Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
904 posty 447 komentarzy

Hajdamacka pogarda i polska siła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieustające wyciąganie do Ukrainy rąk na zgodę (pełnych pieniędzy, a ostatnio także gazu) nieuchronnie prowadzi do tego, że w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują.

 

 

Lwów zawsze polski

 

Weźmy pierwszy z brzegu przykład. Oto tuż po tym, gdy władze III RP w podzięce za antypolski marsz we Lwowie oddały Ukrainie kupiony za polskie pieniądze gaz – ze słowami wdzięczności pospieszył  RusłanKoszulinski, były wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, jeden z liderów banderowskiej Swobody, polityk bardzo wpływowy i reprezentatywny zwłaszcza dla ukraińskich pomysłów na „Lwiwszczynę” i układanie sobie relacji z Polską nie tylko na obszarze bliskiego pogranicza. W telewizyjnym wywiadzie udzielonym kanałowiПерший:UA – Koszuliński oświadczył m.in., że  należy intensyfikować antypolskie działania w samym Lwowie i na całej Ukrainie nie obawiając się polskiej reakcji, ani nawet ewentualnego zmniejszenia napływu polskich turystów, przed którym ostrzegają ostatnie nie sterroryzowani jeszcze przez banderowców mieszkańcy i przedsiębiorcy Małopolski Wschodniej i Wołynia. Zdaniem lidera Swobody ryzyko jest żadne, a i strata byłaby niewielka, bo "polscy turyści nie wnoszą wiele do budżetu Lwowa, a po przyjeździe co najwyżej kupują wódkę".

 

Cóż, na takie dictum należałoby odpowiedzieć, że po pierwsze - owszem, kupujemy. Bo trudno na trzeźwo znieść co ta swołocz, najpierw bolszewicka, potem złodziejska, a teraz złodziejska i nazistowska pospołu zrobiły z polskim Lwowem[i]. Po drugie trzeba zauważyć, że  jeśli ukraińscy naziści i oligarchowie mają jakiś problem z zarządzaniem budżetem tego i innych miast kresowych - to chętnie ich wyręczymy...

 

Przewodniczący Koszuliński po raz kolejny wezwał także do ponownego zdemolowania Cmentarza Orląt Lwowskich. Choć przecież polska symbolika tej nekropolii i tak w drodze chorych i szkodliwych „kompromisów” została przecież okrojona – banderowcom przeszkadza... Szczerbiec, jako symbol „imperialistycznej dominacji Polski nad Rusią”. Ha, gdyby się tak bliżej zastanowić – to może faktycznie, banderowska gadzina słusznie boi się polskiego miecza i kuli się w strachu co mogłoby się wydarzyć, gdyby Polacy zaczęli się rządzić sami, we własnym narodowym interesie…?

 

Nauczyć i pomóc

 

Stosunek ukraińskich nazistów do Polski i Polaków to właśnie takie hajdamackie przemieszanie strachu, nienawiści i pogardy.  Banderowcy gardzą współczesną Rzecząpospolitą widząc jej słabość i płaszczenie się jej władz nie tylko przed Waszyngtonem, ale nawet przed Kijowem. Z drugiej jednak strony obawiają się wiedząc, że Polska wyzwolona i rządna byłaby w stanie rozwiązać problem banderowski także na Kresach równie, a może nawet bardziej skutecznie, niż wspólnie z Rosją uczyniła to 70 lat temu. Połączenie tych dwóch uzupełniających się uczuć – pogardy i przerażenia potęguje tylko banderowską nienawiść, której wykwity widać już nie tylko na lwowskich ulicach.

 

A przy tym wszystkim cwani naziści wiedzą, że i na zewnątrz, i w oczach nie zakażonych jeszcze Ukraińców lepiej sprzedadzą się jako… ofiary Polaków i obrońcy narodu przed rzekomą „polską agresją”! W tym właśnie duchu rzeczony Koszuliński opowiadał m.in. głodne kawałki, jak to "w Polsce bije się Ukraińców za to tylko, że są Ukraińcami".

 

Otóż, panie Koszuliński (a propos, mamusia albo babcia nie sługiwała gdzieś w jakimś polskim dworze?) - Ukraińcy do Polski UCIEKAJĄ PRZED TAKIMI JAK PAN. Bo u nas nie ma nazistowskiego terroru na ulicach, jak we Lwowie, bo tu ich nie okradają oligarchowie, jak w Kijowie (a wszystkie przypadki nieuczciwego wykorzystywania ukraińskich pracowników należy zdecydowanie tępić). Jest tu czasowo miejsce dla każdego uczciwie pracującego pańskiego rodaka, który ma dość bagna, w które zamieniliście swoje państwo. Ale miejsce to powinno znaleźć się także przede wszystkim po to, by Ukraińcy przestali się wreszcie bać, wrócili do siebie i zrobili porządek z taką banderowską hołotą jak Koszuliński,  Tiahnybok  oraz złodziejami takimi, jak  Poroszenko Tymoszenko. A jeśli nie dadzą rady sami, to powinniśmy im w tym pomóc. We wspólnym, dobrze rozumianym interesie!

 

Wielki naród

 

Oczywiście, by to uczynić  Polacy muszą jednak najpierw odzyskać własne państwo, też chorobliwie słabe, też rządzone przesz oszustów i sługusów zagranicy. Pisząc jednak program dla Polski AD 2018 musimy nie tylko umiejscawiać naszą ojczyznę w środowisku międzynarodowym, także mierząc ją z narastającym zagrożeniem banderowskim. Musimy też przede wszystkim myśleć w kategoriach szerszych niż tylko obecne granice RP i liczba jej obywateli. Polskość sięga dalej niż nasze dzisiejsze słupy graniczne i książeczki paszportowe. Program dla Polski i Polaków, przyszłość Polski i Polaków to także, a może przede wszystkim odpowiedź na potrzeby całego narodu polskiego – i jego części w diasporze, rozsianej po świecie, i naszych rodaków strzegących Ziemi Ojców pod Wilnem, Dyneburgiem, Grodnem, Lwowem, Żytomierzem i Kamieńcem. Dopiero takiej sile ulegnie każda hajdamacka pogarda i nienawiść.

 

Konrad Rękas

 

 [i] Niektórzy skażeni banderyzmem Ukraińcy próbują nieudolnie drwić:

 

"Skoro Lwów polski - to Wrocław niemiecki?"

 

Nie, nie, nie. Nadal niczego nie rozumiecie. Wrocław polski, bo go trzymamy i nie oddamy. A Lwów polski, bo go mieliśmy i znowu mieć będziemy! Oczywiście, na początek odzyskując polską własność – nie tylko zresztą we Lwowie, ale na całych polskich – ZAWSZE POLSKICH – Kresach.

 

KOMENTARZE

 • @AgnieszkaS 20:47:37
  "znad Tamizy"
  Skąd? :)
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  "Polski rząd ma chyba jednak wyrzuty sumienia w związku z zamachem stanu na Ukrainie, w którym przecież "władzuchna"maczała palce. Gdyby nie Majdan, to Ukraińcy nie mordowaliby się nawzajem i szukali zatrudnienia poza granicami własnego kraju"

  Właśnie taki "scenariusz" w stosunku do Polski niebawem zostanie uruchomiony.

  Kto winny? Lachy.
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  raczej ze Szkocji
 • Pisane chyba
  po kilku głębszych. To jakiś nowy "Czart" Zupełnie inny styl.

  PS. Dałem 5*
 • @AgnieszkaS 21:36:09
  Co panią ugryzło?
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  Słaby ten twój komentarz...
 • @kfakfa 21:27:55
  //Kto winny? Lachy.//

  Może i Lachy a może i nie, w każdym razie coś jest na rzeczy.Wczoraj miał premierę dokumentalny film "Porządek Świata 2018 r" ( Миропорядок 2018) .W filmie p.Putin ujawnił skrywane dotąd szczegóły ukraińskiej majdaniarskiej rozpierduchy.
  fragment z rzeczoną wypowiedzią https://www.youtube.com/watch?v=Jn29gj1g-A4&t=202s

  dla nas którzy się tym interesują to jakby "nic nowego" dlatego sądzę że to na razie był tylko sygnał że prawda ze wszystkimi żenującymi szczegółami będzie ujawniona. Co zrobią Ukraińcy skoro dowiedzą się jak podle i cynicznie wykorzystano ich zapał,to nawet boje się myśleć.
 • @ikulalibal 21:48:45
  Nie wiem dlaczego się uczepiliście terminologii upa-ińskiej "Lachy"?
  O takim scenariuszu mówiono kilka lat temu ,gdy upa-ińcom nie uda sie "odbicie" ani Krymu ani ziem 2 Republik na wschodzie.
  Wściekłość skierują ku Polsce gdzie na klepisku wył i ryczał chazarescu Kwakstein i reszta hołoty.
  Za tym będą stali jak zwykle chazary.
 • Gaz podrożał, dzisiaj otrzymałam faktury na cały rok do grudnia 2018.
  Cena gazu z PGNiG w górę!!
  Ciekawe ILE jeszcze wytrzymamy!!??
 • Wczoraj na rosyjskim kanale w programie
  "60 minut" na pytanie prowadzących program, że Polska jest oburzona na te banderowskie pochody i wypowiedzi władz i co Ukraina na to, Ukrainiec odpowiedział, żeby Rosja nie cieszyła się na te niesnaski, ponieważ partia PiS specjalnie tak czyni, ponieważ zbliżają się wybory w Polsce a prawda jest taka, że rządy Polski i Ukrainy piją sobie z dzióbków. A chodzi tylko o wygraną PiS w wyborach.
 • "Polacy muszą jednak najpierw odzyskać własne państwo, też chorobliwie słabe, ..........................."
  http://mojewronki.pl/2018/03/pracownicy-amiki-strajkuja/

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy we wronieckiej fabryce firmy Amica S.A. trwał strajk pracowników produkcji.
  Jak informują portal mojeWronki.pl pracownicy zakładu, praca w fabryce kuchni przy ulicy Mickiewicza została wstrzymana. Na 60 minut pracownicy zeszli ze swych stanowisk na wszystkich działach. Maciej Fliger, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej w rozmowie z portalem mojeWronki.pl nie potwierdził doniesień o strajku i nie chce komentować sprawy.

  Powodem takich działań ma być kwestia równego traktowania wszystkich pracowników Amiki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, nie zabraniają innym zarabiać więcej, ale chcą być traktowani z należytym szacunkiem oraz na równych zasadach, takich samych, co pracownicy z Ukrainy oraz osadzeni z wronieckiego Zakładu Karnego.
 • @trojanka 10:09:59
  http://mojewronki.pl/2018/03/pracownicy-amiki-strajkuja/
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  Poroszenko: Wróżę Rosji rozpad. A UPAdlinie pewnie świetlaną przyszłość. Fajny gość z tego Porocha :-))
  Ukraina – kraj nędzarzy...(dziś po 3 latach jeszcze tam gorzej!

  http://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20150331/SWIAT/303299918/AR/0/AR-303299918.jpg&MaxW=1000&imageversion=MainTopic1
  www.rp.pl/artykul/1189743-Ukraina---kraj-nedzarzy.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930