Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Dramat lokaja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tragedia PiS-u polega na wierze w geniusz własnej strategii: "niezłomni patrioci wewnątrz kraju - pokorni lokaje zagranicą".

 

 

Pomysł nawet nie taki głupi, biorąc pod uwagę polski poziom recepcji stosunków międzynarodowych. Sęk w tym, że jaśnie panom znudziło się, że lokaj po służbie udaje barona i zagonili go przy ludziach do czeladnej…

 

Międzynarodowa nicość Polski

 

Histeryczne reakcje PiS bynajmniej nie na same naciski amerykańsko-izraelskie, tylko na informowanie o nich Polaków - ostatecznie rozwiewają chyba naiwne oczekiwania, że partia ta obudzi się do polskości w obliczu kolejnych klęsk swojej polityki zagranicznej. Na informacje, że wielcy tego świata nie pozwolą już dłużej PiS-owcom czyścić sobie butów - PiS-owcy zareagowali oburzeniem, a następnie triumfalnie ogłosili:

 

- Wcale, że bo nieprawda, nadal możemy im kowbojki pastować!

 

Oczywiście bowiem, że w dalszym ciągu "pozostajemy w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi"!

I właśnie dlatego mamy dalej robić to, co nam każą...

 

I nie ma w tym przypadku znaczenia, czy ktoś coś zdementował, a ktoś potwierdził, czy prezydent RP dopcha się na spotkanie z jakimś amerykańskim urzędnikiem, czy spadnie na koniec hierarchii służbowej za świętodziekczynnego indyka –  polityka zagraniczna III RP i to w wykonaniu całej jej klasy politycznej ujawniła obecnie swoją nicość. Polska na arenie międzynarodowej jest NICZYM. Nie ma żadnych wartościowych i realnych sojuszy, nie ma żadnej pozycji, nikt się z nami nie liczy, nikt nie szanuje i każdy (nawet będący na naszym utrzymaniu Ukraińcy) czuje się w prawie, by żądać od nas czego sobie tylko zamarzy. I co gorsza – żądający mają przekonanie graniczące z pewnością, że dostaną to, czego zechcą.

 

Polska dzisiaj jest jak ten słabeusz, który na podwórku aż podskakiwał, żeby potrzymać kurteczkę największemu chuliganowi, gdy ten bił i wyganiał wszystkich jego dawnych i potencjalnych kolegów. Teraz bandziorek odwrócił się i ze złośliwym uśmiechem rzucił: NO, TO ZOSTALIŚMY SAMI… - a maluch zaczyna ze śmiertelnym zdziwieniem jąkać się, że „ale przecież jesteśmy przyjaciółmi!”.

 

Nie ma kto nas bronić, sami bronić się nie jesteśmy w stanie – przede wszystkim ze względu na wewnętrzny rozkład, słabość społeczno-ekonomiczną ale przede wszystkim – przez ten BRAK WYBORU W POLITYCE ZAGRANICZNEJ. Już nie mamy wyjścia. Zostaliśmy na podwórku z bandytami, teraz my im musimy oddać resztki kanapek. Chyba, że zmienimy podwórko…

 

Myśleć po polsku

 

Oczywiście, wyjść ze studni, w którą się wleciało przez własną głupotę i obce popychanie wcale nie jest tak łatwo. Ci, którzy nas wepchnęli teraz zrobią wszystko, by Polska ostatecznie utonęła. Zohydzanie działania i myślenia w kategoriach polskich odbywa się poprzez wrzask: "wy tak robicie/mówicie - bo jesteście za Ruskimi!".

 

Tłumaczyłem sto razy, ale wytłumaczę sto pierwszy. Jest dokładnie odwrotnie.  Polski patriota, zwłaszcza narodowiec i konserwatysta, dziedzic pewnej szkoły myślenia - dąży do tego, by Polska była rządzona w poczuciu polskiej racji stanu i polskiego interesu narodowego, w zgodzie ze swą tradycją i tożsamością, a także przy zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa, również ekonomicznego.

 

Realistyczna obserwacja obecnej sytuacji naszego kraju i narodu, a także przyczyn, którego do tak złego stanu rzeczy doprowadziły - każe uznać, że to obecne uwarunkowania geopolityczne, tzw. "sojusze", "unie", "pakty" itd. uniemożliwiają naprawę państwa i uzdrowienie narodu. Jako wniosek więc, a nie założenie, wśród innych postulatów - pojawia się i ten odnośnie urealnienia polityki zagranicznej, w tym wschodniej, a także normalizacji relacji z Rosją. Powtarzam - jako JEDEN Z WNIOSKÓW, a nie punkt wyjścia.

 

Tym właśnie myślenie polskie różni się od wszelkiej maści partii zagranicy, które ZACZYNAJĄ od zarzekań "tylko z Ameryką!" czy "wyłącznie w UE!"[i]. A jaka jest alternatywa? Otóż przede wszystkim myśleć trzeba. Myśleć! Po pierwsze – po polsku. Po drugie – samodzielnie.

 

Ukraińsko-kresowy suplement

 

A swoją drogą, tak na marginesie – to gdyby III Rzeczpospolita kierowana była w zgodzie z polską racją stanu, wówczas powinna właściwie wobec Ukrainy zastosować tę samą taktykę, jakiej ofiarą padła ze strony USA i Izraela:

 

- najpierw "strategiczny sojusz", ale nie za darmo - przejmowanie po kolei ukraińskich kapitałów, zasobów i potencjału,

 

- budowanie miękkiej siły w środku i kibicowanie skłócania z sąsiadami,

 

- i wreszcie stwierdzenie: "No, to skoro zostaliśmy sami, to się policzymy: wyskakiwać z tego co wam zostało, kasy, ziemi, kopalin, kamienic, wszystkiego i tyrać na nas. Raz, raz. I tak wam nikt nie pomoże…!".

 

Niestety, to nie my gramy, to nami grają...

 

Konrad Rękas

 [i] Nb niektórzy (zwłaszcza ci, którzy mnie nie czytają...) krytykują czasem "ty tylko o tej Rosji i Rosji!". Hmm, przeglądając PiS-owskie gazety i zerkając na PiS-owską telewizję mam raczej wrażenie, że właśnie JA niemal w ogóle o Rosji NIE WSPOMINAM...

 

KOMENTARZE

 • 5 x *
  Oczywiście
 • Autorze
  Wiceszef MSZ: Jeśli urzędnik przekazał dziennikarzom Onet.pl dokument zastrzeżony, to złamał prawo. "Toczy się w tej sprawie postępowanie”
  https://wpolityce.pl/polityka/384895-wiceszef-msz-jesli-urzednik-przekazal-dziennikarzom-onetpl-dokument-zastrzezony-to-zlamal-prawo-toczy-sie-w-tej-sprawie-postepowanie

  Ps..Coś tu nie tak, ktoś kłamie. Kto to wytłumaczy ? Wszczęto śledztwo w sprawie ujawnienia... nieistniejącego dokumentu, który jest zarazem fake news ? Czyli dokument który nie istnieje, którego dotyczy fake news, jest niejawny. Ktoś mi to wytłumaczy? Rozumiem, że toczy się postępowanie w sprawie nieistniejącego dokumentu, jak twierdzicie od wczoraj? to już trochę paranoicznie brzmi, nieprawdaż? Toczy się śledztwo w sprawie ujawnienia treści tajnej notatki, której podobno nie było a której sygnaturę wszyscy znamy. Kto tu jest normalny? Cała akcja i hałas, że Onet kłamie a teraz okazuje się, że w informacji o "zablokowaniu kontaktów z głównym sojusznikiem" coś jest na rzeczy. Bo "Prawdziwe są te wiadomości, które zostały zdementowane". Co się toczy Panie wiceszef ? Toczy to was sowiecka agentura. Śmiechu warte tłumaczenia. Gdzie profesjonalizacja państwa ? I wreszcie co u diabła ciężkiego robią służby chroniące państwo ? Kancelaria z której wydostały się informacje i dokumenty powinna być zdymisjonowana z szefem kancelarii włącznie. Nie będę wodził rozważań na temat ministra MSZ bo w istocie jego sprawą jest żeby całkowicie zreformować dyplomację, włącznie z całym aparatem urzędniczym ministerstwa. Macie w urzędach sowiecką warszawkę, która was nicuje na wszystkie strony i sposoby. Rodzinki, dynastie w ministerstwach od wuja Stalina począwszy. Zmiana to nie miała być kosmetyka tylko trzęsienie ziemi, rewolucja urzędnicza, wymiana elit. Co jest tymczasem ? Bunt sędziów ! Ponownie jawi się pytanie gdzie państwo, gdzie sankcje administracyjne na zbuntowanych urzędników. Czego trwa ceregielenie się zamiast twardych i stanowczych działań ? Dopóki nie będzie zastosowana metoda Cejrowskiego "wszyscy won!", to takie kreciki co świnkę podkładają, zawsze się znajdą.
 • Pan Konrad
  Pan Konrad bardzo chwali metody żydowskie. Trochę jest to dziwaczne. Co by tam Pan rabował na Ukrainie ? Niewiele chyba zostało.
 • @Murzynio 23:19:02
  Czekoladki mają Ukropy dobre... u nas wszystkie do Niemca należą ;)))
 • Konrad Rękas dokładnie opisał sytuacje Polski pod rządami żydów !
  Słowianie ! Polska Krajem Neutralnym przyjazna wszystkim sąsiadom robiąca dobre interesy ze swego położenia ! TAK POWINNO BYĆ !!!!

  Słowianie ! a co dziś mamy ? dokładnie opisał pan Konrad Rękas ! zostaliśmy bez przyjaciół a wśród bandytów z Izraela i żydów z USA
  do tego mamy na utrzymaniu żydo-banderowską Ukrainę !

  I TO JEST DOKŁADNA SYTUACJA POLAKÓW POD RZĄDAMI żydowskiej mafii !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. Piskorski nadal zatrzymany bezprawnie
 • 5*
  znakomicie wypunktowane:

  "niezłomni patrioci wewnątrz kraju - pokorni lokaje zagranicą"

  niestety, dotyczy to chyba wszystkich partyj głównego nurtu, ale wynika to chyba tez z ich agenturalności

  pozdr
 • Kopalnia Krupiński sprzedana Angolom
  (czy też Żydom w Anglii). Pisowska repolonizacja polega na tym, że wykupią mniejszość udziałów za cenę całej transakcji, będą mieli zero do gadania tj. dodatkowo zainwestują w obcy kapitał. To nie jest ignorancja tylko krecia robota.
 • @wercia 11:20:39
  Prof. Lewicki- jak podaje fronda-twierdzi, że stosunki polsko-amerykańskie są gorsze niż podają media. Wprawdzie do wszystkich tego typu doniesień medialnych trzeba zachowywać dystans, w szczególności jak są rozbieżne, to warto przeczytać: http://www.fronda.pl/a/prof-zbigniew-lewicki-o-usa-jest-gorzej-niz-podaja-media,107418.html
  Z drugiej strony nie pamiętam, czy Duda w czasie swojej kadencji był w Białym Domu, Trump był w Polsce i w normalnej dyplomacji powinien go zaprosić na rewizytę.
 • Jak uzdrowić Polskę ? Oto propozycja.
  Izrael przyjął prawo do wydalania Palestyńczyków z Jerozolimy
  jeżeli rząd uzna że nie popierają władzy żydowskiej.

  Polska powinna przepisać tę żydowską ustawę i zmienić słowa "Palestyńczycy" na "żydzi" i zastosować do Polski.

  Nikt nie mógłby tego racjonalnie skrytykować bo to kopia ustawy żydowskiej. Zastosowanie prawa żydowskiego do żydów.

  Taką metodą można by zrobić jeszcze wiele kroków ku wolności...
  trzeba tylko przestudiować ustawy żydowskie zwłaszcza te dotyczące mniejszości narodowych (głównie Palestyńczyków) i je adoptować do warunków Polskich.

  Izrael to nas "przyjaciel", starszy brat, bierzmy z niego przykład i stosujmy ustawy starszego brata ale tylko wobec starszego brata.
  Starszy brat powinien być dumny że bierzemy z niego przykład.

  Wobec innych stosowanie tych ustaw było by niesprawiedliwe.
 • @Murzynio 23:19:02
  "Rabowal"? Nie. Odbierał co nasze, polskie.
 • @Oscar 12:05:01
  I taka ustawę miałby wprowadzić chazarski kne-sejm? Widziałeś jak wyli w sejmie 6 marca na słowa Winnickiego?
  Co wczoraj wygadywał Moritz w TVPISrael to nawet z obrzydzenia-nie powtórzę-tryumf chazara na Polakami.

  „nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano grzbietów naszych batem kłamstwa i obłudy…”
 • @kfakfa 13:28:29
  No ale tu byliby sparaliżowani.
  Bo to przecież czysto Izraelska ustawa ...
  Zawsze można ich pytać dlaczego tak krytykują naszych przyjaciół z Izraela ?
  ...że to się nie godzi.

  Można by się powoływać na Izrael i zasłaniać Izraelem..

  To by zmusiło troszkę chazarów paraliżowało, musieli by przestać kłamać
  i mówić otwarty tekstem o żydowskiej "nadzwyczajności" o nierównych prawach dla Polaków o dyskryminacji Polaków w Polsce.

  Już widzę jak prawica (ta prawdziwa nie chazarska) w sejmie miażdży chazarów czystą zrozumiałą dla każdego Polaka logiką.
  Już widzę te dyskusje w mediach. żydzi buntują się przeciw żydowskiej ustawie., przeciw Izraelowi...

  Mogło by być wesoło.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930