Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 397 komentarzy

Nowy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...a mnie tam się ten nowy nawet podoba.

 

 

. Ja wiem, że jak Polak - to musi być husarz, a skoro bankier - to na pewno Żyd! Ale może część przynajmniej problemów wynikała dotąd z tego, że zbyt wielu mieliśmy kandydatów na husarzy, a za mało polskich bankierów?

 

Ponadto zaś to trochę jak PSL z  Pawlakiem, a SLD z  Oleksym  - niby taki sam obóz zdrady narodowej, jak pozostali - a na premiera dają rozsądnego człowieka. Chociaż skoro już któryś  Morawiecki  musiał stanać na czele rządu - to w sumie szkoda, że nie stary... No i przede wszystkim, choć to adwent - należałoby bić w dzwony. Przecież premierem III RP mógł został  Saakaszwili!

 

Poza tym zaś już mogliby się tzw. analitycy nie wygłupiać. O wiele bardziej przypadkowym premierem była przecież ta poprzednia kobiecina... Umówmy się, to jak z zastąpieniem  Petru  – niepowetowaną stratę poniosło bodaj tylko „Ucho Prezesa!”.  "Przez ostatnie dwa lata, Polcy i Polaki...". Zaprawdę, nie ma końca ciosów zadawanych  Robertowi Górskiemu!

 

Mówiąc bowiem poważnie, jak dotąd bodaj tylko troje polityków tak nagle zyskało w oczach dotychczasowych krytyków:

 

- Bierut  po powrocie z Moskwy (w kuferku...),

- Kaczyński  po Smoleńsku,

- i właśnie  Szydło  po dymisji.

 

Niezrozumiałe pozostaje za to suflowane ludowi PiS-owskiemu zdumienie, czy też podsuwanie mu oburzenia z wymiany (piastuna) stolca. Wszak już '90  Wałęsa, dochodząc do władzy z tymi samymi hasłami, co PiS obecnie (i poniekąd nawet z częścią tego samego zaplecza kadrowego!) - utrzymał w rządzie  BalcerowiczaOlszewski  zgodził się na  Olechowskiego i dobrał do „gabinetu przełomu” i „osobo/liwości”  Lutkowskiego  (ministrowi  Eysymonttowi  nakazując zaś firmowanie tegoż Balcerowicza programu własnym tym razem nazwiskiem); za SLD mieliśmy  Borowskiego,  KaczmarkaRossatiego, wreszcie   Hausnera  i Belkę  - a poprzednie rządy PiS-u odbywały się pod dyktaturą ekonomiczną  Zyty Gilowskiej.

 

Po prostu, niezależnie od używanej na potrzeby krajowe frazeologii - na Zachód (i Południe...) musi stale iść czytelny sygnał:  "Wasze interesy w Polsce pozostają niezagrożone!"...

 

…co oczywiście nie oznacza, że w tych zakreślonych nam ramach i ograniczeniach sprawy nie mogą niekiedy biec nieco korzystniej, czego dowodem choćby czasy  Kołodki. Może więc i przy Morawieckim uda się coś pożytecznego (acz raczej nie dużego...) dla Polaków załatwić – choć przecież w każdej zmianie w Polsce po 1989 r. chodzi tylko o to, żeby się nic naprawdę nie zmieniało.

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Wartym przypomnienia jest fakt, że Mateusz Morawiecki uczestniczył przed dwoma tygodniami w piątkowej kolacji szabasowej, której organizatorem był Jonny Daniels, działający w Polsce lobbysta izraelski, a wśród gości znalazł się tam również Ajjub Kara, minister telekomunikacji z Tel-Awiwu, pochodzący z arabskiej sekty plemiennej Druzów, ale będący jednym z najbardziej radykalnych syjonistów w partii Likud Benjamina Netanjahu.
  5*
  Pozdrawiam jak zwykle bardzo przyjaźnie. BJ
 • @Bogusław Jeznach 00:16:04
  Panie Bogusławie spotkanie Morawieckiego z Danielsem i utworzenie siedziby Banku JP Morgana, nie było przypadkowe. Od miesiąca amerykanie naciskali miedzy innymi poprzez Dudę by rekomendować Morawieckiego na Premiera. Pierwotna opcja była taka , ze to Prezes miał być Premierem.

  Amerykanie jak by nie było mówili, że Morawiecki będzie Premierem już w listopadzie. Gdy dobijano interes z Lockheedem na Patrioty. Byli to ci sami kongresmeni którzy lobowali na rzecz tych zakup z Dudą w kawiarni w Krakowie.

  Mimo że ten kontrakt zawarł MON, Macierewicz będzie musiał odejść. A cena na Patrioty będzie niższa, jak ta przyklepana przez Antoniego, ale wyższa jak obiecano pierwotnie.

  I to będzie sukces nowego Rządu. Tak robi się interesy na świecie, by wszyscy byli zadowoleni i zarobić się dało.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - POLSKA

  Polityka zagraniczna dla niezaawansowanych

  To jest kwestia elementarza polityki zagranicznej. Załóżmy na chwilę, że rusofobi mają rację, że polityka rosyjska jest agresywna, zagraża pokojowi na świecie, a Putin to drugi Hitler. czytaj więcej

 • MEDIA

  Zero zdziwień

  Polscy dziennikarze i politycy (gdyby oczywiście myśleli i byli uczciwi) powinni w ostatnich dniach należeć do najbardziej zdziwionych ludzi na świecie. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Albańczycy, czyli Turcy

  Choć 106 lat niepodległości Albanii to rocznica dla Polaków egzotyczna - powinna jednak przypomnieć jak utylitarny charakter przez ten wiek miały zarówno państwa, jak i całe narody, kreowane i wymyślane przez mocarstwa i stojące za nimi interesy. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31