Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
957 postów 506 komentarzy

Zero zdziwień

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wystąpienie prezydenta Izraela, Reuwena Riwlina na forum Rady Najwyższej Ukrainy powinno zdziwić Polaków przynajmniej dwukrotnie.

 

Po pierwsze – że tak w ogóle można. Przyjechać do kogoś w gości i wygarnąć w oczy. Tzn. luminarze III RP niby też tak umieją – a to w Chinach upomną się o Tybet, a to w Rosji o prawa gejów. Tylko jakoś polskich interesów i spraw artykułować nie potrafią – no chyba, że po w domciu i tylko podczas kampanii wyborczych...

 

Rachunek za Babi Jar

 

Mocne słowa  R. Riwlina  o udziale ukraińskich nacjonalistów w ludobójstwie Żydów są ważne nie tylko jako ogólna nauka dla Polaków. W końcu przyjęło się już w dyskursie międzynarodowym, że niektórzy pozwolić sobie mogą na więcej, a i prawo do konsekwentnej (zwłaszcza pod względem finansowym...) polityka historycznej nie wszystkim nacjom przysługuje... Faktem jest też jednak, że Żydzi swoją propagandę historyczno-polityczno-ekonomiczną doprowadzili do perfekcji także dlatego, że niemal nie mieli na tym polu konkurencji. Narody europejskie z dobrej woli lub dla innych korzyści decydowały się kolejno na całkowite odstąpienie od narracji powiązanej z II wojną światową (na Zachodzie specyficzny wyjątek stanowią Niemcy z mitem założycielskim RFN, na Wschodzie zaś odrębną drogą nadal kroczą Rosja i Białoruś). Izrael natomiast, po pierwotnym odrzuceniu dostrzegłszy korzyści z eksploatacji mitu holocaustu – jedzie na nim już blisko pół wieku niczego nie tracąc z propagandowego impetu. Skądinąd zresztą możemy domyślać się dalszego ciągu. Takich oskarżeń, jak te sformułowane przez Riwlina nie rzuca się przecież ot tak, to nie Polacy przecież, tylko ludzie interesu/ów. Niemal zawsze wyliczeniu krzywd doznanych przez naród Izraela – towarzyszy wystawienie za nie słonego rachunku, nieważne czy mającego podstawy czy też nie. W tym zaś przypadku, skoro faktycznie nad Dnieprem miejscowi oligarchowie (nb. niemal wyłącznie żydowskiego pochodzenia) osłaniają swoją władzę pomnikami wspólników Hitlera – cena musi być szczególnie wysoka i nikt inny do stołu wspólnego pożerania Ukrainy zapewne zaproszony nie zostanie (może poza wypróbowanymi współcześnie sojusznikami i podwykonawcami, w postaci oczywiście Ameryki, ponad narodowych koncernów, no i być może... Niemiec). Dla polskiej kolonii któregoś tam podstopnia – rzecz jasna miejsca w tak prowadzonej rozgrywce nie ma.

 

Uczmy się od Żydów

 

Zresztą, o czym my w ogóle mówimy. Wszak zdolność do podobnych operacji (niegdyś prowadzonych np. na odcinku niemieckim) - strona polska porzuciła na długo przed Krzyżową, już w końcówce PRL traktując straszenie „germańskim na-jeźdźcą” w kategoriach raczej krępującego rytuału. Dopiero w ostatniej dekadzie następują próby wskrzeszenia agresji propagandowo-historycznej, ale ukierunkowanej wyłącznie przeciw Rosji, z glajszachtującym pominięciem wszystkich innych zaszłości dziejowych – w tym i tych mających realne konotacje współczesne (jak ma to miejsce przede wszystkim w przypadku Niemiec, Litwy i przede wszystkim Ukrainy). III RP nie tylko historycznie nie rozliczyła Rzezi Wołyńskiej i innych zbrodni ukraińskich nacjonalistów, ale także nawet nie próbuje poruszać kwestii uzasadnionych roszczeń swoich obywateli będących spadkobiercami właścicieli majątków położonych na terenach obecnej, póki co, Ukrainy. W żaden też sposób nie zabezpiecza bieżących interesów ekonomicznych Polski, związanych z bilansem ekonomicznym, stratami poniesionymi przez polskich inwestorów w wyniku tzw. przemian demokratycznych za Bugiem, napływem imigrantów. Słowem państwo polskie (?) nie robi nic z tego, czego mogłoby się nauczyć od starszych (w wierze) i mądrzejszych włodarzy Izraela.

 

Ich prezydenci

 

I tu właśnie na Polaków spłynąć mogłoby zdziwienie, czy raczej zaciekawienie drugie. Otóż nader interesujące wydawać by się mogło czy przy po wystąpieniu prezydenta Izraela w Wierchownej Radzie - swoje stanowisko zweryfikuje  Andrzej Duda? Wszak tematykę żydowską ewidentnie traktuje on w sposób szczególnie osobisty i emocjonalny; być może z powodów rodzinnych – żadna inna kwestia nie wzbudza w głosie prezydenta RP tak namiętnych, zaangażowanych tonów. A. Duda chętnie pojawia się na wszelkich możliwych okazjach związanych ze sprawami żydowskimi, głos zabiera w sposób odbiegający od typowej sztampy. Właściwie tylko przy takich okazjach zbliża się do autentyzmu. Jest to więc coś więcej, niż tylko służbowe naśladowanie podobnej linii  Lecha Kaczyńskiego  – to prawdziwe oddanie sprawie!

 

Widać to wyraźnie w kontraście z tematyką ukraińską, którą prezydent III RP odbębnia na dużo niższym „C”, choć z typowym dla siebie zestawem min, grymasów i wykrzykników. Różni się tym od innych pierwszonurtowych polityków III RP, który w szczególną emfazę wpadają właśnie mówiąc o Ukrainie i prostym tekstem deklarują, że są gotowi poświęcić dowolny bieżący interes Polski, w imię czegoś, co uważają za rację wyższą – czyli trwanie państwa ukraińskiego w obecnym kształcie. Prawo i Sprawiedliwość jest zatem – nawet jak na wyśrubowane pod tym względem standardy europejskie – partią bardzo wyraźnie pro-izraelską i silnie filo-semicką, do tego typowego dla atlantyzmu i neokonserwatyzmu zestawu, dodając jednakowoż swoje własne (?) głębokie oddanie „sprawie ukraińskiej”, w jej najbardziej skrajnym, post-nazistowskim wydaniu.

 

Taki to już bowiem paradoks III Rzeczypospoliteji, że albo rządzą nią oddani kosmopolici, albo szczerzy patrioci – tylko innych niż polska nacjiii... I żadna nauka, ani żadne zdziwienie nie mogą jakoś tego mechanizmu pozornej wymiany władzy odmienić.

 

Konrad Rękas

i Bywam pytany czemu z reguły akcentuję TRZECIA pisząc o aktualnej Rzeczypospolitej. No jak to, ktoś nie oglądał „Casablanki”????

Major  Heinrich StrasserYou repeat *Third* Reich as though you expected there to be others!

Captain  RenaultWell, personally, Major, I will take what comes.

ii Tak, oczywiście domyślam się „kontry”: „a wy/ty to kochacie/uwielbiasz Ruskich!”. Pierwszej osobie, której uda się wskazać chociaż jeden cytat, w którym stawiam interes Rosji (czy jakiegokolwiek innego państwa) ponad polską rację stanu albo w którym deklaruję miłość i oddanie do innego niż polski narodu – stawiam wycieczkę do dowolnie wybranej stolicy europejskiej bądź światowej. I to nawet w obie strony!

KOMENTARZE

 • ELEMENTARNY BRAK W TEKŚCIE. LUDZIE!
  P.T. Autor
  W tekście nie ma nawet lichego streszczenia tego co powiedział Pezydent Izraela, Reuwen Riwlin na forum Rady Najwyższej Ukrainy?
  Nie ma, a powinno ono być, najlepiej dość dobre streszczenie, okraszone co ciekawszymi cytatami i linkiem do pełnego przemówienia, najlepiej z tłumaczeniem na polski. Trzeba było poprosić Pana Jeznacha, żeby pomógł.
  Tekst jest dziurawy. Brakuje jemu fundamentu. Ludzie, co się z Wami porobiło? Najpierw Trybeus (góral spod Nowego Targu) pisze, że Redemptoryści nie podlegają Watykanowi, a potem Chart (mieszczuch, brunecik z Lublina) puszcza tekst bez naleznego wstępu.
  E, Ludzie? Zapiliście przy weekendzie? Do roboty się weźcie!
 • @Eugeniusz Sendecki 20:53:47
  Gieniu...

  Pozdrawiam Cię.
 • @Eugeniusz Sendecki 20:53:47
  Trudno się z tym niezgodzić.
  Zdecydowanie bardziej wiarygodne i rzetelniejsze są materiały z uwzględnieniem źródła, oryginału (może też być odniesienie do tłumaczenia, nawet swobodnego).
  Swobodnego tekstu mamy w nadmiarze w mediach telewizyjnych, tych popularnych.
  Fakt - źródeł możemy poszukać sami, ale tak samo sami możemy weryfikować materiały z TVP, TVN, itd. Tylko nie tego oczekujemy od dziennikarzy czy reporterów na Neon24. Jeśli mamy traktowac się poważnie, to poważnie realizujmy artykuły.

  Ale dość krytyki. Autor na pewno rozumie w czym rzecz.
  Na pochwałę zasługuje fakt, że autor propaguje swoje spostrzeżenia dalej i zwraca uwagę na różne niuanse otaczającego nas świata. Dzięki temu czytelnik ma kolejny czynnik, na podstawie którego może wyrobić sobie swój pogląd na sytuację (który może, ale nie musi być podobny).
  Pozdrawiam
 • Dlaczego Polska i Polacy
  nie są tacy jak israel i żydzi, no bo przecież, o ironio, rządzą nami POtomkowie tych, którym w średniowieczu użyczyliśmy gościny, może to jest właśnie odpowiedź, że "polacy" bardziej dbają o israel i żydów niż o Polskę i Polaków ?
  Kiedy Polska będzie jak israel ?
 • Epizod czyli o "ludobójstwie Żydów"
  .
  Liczbę ofiar II Wojny szacuje się na 60 miliionów. W ramach "6 milionów" zamordowanych żydów "wliczono" 4 miliony z Oświęcimia (Auschwitz). To była, jak zresztą należało oczekiwać, chucpa. Nie bez trudu udało się fałszerzom, nazywanym też naukowcami, "doliczyć" się ok. jednego miliona w sumie.

  Uwaga!
  Oświęcim nie był obozem dla żydów tylko dla Polaków, to NIE miejsce likwidacji żydów, TO JEST WYłąCZNIE MIEJSCE KATRORGI POLAKóW. Zarówno żydzi jak jeńcy z ZSRR (Rosjanie i inni) byli kilwidowani w Brzezince (Birkenau). Ostatecznie jednak, zresztą przy wsparciu naszego kochanego papieża, zabrali żydzi ten pomnik katorgi Polaków do swych wyłącznych celów. Brzezinka bowiem, została zlikwidowane jeszcze przez żydowskie władze buszujące w PRL.

  Jak zresztą mówią Niemcy, "Żyd kłamie nawet jak się modli"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  nie dziwota, że liczbę żydowskich ofiiar w Oświęcimiu musiano zredukować do 1/4. Zasosujemy ten sam współczynnik urealniania do całości 6 milionów, pozostaje nam z tych żydowskich ofiar, które nas do dziś niepokoją, 1,5 miliona, a więc 2,5 % całości ofiar II Wojny, a więc mało znaczący epizod. Dzięki takim zadeklarowanym działaczom syjonizmu jak prezydent w Polsce Komorowski, także Pokaów obraczono odpowiedzialnością za ten epizod ok. 2,5 %.

  Polska utraciła w II Wojnie ok. 10% swojej ludności, była to największa utrata ludności pośród wszystkich krajów, ofiar II wojny, w tej wielkiej trosce o w/w epizod ta ogromna hekatomba Polaków zdaje się nie odgrywać żadnej roli u ludzi, których obdarzono w Polsce zewnętrznymi oznakami władzy, tak dalece są zajęci epizodem !!!

  Przeszło 90% ofiar II Wojny, do ofiar zalicza się naturalnie także żołnierzy, którzy zostali zlikwidowani w walkach, zdają się nie mieć żADNEGO ZNACZENIA dla ludzkości, zaledwie 2,5% są godne westchnień, kajania się i innych egzorcyzmów rytualnych.

  W natłoku jednak bohaterów narodowych w Polsce

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  jakże nie przytoczyć patriotycznego wystąpienia nieodżałowanego Lecha Kaczyńskiego

  - https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  co autor skomentował: "szczerzy patrioci – tylko innych niż polska nacji", w wersji niemieckiej brzmi to tak.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel
 • Duda jest ich marionetką.
  A oni mają dużą moc. Więc im wolno wszystko. Aczkolwiek prezydent powiedział prawdę to nie znaczy że mam go popierać. Żydzi i banderowcy to tacy sami szowiniści i gdyby doszło do ich wzajemnej walki to nie można popierać żadnej ze stron.

  Jak widać, ponura jesienna aura daje się już wielu we znaki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30