to była filmowa komedia - a my przeżyjemy życiową tragedię !!!!!
 • @Jan Paweł 13:10:46
  Arabia Saudyjska zawsze dbał o swoje granice. Gdy pracowałem w tamtym regionie/ZEA udałem się do Jeddah, tylko tranzytem do pracy. Miałem paszport i inne dokumenty, listy gwarancyjne i wszystko inne co można sobie wymarzyć a mimo to na odprawę czekałem 5 godzin tylko dlatego, że mój agent się nie zjawił. A dziś w Europie pełna kulturka, idą sobie żołnierze Państwa Islamskiego, bez dokumentów albo z fałszywymi a banda Niemców opóźnionych w rozwoju umysłowym wita ich z kwiatami i krzyczy "Wilkommen"!
 • @Jan Paweł 13:10:46
  W latach 1991- 2001 byłem kilka razy w Syrii w 2-tygodniowych podróżach "służbowych". Za każdym razem 1 tydzień na praca, 1 tydzień na podróże. Poznałem ten kraj, poznałem Syryjczyków, nawiązałem dobre kontakty międzyludzkie. Był to nowoczesny kraj arabski gdzie służba zdrowia była bezpłatna, gdzie obywatele mogli swobodnie wyjeżdżać za granicę, ale zawsze wracali, gdzie kobiety chodziły w dżinsach na szpilkach, studiowały, gdzie szkoła była powszechna i bezpłatna, a dyktator Asad dopłacał każdemu, kto jest dobry chce studiować za granicą 300U$ miesięcznie. W Polsce też w tych czasach było trochę studentów z Syrii. Potem Syria odkryła bogate złoża naftowe, wybudowała rafinerie. I wtedy bracia Amerykanie przypomnieli sobie o strasznym dyktatorze Asadzie (obsolwencie Uniwersytetu w Oxfordzie.).
 • @Jan Paweł 08:57:40
  Zachodnia Europa umiera bo nie umie bronić swoich państw, narodów i granic. Swojej kultury i cywilizacji a także swojej religii! Normalne państwa nakazują strzelać do przemytników i inwazji (pokojowej i militarnej)
  Ale zniewieściała i "politycznie poprawna" Europa nie czyni tego! Dlaczego?
  Bo komuś w Europie (i USA) zależy na bezbronnej Europie! Zależy by uczynić z niej schronisko dla Azji i Afryki! I na tanim kolorowym robotniku, którego niska płaca zmusza autochtonów do pracowania za niską płacę! Bo jak odmówi na jego miejsce pracy czeka już 10 kolorowych! I tak kręci się "wolny Świat" i kapitalizm!
 • @Jan Paweł 08:57:40
  Iracki imigrant zgwałcił 10-letniego chłopca w basenie w Wiedniu i powiedział policji, że był to "emergency sex", ponieważ nie miał seksu w miesięcy! Ten chłopiec w ciężkim stanie wylądował w szpitalu!
 • 1/3 Niemców jest za strzelaniem do nachodźców!
  Przypomnę tylko, że to nie są uchodźcy tylko nachodźcy!
  Zgodnie z konwencja genewską, konwencją dublińską i wytycznymi ONZ wszyscy ci ludzie bez wyjątku - nawet ci faktycznie pochodzący z Syrii - są imigrantami ekonomicznymi. Uchodźcą się jest w pierwszym bezpiecznym kraju do którego uciekinier dotrze. Syryjczycy uciekający przed wojną są więc uchodźcami w Turcji czy Libanie, ale po opuszczeniu tych krajów i ruszeniu w dalsza drogę (przez Grecję, Macedonię, Węgry, Serbię itd. gdzie wojny nie ma i nic im nie grozi) w myśl prawa międzynarodowego tracą status uchodźcy stajac się zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. I jako tacy nie podlegają międzynarodowej ochronie, żadne państwo nie ma obowiązku ich przyjmować ani im pomagać.
  Tak stanowi prawo międzynarodowe - podpisane przez wszystkie kraje członkowskie ONZ. I najwyższa pora by poszczególne kraje zaczęły tego prawa przestrzegać. Politycy w Brukseli i w Berlinie o tym wiedza, ale robią obywatelom wodę z mózgów !

  Cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:
  Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
  Konwencja Genewska z 1951 zmienioną następnie Protokołem Nowojorskim z 1967 roku.
 • @Jan Paweł 13:02:24
  Wróg już stoi u wrót !!! Prawdziwy patriota zawsze będzie bronil swoich granic i bez znaczenia jakimi metodami oby skutecznie. Wojsko na granicy z bronia palna w obronie swojej granicy. To wszystko ! Konstytucja RP ! Straż obywatelską trzeba wprowadzić i granice, Niemcy, Austria już tego nie kontrolują oni boja się wychodzić z domu. Wysłać tam nasza policję, która póki co potrafi tylko w luksusowych Alfach w krzakach czyhać na polskich kierowców. Osobiście mam w dupie Szengen najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych rodzin, dzieci, wnucząt...Proponuję także zacząć kursy dla młodych dziewczyn i kobiet jak wykastrować muzułmanina w przypadku gwałtu lub jego próby. Zapewniam, że zaintersowanie będzie duże. I może to odstraszy tę dzicz przed nami. Konieczna jest natychmiastowa ochrona mostów ..wszystkich mostów na Odrze oraz wzmocnienie patroli na granicy z Niemcami. Nie dajmy się zaskoczyć . Panowie pogranicznicy,służby samorządowe - to w Was cała nasza nadzieja ,że obronicie kraj przed naporem dziczy. Władze powinny już podejmować decyzje o rozpoczęciu w poniedziałek budowy płotów zaporowych bo inaczej nie damy rady. Za dzień czy dwa będzie to już musztarda po obiedzie kochani. Jak tylko będzie pierwszy napór - a o sygnał u islamistów nietrudno - będziemy zgubieni. Przenikną tu "jednostki" z którymi sobie nie poradzimy. Jestem przekonany, że czekają tylko na sygnał do ataku.... Ponadto zauważcie, że Merkelowa "zgłasza" problem niechronionych wód europejskich, zastanówcie się co to oznacza...Przystąpmy do budowy płotów zaporowych zabezpieczających naszą granicę z Niemcami to podstawowy warunek obrony. Bo zalatwią nas w ciągu jednej godziny...
 • @Jan Paweł 13:02:24
  Ci nielegalni imigranci dla identyfikacji posługują się wydanym przez Niemców papierem w języku niemieckim i arabskim. Ani arabski ani niemiecki nie są językami obowiązującymi w Polsce. Należy żądać od przekraczających granicę "gości frau judein i fdjotki Merkel" notarialnych tłumaczeń ich dokumentów. Nie ma? Odesłać!
 • @Jan Paweł 13:02:24
  Przypomnę tylko, że w Gubinie było 9 lokali wyborczych w 6 wygrał S. Niesiołowski w 3 E. Bukińska również z PO, E. Rafalska i M. Ast zebrali niewielką ilość głosów, wyniki na PKW można oglądać i wyciągać wnioski! A Na moście w Gubinie jest Petru. On nas obroni , codziennie będzie tam stał na warcie dla dobra Ojczyzny i swych kolesi banksterów. Ahoj!
  Polki to nie Szwedki czy Niemki-nie będą kwiatków dawać za gwałty. Liczą na swoich mężczyzn, którzy będą bronić przed " turystycznymi "wizytami po naszej stronie granicy. Trzeba aby dziewczyny nosiły buteleczki a w nich świnską krew a mężczyzni wiadomo bić ostro jak Rosjanie w Riazaniu w mordę islamistów i to dobrze. Należy stawiać zasieki z drutu żyletkowego oraz kolczastego pod napięciem 110 KV..niech próbują. Polacy ich tu nie chcą i nigdy się na Islamistów nie zgodzą. Także stosować metodę amerykańskiego generała Johna "Black Jack" Pershinga każącego polewać islamistów w krajach pacyfiku z armatek wodą zmieszaną z krwią świńską, lub częstowaniu ich ołowiem z zawartością świńskiej krwi. Miał z nimi w krótkim czasie spokój. http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201408/1409057959_681gd9_600.jpg
 • @Jan Paweł 13:02:24 gen. Pershing odkrył receptę na islamski terroryzm
  Generał John Pershing.Postać bardzo barwna. W 1895 r. Pershing objął dowodzenie 10. Pułkiem Kawalerii, który składał się wyłącznie z czarnych żołnierzy dowodzonych przez białych oficerów. Pershing był zwolennikiem formowania "kolorowych" oddziałów w armii amerykańskiej. I ten "postępowy " wojskowy w odpowiedzi na terror filipińskich, islamskich partyzantów zastosował rozwiązanie problemu w posób wielce nowatorski i odkrywczy. Przed schwytanymi i ustawionymi do rozstrzelania 50 partyzantami nakazał zaszlachtować dwie świnie i żołnierzom z plutonu egzekucyjnego polecił, na oczach przerażonych jeńców, "wykąpać" naboje w świńskiej krwi. Śmierć od takiego naboju nie pozwalała wojownikowi wejść do raju a zwłaszcza otrzymać upragnionych 70 hurys. 49 stracono - pięćdziesiątego puszczono wolno, żeby mógł o tym opowiedzieć. Terroryzm ustał.
 • @wiedzajestwksiążkach 14:44:21
  Jestem sierżantem-podchorążym z 14-to letnim stażem w klubie karate. Oczywiście obecnie w stanie -nazwijmy to- spoczynku, ale staram się dbać o swoją formę. Zachęcam każdego, do dbania o swoją formę, nawet poprzez udział w treningach w klubach sportów walki. Oczywiście, tych w stanie spoczynku, koniecznie z umiarem:-) na początku i badaniami lekarskimi. Można przecież nawet małym mieszkaniu urządzić sobie kąt do ćwiczeń, nawet bez specjalnego oprzyrządowania. Myślę, że warto to zrobić, bo nigdy nie wiadomo kiedy to się przyda.
 • @Kula Lis 65 14:50:25
  Chyba nie ma już najmniejszej wątpliwości, że bundeskancler bierze udział w tym spisku przeciw Europie.
  Islamiści mają nas wszystkich rozpierdzielić a potem zostaną wytruci jakimś darmowym jedzeniem, bo do czego by oni byli potrzebni, gdy już zrobią swoje.
  Myślę, sprawy będą mniej więcej wyglądać w taki sposób, że zostaną oni w nagrodę umieszczeni w jakichś luksusowych ośrodkach, poczęstowani jakąś wytworną koszerną kolacją i... nie dożyją do rana. Po czym ośrodek zostanie "wysprzątany" i będzie oczekiwał na następnych "kombatantów - bohaterów" zasłużonych w mordowaniu niewiernych.
 • @Kula Lis 65 15:04:33
  Zachodnia ojropa umiera, bo kiedyś dawno, dawno temu (chociaż w końcu nie tak dawno) francuski król Ludwik n-ileś tam podłożył się Lucyferowi swoim rozpustnym życiem, czym zaraził całą swoją świtę. Mimo ostrzeżeń z Nieba, nadal prowadził to swoje rozpustne życie i ocknął się dopiero gdy zobaczył tych wszystkich robespierów i gilotynę. Ale wtedy było już za późno. I wtedy zaczęło się z dzisiaj właśnie się kończy, po drodze z różnymi jeszcze rewolucjami kulturalnymi, seksulanymi itd, itp. Niedawno francuski parlament zdążył jeszcze uchwalić o wyburzeniu 2800 kościołów i teraz w tą zapoczątkowaną wtedy pustkę - jak wszyscy możemy jak na dłoni zobaczyć- wchodzi islam.
  W Erfurcie mieszkańcom przeszkadzało bicie kościelnych dzwonów na Anioł Pański, więc teraz muszą dwa razy dziennie wysłuchiwać muezina przez poteżne wzmacniacze z wieży meczetu, wzywającego do modlitw na tych ich dywanikach. Niemcy na razie patrzą na to jako ciekawostkę turystyczną, ale do czasu...:-)
  Niemcy na razie
 • @Kula Lis 65 16:54:27
  Dobre:-)
 • @Jan Paweł wysłałem to Premier.
  Drogi Rządzie, wpuścicie pierwszych 7.000, a w ciągu paru lat macie w Polsce problem z 70.000 muzułmanów, pośród których łatwo schowają się i przygotują zamachy islamiści. Błędna jest opinia, że islam nie będzie chciał do Polski - oni mają za zadanie osiedlać się w każdym kraju Europy! Kto tego nie rozumie, nie wie jakie mają cele, już dziś przegrał!
 • @Kula Lis 65 20:25:10
  Jeżeli są w zmowie ze światowym komunizmem, to doskonale to rozumieją. Pewnie im obiecali, po wykonaniu zadania, jakieś lądowiska w ciepłych krajach. Ale chyba tylko ostatni naiwny już wierzy w to, że gońce na tej szachownicy NWO, po wykonaniu zadania, jako zbędne, nie będą musiały odejść...
 • @Jan Paweł 18:05:20
  Jestem niedoszłym prof. filologii polskiej, mam maturę i naturę pedagoga, która czasami objawia się też w Internecie.
  Jak mam rozumieć: "Jestem sierżantem-podchorążym z 14-to letnim stażem w klubie karate. Oczywiście obecnie w stanie -nazwijmy to- spoczynku, ale staram się dbać o swoją formę."
  Jest Pan czynnym wojskowym? Ma Pan 14 lat stażu w wojsku? W klubie karate? Czy po prostu emerytura i odstawka od wszystkiego, oprócz komputera?
  Bez obrazy. Wiem, że interpunkcja w języku polskim, to prawdziwa sztuka umysłu. Sam popełniam błędy. Częściej jednak mam in plus, niż odwrotnie. Brak przecinków sprzyja niezrozumieniu.
  Najłatwiej jest w poezji, wystarczy przenieś myśl do następnego wersu i nie trzeba stosować wielkich liter.

  Co do całej reszty wywodu, to trudno się nie zgodzić. Nijak się to ma jednak do rzeczywistości.
  Wychowałem się na osiedlu, gdzie już "dawno temu" kilkanaście suszarni, pralni lub wózkowni w piwnicach, zostało przerobionych na kąciki do ćwiczeń. Połowa zamieniła się w podejrzane meliny i dziś raczej nie istnieją. Za to jest w mieście kilkanaście nowych, często w prywatnych domach (w garażach). Działa kilka profesjonalnych, ostatnio założona na basenie miejskim. A już strzałem w dziesiątkę są place i skwery z urządzeniami do ćwiczeń.
  Poza tym działa kilka sekcji sztuk walki. Nie ma już niestety boksu i judo, Aikido na które treningi jeszcze udało mi się załapać, są za to: taekwondo, ju-jitsu, karate kyokushin, i inne, a łącznie ogólna tendencja do rywalizacji w formule MMA, K-1.
  Poznałem prawie wszystkie dyscypliny, jakie można było trenować w tamtych czasach- mojej młodości.
  Zawsze wolałem sport zręcznościowy niż siłowy. I raczej uprawianie niż kibicowanie.
  Do dziś twierdzę, że tzw. fenomen barw klubowych, kiboli, holls, to sztuczka, by podzielić społeczeństwo.
  Wyrosłem z podwórka na ulicę, na miasto, zagranicę.
  Po kilkudziesięciu bójkach, kilkunastu zadymach, po ponad setce protestów i marszów, po wizytach na "dołkach", przesłuchaniach, zatrzymaniach i... ani jednej odsiadce; z wyrokami za zupełnie inne "przewinienia"; po kilkuletniej emigracji zarobkowej, podróżach, po powrocie do kraju, do starych przyjaciół, po wizytach na stadionach, halach sportowych, strzelnicach, w obozach harcerskich itd., uważam osobiście, że polskie społeczeństwo jest coraz lepiej przygotowane.
  Na co? Tego niestety nie mogę jednoznacznie stwierdzić.
  Czy to przygotowanie do następnej ofiary krwi, za wolność naszą i waszą?
  Nie boję się jednak stwierdzić, że świadomość zagrożenia, a dla niektórych podkreślenia swojej wyjątkowości (czyt. polskości), wzrasta. A Polacy wobec zagrożenia totalnego, są nie do pokonania. Przynajmniej we własnym mniemaniu.
  Czy znajdą się osobowości, które będąc godnymi, dostąpią godności, wyprowadzenia narodu polskiego na prostą... do ponownej chwały i wzorca cnót społecznych???
  Nie wątpię! Wierzę!

  P.S. Niedawno dostałem zaproszenie od znajomych "na występy" do Thisted. Miejscowość słynie w Danii, ponieważ ze względu na wzrost incydentów na tle seksualnym, powstały tam obywatelskie komitety obrony obywateli.
  Bywałem tam na wakacjach, na urlopie. Po kilka dni. Mając gospodarzy za przewodników, auto do dyspozycji, poznałem miasteczko i okolice.
  Dziś część Polaków tam mieszkających i pracujących, zamiast do lokalu czy dyskoteki, umawia się na patrole po okolicy. A reszta boi się wyjść, bo ma dzieci. I bez skrępowania przyznają już, że dalej nie da się tak żyć.
  Cóż, pojadę. Porozmawiam, przejdziemy się... zobaczymy jak będzie.
  Realny świat- Thisted, to jeden z poligonów doświadczalnych.
  Mam możliwość przekonać kilka osób, że warto wrócić do Polski... póki nie jest za późno... dopóki nie doszło do tragedii.

  P.S.2. Jestem, dla niektórych patriotów, kimś jak grzesznik. Nie odbyłem służby wojskowej, choć teoretycznie powinienem. Jak to się stało, niech się tłumaczy WKU. Mam kat. A.
  Kiedyś byłem straszony, że jak nie trafię do wojska, to w przypadku wojny, postawią mnie, jako jednego z pierwszych, pod murem. Dlaczego? Jeszcze nie będąc pełnoletnim i ucząc się w szkole powszechnej- państwowej, jako obywatel polski, miałem możliwość przebywania za granicą kraju: w NRD, RFN (Berlin Zach.), ZSRR, Czechosłowacji i na Węgrzech. A po 1989 roku, moje pobyty zagranicą trwały coraz dłużej (sic!).
  Osobiście traktowałem LWP tak, jak mi Ojciec poradził. Dopóki nie zmienili przysięgi, wcale się nie pchałem.
  Gdy się zreformowali, a ja się zgłosiłem do szkółki oficerskiej, okazało się, że mogę być już tylko szeregowcem. Za stary jestem na oficera (bo swoje wiem), na "mięso armatnie" w sam raz. W takim razie był rok, w którym system mógłby mnie zmusić do służby (już wtedy tylko 9 miesięcy). Nie dali rady, choć specjalnie nie trzeba było się ukrywać. Wystarczył jeden wyjazd na miesiąc do Niemiec. Po powrocie nawet nie było komu płacić.
  Jak mam traktować wojsko państwa, w którym próbuję żyć, jeżeli przeszkolenie obronne (sztuki walki i strzelnica), szybciej dziś zdobędzie człowiek prywatnie płacąc z własnej kieszeni niż się doczeka od polityków dla swych potomków???

  P.S.3. Osobiście zaś twierdzę, że Polska, stoi w obliczu sytuacji podobnej do roku 1918. Świadomość tamtych Poznaniaków, Ślązaków... jest analogiczna do obecnych kibiców, narodowców i innych "nieuświadomionych" sił społeczeństwa. Np. Mariusz Pudzianowski- Pudzian. Uświadomiony jako jeden z pierwszych, sam zabiera się za uświadamianie imigrantów. Nie ogląda się na innych, sam wie co należy robić. A społeczeństwo polskie, oprócz przyklaskiwania, powinno się aktywnie przyłączyć.

  P.S.4. Wojskowego się pytam, jak społeczeństwo powinno zareagować, skoro kilkuset, kilka tysięcy ludzi- kibiców i narodowców- złamie obowiązujące prawo, aktywnie biorąc udział w obronie np. swoich kobiet i dzieci, i zostanie zgodnie z obowiązującym prawem skazane na różne kary, co dla niektórych skończy się więzieniem???
  Panie żołnierz, ja pamiętam czasy, gdy polskie mundury z orzełkiem bez korony, próbowały zaprowadzać porządek, a mój ojciec gdy pewnego wieczoru poszedł wynieść śmiecie, w "kozakach" i płaszczu z futerkiem na kołnierzu, wrócił po trzech dniach- po interwencji przełożonego, dyrektora poczty- na boso i w samych kalesonach.
  Gdybym autentycznie nie zdawał sobie sprawy, co może zrobić system, napisałbym wyraźnie, co należy zrobić z obecną armią.

  I z tym całym problemem imigrantów.

  Wujek Polonii
 • @Jan Paweł 20:33:25
  Stymulowana przez kukłę Usraela - Parlament Europejski emigracja Syryjczyków to w zasadzie deportacja oraz zaplanowane opróżnianie ziemi syryjskiej. Pozbawia ona Syrię sił witalnych, które są niezbędne, by odbudować kraj po wojnie. Nie pomaga też tym, którzy wyjeżdżają. Lepsze życie, którego szukają, mogą znaleźć jedynie w Syrii - uważa melchicki metropolita Aleppo abp Jean-Clément Jeanbart. W tych dniach przebywa on w Paryżu na zaproszenie fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Daje świadectwo o tym, co dzieje się w Syrii i w stanowczych słowach krytykuje państwa zachodnie. Przyznaje, że coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że jego ojczyzna padła ofiarą międzynarodowego spisku. Jego zdaniem dziś realistycznym rozwiązaniem konfliktu jest jedynie scenariusz rosyjski, to znaczy wsparcie legalnie wybranego przez naród prezydenta Bachara Al-Assada w walce z wszystkimi rebeliantami, również z tymi, którzy błędnie są uważani za umiarkowanych. Abp Jeanbart podkreśla, że prezydent ma silne poparcie narodu, a jego ustąpienie doprowadziłoby do wojny domowej i rozbioru Syrii przez kraje ościenne. W rozmowie z Radiem Watykańskim melchicki ordynariusz Aleppo zwraca uwagę na szczególną odpowiedzialność chrześcijan. Pomimo trwającej od 5 lat wojny w jego diecezji połowa wiernych nadal pozostała na miejscu. „Wiem, że jest to naszym obowiązkiem względem Kościoła powszechnego i względem tych wszystkich, którzy byli tu przed nami i którzy za to, że tu pozostali i dochowali wierności Chrystusowi, płacili najwyższą cenę na przestrzeni dwóch tysięcy lat. Mówi się o milionach męczenników, którzy oddali życie w Syrii, by nie zaprzeć się Chrystusa. I trzeba pamiętać, że chrześcijanie w Syrii to pierwsi chrześcijanie. Nie zostaliśmy nawróceni przez misjonarzy.
  Jeśli dziś chcecie nam pomóc, pomóżcie nam pozostać w naszej ojczyźnie. Nie pomożecie nam, ułatwiając opuszczenie naszego kraju przez jego mieszkańców, którym codziennie Zachód bombarduje domy, szkoły i zakłady pracy. Trwająca od 5 lat planowa deportacja naszych wiernych nikomu nie służy, ani nam, ani naszym wiernym, ani wam. Powtarzam, jeśli chcecie nam pomóc, pomóżcie nam zaprowadzić pokój w Syrii, abyśmy mogli w niej pozostać” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Jeanbart. W tym roku Parlament Europejski jest zmuszony do przyjęcia około 2 milionów dalszych Syryjczyków. W dniu dzisiejszym dziesiątki tysięcy Syryjczyków porusza się przez Grecję, Macedonię, Serbię, Chorwację do Zachodniej Europy pozbawionej wojska, które wysłano m.in. do Afryki, Egiptu, Turcji, Kosowa, Afganistanu i ochrony okupowanych wzgórz Golan.
 • @Jan Paweł 20:33:25
  To dla ogólnej wiadomości sprawa z grudnia 2015 tuszowana do teraz!!! Imigrant z Iraku przyznał się do brutalnego gwałtu na 10-letnim chłopcu, do którego doszło na basenie w Wiedniu. Mężczyzna tłumaczył, że nie mógł się powstrzymać, ponieważ od miesięcy z nikim nie współżył

  20-letni Irakijczyk zaatakował chłopca na basenie na początku grudnia ubiegłego roku. Wepchnął go do boksu do przebierania i zgwałcił. Mimo krzyków ofiar pomoc nie nadeszła. Nikt go nie słyszał.

  Następnie napastnik udał się na basen, gdzie oddawał się skokom do wody. W tym czasie zapłakany chłopiec powiedział jednemu z ratowników o tym, co się stało. Ze względu na poważne obrażenia trafił do szpitala. Irakijczyk został zatrzymany na miejscu.

  Podczas przesłuchania tłumaczył się „nagłym wypadkiem seksualnym”. Twierdził, że musiał „zadowolić się” chłopcem, ponieważ nie uprawiał seksu od kilku miesięcy, a rozpierała go energia seksualna. Przyznał, że popełnił „olbrzymi błąd”, choć zdawał sobie sprawę, że skrzywdzi chłopca.

  Według ustaleń policji mężczyzna przybył do Austrii w połowie września drogą przez Bałkany.
 • @Jan Paweł 20:33:25
  Wczoraj o 20:15 był emitowany film ARD-pt. "Der Fall Barschel" historia polityków CDU-1987. Po obejrzeniu tego filmu"- morderstwo? czy samobojstwo?"- polityka CDU- który zbyt dużo wiedział i powiedział prawdę... (utonął) w wannie w hotelu szwajcarskim.(Interesy i profity z południową Afryką).
 • @Jan Paweł 20:33:25
  A szweckie lewaczki i feministki chyba lubią być gwałcone...Opieprzyły swoich rodaków Szwedów, że nie chcą być bronione przed islamskimi napastnikami. One zdaje się rozumieją jaki to wielki problem, gdy komuś pęcznieją w portkach kasztany...
 • @Jan Paweł 18:27:15
  Jak mogła Europa dać się tak zeszmacić! Lecz gdyby nie było wcześniej jej cichej zgody na przyjmowanie islamistów, nigdy by to czegoś podobnego nie doszło. A więc interes obustronny. Chodzi - w wielkim skrócie mówiąc - o zniszczenie w Europie religii chrześcijańskich i zaproponowanie nowego porządku na kontynencie. Już od ubiegłego roku wmawia się dosłownie każdemu - komu tylko da się wmówić -o potrzebie niesienia humanitarnej pomocy dla biednych i straszliwe prześladowanych w swoich krajach nieszczęśliwych ludzi. Czynniki lewicowo-liberalne jak nigdy dotąd, szafują "miłosierdziem" jako argumentem nie do odrzucenia dla każdego kto przestrzega w życiu systemu wartości chrześcijańskich. Lecz jedynie w odniesieniu do problemu uchodźców, bowiem w każdej innej sytuacji "mechanizmu miłosierdzia" nigdy nigdzie i w nikim nie próbowali uruchamiać.On zawsze był dla nich przeszkodą w realizacji i dążeniu do swoich partykularnych celów. Teraz aby egoistyczny swój cel osiągnąć nagle spostrzegli że bez "takiego podejścia" nie znajdą w laickim świecie racjonalnych sposobów argumentowania. Tym bardziej iż okazało się że muzułmańscy islamiści po otwarciu im wrót Europy wcale nie są ani tacy biedni ani nieszczęśliwi. Człowiek który naprawdę potrzebuje pomocy nie napada, nie kradnie, nie gwałci, nie brudzi, nie zanieczyszcza terenu.Nie żyje jak pasożyt, któremu wszystko ponoć się należy. Potrzebujący pomocy, potrafi okazać wdzięczność gdy ją otrzyma, nie zachowuje się prostacko, wulgarnie i bezczelnie.A przede wszystkim przyjmuje szczegółowo nasze warunki. W przeciwnym razie pomocy nie powinien otrzymać nigdy. Oczywiście, z naszej strony musi istnieć fizyczna możliwość udzielania takowej. A jak wygląda sytuacja obecnie? W żadnej ze stron nie są spełnione warunki.Nawet gdyby przybysze byli mili, uprzejmi, sympatyczni, itd. - Polski nie byłoby stać bez ogromnych wyrzeczeń na ich utrzymywanie.Spustoszenie w sytuacji finansowej kraju jakiego dokonały poprzednie rządy będą od obecnej ekipy wymagać nie lada wysiłku, aby sprostać zadaniu. Niech zatem PO-PSL ich zakwateruje u siebie,karmi, ubiera i po nich sprząta - wszystko własnym kosztem. Tym bardziej że wcześniej aż "rwali się" z chęcią do przyjmowania arabskich muzułmanów i ich goszczenia (Komorowski, Kopacz, Palikot, Barbara Nowacka, Miller, Merkel ....i wielu, bardzo wielu innych podobnych im towarzyszy). Niestety, gdyby nawet i do tego doszło (co oznaczałoby świecki cud) - i tak problem by nie zniknął.Jedynie przesunął by się w czasie. Zatem jedyne rozwiązanie - to won z Europy! Inaczej Europa przestanie istnieć.
  Ps... Europa dała się tak zeszmacić od czasów po masońskiej rewolucji francuskiej i wymordowaniu mieszkańców katolickiej Wandei!
 • @Jan Paweł 20:33:25 ciekawy wpis z sieci..
  ewazberlina : Ja mieszkam na stale w Berlinie. Moge Wam powiedziec kochani jakie ja mam doswiadczenia z muzulmaniami, ktorzy tu juz od dluzszego czasu mieszkaja (maja juz nawet obywatelstwa i paszporty niemieckie) i ci, ktorzy tu przybyli niedawno jako azylanci.
  Muzulmanie, ktorzy tu juz od lat mieszkaja: zyja w swoich gettach, nie maja zamiaru nauczyc sie jezyka niemieckiego (a bo po co: maja tu swoje sklepy, lekarzy itp.; a jak maja cos w urzedzie zalatwic to biora sobie tlumacza na koszt panstwa), pogardzaja nasza kultura europejska, nie mowiac juz o religii.
  Kobiety traktuja albo jako niewolnice/sluzace (ich zony), a reszte kobiet jako dziwki.
  Zdecydowana wiekszosc z nich nie ma pracy (no jak moze miec gdy nie mowi ani po niemiecku ani po angielsku). Tez nie robia zadnych szkol zawodowych ani studiow.
  Z czego zyja? No oczywiscie z pomocy socjalnej. A kto na to placi? No my podatnicy, ktorzy ida do pracy.
  Druga grupa: widze ich czesto gdy jade/wracam z pracy. I co mi sie rzucilo w oczy? Mezczyzni majace najnowsze komorki, Marlboro w kieszeniach, korzystajacy z uslug prostytutek.
  I w tym momencie mam pytanie? Skad oni maja na to pieniadze? Po czesci sami z soba przywiezli, a wiekszosc przypadkow dostaja pieniadze od panstwa jako azylanci.
  I ci azylanci maja na dobry poczatek wiecej pieniedzy do zycia i dyspozycji, anizeli: matka sama wychowujaca dzieci, osoby chore czy niepelnosprawne, emeryci, ktorzy przez cale swoje zycie tu pracowali.
 • @Jan Paweł 20:33:25
  ,,Wykorzystując swój wpływ na rządy osiągnięty dzięki emancypacji, rządząca sekta zrealizowała drugi ‘powrót’ do ziemi wybranej i tym samym przywróciła Prawo roku 458 BC, wraz z jego niszczycielską i podbojową misją. Światowe Żydowstwo otrzymało świeży zastrzyk fanatycznego szowinizmu, którego skutki zaczynają dopiero owocować. Jego potęga nad rządami zachodnimi została wykorzystana dla koordynacji wysiłków ku końcowemu celu. Wskrzeszone z antycznych czasów odwieczne ambicje Syjonu stały się dogmatem polityki zachodniej, wyciskając swoje zgubne piętno na Zachodzie dwudziestego wieku.
  Społeczeństwu Zachodu narzucono ‘Prawo Mojżeszowe’, które zastąpiło własne prawo tych narodów. Polityczne i militarne operacje dwóch wojen światowych podporządkowane zostały celom spełnienia ambicji syjonizmu, przy poświęceniu życia ludzkiego i bogactw Zachodu.
  Czterdzieści lat krwawej konfrontacji w Palestynie stanowiło jedynie wstęp do przyszłości. W niej tkwi zarzewie trzeciej wojny światowej, a jeśłi nawet rozpocznie się ona gdzie indziej, bez wątpienia jej podłożem będą ambicje Syjonu, dążące do opanowania większej części Środkowego Wschodu, obalenia ‘innych bogów’ i zniewolenia ‘wszystkich narodów’
  W naturze mieszkańców Zachodu (szczególnie północnych jego rejonów) leży szczerość, otwartość i klarowność w wyrażaniu swych zamiarów i intencji – chrześcijaństwo pogłebiło te cechy. Nowy czynnik jaki pojawił się wśród nich, odznaczał się wprost przeciwnym charakterem – orientalnym, nieskończenie bardziej wyrafinowanym, sekretnym, konspiracyjnym i przyzwyczajonym do używania języka dla ukrywania prawdziwych intencji. W zetknięciu z Zachodem te cechy okazały się jego największą siłą. ,, Douglas Reed

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031