Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Europa się budzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak wiele razy pisałem – nie wierzę w Europę. Więcej – nie interesuje mnie ona bardziej, niż Narnia, która też nie istnieje, ale przynajmniej sprawia przyjemniejsze wrażenie.

 

 

. Jednak chociaż Stary Kontynent już dawno umarł – pozostali jeszcze przynajmniej jacyś Europejczycy i jak Aecjusz niegdyś, upierają się, że stawią czoło współczesnym Hunom spod znaku NATO i Coca-Coli. A wszystko w imię odrodzenia narodowego Europy.

 

Grupa ruchów niepodległościowych obu części Katalonii, Bretanii i Korsyki wydała wspólną deklarację „Peuples-Patries d’Europe” wskazując nie tylko na konieczność koordynacji działań nowych ruchów starych narodów – ale i wyjątkowo trafnie, zwłaszcza jak na standardy zachodnioeuropejskie definiując tak zagrożenia, jak i szanse dla Europy, czy w każdym razie tego, co z niej zostało. Som Catalans(Katalonia okupowana przez Hiszpanię), Resistència(Katalonia Północna) ,ADSAV!(Bretania), Leia Naziunale (Korsyka) oraz WAR RAOK (Bretania) stwierdziły:

 

“Europa stoi dziś w obliczu najpoważniejszego zagrożenia od początku swojej historii.Nasze narody, zalewane przez bezprecedensową falę migracyjną, widzą, że ich etniczno-kulturowa rzeczywistość rozpada się nieodwracalnie.Nasza kultura, nasze tożsamości stopniowo zanikają, wygryzane przez styl życia sprowadzany zza Atlantyku, bezprecedensową wulgarność i pustkę.Nasze najświętsze, religijne, patriotyczne wartości są wyśmiewane, sama istota rodziny jest podważana przez nienaturalne prawa.Źródłem tej agresji jest triumf globalnej ideologii.

 

Od upadku ZSRR Nowy Porządek Światowy, ucieleśniony przez jankeski imperializm, rozszerzył swoje wpływy za pomocą własnego zbrojnego skrzydła - NATO. Państwa Europy Zachodniej, zwasalizowane od końca II wojny światowej, nie mają ani potencjału, ani zasobów, by przeciwstawić się takiej potędze. Co gorsza, prowadzone przez elity powiązane z kręgami międzynarodowej finansjery – stały się wspólnikami tego niszczycielskiego przedsięwzięcia. Unia Europejska to tylko ekonomiczny otwarty rynek, od początku będący tylko elementem transatlantyckiej sieci, nie zdolny do zdobycia siły koniecznej do istnienia politycznego.

 

Przez kilka dziesięcioleci europejskie narody Małych Ojczyzn starały się wyemancypować spod ucisku scentralizowanych państw, tłumiących ich dążenia. To postawa obronna, ponieważ tylko grupy ludzkie oparte bliskich naturalnych więziach będą w stanie przeciwstawić się globalizacji. Jednak nawet do wewnątrz ruchów wyzwoleńczych udało się przeniknąć prądom pochodzącym wprost od perwersyjnych ideałów globalizacji. Odmawiają one uznania rzeczywistości etnicznej, przysięgają wierność społecznym wartościom skrajnej lewicy i przejawiają śmiertelną ślepotę, pokładając swoje nadzieje w UE.

 

Oto dlaczego SOM Catalans (Katalonia), Resistència (Północna Katalonia), Leia Naziunale (Korsyka), Adsav! (Bretania) i War Raok (Bretania) postanowiły połączyć siły w ramach Koordynacji Narodów Ojczyzny Europy. Spadkobiercy ruchów, które u zarania XX wieku, jako pierwsze podniosły flagę naturalnych ojczyzn - chcemy zająć miejsce, które nam się należy. Koordynacja pozwoli nam zyskać lepszą zauważalność w mediach, pokaże naszym działaczom i naszym narodom, że nasz prąd myśli nie jest odizolowany, ale wręcz przeciwnie, jutro przejmie inicjatywę w naszej walce o narodowe wyzwolenie”.

 

Czy narodowcom katalońskim, bretońskim i korsykańskim uda się przebić establishmentowych niepodległościowców – już sytych i upasionych autonomicznymi, czy chociaż samorządowymi ustępstwami centralistów? Można mieć wątpliwości w perspektywie bieżącej działalności, w której to jednak decydują wielkie liczby (zwłaszcza te na kontach…), a i same narody aspirujące do niepodległości mają tendencję, by ufać politykom nieco bardziej przypominającym tych, od których przecież chcą uciec. Wydaje się to być potwierdzony paradoks nie tylko współczesnej roboty niepodległościowej i nie tylko w Europie, stąd więc jednak nadal twarzą niepodległej Katalonii pozostanie zapewne nieszczególnie poza tym interesujące lico  Karola Puigdemonta. Co jednak stanie się za lat kilka?

 

Narodowcy ludów dopiero walczących o swoje pięć minut w historii trafniej od innych widzą wszak współczesne zagrożenia – a przebijają wszak także nawet niby to bystrzejsze, ale jednak też permanentnie skłonne do kompromisów formacje antysystemowe (?) starych państw. Piszą m.in. dalej: „Czego chcemy?Po pierwsze, końca "państw więziennych" i wyzwolenia naszych narodów.Państwa, które powstały w wyniku represji kolonialnych lub utopii oświecenia, muszą umrzeć, aby setki flag ojczyzn zrodzonych z połączenia ziemi i ludzi rozkwitło.Następnie wzywamy do narodzin skoncentrowanej na swoim ośrodku potęgi Europy, zjednoczonej wokół funkcji prawdziwie królewskich (armia, odstraszanie nuklearne, międzynarodowa dyplomacja), budowania geopolitycznego bloku jednoczącego Europęi Rosję, od Galway do Władywostoku.Ten sojusz ma na celu powstanie świata wielobiegunowego, jedynego projektu alternatywnego dla hegemonii atlantystów.Te cele polityczne implikują dezintegrację obecnego globalistycznego "bloku zachodniego" oraz powiązanych ideologii i struktur.Narody Ojczyzny Europy będą motorem anty-globalizacyjnego oporu w Europie Zachodniej.Tak zbudujemy wolną Europę jutra!”.

 

Z kolei delegacja korsykańska do dokumentów omawianych na spotkaniu koordynatorów wniosła szereg interesujących, a wyniesionych z wielowiekowych doświadczeń tej wyspy postulatów podważających same fundamenty polityki pseudo-asymilacyjnej, prowadzonej uparcie przez stare „państwa więzienne”. „Na przekór depersonalizacji i wykorzenianiu kultury narodów -  chcemy owocnego dialogu cywilizacji.Odrzucamy zatem globalizm i jego projekt uniwersalnej niezgody między narodami i kulturami, odwróconą karykaturę prawdziwej ludzkiej solidarności.Opowiadamy się za odrodzeniem demografii naszych narodów.Odrzucamy pesymizm i odmawiamy rozpaczania nad złem zrodzonym z naszej własnej słabości, bo wiemy, że nasza akcja wpisuje się w cały proces odrodzenia, który przyniesie ostateczny triumf nad fałszywym poczucie, historii…”.

 

Jak wspomniałem – nie wierzę w Europę. Ale jeśli cokolwiek jeszcze jest na jej Zachodzie pasjonarne – to niemal tylko nowe ruchy niepodległościowe starych, czasem wręcz bardzo starych narodów. I choć grzeszą one typowym optymizmem – to są jakimś cieniem nadziei dla tego tonącego półwyspu Eurazji.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • wszystko super, tylko że kasę na te ruchy niepodległościowe wykłada Soros
  Natomiast Katalonia chciała oprzeć swoją niepodległość na wsparciu finansowym z Izraela.
  Takie to mamy "przebudzenie" Europy.
  Szkoda, że autor nie popatrzył kto jest rzeczywistym beneficjentem tego przebudzenia.
  Historia uczy, że "wyzwolenie" od jednego tyrana zazwyczaj oznacza uzależnienie od gorszego tyrana. Po prostu tego z początku nie widać. Frajerzy mają "miodowy miesiąc" żeby cieszyć się "wolnością" a potem przychodzą nowe gorsze kajdany.
 • @Vader 10:50:32
  5* - za komentarz
  DK
 • @Vader 10:50:32
  Izrael szuka swojego miejsca na ziemi...
  Pollin się buntuje, Ukraina też, Niemcy i Francja też choć globalne żydowskie media tego nie nagłaśniają ale żydzi się skarżą na zły klimat...
  Europa się budzi tylko media o tym nie piszą a jak piszą to przeinaczają.

  Ten nagły zalew Europy imigrantami (Zachód islamistami a Polskę Banderowcami) to reakcja globalnej mafii żydowskiej na bunt narodów przeciw żydowskiej hegemonii.
  Islamiści i banderowcy mają być przeciwwagą wobec ruchów narodowych.
  Stąd nawoływania by im nadawać obywatelstwo (zmiana proporcji w wyborach i tak od lat reżyserowanych przez służby specjalne, media, .. ordynacje wyborcze i ordynarne oszustwa .
  Połowa Izraela ma prawo głosować w kilku krajach jednocześnie bo mają po kilka paszportów...żydostwa w USA podobnie.
  Jak są wybory w Polsce to oni są Polakami , jak są wybory na Ukrainie to są Ukraińcami, a jak wybory w USA to są amerykanami... Rosjanami, Francuzami, Niemcami, Holendrami...

  I nawet pewnie nie muszą wiedzieć o tych wyborach bo odpowiednie struktury globalnej mafii żydowskiej zbiorczo preparują głosy np "Poloni")
  i przekazują do Polin cele dosypania do wyników lokalnych.

  Narody się budzą.
  Widać to np po jakimś cichym rozejściu się dróg EU i USA.
  A UE to Niemcy i Francja.. reszta to przystawki.

  Na Bliskim wschodzie Najemnicy USSraela przegrali już wojnę o zniszczenie Syrii. Tam już jest panika przed tym co musi się zdarzyć... co nieuchronne po latach zbrodniczych działań wobec Palestyńczyków, Syryjczyków.. i innych arabskich sąsiadów.

  Czy Putin im da gdzieś na Syberii azyl ?
  W USA nie mają szans na przetrwanie jak narody USA od lat gnębiony przez globalną mafię żydowską powstaną...
  Europa się budzi... też tu nie mogą widzieć perspektyw.
  Może Kanada ? mało o niej wiemy... ale tam zimno jak dla pustynnego "Narodu wybranego"
  Może Australia ?
  Może Ameryka południowa , podobno wykupili ogromne obszary w Boliwii chyba..

  Narody powstają...ale są słabe..(już jest świadomość ale jeszcze nie ma siły).
  Decydujące globalnie są ruchy Rosji i Chin oraz determinacja Iranu.
  Powstrzymujące są działania USA wymuszone na Trampie przez globalną mafię żydowską (czyli głębokie państwo w USA).
 • Żeby się nie powtarzać:
  http://chart.neon24.pl/post/140436,ad-szoroszum
 • @Oscar 12:28:16
  Sorry, ale to "przebudzenie Europy" to pobożne życzenia.
  "Przebudzenie Europy" jest nagrywane tak, jak "arabska wiosna", "aksamitne rewolucje" i inne takie.
  Oczywiście rozbicie np. Hiszpanii na części będzie niekorzystne dla Hiszpanii ale korzystne dla hegemonów - np. Niemiec - i o to chodzi.

  Oprócz tego, zgadza się, Izrael nagrywa właśnie wojnę z Iranem. Będzie to oczywiście wojna proxy z pomocą Arabii Saudyjskiej. Arabia Saudyjska fachowo się szykuje - na początek likwiduje wszelką potencjalną opozycję wewnętrzną. Celem wojny będzie neuralizacja Iranu. Izrael raczej nie zostanie zniszczony.
 • @Oscar 12:28:16 Czyli głosują tylko....
  ..mieszkańcy ? jak jesteś za granica nie masz nic do gadania !
  Jak to ubrać w punkt Konstytucji Narodu Polskiego Państwa Polska ?
 • @andrzejw 15:28:06
  Polskie obywatelstwo powinno być wyłączne czyli wykluczać inne obywatelstwa.
  A dla bezpieczeństwa głosowanie wyłącznie na terenie Polski dla obywateli mieszkających na stałe w Polsce a prawa bierne wyłącznie dla obywateli mieszkających w Polsce od min 20 lat i urodzonych w Polsce.
  Nadto parytety narodowe na każdym szczeblu władzy (centralna, wojewódzka, gminna..).

  System demokratyczny musi się bronić przed dyktaurą mniejszości nad większością.
 • @Vader 14:38:04
  Arabia Saudyjska ma dużo pieniędzy ale nie ma kim walczyć.
  Chyba że wynajmie jako najemników USA ale i to za mało..

  Ale to prawda że czystki w AS mają na celu zniszczenie opcje pokojową w AS oczywiście w interesie ..kogo ...? oczywiście ..Izraela.
 • @Vader 10:50:32
  To wszystko prawda. Tzw ruchy niepodległościowe, to w istocie realizacja idei tzw euregionów, czyli idei "dziel i rządź..."
  Po prostu małymi grupami narodowymi łatwiej się rządzi.
  Kto wykłada grubą kasę, na filozofię euroregionów z którą już się nas oswaja poprzez te tabliczki pod tablicami miejscowości? W Beskidach np pod tablicami z nazwą miejscowości, są przymocowane tabliczki "Euroregion Beskidy".
  Starzy, którzy jeszcze znają normalny porządek wymrą a młodzi sukcesywnie będą się przyzwyczajać i ani się obejrzą a już nie bedą mieszkać w Polsce np w województwie śląskim, tylko w jakimś jakimś euroregionie na czele którego stoi jakiś oligarcha.
  Należy w zarodku tępić jakieś próby autonomii (jak np RAŚ na Śląsku), bo jest to podsycane grubą kasą właścicieli tego świata.
 • Siedziby biur euroregionów w Polsce
  https://programwps.files.wordpress.com/2017/11/0c93576c000bf4604f54a385.gif

  W ten sposób syjonistyczni bandyci kombinują tworzenie USE, czyli UE.

  Rozbijanie Hiszpanii przez regionalny nacjonalizm - czytaj: separatyzm - to polityka żydowska, której celem jest likwidacja silnych organizmów państwowych
 • @Oscar 16:09:42
  Według prawa Polska nie uznaje podwójnego obywatelstwa. Na ziemi polskiej czyli w obrębie jej granic człowiek z polskim obywatelstwem jest obywatelem tylko Polski a nie USA, Izraela czy innych państw mimo ze posiada inne obywatelstwa. Prawo tak stanowi, gorzej jest z egzekwowaniem prawa.
  Panu chodzi o drastyczne posunięcia. Ten kto przyjmuje inne obywatelstwo musi prawnie zrzec się obywatelstwa polskiego i odwrotnie.
  Tak jak w przypadku Tiny Turner i jej nowej ojczyzny.
 • @Stara Baba 18:23:36
  O to mi chodzi.
  Na świecie jest wielu "Polaków" głównie koszernych którzy Polski na oczy nie widzieli... a mają Polskie paszporty...w trybie "dziedziczenia obywatelstwa"

  A jaka to drastyczność gdy nie masz praw wyborczych w kraju w którym nie mieszkasz ? O losach kraju powinni decydować jego mieszkańcy
  (a nie sztucznie tworzeni w trybie administracyjnym poprzez drukowanie paszportów "obywatele")
  Ci "obywatele" są tak samo "wirtualni" jak dolary kreowane przez FED.
 • @Oscar 16:09:42 Czy tak będzie dobrze ? ...
  2. Nikt kto nie jest Narodowości Polskiej nie może z żadnym wyjątkiem ani pod żadnym pozorem pełnić żadnych funkcji państwowych, administracyjnych czy publicznych.

  6. W Polsce, Państwie Narodu Polskiego, inne narodowości i mieszane małżeństwa mogą żyć tylko i wyłącznie według Naszych Praw i na naszych zasadach, a później dopiero po trzech pokoleniach uzyskać Narodowość Polską.

  Nie za długo ?
 • @andrzejw 20:06:41
  Może dzieci narodzone z obojga rodziców urodzonych w Polsce
  powinny już uzyskiwać "Narodowość" Polskie.

  Obywatelstwo wcześniej a Narodowość później.
  Obywatelstwo daje prawa czynne wyborcze a Narodowość dodatkowo prawa bierne wyborcze.

  Obywatelstwo mogą dostać mieszkający na stałe w Polsce i urodzeni w Polsce a Narodowość Polską tylko mieszkający w Polsce i urodzeni w Polsce z rodziców z Obywatelstwem Polskim (czyli tez mieszkających i urodzonych w Polsce).

  Są mniejszości które się słabo integrują z kulturą Polską np Cyganie, muzułmanie...a mieszkają w Polsce od kilku pokoleń.
 • Parafrazując autora, "kiedy Polska się obudzi" ?
  Tak mnie się zdaje, że polityka to umiejętność mówienia tego czego się oczekuje z tym co robi się naprawdę, przykład jeden z wielu poniżej.
  Żydoukropolskie nierządy nigdy nic dla Polski i Polaków dobrego nie zrobią, nigdy, to nie ich broszka !
  http://niewygodne.info.pl/
  O możliwym zakupie s-400 od rosji przez turcję, będącej w nato, nie wspomnę
 • ,,,Nowy ustrój te same wartosci-,,,masy chca chleba i i grzsk
  Nic sie nie zmienia od czasow antycznej Grecji.Masy dalej chca realizowac,,amerykanski sen,,ale tylko w znanej im z doswiadczenia fomie. Prawdziwe przebudzeniebezie wtedy gdy zabacza sprawy jakimi sa.[ exignorant .blog]
  Niemniej autor zauwaza broblemy europy i swiata we wlasciwej optyce. przremowienie Putina jestwskazanem wlasciwego kierunku,ku swiatu w którym jednostki [czeso mierne] nie beda narzucac swego objawienia wszystkim naroda ziemi.


  CZY PREZDENTA USA STAC BYLO BY NA TAKA WYPOWIEDZ
  ZE STRONY MONITOR POLSKI.PL
  Putin wprost o NWO, pedofilach i satanizmie: będziemy bronić chrześcijańskich wartości.

  Przemówienie świąteczne Prezydenta Rosji Władimira Putina zostało całkowicie przemilczane przez tzw. „zachodnie” media. Poniższy fragment tłumaczy dlaczego….

  Putin(…) Kolejne wyzwanie dla rosyjskiej tożsamości jest związane z procesami, które można obserwować poza granicami Rosji. Są to polityka zagraniczna, moralność i inne aspekty. Widzimy, że kraje euro-atlantyckie podążają drogą, która zaprzecza czy wręcz wyklucza ich korzenie, wliczając w to korzenie chrześcijańskie, które tworzą bazę Zachodniej Cywilizacji.
  W tych krajach podstawa moralna i wszelkie tradycyjne wartości są odrzucane – narodowe, religijne, kulturalne – nawet tożsamość płciowa jest odrzucana i relatywizowana.Taka polityka traktuje wielodzietną rodzinę na równi z partnerstwem homoseksualnym, a wiara w Boga jest równoznaczna wierze w szatana.

  To nadużywanie i wyolbrzymianie politycznej poprawności w tych krajach prowadzi do tego, że należy poważnie rozważyć możliwość legalizacji partii, które będą mieć na celu propagandę pedofilii.
  Wielu obywateli państw europejskich w rzeczywistości wstydzi się swoich religijnych przynależności, a nawet boi się o nich mówić. Chrześcijańskie święta i uroczystości są likwidowane, czy też ich nazwy są „neutralnie” zmieniane, tak jakby ktoś się miał wstydzić świąt chrześcijańskich. Tą metodą ukrywa się głębsze moralne wartości tychże uroczystości.

  Kraje te próbują narzucić siłą ten sam model na inne kraje, globalnie. Jestem głęboko przekonany, że jest to bezpośredni sposób na degradację i prymitywizację. To prowadzi do głębokiego demograficznego i moralnego kryzysu na Zachodzie.

  Jaki może być lepszy dowód na moralny kryzys społeczeństwa niż utrata jego funkcji rozrodczości? Niemalże wszystkie rozwinięte kraje zachodnie nie mają wystarczającej rozrodczości by się utrzymać na tym samym poziomie, nawet z pomocą migrantów.

  Bez wartości moralnych, które są zakorzenione w Chrześcijaństwie i innych światowych religiach, bez reguł i moralnych wartości, które się ukształtowały i rozwinęły przez millenia, ludzie nieuchronnie utracą swoją godność.

  I myślimy, że prawa i naturalna jest obrona tych moralnych wartości.

  Należy respektować prawa każdej mniejszości do samookreślenia, ale jednocześnie nie można dopuścić do tego by prawa większości nie były respektowane.

  W tym samym czasie gdy ten proces następuje na poziomie państwowym, na poziomie międzynarodowym zauważamy próby stworzenia jednobiegunowego i jednolitego modelu świata, w którym usuwane będą instytucje prawa międzynarodowego i suwerenności narodowej. W takim jednobiegunowym, zunifikowanym świecie nie będzie miejsca na suwerenne państwa. Taki świat potrzebuje tylko wasali.

  Za: https://www.youtube.com/watch?v=Apmy9H9YVPo
  19 stycznia , 2017 | 'Kategorie: NWO | |
  104 comments to Putin wprost o NWO, pedofilach i satanizmie: będziemy bronić chrześcijańskich wartości.
  « Starsze komentarze 1 2
  Trump został zaprzysiężony
  jan 20.01.2017 20:19:51
 • @Oscar 10:53:15
  Arabskie dziecko ma wartość karalucha: ich DNA to ślepy zaułek po setkach lat chowu wsobnego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031