Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 397 komentarzy

Hajdamacka pogarda i polska siła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieustające wyciąganie do Ukrainy rąk na zgodę (pełnych pieniędzy, a ostatnio także gazu) nieuchronnie prowadzi do tego, że w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują.

 

 

Lwów zawsze polski

 

Weźmy pierwszy z brzegu przykład. Oto tuż po tym, gdy władze III RP w podzięce za antypolski marsz we Lwowie oddały Ukrainie kupiony za polskie pieniądze gaz – ze słowami wdzięczności pospieszył  RusłanKoszulinski, były wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, jeden z liderów banderowskiej Swobody, polityk bardzo wpływowy i reprezentatywny zwłaszcza dla ukraińskich pomysłów na „Lwiwszczynę” i układanie sobie relacji z Polską nie tylko na obszarze bliskiego pogranicza. W telewizyjnym wywiadzie udzielonym kanałowiПерший:UA – Koszuliński oświadczył m.in., że  należy intensyfikować antypolskie działania w samym Lwowie i na całej Ukrainie nie obawiając się polskiej reakcji, ani nawet ewentualnego zmniejszenia napływu polskich turystów, przed którym ostrzegają ostatnie nie sterroryzowani jeszcze przez banderowców mieszkańcy i przedsiębiorcy Małopolski Wschodniej i Wołynia. Zdaniem lidera Swobody ryzyko jest żadne, a i strata byłaby niewielka, bo "polscy turyści nie wnoszą wiele do budżetu Lwowa, a po przyjeździe co najwyżej kupują wódkę".

 

Cóż, na takie dictum należałoby odpowiedzieć, że po pierwsze - owszem, kupujemy. Bo trudno na trzeźwo znieść co ta swołocz, najpierw bolszewicka, potem złodziejska, a teraz złodziejska i nazistowska pospołu zrobiły z polskim Lwowem[i]. Po drugie trzeba zauważyć, że  jeśli ukraińscy naziści i oligarchowie mają jakiś problem z zarządzaniem budżetem tego i innych miast kresowych - to chętnie ich wyręczymy...

 

Przewodniczący Koszuliński po raz kolejny wezwał także do ponownego zdemolowania Cmentarza Orląt Lwowskich. Choć przecież polska symbolika tej nekropolii i tak w drodze chorych i szkodliwych „kompromisów” została przecież okrojona – banderowcom przeszkadza... Szczerbiec, jako symbol „imperialistycznej dominacji Polski nad Rusią”. Ha, gdyby się tak bliżej zastanowić – to może faktycznie, banderowska gadzina słusznie boi się polskiego miecza i kuli się w strachu co mogłoby się wydarzyć, gdyby Polacy zaczęli się rządzić sami, we własnym narodowym interesie…?

 

Nauczyć i pomóc

 

Stosunek ukraińskich nazistów do Polski i Polaków to właśnie takie hajdamackie przemieszanie strachu, nienawiści i pogardy.  Banderowcy gardzą współczesną Rzecząpospolitą widząc jej słabość i płaszczenie się jej władz nie tylko przed Waszyngtonem, ale nawet przed Kijowem. Z drugiej jednak strony obawiają się wiedząc, że Polska wyzwolona i rządna byłaby w stanie rozwiązać problem banderowski także na Kresach równie, a może nawet bardziej skutecznie, niż wspólnie z Rosją uczyniła to 70 lat temu. Połączenie tych dwóch uzupełniających się uczuć – pogardy i przerażenia potęguje tylko banderowską nienawiść, której wykwity widać już nie tylko na lwowskich ulicach.

 

A przy tym wszystkim cwani naziści wiedzą, że i na zewnątrz, i w oczach nie zakażonych jeszcze Ukraińców lepiej sprzedadzą się jako… ofiary Polaków i obrońcy narodu przed rzekomą „polską agresją”! W tym właśnie duchu rzeczony Koszuliński opowiadał m.in. głodne kawałki, jak to "w Polsce bije się Ukraińców za to tylko, że są Ukraińcami".

 

Otóż, panie Koszuliński (a propos, mamusia albo babcia nie sługiwała gdzieś w jakimś polskim dworze?) - Ukraińcy do Polski UCIEKAJĄ PRZED TAKIMI JAK PAN. Bo u nas nie ma nazistowskiego terroru na ulicach, jak we Lwowie, bo tu ich nie okradają oligarchowie, jak w Kijowie (a wszystkie przypadki nieuczciwego wykorzystywania ukraińskich pracowników należy zdecydowanie tępić). Jest tu czasowo miejsce dla każdego uczciwie pracującego pańskiego rodaka, który ma dość bagna, w które zamieniliście swoje państwo. Ale miejsce to powinno znaleźć się także przede wszystkim po to, by Ukraińcy przestali się wreszcie bać, wrócili do siebie i zrobili porządek z taką banderowską hołotą jak Koszuliński,  Tiahnybok  oraz złodziejami takimi, jak  Poroszenko Tymoszenko. A jeśli nie dadzą rady sami, to powinniśmy im w tym pomóc. We wspólnym, dobrze rozumianym interesie!

 

Wielki naród

 

Oczywiście, by to uczynić  Polacy muszą jednak najpierw odzyskać własne państwo, też chorobliwie słabe, też rządzone przesz oszustów i sługusów zagranicy. Pisząc jednak program dla Polski AD 2018 musimy nie tylko umiejscawiać naszą ojczyznę w środowisku międzynarodowym, także mierząc ją z narastającym zagrożeniem banderowskim. Musimy też przede wszystkim myśleć w kategoriach szerszych niż tylko obecne granice RP i liczba jej obywateli. Polskość sięga dalej niż nasze dzisiejsze słupy graniczne i książeczki paszportowe. Program dla Polski i Polaków, przyszłość Polski i Polaków to także, a może przede wszystkim odpowiedź na potrzeby całego narodu polskiego – i jego części w diasporze, rozsianej po świecie, i naszych rodaków strzegących Ziemi Ojców pod Wilnem, Dyneburgiem, Grodnem, Lwowem, Żytomierzem i Kamieńcem. Dopiero takiej sile ulegnie każda hajdamacka pogarda i nienawiść.

 

Konrad Rękas

 

 



[i] Niektórzy skażeni banderyzmem Ukraińcy próbują nieudolnie drwić:

 

"Skoro Lwów polski - to Wrocław niemiecki?"

 

Nie, nie, nie. Nadal niczego nie rozumiecie. Wrocław polski, bo go trzymamy i nie oddamy. A Lwów polski, bo go mieliśmy i znowu mieć będziemy! Oczywiście, na początek odzyskując polską własność – nie tylko zresztą we Lwowie, ale na całych polskich – ZAWSZE POLSKICH – Kresach.

 

KOMENTARZE

 • Na pohybel kolonizatorom!
  "Jest tu czasowo miejsce dla każdego uczciwie pracującego pańskiego rodaka, który ma dość bagna, w które zamieniliście swoje państwo."
  /Chart/

  W Polsce powinno być przede wszystkim miejsce dla wszystkich uczciwych Polaków poszukujących pracy, a nie Ukraińców.

  Polski rząd ma chyba jednak wyrzuty sumienia w związku z zamachem stanu na Ukrainie, w którym przecież "władzuchna"maczała palce. Gdyby nie Majdan, to Ukraińcy nie mordowaliby się nawzajem i szukali zatrudnienia poza granicami własnego kraju. Pan wyciąga tyle mądrych rad prosto z rękawa, jak cyrkowy magik, ale złuda to tylko i nic więcej. Ja za Lwowem nie tęsknię, wolę Wrocław, ale wiem, że Pana ciągnie w tamte strony. Pytanie tylko, co ciągnie - chyba nie piękno krajobrazu. My i Moskwę swego czasu mieliśmy, ale czy to znaczy, że Moskwa nasza, Panie Czarcie?
  A kto wie, może ja Pana nie doceniam. Może wyruszy Pan znad Tamizy odbierać, co ukraińska przemoc sobie wzięła od Polski. Tylko, że w moim widzeniu to jest ichnie i krogulcze łapska muszą poszukać innych łupów.
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  "znad Tamizy"
  Skąd? :)
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  "Polski rząd ma chyba jednak wyrzuty sumienia w związku z zamachem stanu na Ukrainie, w którym przecież "władzuchna"maczała palce. Gdyby nie Majdan, to Ukraińcy nie mordowaliby się nawzajem i szukali zatrudnienia poza granicami własnego kraju"

  Właśnie taki "scenariusz" w stosunku do Polski niebawem zostanie uruchomiony.

  Kto winny? Lachy.
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  raczej ze Szkocji
 • @kfakfa 21:27:55
  To może napisze Pan coś jeszcze w obronie imć Sikorskiego i żydowskiej żonki jego? Ależ proszę, bez skrępowania!
 • Pisane chyba
  po kilku głębszych. To jakiś nowy "Czart" Zupełnie inny styl.

  PS. Dałem 5*
 • @chart 21:27:09
  "znad Tamizy"
  Skąd? :)
  /Chart/

  A któż tam za Panem dojdzie. Znad strumyka, rzeczki lub jeziorka. Wszystko mi jedno.
 • @AgnieszkaS 21:36:09
  Co panią ugryzło?
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  Słaby ten twój komentarz...
 • @kfakfa 21:38:45
  Co mnie ugryzło? Ano to:

  "Właśnie taki "scenariusz" w stosunku do Polski niebawem zostanie uruchomiony.

  Kto winny? Lachy."


  To nie Lachy, tylko Ci co Lachami rządzą, Panie kfakfa.
 • @Husky 21:31:30
  "raczej ze Szkocji"/Husky/

  Dzięki za korektę. Zupełnie mi się zapomniało. Ja piszę znad Los Angeles River, która istnieje tylko wtedy, kiedy deszcz pada.
 • @kfakfa 21:27:55
  //Kto winny? Lachy.//

  Może i Lachy a może i nie, w każdym razie coś jest na rzeczy.Wczoraj miał premierę dokumentalny film "Porządek Świata 2018 r" ( Миропорядок 2018) .W filmie p.Putin ujawnił skrywane dotąd szczegóły ukraińskiej majdaniarskiej rozpierduchy.
  fragment z rzeczoną wypowiedzią https://www.youtube.com/watch?v=Jn29gj1g-A4&t=202s

  dla nas którzy się tym interesują to jakby "nic nowego" dlatego sądzę że to na razie był tylko sygnał że prawda ze wszystkimi żenującymi szczegółami będzie ujawniona. Co zrobią Ukraińcy skoro dowiedzą się jak podle i cynicznie wykorzystano ich zapał,to nawet boje się myśleć.
 • @ikulalibal 21:48:45
  Nie wiem dlaczego się uczepiliście terminologii upa-ińskiej "Lachy"?
  O takim scenariuszu mówiono kilka lat temu ,gdy upa-ińcom nie uda sie "odbicie" ani Krymu ani ziem 2 Republik na wschodzie.
  Wściekłość skierują ku Polsce gdzie na klepisku wył i ryczał chazarescu Kwakstein i reszta hołoty.
  Za tym będą stali jak zwykle chazary.
 • Gaz podrożał, dzisiaj otrzymałam faktury na cały rok do grudnia 2018.
  Cena gazu z PGNiG w górę!!
  Ciekawe ILE jeszcze wytrzymamy!!??
 • Wczoraj na rosyjskim kanale w programie
  "60 minut" na pytanie prowadzących program, że Polska jest oburzona na te banderowskie pochody i wypowiedzi władz i co Ukraina na to, Ukrainiec odpowiedział, żeby Rosja nie cieszyła się na te niesnaski, ponieważ partia PiS specjalnie tak czyni, ponieważ zbliżają się wybory w Polsce a prawda jest taka, że rządy Polski i Ukrainy piją sobie z dzióbków. A chodzi tylko o wygraną PiS w wyborach.
 • "Polacy muszą jednak najpierw odzyskać własne państwo, też chorobliwie słabe, ..........................."
  http://mojewronki.pl/2018/03/pracownicy-amiki-strajkuja/

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy we wronieckiej fabryce firmy Amica S.A. trwał strajk pracowników produkcji.
  Jak informują portal mojeWronki.pl pracownicy zakładu, praca w fabryce kuchni przy ulicy Mickiewicza została wstrzymana. Na 60 minut pracownicy zeszli ze swych stanowisk na wszystkich działach. Maciej Fliger, specjalista do spraw komunikacji zewnętrznej w rozmowie z portalem mojeWronki.pl nie potwierdził doniesień o strajku i nie chce komentować sprawy.

  Powodem takich działań ma być kwestia równego traktowania wszystkich pracowników Amiki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, nie zabraniają innym zarabiać więcej, ale chcą być traktowani z należytym szacunkiem oraz na równych zasadach, takich samych, co pracownicy z Ukrainy oraz osadzeni z wronieckiego Zakładu Karnego.
 • @trojanka 10:09:59
  http://mojewronki.pl/2018/03/pracownicy-amiki-strajkuja/
 • @AgnieszkaS 20:47:37
  Poroszenko: Wróżę Rosji rozpad. A UPAdlinie pewnie świetlaną przyszłość. Fajny gość z tego Porocha :-))
  Ukraina – kraj nędzarzy...(dziś po 3 latach jeszcze tam gorzej!

  http://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20150331/SWIAT/303299918/AR/0/AR-303299918.jpg&MaxW=1000&imageversion=MainTopic1
  www.rp.pl/artykul/1189743-Ukraina---kraj-nedzarzy.html

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA - POLSKA

  Polityka zagraniczna dla niezaawansowanych

  To jest kwestia elementarza polityki zagranicznej. Załóżmy na chwilę, że rusofobi mają rację, że polityka rosyjska jest agresywna, zagraża pokojowi na świecie, a Putin to drugi Hitler. czytaj więcej

 • MEDIA

  Zero zdziwień

  Polscy dziennikarze i politycy (gdyby oczywiście myśleli i byli uczciwi) powinni w ostatnich dniach należeć do najbardziej zdziwionych ludzi na świecie. czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Albańczycy, czyli Turcy

  Choć 106 lat niepodległości Albanii to rocznica dla Polaków egzotyczna - powinna jednak przypomnieć jak utylitarny charakter przez ten wiek miały zarówno państwa, jak i całe narody, kreowane i wymyślane przez mocarstwa i stojące za nimi interesy. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31