Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
888 postów 429 komentarzy

Bronię Macierewicza!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikomu w Polsce (jeszcze? i na szczęście!) nie można nakazać sympatii do Antoniego Macierewicza, zaś Robert Luśnia – jak sądzę – sam sobie dobiera znajomych.

 

Niemniej warto odnieść się paroma zdaniami do kolejnych już rewelacji GW na temat ministra obrony.

 

Tym razem informatorem GW jest były lubelski prokurator apelacyjny,  Włodzimierz Blajerski. Czego jednak „Gazeta...” nie pisze i nie przypomina? Oto na przykład, że w/w jako wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie  Suchockiej (z ramienia chrzanowsko-niesiołowskiej frakcji ZChN) brał czynny udział w operacji tzw. inwigilacji prawicy. Gdy sprawa wyszła na jaw – Blajerski pozwał za opisanie tego procederu lokalne pismo-córkę „Myśli Polskiej” - miesięcznik „Lubelskie Co? Gdzie? Kiedy?” (redagowany m.in. przeze mnie) i prawomocnie PRZEGRAŁ sprawę sądową, w której w charakterze świadka – ofiary inwigilacji uczestniczył m.in....  Antoni Macierewicz. Z pewnością Blajerski mu to wspaniałomyślnie wybaczył i uniósł się ponad ujawnienie prawdy o łamaniu przez siebie prawa – prawda?

 

Dalej – jako prokurator apelacyjny w Lublinie, pod rządami AWS Blajerski krył jedną z największych ówczesnych afer korupcyjnych w kraju:

 

- najpierw przejęcie z rąk zastraszonego i przymuszanego akcjonariatu pracowniczego spółki HERBAPOL S.A., dokonane przez jej solidarnościowego prezesa,  Józefa Godlewskiego, działającego na zlecenie oligarchy SLD, Józefa Staraka;

- następnie – wyprowadzenie do spółek zależnych HERBAPOLU Lublin ponad 20 mln zł z państwowej korporacji FS HOLDING.

 

Aferę ujawnił i czynnie się jej przeciwstawiał (długo walcząc niemal zupełnie samotnie) właśnie... Robert Luśnia. Kariera Blajerskiego zawisła na włosku, kiedy antykorupcyjny „Tygodnik Czas Lubelski”,w którym wówczas pracowałem – ujawnił, jak pan prokurator, mając na biurku dowody przestępstw – w najlepsze biesiadował z Godlewskim i innymi oczywistymi ich sprawcami. Śledztwa nabrały tempa kiedy prokuratorem generalnym był  Lech Kaczyński,  następnie ukręcono większości z nich łby pod rządami jego następcy,  Stanisława Iwanickiego,  dzięki któremu Blajerski nie tylko utrzymał immunitet, ale i dostał kopa w górę, do prokuratury krajowej.

 

Do walki z Macierewiczem, MON i Robertem Luśnią - GW posługuje się więc opowieściami aferzystów, Godlewskiego i Blajerskiego, mającymi do atakowanych osobiste urazy za ujawnienie swoich szwindli. I można się z Macierewiczem nie zgadzać (jak ja), można śmiać się z działań MON (jak prawie wszyscy) – ale u licha, miejmy świadomość kto się prezentuje jako sprawiedliwa dla nich alternatywa!

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • korupcja
  Prokurator Blajerski nadaje się jak raz do aresztu wydobywczego. To mocno poprawia pamięć.
  Po Amber Gold i ilości tych prokuratorów którzy się nią zajmowali , tylko areszt wydobywczy pozwoli im przywrócić pamięć.
 • @kanton 07:13:48
  Dzisiaj media wałkują coś innego:

  Oto Pinior postawił się Ziobrze:

  Pinior: "Jestem niewinny. Jeśli Ziobro chce coś ujawnić, niech ujawnia. To jest szantaż wiedzą tajemną".

  Takiego kogoś trzeba, by nie było drugiej afery ze sprzedażą gruntu pod jeziorem (w myśl zasady: na każdego znajdzie się paragraf).

  Nie ma nic gorszego niż szantażowanie czymś, przed czym nie wiadomo jak się oskarżony ma bronić. Tak więc nie zawsze "dobra zmiana" medialnie wygrywa. Tutaj Pinior Ziobrę w kozi róg zapędził.

  Jakoś dziwnie to się nakłada na uściski wymieniane między Kaczyńskim a prokuratorem z czasów komuny.

  A AmberGold to absolutna kompromitacja III RP...
 • autor
  To co chart napisał w sprawie Cherbapolu jest prawdą oraz to, że w tej sprawie aferalną rolę odrywał Blajerski i Godlewski, ale Luśnia to udokumentowany współpracownik SB, kapował ludzi, którzy handlowali sprzetem AGD przywożonym z Berlina pod koniec lat 80-tych. To są fakty.
  A. Macierewicz w sposób perfidny lansował Luśnie aby ten kandydował z list LPR do sejmu - walczył o nie go jak lew. Gdy już wszedł do sejmu, to w ramach KP LPR od perwszych dni Lusnia rozbijał LPR - choć ani Macierewicz ani Luśnia nie byli w LPR, to żądali oddania partii i pieniędzy właśnie Macierewiczowi. Skrzydło Macierwicza pracowało przede wszystkim dla interesów USA i UE w sejmie w spsób wyrafinowany.
  Faktem jest, że Luśnia z pieniędzy Cherbapolu Lublin finansował spółkę ,,dziedzictwo polskie", które wydawało gazete Macierewicza Głos, zresztą to samo robiła spółka pracownicza z Ursusa też finansowała Macierewicza oraz obecnego prezesa PGZ A. Siwko oraz J. Turczyńskiego to wszystko z lobbowania na rzecz tych panów przez Macierewicza.
 • @Wrzodak Z. 09:57:33
  ...teraz pewnie kapuja do CIA,Mossadu,SBU itd. na Polakow,to co ten PiS,Macierewicz wyprawia w relacjach z Rosja ( ZSRR ),to jest nie do uwierzenia.

  Pan, 'S' Ursusa,wywalczyliscie droge Polakom na kierunek zachodni - U.S.A,bo sowiety blokowaly ten kierunek,a teraz te typy z POPiSu itd.blokuja kierunek wschodni- Rosja.
 • Aferzyści przeciwko aferzystom
  Czyli co? Chyba raczej się należy cieszyć z tego, że przetrzebią nawzajem swoje szeregi?
  Ja tam nikogo nie bronię, na nikim się nie wzoruję, żaden z nich nie powinien być niczym autorytetem, a tym bardziej, alternatywą w stosunku do innego z nich. To są porachunki (wewnątrz)mafijne i żaden uczciwy człowiek nie powinien popierać żadnej ze stron.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031