Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Prezydent Snape

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy tylko uzna się, że w polskiej percepcji polityki już śmieszniej być nie może - pada kolejny rekord.

 

 

Oto spora część nie tylko PiS-owskiego elektoratu po wysłuchaniu wystąpienia prezydenta (czy raczej jego omówień) szczerze uważa: "Aleśmy im pokazali!" Tymczasem, choć tym razem to już naprawdę wstyd nie rozumieć - wszystkim domorosłym konstytucjonalistom sądzącym, że "prezydent Duda się Żydom postawił" trzeba chyba wyjaśnić niuans prawny: prezydent Duda Żydom USTĄPIŁ.

 

Nie odnosząc się ani do kwestii samej ustawy, ani implikacji międzynarodowych - taki jest po prostu prawny i polityczny wymiar decyzji o skierowaniu zakwestionowanego przepisu do Trybunału Konstytucyjnego, z wyraźnym wskazaniem zapisów uznanych za wątpliwe - a więc w domyśle DO ZMIANY.A już szczególnie uciesznym jest, że prezydentowi pomogli w wywołaniu tego zamieszania... manifestujący pod jego oknami "narodowcy". Ponieważ skandowali oni tylko coś o podpisywaniu, a niczego o Trybunale - to skoro te magiczne słowa prezydent  Duda  wypowiedział - to nasz jakże prawnie uświadomiony internecik uznał, że wszystko załatwione jak trzeba. Zaprawdę, w jakim my zabawnym kraju żyjemy!

 

Wystąpienie prezydenta było bodaj jeszcze słabsze, niż wszystkie pozostałe (ile razy można powiedzieć ALE w jednym orędziu, a nawet w jednym zdaniu nieprzytomnie wielokrotnie złożonym?), nie w tym jednak rzecz. Z drugiej strony jednak niech krytycy mówią co chcą - ale to polityk o formacie prawdziwie światowym. Gadał, gadał i poza ostatnimi dwoma akapitami nie powiedział niczego do Polaków. Fragmenty te – jedyne, które mają znaczenie, bo rodzą skutki prawne, to passus:

 

zdecydowałem się skierować tę ustawę w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego po to, aby Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność z Konstytucją tych przepisów w dwóch kwestiach. Po pierwsze – jeżeli chodzi o zgodność z art. 54, który mówi o wolności głoszenia swoich poglądów, w tym oczywiście chodzi tu przede wszystkim o wolność słowa. Czy wolność słowa nie jest przez te przepisy w sposób nieuprawniony ograniczona? To jest pierwsza rzecz. I druga: by zbadał kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

 

To są, proszę Państwa, przepisy o charakterze prawnokarnym. One mają w związku z tym jakby szczególny walor – na ich podstawie sąd może dokonać skazania. Muszą więc to być przepisy precyzyjne. Każdy obywatel zasługuje na to, by – przeczytawszy przepis – był w stanie zidentyfikować, jakie jego zachowania w związku z tym mogą być zachowaniami karalnymi, a jakie nie. Chciałbym, żeby Trybunał Konstytucyjny wypowiedział się, czy pod tym względem te przepisy są zgodne z art. 2 w związku z art. 42 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, i taki wniosek do Trybunału Konstytucyjnego – jako Prezydent – skieruję”.

 

To jest wskazanie w jakim kierunku ustawa będzie zmieniona - POD NACISKIEM PAŃSTWA OŚCIENNEGO. Mówiąc prościej, "postawieniem się Izraelowi, Ukrainie i USA" byłoby zakończenie oświadczenia prezydenta w miejscu "podpisuję ustawę. Kropka, dziękuję państwu” (a i tak trzeba by pilnować co uchwalą później...). A tak to jest właśnie KAPITULACJA przed Izraelem, USA i Ukrainą.

 

W całej tej nieszczęsnej historii zrobiono bowiem dwa błędy. Aż dwa. Najpierw należało tych głupich nowelizacji w ogóle nie uchwalać. A następnie, skoro już to zrobiono - to nie wolno ich zmieniać pod naciskiem zewnętrznym. A udało się i jedno, i zapowiedź drugiego. Nawet jak na standardy III RP – to naprawdę grubo. Zwłaszcza, że PiS jakoś sobie wizerunkowo poradzi (jak widać) – a przegrywa Polska.

 

Z partyjniackiego punktu widzenia wyszło bowiem całkiem zgrabnie. Ludzie jak zwykle się nie zorientowali, PiS-owi opłaci się wreszcie przejęcie Trybunału Konstytucyjnego, a prezydent? Cóż, prezydent po raz kolejny ratuje PiS. Właściwie nie wiadomo oni by zrobili bez niego? Andrzej Duda to prawdziwy  Severus Snape[i] polityki w Polsce.

 

Konrad Rękas

 

 
 

 [i] Dla nieznających sagi o Harrym Potterze wyjaśnienie – Severus Snape był to czarodziej przez większą część cyklu sprawiający wrażenie wyjątkowo czarnego charakteru, mającego powiązania z ciemnymi mocami, prześladującego głównych bohaterów pozytywnych – a mimo to cieszący się niezrozumiałym zaufaniem ich mentora, dobrego czarodzieja Dumbledore’a. Dopiero po zgonie ich obu okazało się, że Snape w istocie wykonywał tajne i faktycznie brudne misje na zlecenie  rzeczonego Dumbledora, znosząc złą opinię, brak sympatii i obleśny wygląd. Słowem – zupełnie niczym…

KOMENTARZE

 • Izrael już się cieszy z PiS i Dudy
  We hope that within the allotted time, until the court’s deliberations are concluded, we will manage to agree on changes and corrections. Israel and Poland hold a joint responsibility to research and preserve the history of the Holocaust,” the Israeli government said in a statement on Twitter - podał Reuters.
 • zgadzam się w temacie całkowicie.
  Tym razem zgadzam się z Panem całkowicie. Pisałem to od początku że
  w ogóle nie powinni zaczynać jeżeli nie chcieli skończyć. Prezydent w oczach świata po prostu sk....ił siebie, powagę polskiego rządu ale także albo przede wszystkim wszystkich Polaków tylko że nie wszyscy to rozumieją. Nikt jeszcze nie zadaje drugiego pytania? A co z Ukrainą i Banderą?????? Zanim żydzi nas i nasze pieniądze dorwą Ukraińcy teraz "zadźgają".

  PS: nie widzę nawet 1% szansy aby ustawy w TK nie zakwestionowali
  a drugiej, lepszej specyficznie dla interesu Polaka nie zrobią. Jeżeli się mylę odszczekam z przyjemnością wszystko. Na dzisiaj to zdrajcy jak przewidywano.
 • kwadratura koła... możliwa
  Tym sposobem polscy "patrioci" (idioci) i zwolennicy PiS są w pełni uszczęśliwieni a także Izrael, US i Ukraina.
  Jak łatwo manipuluje się "społeczeństwem"...
 • @autor
  Autor niestety ma rację, że gra on tutaj podwójną rolę, ale czy stoi on po stronie prawdy, tego nie byłbym już taki pewny .

  To była katastrofalnie tchórzliwa decyzja i według mnie powinien podać się do dymisji, jeśli byłby człowiekiem z zasadami.

  Polacy powinni się poważnie zastanowić czyje interesy on tak naprawdę reprezentuje i pociągnąć go do odpowiedzialności za zdradę stanu.
 • @
  Który z nich Tirleson który Nataniachu, nie odróżniam?
 • Za wcześnie na krakanie.
  Trybunał jest już "zdobyty" i może rozumować innymi kategoriami niż pozbawione napletka ofiary jednej globalnej religii.
  Trybunał może się na wiele sposobów wymigać od jasnego stanowiska.
  I tak pewnie zrobi. Nie może stanąć wprost za żydami bo go rozszarpią "patrioci" a z drugiej strony nie może stanąć na ostro, jawnie przeciw żydom .. bo żydzi rozszarpią Polskę, na razie tylko w żydowskich mediach czyli w mediach globalnych ale na tym tle mogą ponakładać różne dokuczliwe embarga albo ich zwyczajem wydać w żydowskim sądzie jakieś stosowne wyroki i skonfiskować jakiś majątek Polski zagranicą... robią to każdemu kto im się przeciwstawia. (Libii Kadafiego, Iranowi, Rosji.. to dlaczego nie Polsce ?).

  Trybunał wybąka coś niewyraźnie ...albo wprost umyje ręce.
  i będzie pat.. to najlepsza pozycja na chwilę obecną.
  Czas pracuje przeciw globalnej mafii żydowskiej ... a co do Polski to nie wiadomo... zależy od polityki rządzących..
  Jak dalej będą klękać przed żydami to ... będzie źle..
  co nie znaczy że mają iść żydami na ostro... spokojnie, dostojnie asertywnie, przyjaźnie ale rezerwą..... jak wobec dzikiego zwierza który nie na zasad. Ważne żeby go nie przesdtraszyć.. bo ugryzie.
 • ...
  Pismo ambasadora USA Paula Jonesa do ministra Ziobry wyrażające niezadowolenie z treści zaprojektowanej ustawy reprywatyzacyjnej (nieuwzględnienie w niej tzw. mienia bezspadkowego).
  http://legislacja.rcl.gov.pl/docs/2/12304605/12466630/12466633/dokument317634.PDF
  Warto zauważyć, że pismo zostało wysłane 13 listopada 2017 r., a więc pod osłoną propagandowego ognia wymierzonego w „60 tysięcy polskich nazistów” z Marszu Niepodległości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930