Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
986 postów 516 komentarzy

Godzina 11

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Problem nie polega na tym, czy rząd PiS ustąpi czy nie Izraelowi w sprawie tych PR-owskich zapisów o obozach, ani jak to ostatecznie w końcu zrobi.

 

 

Pytanie brzmi: ile tak czy siak w końcu zapłacimy za udobruchanie Tel Awiwu? Przecież wystawienie głupich, skrajnie prożydowskich PiS-owców na taką prowokację - to ewidentna sztuczka handlowa. I cena pewnie będzie wysoka...

 

Polska, PiS a środowisko międzynarodowe

 

Obecny rząd III RP bez wątpienia mnie byłby mniej zdziwiony, gdyby np.  Donald Trump  oskarżył  Jarosława Kaczyńskiego  o zmowę z  Władymirem Puitnem  celem desantu na Florydzie! Wspominany już  problem PiS polega bowiem na tym, że wszystko co partia ta czyni na polu gestów i deklaracji - czyni wyłącznie na użytek gierek i propagandowych urobków wewnętrznych - nawet, jeśli sama materia dotyczy spraw o implikacjach zewnętrznych.  Stąd właśnie władze są nieodmiennie wydają się być zaskakiwane faktem, że Polska znajduje się jednak w jakimś środowisku międzynarodowym - i, co gorsza, jest od niego w dużej mierze uzależniona, także w wyniku polityki liderów PiS. Cyniczna zagrywka Izraela to więc dla PiS strzał w plecy. I to strzał od swoich.No chyba, że będziemy zgadywać plany ukryte w planach i doszukiwać się w akcji Tel Awiwu szatańskiego planu uwiarygodnienia PiS w oczach polskich antysemitów…

 

Oczywiście, dłubanie w ustawie o IPN było i jest skrajnie idiotyczne, jak w ogóle ustalanie w drodze przepisów i to karnych co jest, a co nie jest prawdą historyczną. Biorąc pod uwagę kto nami rządzi i jaki użytek robiony jest ze wszystkich takich zapisach przez bałagan, chaos, politykierstwo i skrajną indolencję razem składające się na pokraczny byt III RP – staje się jasnym, że małpom w ogóle nie należy dawać brzytew do rąk. Skoro to już jednak uczyniono, tzn. jak zwykle obsłużyły się same od tak, dla zabawienia elektoratu – warto zastanowić się na dwiema zwłaszcza sprawami.

 

Dlaczego nie szanują Polaków

 

Pierwsza – to mechanizm kreowania tożsamości narodowej w relacjach międzynarodowych. Polityczna część Polski ma spory problem ze zrozumieniem stosunku politycznych części innych narodów, zwłaszcza Ukraińców i Żydów – do Polski. Odrzucenie przez pierwszych jednoznacznie przyjaznych, pozytywnych, wręcz masochistycznych działań polskich i odpowiadanie nań narastającą butą i agresją – okazuje się być nie mnie zadziwiające dla kierowników III RP, niż szczere odwrócenie się wielu Żydów od ratujących ich przodków postaw polskich.

 

Jak pisałem gdzie indziej, w przypadku Ukraińców mechanizm budowania pogardy i nienawiści do Polaków - wydaje się być dość prosty. W zbiorowej świadomości, na bazie której kształtuje się dzisiejszą Ukrainę – szacunek zastrzeżony jest dla desygnatu siły, a nawet zagrożenia. Szanowany może być więc Niemiec – bo historycznie za służalczość ukraińską płacił nieodmienną pogardą i dominacją, a i dziś wydaje się być mocny. Szacunek budzi też nienawistny, poza tym „Kacap” – bo potęgą swą może zabrać i zniszczyć co tylko zechce. Takie nacje Ukrainiec może szanować – kiedy jednak patrzy na Polaka uśmiechającego się i zapewniającego o swej przyjaźni, gdy jest ewidentnie i celowo na Ukrainie obrażany – o! wówczas w Ukraińcu narasta złość na swój kraj, na swych przodków – jakim cudem mogli się takiego nieszanującego się tchórza obawiać i znosić jego panowanie! Tak ewidentna – zdaniem politycznej Ukrainy – polska słabość budzi więc tym większą butę i niechęć.

 

Słabość też – a raczej to, co jest za nią uznawane – jest także przyczyną fatalnego PR-u Polaków w środowiskach żydowskich. Żyd nie rozumie psychologii ratujących go z narażaniem własnego życia – bo sam nigdy by tego dla nich nie zrobił. Skoro więc nie dociera do niego w żaden sposób motyw chrześcijański, altruistyczny, etyczny – racjonalizuje go więc jako słabość. A ta budzić może co najwyżej irytację, jak choroba najmniejszego w stadzie, które inne osobniki odganiają, by w końcu zagryźć.

 

To na tej bazie fundamentalnej różnicy psychologicznej – rządy państw atakujących obecnie Polskę mogą bez trudu budować uzasadnienie swoich polityk – oczywiście w swych istotach opartych o kwestię konkretnych roszczeń finansowych i interesów gospodarczych. Mówiąc prościej –  dajemy się nie szanować, sami się nie dość szanujemy (a na pewno w niewłaściwy sposób resztki godności objawiamy) i będziemy za to płacić.

 

Ile można stracić?”

 

Drugą i ważniejszą bieżąco kwestią są właśnie te płatności i odpowiedź na pytanie:  ile to Polaków będzie kosztować?  W przypadku zapisów antybanderowskich sejmowe głosowanie ma pewne znaczenie jako deklaracja propagandowa. Podobnie jednak jak przy okazji różnych inicjatyw kresowych jakoś tam w końcu wmuszanych władzy – haczyk polega na tym, czy Ukraina nie zostanie od razu uspokojona przez władze III RP w duchu: "Dajcie spokój, to tak dla picu, dla wyborców, czasem musimy, ale tak naprawdę nadal nic się nie zmieni w naszych bardzo specjalnych relacjach specjalnych! Może jakiś kredycik? Oczywiście bezzwrotny…!". Z zawodowej ostrożności zatem, z entuzjazmem po uchwaleniu "zakazu banderyzmu” póki co się wstrzymuję. I nawet nie tylko dlatego, że wszelkie takie regulacje budzą mój szczery sceptycyzm. Bardziej jestem ciekaw praktyki, ustalania co "banderyzmem" jest czy nie jest przez naszych niezależnych, przygotowanych i jakże śledczo sprawnych stróżów prawa, a wszystko przy eksperckiej pomocy IPN, którego wielu luminarzy wcale nie ukrywa, że w banderyzmie widzi przejaw antykomunistycznego braterstwa broni itd. Niestety, ale za często Polakom wmawia się, że słowo zapisane - choćby nawet w ustawie - staje się ciałem. I jak już coś uchwalono - to problem odfajkowany. A tymczasem do jego rozwiązania, do skutecznej obrony Polski przed banderyzmem, do osłonienia przed nim Kresów, do wyzwolenia Ukrainy i ubicia gada - droga bardzo daleka. A my jeszcze jednak nie zrobiliśmy nawet pierwszego kroku.

 

Z kolei w przypadku ceny, jaką krzykną Polakom Żydzi – zastanawiać możemy się bodaj jedynie:  czy Izrael i USA pozwolą PiS-owi z całej tej afery wyjść z twarzą, tzn. za jakiś czas rachunek do zapłacenia będzie pewnie wielokrotnie wyższy (jak to w stosunkach z mafią) –  czy też poza pieniędzmi uprą się też odebrać Polsce od razu godność - i rękoma „Adriana, zawsze ostatniej nadziei PiS” czy TK zostanie otrąbione hasła nawet nie do odwrotu, tylko bezwładne ucieczki, niczym spod Piławiec.

 

A przy tym wszystkim symptomatyczne dla polskiego postrzegania polityki w ogóle, a polityki międzynarodowej w szczególności jest, że chociaż właśnie  jesteśmy świadkami bezprzykładnej klęski tego, co PiS uprawiało zamiast polityki zagranicznej  - to na poziomie krajowym i w oczach wyborców, Kaczyński odniósł co najmniej "największą wiktorię od czasów Kircholmu i Rokitnej"...

 

Tymczasem przecież: "o 11 - powiada aktor - sztuka jest skończona".

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

  • Myśleć trzeba. Myśleć!
    Problem Polaków jest tylko jeden a mianowicie czy Polacy zgodzą się na utratę "luksusowych telefonów galaxy" i pokażą żydom wała czy jednak
    sami sprzedadzą swoją ojczyznę.
    To naprawdę jest takie proste.
  • Zmienić podwórko
    Polska jest jak ten słabeusz, który na podwórku aż podskakiwał, żeby potrzymać kurteczkę największemu chuliganowi, gdy ten bił i wyganiał wszystkich jego dawnych i potencjalnych kolegów. Teraz bandziorek odwrócił się i ze złośliwym uśmiechem rzucił: NO, TO ZOSTALIŚMY SAMI… - a maluch zaczyna ze śmiertelnym zdziwieniem jąkać się, że „ale przecież jesteśmy przyjaciółmi!”.

    Nie ma kto nas bronić, sami bronić się nie jesteśmy w stanie – ze względu na wewnętrzny rozkład, słabość społeczno-ekonomiczną, ale przede wszystkim – przez ten BRAK WYBORU W POLITYCE ZAGRANICZNEJ.

    Już nie mamy wyjścia. Zostaliśmy na podwórku z bandytami, teraz my im musimy oddać resztki kanapek. Chyba, że zmienimy podwórko…
  • Aktualnie obowiązująca wersja historii. (wg braci starszych)
    W 1933 r. w Niemczech pojawili się naziści którzy charakteryzowali się głównie wrodzoną nienawiścią do żydów . Podstępem i kłamstwem szybko doszli do władzy i od razu zaczęli krzewić wśród pokojowo nastawionego narodu tubylczego idee antysemickie. Dobry naród niemiecki oparł się tym niesłusznym ideom bo wiedział że ich przyjaciele wyznania Mojżeszowego nie tylko szyją im dobre ubrania, oferują w swoich sklepikach w wspaniałe produkty ale także ich leczą i udzielają pomocy w rozstrzyganiu sporów. Wobec braku powodzenia takiej propagandy w Niemczech przywódcy nazistów postanowili w celu zaspokojenia swoich krwiożerczych żądz zdobyć panowaniem nad krajem, w którym istnieją dostateczne zasoby ludności wyznania Mojżeszowego i w którym większość ludności tubylczej antysemityzm wysysa z mlekiem matki. Stąd atak i szybkie zdobycie panowania nad Polską. Zaraz po zdobyciu władzy w Polsce naziści zaczęli tworzyć dla antysemickiej ludności tubylczej miejsca pracy w zakładanych masowo Polskich Obozach Zagłady (POZ) , w których zaczęto umieszczać osoby wyznania Mojżeszowego. Ludność tubylcza entuzjastycznie włączyła się w te działania bo to i praca nie tylko przy transporcie była ale i przy obsłudze obozów i majątek do przejęcia pozostawiony przez przesiedlonych. Jak zaczynało brakować osób do przesiedlenia naziści napadali na kraje sąsiednie w celu pozyskania kolejnych pensjonariuszy POZ.
    O całym tym procederze późno doniesiono przywódcy dobrego mocarstwa zza oceanu, ale jak tylko się dowiedział, od razu wysłał swoje niezwyciężone formacje. Niestety dotarły do Europy dopiero wtedy kiedy starsi bracia zostali prawie dokumentnie wytrzebieni a źli komuniści korzystając z tego, że formacje Imperium Dobra walczą z nazistami objęli we władanie znaczną część Europy. Okazało się również, że zniknęli wszyscy naziści, równie nagle i w tak samo niewyjaśniony sposób jak wcześniej się pojawili. W 1989 roku Imperium Zła zostało pokonane przez dobre imperium zza oceanu w wyniku wywarcia presji ekonomicznej, co zmusiło złych komunistów do przeznaczenia całości posiadanych pieniędzy na zbrojenia. Los nazistów przez dziesięciolecia był nieznany do czasu aż w roku 2017, w którym zorganizowali w Warszawie marsz, w którym uczestniczyło ich aż 60 000. Po bliższym przyjrzeniu się sprawie stwierdzono, że kryją się w lasach gdzie ku czci swoich przywódców organizują w małych grupach imprezy „Wafel SS”. Wobec nie stwierdzenia przypadków rozpędzenia tego typu imprez przez polskie władze należy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że imprezy typu „Wafel SS” są organizowane za wiedzą władz, nie można też wykluczyć że nawet z ich inspiracji.
  • Myśleć trzeba, MYŚLEĆ!!!!!
    Słaaaabiutko. Analiza polityczna a'la warzywniak. Tu nie PAD trzyma PIS za jaja tylko odwrotnie. Jak będzie kombinował to w następnych wyborach PIS ma większość konstytucyjną i wystawi nową kandydaturę na prezydenta. PAD i totalna przegra na całej linii to-tal-nie. Mało tego przegra znacznie więcej USA i Izrael.
    I teraz nie polska ma kombinować i słać poselstwa tylko odwrotnie. Czekać na poselstwa z Izraela i USA. Polska natomiast powinna zrobić ukłon w stronę Niemiec. Zrobić jakieś wspólne przedsięwzięcie kulturalne czy handlowe. USA i Izrael narobią do gaci. Jak będą fikać to Polska nakręci wraz z Niemcami serial o żydowskich oprawcach żydów. Historyczny ala Wikingowie.
    Ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Tylko do takiej polityki trzeba mieć jaja a nie robić za smutasa.
  • Jaki PAD?
    A kto jest PAD? Prezydent tak w tej sprawie, jak i każdej innej wykonuje po prostu polecenia Kaczyńskiego. Dlatego bywa (jak jest w tekście określony) "ostatnią nadzieją PiS" by poprawić ewidentnie sfuszetowane ustawy, które wyszły z Sejmu. I tyle.
  • @chart 00:15:14
    Obawiam się że PAD wykonuje raczej sugestie oficerów z BBNu których sobie nasprowadzał wiadomo skąd. To oni rychtowali scenariusz do "ucho prezesa" po to aby zbudować konflikt i emancypować Adriana. Efekt - veta ustaw dot. KRS i SN. Dziś Kaczyński odchodzi powili na emeryturę i niema najmniejszego zamiaru mocować się z młodymi. Sugeruje i tłumaczy fircykom co w trawie piszczy i tyle.
  • Jaka Polska ? jacy Polacy ? jak od 28 lat Polską rządzą ŻYDZI !!!!!!!!!
    żydo-syjonistyczna okupacja Polski i Polaków Słowian, żydowska polityka , żydowski rasizm w Polsce ! żydowski Apartheid w Polsce !!

    POLITYKA okupantów.
    Mści się włażenie w dup.. amerykańskim żydom ! to żydostwo z Polski są na czele zajadłej bandyckiej polityki antyrosyjskiej !!!! mimo że polski robotnik i polski chłop tracą na tej bandyckiej polityce żydów w Polsce !

    Dziś żydzi z ameryki odwracają się od żydów z Polski i zgrozo żądają podporządkowania Polski i Polaków żydom z Izraela !!! Słowianie tak sie kończy bandycka polityka włażenia w dup.. żydom z ameryki !

    TYLKO POLSKI SŁOWIAŃSKI RZĄD ZAPROWADZI BEZPIECZEŃSTWO
    I ŁAD W POLSCE !

    Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN Lach. żydzi do Izraela WYNOCHA !!!!!!!
  • Autor
    Jest to klasyczna hucpa zydowska czyli robienie rabanu,harmidru o rzeczy malo istotne aby przyslonic wiekszy interes.Skladajac przecieki medialne do kupy to projekt ustawy byl konsultowany z Izraelem rok wczesniej -nie napotykajac sprzeciwow,nastepnie przeglosowano ustawe 447 o majatku bezskladkowym w kongresie USA o ktorym PIS milczy jak grob,no i zaczela sie zydowska hucpa -prawdopodobnie inspirowana przez diaspore zydow amerykanskich bo maja oni wieksze wplywy w mediach globalnych.
  • @chart 22:32:18
    W sporze z Izraelem i USA o “polskie” obozy koncentracyjne najbardziej irytujący są ludzie, którzy nie rozumieją, że w krytycznej sytuacji zawsze należy stanąć po stronie swojego państwa i rządu.

    Dostaliśmy dziś wsparcie od Niemiec w sporze z USA i z Izraelem. Minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel wziął całą winę na Niemcy. Przyznam, że to ze strony niemieckiej absolutnie genialna zagrywka, służąca wyrwaniu nas z sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi i wciągnięciu do własnego obozu. Gdy jeszcze dziś rano nie mieliśmy na świecie już żadnego sojusznika (poza małymi Węgrami), to Niemcy zaproponowali nam taki sojusz. Przyjęcie go oznaczałoby wycofanie się z Trójmorza, normalizację stosunków z Berlinem, a co za tym idzie, także z Moskwą i budowę osi Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa.
    Po dyplomacji niemieckiej także rosyjska udzieliła nam wsparcia. Nasi dwaj wielcy sąsiedzi de facto zaproponowali nam odwrócenie sojuszy. Po latach uzależnienia od USA zaczynamy mieć możliwości manewru geopolitycznego. A wydawało się, że nasza sytuacja jest beznadziejna. Tymczasem strategiczne położenie Polski powoduje, że wszyscy o nas walczą. Nie jesteśmy “brzydką panną”, lecz cennym sojusznikiem.
    fragmenty z facebooka

    J. Kaczyński podnośi nas z kolan, ma przy tym czym grać i szachować.
  • @Oświat 19:47:53 Precz z prymitywną demagogią
    Gówno a nie "wsparcie od Niemiec".Wszystko co zrobiły Niemcy to (na razie) nie zaprzeczyły oficjalnej wersji historii.
    Ale przecież doskonale wiemy (PISiory wiedzą? ) że chodzi o to aby dotychczasowy, że się tak wyrażę elitarny klub odpowiedzialnych za holokaust, poszerzyć o kolejnych członków.I w kontekście tego owo "wsparcie" nie ma żadnego praktycznego znaczenia.Bo czy "niemiecka odpowiedzialność" zdejmuje odpowiedzialność np z Ustaszy? chyba nie.A ci jak wiadomo jeszcze się nie rozliczyli .A jak wiadomo nie chodzi o rozliczenia moralne.
  • @chart 00:15:14
    HA! Wczoraj ja napisałem szanownemu autorowi dziś powtarza moje słowa politolog:

    "- Andrzej Duda został postawiony pod ścianą. Podpisał nowelę ustawy o IPN, bo uznał, że nie jest w stanie wytłumaczyć innego kroku, nie narażając się jednocześnie na spore polityczne koszty – mówi w rozmowie z Interią prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/autor/jolanta-kaminska/news-prof-dudek-prezydent-zostal-postawiony-pod-sciana,nId,2518861#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • @norwid 01:13:41
    http://chart.neon24.pl/post/142350,prezydent-snape

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031