Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Naostrzyć katu topór

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oficjalna deklaracja o przybyciu do sanatorium w Lądku Zdroju „rannych żołnierzy ukraińskich” - to mniej więcej taka sama sensacja, jak samo naruszanie „zawieszenia broni” w Donbasie przez stronę ukraińską.

 

Przecież i tak wszyscy wiedzą, sprawa nowa nie jest, a między wierszami trzeba się tylko doczytywać ile to wszystko znowu będzie Polskę kosztować, skoro tak głośno opowiada się o „finansowaniu przez stronę ukraińską”.

 

Pierwsze transporty rannych i rekonwalescentów ze składu macierzy dzisiejszych nazi-batalionów – Samoobrony Euromajdanu, trafiły do Polski już w lutym 2014 r. Na wywołanej nachalną kampanią propagandową fali współczucia dla rzekomych „ofiar snajperów  Janukowycza” - ściągnięto wówczas do Polski wg różnych szacunków ok 60-100 poszkodowanych. Około – bo w tamtym okresie  rzekomym leczeniem tłumaczono także przebywanie na terytorium RP bojówkarzy szkolonych w działalności „anty”terrorystycznej.  Z czasem liczba ta tylko rosła, podobnie jak i  koszty ponoszone przez polski system ubezpieczeniowy (tzn. polskich podatników) – a także proporcjonalnie do wzrostu bezczelności samych podejmujących decyzje o przyjmowaniu w polskich szpitalach banderowców, którzy z czasem już w ogóle przestali się ukrywać ze swoim kosztownym i niebezpiecznym procederem.

 

Sanatorium dla SS-mana

 

Doprowadzanie bojówkarzy nazi-batalionów do stanu ponownej używalności to w realiach polskich coś na kształt  zorganizowania przez Armię Krajową sanatorium dla Waffen-SS. Poziom absurdu level hard – czyli wyrwanie włosów razem z głową. Jeszcze dwa lata temu, kiedy pierwsi „Azowowcy” opowiadali o urokach swojego bytu w Polsce – m.in. w tym samym centrum rehabilitacyjnym w Lądku Zdroju, w Polsce panowała jeszcze zgodna zmowa milczenia na ten temat. Tzn. oczywiście władze samorządowe i medyczne chwaliły się „leczeniem ukraińskich ofiar w geście przyjaźni”, nikt jednak nie chciał się przyznawać, że rzekome ofiary – to w rzeczywistości  krwawi kaci Donbasu, czy ludobójcy z Odessy. Przeciwnie, jeszcze wiosną 2015 r. ówczesna dyrekcja 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie oficjalnie odmówiły potwierdzenia przebywania w tamtejszym ośrodku rehabilitacyjnym ukraińskich „dobrowolców”. Mówiły za to... salowe i pielęgniarki, a następnie samo kierownictwo służby zdrowia MON przyznając, że akcja taka jest prowadzona i finansowa po stronie polskiej. Nadal jedynie nie wiadomo na pewno na jaką skalę – poszczególne organy prowadzące dla szpitali i uzdrowisk (a rolę taką poza ministerstwami pełnią także samorządy wojewódzkie i powiatowe) podają jedynie dane cząstkowe, a i to niechętnie i dopiero po dociśnięciu obowiązkiem odpowiedzi na zapytanie prasowe i udostępniania informacji. Znowu można więc odwołać się jedynie do szacunków – i wydaje się, że podawana dla apogeum ATO ilość  co najmniej 350 rannych i kontuzjowanych w ramach jednego „turnusu”  (rozrzuconego po Polsce) nie jest wcale przesadzona. Liczby te zresztą mogą być o tyle nawet zaniżone, że wśród poszkodowanych i kontuzjowanych podczas konfliktu donbaskiego nie wymieniają przecież jego  „polskich” uczestników, czyli najemników i „doradców”,mniej lub bardziej oficjalnie posyłanych dla wsparcia strony kijowskiej.

 

W całej tej operacji  przywracania sprawności bandytom (coś jakby ostrzenia siekier sprawcom Rzezi Wołyńskiej), poza kolejnymi kierownictwami MON, MSW, resortu zdrowia i NFZ – wyjątkowo ponurą rolę odgrywają także samorządy wojewódzkie, w tym także niestety te współkierowane przez PSL, czyli establishmentową partię udającą najwięcej rozsądku i zdrowego rozsądku w sprawach ukraińskich, a także wielokrotnie mrugającą do Kresowian w rzekomym zrozumieniu ich problemów. Jak się okazało jednak na przykładzie leczenia współczesnych banderowców – łatwiej jest iść na wieczornicę i popłakać sobie nad ofiarami Rzezi Wołyńskiej, niż sprzeciwić się decyzji o leczeniu, a więc czynnym wspieraniu dzisiejszych czynnych wyznawców  Bandery, aktywnie wdrażających jego zbrodniczy program. Sam miałem wątpliwą przyjemność dyskutować na ten temat z wiceprezesem Naczelnego Komitetu Wykonawczego ludowców, europosłem, a wcześniej lubelskim marszałkiem  Krzysztofem Hetmanem, który niemal krzycząc kategorycznie nakazywał leczenie „bojowników” w szpitalach lubelskiego samorządu województwa, oczywiście ignorując, że tylko powiększa to ich blisko miliardowe (sic!) zadłużenie. A mówimy o kosztach niebagatelnych –  tyko pobyt 41 bojców „Azowa” w marcu i kwietniu 2015 r. - miał kosztować ok 150 tys. zł, a łącznie pierwszy rok ATO to dla świadczeń udzielanych w samym tylko województwie lubelskim prawodopodobny koszt rzędu miliona złotych!

 

...a zwykły Ukrainiec płaci!

 

Paradoks polega na tym, że dziś tropiąc ponowne wkładanie broni do ręki mordercom – sam przez lata, jeszcze jako prezes polskiej strony Eurooregionu BUG prowadziłem intensywną kampanię na rzecz wymiany medycznej z Ukrainą, przyjmowania ukraińskich pacjentów w polskich szpitalach, woziłem sprzęt medyczny do placówek w bratnich regionach Lubelszczyzny (na Wołyniu i Ługańszczynie), sam kupowałem wózki inwalidzkie widząc, że kolejki potrzebujących się wydłużają, a oczekiwać trzeba na... śmierć poprzedniego użytkownika danego sprzętu, bo jego ilość nie rosła. Wówczas akcja zwykłej pomocy zwykłym ludziom i tworzenia podstaw medycznej kooperacji polsko-ukraińskiej jakoś nie spotykała się ze zrozumieniem, na zasadzie „a co ty tak za tymi chachłami jesteś”. Nadal zresztą prosty Ukrainiec za pobyt w polskim szpitalu może dostać rachunek wyższy niż wszystko, co legalnie czy nie zarobił po tej stronie Bugu. No ale jego nowemu panu, Panu Ochotnikowi, Panu ATO – należy się przecież więcej. I to jest właśnie w tym wszystkim wstyd i koszt największy.

 

Konrad Rękas

Oryginał tekstu „Как наточить топор для палача” ukazał się 9. kwietnia 2017 r. na portalu Novorosinform:https://novorosinform.org/opinions/2047

KOMENTARZE

 • Kiedy władza to w końcu zrozumie?
  Materiał potrzebny, a wnioski oczywiste, ale nie dla rządzących. 5* Pozdrawiam. BJ
 • Ad rem
  Obecny system rejestracji w ochronie zdrowia przynajmniej pozwala na kontrolowanie takich "nadzwyczajnych kosztów".

  Po zapowiadanej likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia będzie: Centralne Hulaj Dusza.
 • @Bogusław Jeznach 13:27:29
  Zwykły personel medyczny (lekarze) mógłby....
  tak prowadzić "kurację", żeby "pacjentom" się mocno pogarszało...
  Nie byłoby chętnych... i po sprawie.

  Nie mówię, że od razu Pawulon,
  ale Laxigen nie zabija ;p...
 • @Bogusław Jeznach 13:27:29
  Blad logiczny , szanowny Panie Boguslawie.
  Wladza , ktorej imputuje Pan "niezrozumienie " jest doskonale zorientowana ,kogo leczy za fricko , ze skladek polskich podatnikow !
  Rzecz w tym ..... ze NAJEMNICY, administrujacy czasowo obszar, niedawno bedacy Polska w istocie , sa tej samej proweniencji ......skrywanej pod plaszczykiem nekropatriotyzmu . Prosze zauwazyc z jaka luboscia i konsekwencja wyrzgrzebuja truchla z ziemi ,przeroznych powojennych rabusiow i zbirow terroryzujacych wioski spokojne . Rzadza Polska dewianci- psychopaci !!! Nie zauwazyl Pan tego faktu ?
  Czy "zoliborski gieniusz" na miare kiepskich z glowka w okolicach rozporka Kliczki ( "majdan " Kijow), nie pokazal Prawdy ,kto z faszystami sztame trzyma ? Zwazywszy wczesniejsze szkolenia bojownikowsiekiernikow w Legionowie, przed zamachem na Janukowycza i wystepy przeszkolonych pupilkow w Domu Zwiazkowca (Odessa) ,widac ten sadystyczny Styl ewidentnie.
  No i jeszcze te miliardowe darowizny ,subwencje itd....... ?
  Ujmujac dosadnie , jestesmy w czarnej dupie ,glebokiej jak....... otchlan piekielna , Panie Bogusiu ....niestety .
  P.s. Od pieknej Malgorzaty ,ktora Pana ,bardzo lubi i ceni ,podaje link z Muza na skolatana Polska Dusze: https://www.youtube.com/results?search_query=lustro+malgorzaty
 • @Bogusław Jeznach 13:27:29
  Warto przypomnieć, że żydowskie stacje telewizyjne dla Polaków przez pierwsze godziny morderstwa w Odessie informowały tak: "POŻAR DOMU ZWIĄZKOWEGO W ODESSIE"!!! To było już w momencie, kiedy każdy internauta widział co się stało, a media informują o pożarze!? Wszyscy, którzy czerpią wiedzę z internetu wiedzieli, że ludzie z wiecu uciekli do budynku, a ten został obrzucony mołotowami. Że jest ponad 100 osób w środku, że w piwnicach mordują ludzi, było widać, że również milicja strzelała do ludzi w oknach, zamiast odganiać atakujących. Do dzisiaj żydowski jewtube kasuje filmik, kiedy człowiek ratujący życie skacze z wysokości z płonącego budynku i jest przez banderowców dobijany metalowymi pałkami. A USA zostawia po sobie porządek i bogactwo????? Libia, Irak, Tunezja, Egipt, Somalia, Afganistan, Syria (w końcu Syria to tez efekt "arabskiej wiosny"), Ukraina bardzo uporządkowany i bogaty kraj. I to tylko z ostatnich kilkunastu lat. Ja pamiętam czasy sprzed "arabskiej wiosny". Paliwo po 2.48 zł na Shellu. Wakacje w Tunezji, Egipcie i Turcji. Było tanio i bezpiecznie. Ukraińcy, o dziwo, żyli i pracowali na "zrusycyzowanej" Ukrainie a Polacy w tym i ja z rodziną często jeździli do Lwowa, na Wołyń-Kowel, Łuck, Radziwiłłów mojej rodziny rodzinne strony. Spróbujcie teraz pojechać do Lwowa, etc.. na "demokratycznej i wolnej" Ukrainie.
 • @kula Lis 67 13:20:50
  Bywaj z Bogiem. : https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @kula Lis 67 13:20:50
  Ujmujac sytuacje calosciowo i alegorycznie , powiedziec mozna ,ze
  BIALEGO ORLA obsiadly "pchly szahrajki " zarazone syfilisem Lichwy.
  I zdaje sie tym "robakom"o groteskowych mordach (vide Michnik ), ze sterowac beda lotem Krolewskiego Orla . Oblazly GO od nog po czubek glowy ,na ktorej Zlota KORONA spoczywa. Te nosicielki syfilisu przeskakuja na sasiednie rejony ,bedace Duchowo we wladaniu ORLA.
  W przelozeniu na fakty ,czytamy o niezliczonej liczbie ofiar ,mordowanych skrytobojczo , tajemniczych komano (likwidatorow) i zwlokach palonych w odludnych miejscach (lub parcelowanych) na czesci zamienne ! Zauwazyc warto przy tym ,ze jedyna instytucja ,ktora nie narzeka na brak sprzetu i srodkow jest Lotnicze Pogotowie"Ratunkowe". Czy slyszelismy kiedys za tzw. komuny o pobiciach "ratownikow"pogotowia ? Ja sobie nie jestem w stanie przypomniec , takiego przypadku a pamiec mam doskonala .
  Zapach palonych trupow i straszliwe ,niewyobrazalne bestialstwo w traktowaniu Ofiar ,jest znakiem Rozpoznawczym NAZI aszke (popiol)- od czasow biblijnych , az po dzien dzisiejszy.Smrod palonych cial ,to dla nich najslodsza won pod sloncem ...to mniej wiecej , czym dla Slowianina - zapach majowych lesnych konwalii.
  Narod Polski ,ciemiezony od wiekow i zdradzany permanentnie ,po okresie przasnej komuny ,pragnal normalnosci i dostatku - wiec ulegl iluzji bananow na polkach i innych slodkosci egzotycznych ,jak naiwne biedne dziecko . To straszne dla mnie ,gdy widze Duchem w przyszlosci niedalekiej ,jaka cene przyjdzie za ten "sen"o dobrobycie zaplacic.
  Maszyny do mielenia polskiego miesa ,beda uruchomione na dwoch frontach i pojda mlodziki z lekka bronia przeciw czolgom i ciezkim armatom. Na Polskim niebie latac beda szwabskie i upadlinskie mysliwce , masakrujac z powietrza uciekajacych cywilow Angole zas sypac beda Argent Orange ,zeby dopelnic spustoszenia .
  "Powtorka z rozgrywki"mozna by powiedziec . I najsmutniejsze w tym ,ze nie ma sily na Ziemi , ktora ,by zaparszony lichwa Narod ,mogla do rozsadku sklonic i racjonalnych wyborow .
  Z Bozego punktu widzenia ,to oczyszczenie ma gleboki sens .
  BIALY ORZEL przezyje ,bo ON jest NIESMIERTELNY w przeciwienstwie do pchel ,pasibrzuchow- swiniojadow i innych parchow , ktore pochlonie piekielna odchlan . Spotkaja sie TAM oko w oko ze swoim PANEM ,ktoremu ofiary calopalne skladali i wtedy zauwaza zdumieni , ze ta BESTIA nie zna uczucia wdziecznosci ani milosierdzia.
  Pisalem na Monitorze przed kilku juz laty ,ze znakiem o zblizajacym sie Czasie Oczyszczenia , beda wycinane lasy i powracajacy z Anglii okradzeni z dobr i kasy Polacy.
  Szyszko juz dziala wiec czekajmy spokojnie ,na ruch angoli i wiesci o okradzionych rodakach .
  Jak wroca , to mozna sie spodziweac ,ze Animatorzy teatrzyku smutnego wydzdza rozkaz , by spektakl sie rozpoczal .
 • @Bogusław Jeznach 13:27:29
  "Kiedy władza to w końcu zrozumie?"

  A kiedy Polacy w końcu zrozumieją, że mają rząd okupacyjny, a nie nieporadny?
 • @Korneliusz 06:49:07
  "Zapach palonych trupow i straszliwe ,niewyobrazalne bestialstwo w traktowaniu Ofiar ,jest znakiem Rozpoznawczym NAZI aszke (popiol)- od czasow biblijnych , az po dzien dzisiejszy.Smrod palonych cial ,to dla nich najslodsza won pod sloncem ...to mniej wiecej , czym dla Slowianina - zapach majowych lesnych konwalii."

  Ich "Bóg" też tę woń lubił, mowa o tym w Księdze Rodzaju:

  "Abel był pasterzem trzód, a Kain uprawiał rolę. 3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć."

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930