Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Radość niewolników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyjechał do Polski Elmer Gantry. I oddaliśmy mu wszystkie pieniądze, za które mieliśmy kupić krowę...

 

 

Żenada

 

Cat Mackiewicz  opisywał jak przed 1926 rokiem mierził go serwilizm i brak umiaru tych przedstawicieli państwa polskiego i urzędników, którzy wygłaszając bez przerwy komunały na cześć "najświętszego sojuszu polsko-francuskiego" - potrafili dekorować gmachy państwowe w barwy III Republiki. Z okazji wizyta  Donalda Trumpa  przebito jednak tamte rekordy płaszczenia się przed zagranicą. Czy nie jest czymś absolutnie fenomenalnym, że partia, która swoją oficjalną linią propagandową uczyniła atakowanie innych za bycie pro-zagranicznymi – organizowała masowe wyjazdy na entuzjastyczne powitanie w Polsce prezydenta obcego państwa? Tego faktycznie od przyjazdu Breżniewa do Gierka nie było, bo potem się już nawet PZPR nie wygłupiała. Reszta oficjalnej sceny politycznej milczała albo i przyłączała do festiwalu lokajstwa, będąc wszak tego samego chowu i z tego samego nadania, naprawdę jednak wydawało się ciekawe - czy posłom PiS (a paru znam przyzwoitych...) nie było zwyczajnie i po polsku wstyd?

 

Nie wdając się jeszcze w kwestie merytoryczne - od strony formalnej sama oprawa wizyty, poziom i sposób jej relacjonowania wywoływał to samo odczucie, które zdrowy na umyśle człowiek musi mieć także np. podczas wizyt papieskich, finałów WOŚP itp. Odczucie to streszcza się w pytaniu:

 

Czy was [ze szczególnym uwzględnieniem prezenterów i komentatorów telewizyjnych]  poj...o???

 

Żadnej oferty dla Polski

 

Formą formą jednak, ale co gorsza – infantylizm ten zaraził również niby to rzeczowe oceny wystąpień Trumpa. Od strony stricte geopolitycznej kluczowy jest zresztą sam punkt wyjścia rozważań o sytuacji Polski – albo racjonalny, albo nie. Przykro mi, ale jeśli ktoś na poważnie używa argumentu: "musimy być zależni od USA, żeby nie być zależnymi od Rosji", a przy tym nadal uważa się i za Polaka, i za osobę rozumną - to ja nie mam specjalizacji w tej dziedzinie i recepty nie wypiszę...

 

Wbrew oczekiwaniom entuzjastów, wieszczących nieomal „Nowy Ład Europejski” przywożony przez Trumpa – samo „Trójmorze” okazało się tym, czym jest w istocie, humbugiem i wydmuszką, nieistotnym dodatkiem do komiwojażerskiej wyprawy amerykańskiego akwizytora. I szczęście to w nieszczęściu, bo zauważmy, że kiedy poprzednim razem "Międzymorze" pojawiło się w obrocie geopolitycznym, pod postacią "Mitteleuropy" - miało to osłodzić Polakom utworzenie na ich ziemiach Judeopolonii. Teraz hasło to pełni podobną rolę, osłaniając niewolniczy status Polski wobec USA i zagrożenie dla integralności terytorialnej RP związane z napływem Ukraińców. Dlatego kiedy ktoś opowiada o jakichś "Trójmorzach" itp. - rozglądajmy się bacznie co tak naprawdę tym razem chcą nam odebrać...

 

Na razie wystarczą im resztki naszych pieniędzy. Nie, no skąd... Jaki niby mielibyśmy mieć problem z wyższymi cenami za gaz z USA? Przecież to gaz słuszny, sojuszniczy i będziemy go kupować drogo w podzięce za te PATRIOTY, które sobie kupimy! - kiwali głowami kompradorzy III RP słuchający dyktatu swego wysoko postawionego przełożonego. Cóż, w tej sytuacji zostaje zapytać - czy jest gdzieś jakaś lokomotywa, którą by można przyspawać do torów, tylko tym razem naprawdę?

 

W wystąpieniach Trumpa każdy zresztą nieomal usłyszał tylko to, co chciał usłyszeć, choć po odarciu z nic nie znaczących ozdobników była to tylko  lista żądań finansowych bez żadnej oferty pozytywnej dla Polski.  Oczywiście też całkowitą utopią jest wypieszczona przez niektórych szczerze, a przez niektórych dla połechtania mikro-patriotycznych emocji Polaków wizja Stanów Zjednoczonych prowadzących „politykę antyniemiecką”. To coś, jak oczekiwanie, że Waszyngton nagle ogłosi działania przeciw Nebrasce!

 

Gdyby Donald Trump rzeczywiście chciał wygłosić w Warszawie wystąpienie antyniemieckie, brzmiałoby ono: "wypowiadamy wojnę handlową Niemcom, ale oto w zamian oferujemy następujące amerykańskie inwestycje w Polsce:

 

1.............

2.............
3.............

a także następujące ulgi, także handlowe dla waszej gospodarki:


1............
2............
3...........
 

Pracujecie dla nas i wspólnie wykończymy Angelę, a wy zarobicie parę dolarów".

Zamiast tego usłyszeliśmy zapowiedź  dalszego obciążenia gospodarki w Polsce dodatkowymi wydatkami na rzecz Ameryki.

 

Co więcej, w obecnym stanie rzeczy nawet jakieś przekomarzanki, np. na tle motoryzacyjnym między Waszyngtonem a Bonn – wcale nie powinny nas jakoś szczególnie cieszyć. Powtarzać widać trzeba do znudzenia: POLSKA JEST GOSPODARCZO CZĘŚCIĄ NIEMIEC (tak jak Niemcy są elementem geopolitycznego ładu Ameryki). Gdyby rzeczywiście doszło do jakiejś  ekonomicznej wojenki między USA a RFN - to jej koszta w pierwszej kolejności poniesie... Polska jako niemiecki podwykonawca!

 

Najpierw należy odzyskać suwerenność gospodarczą – a potem kibicować czy nawet uczestniczyć w takich rozgrywkach. A nic z tego co powiedział i co robi Trump nie stanowi żadnej oferty wsparcia Polski w takim właśnie, najważniejszym, ekonomicznym wybijaniu się na niepodległość. Nie ma nawet mowy o jakimś bezpośrednim, a nie przez Niemcy podporządkowaniu Ameryce, o którym roją niektórzy trumpofile czy fani partii rządzącej. Niestety, nasze miejsce w szeregu nie ulega zmianie i dopóki nie zostanie zakwestionowany i przewrócony cały obecny ład międzynarodowy, oparty na amerykańskiej dominacji – wiązanie nadziei z jakimiś wewnętrznymi grami sił to głupota i pocieszanie się niewolników, że ich nadzorcy się pogniewali. Oni się pogodzą, a my nadal będziemy w kajdanach.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Oczywiście! (ale czy nadzorcy się kłócą?)
  Tym bardziej, że USA nadal ma ok. 40 tys. żołnierzy stacjonujących w bazach w Niemczech, z którymi jest powiązane również ekonomicznie - wiadomo, że nie będzie wypowiadać Niemcom wojny ekonomicznej.

  W związku z powyższym, chyba przede wszystkim należałoby zadać pytanie, w jakim stopniu Niemcy są uzależnione od USA, a może dokładniej - jak wielki wkład w ekonomię Niemiec mają korporacje amerykańskie - jaki jest interes "Amerykanów", czyli deep state w rozwoju ekonomicznym i polityce Niemiec, a co za tym idzie, ekspansji Niemiec w Polsce i w stosunkach polsko- niemieckich.
 • na cześć "najświętszego sojuszu polsko-francuskiego"
  .
  wypowiedziała Francja III Rzeszy wojnę, jak pamiętamy

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/kiedy-prze/#Drole

  ""musimy być zależni od USA, żeby nie być zależnymi od Rosji"" to przejaw niebywałej mądrości sędziwego stryja: "Raz zamienił stryjek siekerkę na kijek." U nas ta zamina otrzymała nieco mylącó nazwę "transformacji ustrojowej". Oficjele z Polski i tym razem zademosntrowali, że rozumieją swą funkcję w Polsce jak funkcję parobka dla obecnego okupanta, jakim są USA.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  Zachowanie oficjeli odpowiada też ich sytuacji życiowej, obecni zwycięscy wyborów zawdzięczają to jedynie interwencji z Departamantu Stanu, lisanie stóp Trumpa pozwala im marzyć, że otrzymają także drugą kadencję.
 • Autor 5*
  Samodzielne myślenie nie jest Ci obce.
  Artykuł jak zwykle inny. W poprzek sterowanym nastrojom.
 • Nie przemawia sie do niewolnikow! Bo i po co....
  Panie Konrad… Gdyby pan lepiej znal historie…moze by pan i rozumial co znaczy Idea Trojmorza…i rozumial ze Idea Ta rozni sie zawsze w zaleznosci KTO ja oferuje i w jakim Ukladzie.
  Tak, ze ..w tym co zaproponowal Swiatu Trump w Warszawie nie ma dla panskiej wizji zadnej oferty…. i zaloze sie, ze nie pojawi sie zadna w panskim zyciu.
  Panski glos wpisuje sie w te same glosy . wyjace w tej samej tonacji wydawaloby sie z tak roznych miejsc ,ze az trudno uwierzyc- jak umiejetnie usadowila sie Miedzynarodowa Sitwa Globalnego Parchalsfa….
  Tym samym glosem wyja Neocony z CNN, NYT, itp co i Parchate Komuchy zgromadzone na Sputniku…i im podobnych- oraz otwarcie illuminackie srodowiska Europki i Israela…..
  Zaden- oprocz kilku chwalebnych wyjatkow…zaden organ medialny nie wymienia i nie przywoluje cytujac tego - co bylo najwazneijsze w Przemowieniu Warszawskim Trumpa!

  Deklaracja Obrony Cywilizacji Chrzecijanskiej-

  – My Chcemy Boga!
  My chcemy Prawa Boskiego – Naturalnego, gdzie podstawa jest Rodzina- Ojczyzna- Cywlizacja Zycia!
  Idea Trojmorza jest politycznym aparatem Realizacji Ostatniej Linii Obrony Cywilizacji Chrzescijanskiej- Cywilizacji Bialego Czlowieka i obrony bialej Rasy! jaka zachowala sie w Polsce przez co Trupmp wybral Polskie i powolal sie na Polske i Polakow! Wskazujac ze to zaczalo sie przez Polakow i w Polsce juz 40 lat wczesniej!

  To- oficjalne odrzucenie Multiculti..Cywilizaji Instytucjonalnego Kalmstwa , Zniewolenia i Smierci….i zapowiedz obrony Naszej Cywilizaji Chrzescijanskiej !Obrony Naszego Ducha!
  Bez obrony Tego co dla nas Najwazniejsze….tracimy wszystko!

  Bo idea Trojmorza to WIelka Jednota Chrzecijanska Slowian Zachodnich i Poludniowych…to kontynuacja Morawii Magna to podjecie Misji Cyryla i Metodego! TO wyciagniecie OBYDWOCH RAK do reszty Braci Slowian Wschodnich na plaszczyznie Jednoty Chrzescijanskiej…i do wszystkich ludow Europy jakie dziela z nami nasza Wielka Cywilzacyjna Spuscizne- .opartej o rownosc podmiotow i wolnosi najmniejszych , ktorzy ja tworza.
  To co stalo sie w Warszawie…juz ma swoje konsekwencje….i czy sie to komus podoba , czy nie….Caly UkladPOlityczny Cywilizacji Smierci- wydawaloby sie do tego czasu nie do zlamania…rozlecial sie- jak domek z kart….w jednej chwili...Jak Przebity Balon!
  Stad takie wycie Globalnego Kahalu..ktoremu pozostalo tylko wyc…
  od pana zalezy, czy pomaga im pan wyc…czy robic to- od czego zalezy panska przyszlosc i panskich dzieci.
  Wybor nalezy do pana….do kazdego Europejczyka!
  Nie ma dla NIKOGO od tej chwili -zadnego usprawiedliwienia.. dZis juz kazdy widzi i jasno i wyraznie - po co Parchaci Illuminaci pchaja czarnych Afykanow do Niemiec i Europy….
 • „Cud nad Wisłą”
  .
  @RomanKa 22:30:59

  „Caly UkladPOlityczny Cywilizacji Smierci- …rozlecial sie- jak domek z kart….w jednej chwili. ”

  Mogę tylko rzec, szkoda, że mnie przy tym nie było, takiego cudu jeszcze nie widziałem.

  „Stad takie wycie Globalnego Kahalu..ktoremu pozostalo tylko wyc… ”, wycie Kahału słyszy się wręcz codziennie, to mnie już nie dziwi, ale żart na stronę.
  1.USA są bankrutem w pełni kontrolowanym przez wspólnotę MWF (zbliżona do Kahału)
  2.USA mogą jeszcze jakiś czas co bardziej naiwnych przekonywać, że są mocarstwem, ale to tak jak W.Brytania po I Wojnie, na jej mocarstwo mogli się dać nabrać tylko amatorzy z Polski.
  3.Amatorzy z Polski zademonstrowali, że znowu chcą się dać nabrać.

  Z punktu widzenia interesów nawet ludności USA, to wersja Trump jest może nawet pod pewnymi aspektami dla nich korzystniejsza, niż wersja Clinton, ale to nie zmieni stanu rzeczy, USA zostały zdeindutrializowane, zdekapitalizowane: w USA „szacują ten drenaż na 50 miliardów dolarów na początku lat 80-tych, w 1993 wzrósł do 110 miliardów, ”, parę/paręnaście bilionów dolarów zabrano z rynku w USA.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#DlaczegoE

  Chętnie bym się cieszył, gdyby wizja mogła być prawdziwa, realia są jednak nieubłagane.
 • @Laznik 00:10:44
  USA zostały zdeindutrializowane, zdekapitalizowane: w USA „szacują ten drenaż na 50 miliardów dolarów na początku lat 80-tych, w 1993 wzrósł do 110 miliardów, ”, parę/paręnaście bilionów dolarów zabrano z rynku w USA.""........koniec cytaty...
  I pan przy tym byles?????:-))))))))
  Panu chyba nie wiadomo ze parytetem dollara..jak na dzis jest DLUG????
  Kazdy emitowany dollar emitowany jest jako dlug....ktos musi go pozyczyc zeby go wyemitowac....stad kto ma wiecej dlugu ma wiecej pieniedzy!
  Pan czuje bluessa?????..... czy tylko udaje Jazzmana?:-))))
 • Ostudzający komentarz CIA
  .
  @RomanKa 04:54:53

  - https://www.cia.gov/library/publications/resources/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html#us

  Porównianie z innymi krajami jest niemożliwe, bowiem w przypadku USA chodzi jedynie o dług federalny,kraje w UE liczą także dług regionów i gmin/miast.. Jedynie stan Kalifornia, zresztą uważany za bankruta, poodwyższa zadłużenie USA o kolejne 2,5 %. Zadłużenie USA powinno być 150-200 % BIP.

  - http://www.usdebtclock.org/state-debt-clocks/state-of-california-debt-clock.html

  USA musiało już wielokrotnie powiększyć

  Jeśli ktoś sądzi, że ten kapitał wierzycieli pozostał w USA, to powinien sobie przypomnieć termin "panamskie papiery". Dziennie obiega ziemię ok. 2 bilionów dolarów. Ilość pieniądzy wyimaginowanych w tzw. derywatach szacuje się na świecie na 1-2 tys. bilionów $, realnie ocenia wartość CAŁEJ Ziemi, wraz 7 miliardami jej meiszkańców i całością natury na ok. 200 bilionów.

  System fianansów świata przypomina jak rzadko co dom wariatów, tzw. finansiści są jego pacjentami.
 • @Laznik 15:35:07
  Panie Laznik... pan nie pojmuje w zab:-))))
  Papiery zostaly po to skreowane i puszczone w obieg...zeby obiegaly:-)))
  TO tylko agregaty finansowe, wycenione w pieniadzu , jaki powstaje z Niczego i ma pokrycie w dlugu....gwarantowane podpisem pozyczajacego ..ze odda - jak bedzie mial:-)))
  Ale skoro nikt nie produkuje pieniedzy na odsetki...bo kazdy pieniadz musi miec parytety dlugu, ktos musi dopozyczyc:-)))
  O czym pan zatem bredzi,,kapital dzis0 to Dlug!!!!....
  Az przyjdzie taki dzien ,ze powie KTOS - Szast - Prast...i przekresli dlug!
  Wyrzuci ksiazke i znikna konta o wielokrotnosci zer, czyli Niccow:-)))_) Kazdy zostanie z tym co ma..na grzbiecie i.... w rece....i okaze sie. ze jak zwykle -nawieksze miliaqrdowe rzesze mondrusiow ...w rece trzymaja tylko ...wlasnego ciulika:-))))
 • Panie Laznik... pan nie pojmuje w zab
  .
  @RomanKa 19:31:14

  A czy pan pojmuje, co Laznik pojmuje ? Pan to pewnie wykształcony ekonom.

  "Az przyjdzie taki dzien ,ze powie KTOS - Szast - Prast...i przekresli dlug!", n.p. RFN zapłacił ostatnią ratę długów z I Wojny po mniej więcej 100 latach, chyba w 2010, na "Szast - Prast" trzeba niekiedy długo pracować, ale pan to już dawno pojął.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930