Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Wojna Serbska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po napadzie NATO na Jugosławię, 24. Marca 1999 r. popełniłem taki oto tekst (wydrukowany na łamach „Myśli Polskiej”). Niestety, bez zadowolenia stwierdzam, że do dziś aktualny…

 

Kilka miesięcy później byłem w Belgradzie, widziałem zniszczenia, zwalone mosty i swastyki namalowane na ambasadach państw NATO. Także na polskiej… Bolało.

 

Przez wszystkie kolejne lata Pakt dokonał jeszcze wielu haniebnych agresji, a strona polska angażowała się coraz bardziej w haniebną, a przede wszystkim nieprzynoszącą Polsce żadnych korzyści aktywność NATO. Z perspektywy tych 19 lat jeszcze mocniej należy podkreślać: wystąpienie Polski z NATO (obok oczywiście opuszczenia UE) -  jest bodaj najważniejszym postulatem polskiej racji stanu i polskiego interesu narodowego w XX wieku!

 

-------------------------

 

To nie jest wojna o prawa człowieka. Tu nie chodzi o pokój. To wojna ideologii przeciw zasadom. NATO wystąpiło przeciw suwerenności narodów. Przeciw integralności terytorialnej państw. Przeciw współpracy regionalnej w Środkowej Europie. We wszystkich tych sprawach Serbia walczy także w naszym interesie.

 

Jugosławia to poligon. Nie tylko dla B-2. Trwa agresja mediów. Stosują najstarszą broń świata. Kłamstwo. Bombardują nas obrazkami uchodźców z Kosowa. Jako fakty – podają wątpliwe informacje o rzekomych czystkach etnicznych. Pierwsze strony gazet krzyczą nazwiskami ofiar „serbskiego terroru”. Potem okazuje się, że to wszystko nieprawda. Opłakani liderzy Albańczyków – okazują się być cali i zdrowi. Spalone wioski – w cudowny sposób stoją nienaruszone. A uchodźcy? Cóż, od wojny ucieka się zawsze. NATO-wska rakieta nie odróżnia złego Serba od dobrego Albańczyka. Dlatego wędrują – także Serbowie. Inne powody mają Albańczycy. To naród od wieków żyjący w diasporze. Masowa emigracja – była w ostatnich latach zwalczana przez Zachód. Włosi potrafili ostrzeliwać albańskie statki z uchodźcami. Teraz wykorzystują presję międzynarodowej opinii. Mają swoje pięć minut na dotarcie do dobrobytu. Więc korzystają.  To nie ucieczka. To bieg do celu.  A ruch ludności zawsze wywołuje wrażenie chaosu i nieszczęście. Tak już jest…

 

Rolę mediów powinni docenić zwłaszcza polscy decydenci. O ruchach sojuszników z NATO dowiedzieli się przecież z telewizji. Trudno zapomnieć zdumioną minę  Buzka  na widok startujących na Belgrad samolotów. Widać  Solana zapomniał zadzwonić. Nawet  Onyszkiewicz  musiał przyznać, że „informacja o działaniach Paktu dociera z pewnym opóźnieniem”. Tak to jest być członkiem II kategorii.

 

Inne zabiegi propagandowe były banalne. Miał w nich haniebny udział  Bronisław Geremek. Jako szef polskiego MSZ w zeszłym roku kierował OBWE. Wykorzystał swoją pozycję do eskalowania konfliktu. Po cichu i bezprawnie wmieszał NATO w konflikt niedotyczący Paktu. Efekt – agresja NATO. Bez zgody ONZ. Bez oficjalnej prośby OBWE. Bez związku z deklarowanymi interesami państw członkowskich. To niebezpieczny precedens. Tak mści się niedookreślony status i doktryna NATO. A przecież ostrzegaliśmy…

 

Celem ataku jest ostateczny rozbiór Jugosławii. To powrót do koncepcji niemieckiej z 1941 r. Protektorat Berlina nad Chorwacją i Słowenią jest już faktem. Równoważony jest przez państewko fundamentalistów islamskich w Bośni. To strefa Amerykanów. Teraz ma się ona powiększyć o Wielką Albanię. W ten sposób Waszyngton płaci arabskim sojusznikom za swą pro-izraelską politykę. Oprócz Kosowa Albańczycy wyciągają ręce w stronę Macedonii. Wielka Albania to groźba stałej destabilizacji Bałkanów. Tli się odwieczny konflikt graniczny z Grecją. Skłócona z sąsiadami Tirana będzie tym bardziej zależna od protektorów.

 

Jeszcze gorzej wygląda jej sytuacja wewnętrzna. Kraj jest w stanie rozpadu. Na północy rządzą klany związane z byłym prezydentem Sadim Berishą. Nie kryją współpracy z tzw. Wyzwoleńczą Armią Kosowa. Nie uznają rządu centralnego. Jak już skończą z Serbami – zaczną walczyć między sobą. Będzie jak w Czeczenii czy Afganistanie. Łączy ich język i religia – dzieli wszystko inne. Albania ma strukturę klanową. Maskowaną przez partie polityczne, wg standardów trzeciego świata. Tradycyjnie życiem ludzi rządzi rodowa vendetta. Głównym zajęciem – były i są kidnaping i rabunek. Tu trzeba opieki, a nie dostaw broni.

 

Drugi cel wojny – to oderwanie Czarnogóry. W 1997 r. wybory prezydenckie wygrał tam pro-zachodni  Milo Djukanowicz. Sukces był minimalny. Kierowana przez niego administracja dopuszczała się jawnych nadużyć. Zaraz po elekcji zaczęły się walki między bojówkami Djukanowicza, a zwolennikami byłego prezydenta,  MomiraBulatowicza. Sytuację uspokoił Belgrad. Zachód nadal jednak podsyca separatyzm nadmorskiej republiki. To w końcu strategiczny punkt nad Adriatykiem.

 

Zwycięstwo NATO przesądziłoby także los serbskiej państwowości w Bośni. Głównym celem rakiet Paktu jest jednak silny człowiek Bałkanów,  Slobodan Miloszewicz. Jego Jugosławia przetrwała sankcje gospodarcze i wojnę dyplomatyczną. W Belgradzie działa rząd jedności narodowej. Zbudowały go wszystkie odłamy ruchu narodowego. Premierem jest Czarnogórzec – Bulatowicz. Jego zastępcami – charyzmatyczni przywódcy.  Wojsław Seszejl  – lider Serbskiej Partii Radykalnej był niedawno głównym konkurentem Miloszewicza do prezydentury. Przed trzema miesiącami sfinalizował jeden z najambitniejszych pomysłów geopolitycznych – przystąpienie Jugosławii do Związku Rosji i Białorusi na prawach obserwatora. W oczach Zachodu przez długi czas jego przeciwieństwem był  Wuk Draszkowicz. Lider Serbskiego Ruchu Odnowy nie ukrywał swej krytycznej opinii o polityce Miloszewicza. Wprawił jednak Zachód w rozczarowanie. Pisze płomienne wiersze o miłości do Narodu. Jest głęboko wierzący. Deklaruje przywiązania do dynastii  Karadziordziewiczów, haniebnie zdradzonej przez Zachód podczas poprzedniej agresji na Jugosławię. Opowiada się za współpracą z Rosją. Mimo politycznej niepoprawności – zachodnie media nosiły go na rękach. Wiosną 1997 r. na ulicach Belgradu manifestowały tysiące jego zwolenników. Szybko spróbowano znaleźć Draszkowiczowi bardziej europejskiego następcę. Bez skutku. Dziś Draszkowicz został okrzyknięty zdrajcą i złodziejem. W samej Jugosławii – nie ma krytyków. Nawet ów pro-zachodni konkurent do kierowania Koalicją „Razem” –  Zoran Dzindzicz  potępił NATO. Jugosłowianie są zjednoczeni przeciw agresji.

 

Wobec fiaska nalotów pozostają cele dyskretniejsze. Po pierwsze – przyzwyczajenie świata do wielkiego come backu. Po pół wieku przerwy na front działań przeciw Słowianom powrócił żołnierz niemiecki. Kiedy kanclerz  Schroeder  mówił, że „czas, aby Niemcy otrząsnęli się z kompleksu II wojny światowej” – nikt nie sądził, że rozumie to tak dosłownie. A jednak.

 

Drugi cel strategiczny – to testowanie odporności Rosji. Jeśli Jugosławia padnie – jeśli Moskwa jej nie pomoże – następnym etapem będzie wchłonięcie Ukrainy i państw bałtyckich. To gra o dużą stawkę.

 

A jaka jest w tym wszystkim rola Polski? Fatalna. Mamy rząd kiepskich aktorów. Deklaruje 2 miliony złotych pomocy humanitarnej. Uchodźcy nawet nie zauważą takiej sumy – w zalewie darów z Niemiec i Ameryki. A dość jest w Polsce domów pomocy, bankrutujących domów dziecka i ludzi w skrajnej nędzy. To im należą się te pieniądze. Rząd deklaruje przyjęcie co najmniej 1000 uchodźców. To zdaje się ten sam rząd, który dla polskich bezdomnych ma policyjne pałki?! Po co nam kolejny 1000 obcych żebraków? To już Cyganie nie wystarczają?!

 

Mamy rząd kiepskich klakierów. Nie solidaryzują się z mądrymi słowami Ojca Świętego o pokoju. Buzek małpuje szopki  Clintona Albrightowej, którzy bomby owijają w dobre słowo.

 

Mamy wreszcie społeczników pozerów. Zauważmy. Realistyczny „Caritas” przekazuje pieniądze na konta bratnich organizacji z Albanii i Kosowa. Autoreklamiarze w rodzaju  Ochojskiej  organizują show pt „zawieźć przytulankę do Tirany”. Ani grosza dla nich! Chcecie pomóc prześladowanym? Oddajcie krew dla cywilnych ofiar nalotów NATO.

 

W polskim interesie jest pokój w środkowej Europie. Skoro już jesteśmy członkiem NATO – zachowajmy się rozsądnie i przyzwoicie. Powinniśmy zaproponować swe pośrednictwo w rozmowach pokojowych. Bez żadnych warunków wstępnych ze strony Paktu. Chociaż tyle.

 

Nie widać na ulicach tych, co kiedyś wołali "Dzisiaj Grozny – jutro Warszawa!”. A tym razem analogia byłaby prawdziwa. Na naszych oczach walczy kraj będący postawą środkowo-europejskiego pasa bezpieczeństwa. Na północy taką rolę pełnić powinna Polska. Uczmy się na losach Jugosławii. Nie zawahali się przed wojną – ale bronią swych interesów i godności narodowej. A my…?

 

Konrad Rękas

„Myśl Polska”, 29 marca 1999 r.

KOMENTARZE

 • Żydowski Pax Russo - Americana
  //jeśli Moskwa jej nie pomoże – następnym etapem będzie wchłonięcie Ukrainy//

  I co pomogła? Nie pomogła, za to ordynarnie współpracowała z USraelskim okupantem, przystawiając Miloszevićowi "pistolet do głowy"

  //Slobodan Miloszević, były prezydent Serbii i Federalnej Republiki Jugosławii, został oczyszczony z zarzutów przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

  Jak przypomina Wikipedia, w 2001 roku przez ten sam trybunał Miloszewić został oskarżony o wywołanie konfliktów wojennych w Kosowie, Chorwacji i Bośni. Łącznie postawiono mu 66 zarzutów. W 2006 roku zmarł w haskim więzieniu.//
 • Ostatnie miesiące pokazują
  że polskiej państwowości już nie ma . Merkel przyleciała i wszystkie niewygodne dla niej ustawy idą do kosza. Choćby były jota w jotę identyczne z niemieckimi czy też izraelskimi. Co wolno wojewodzie - to nie tobie smrodzie. Ostatnie miesiące to epitafium dla wolności i niepodległości Polski. A nad wszystkim czuwa NATO, by kierunek nie uległ czasami zmianie. Będzie dobrze jak nam nie zrobią powtórki z Jugosławii.
  Ciągle się zastanawiam jakie mamy faktyczne możliwości manewrów i jakie mogą być konsekwencje niesubordynacji.I czy w ogóle w Polsce są w pobliżu władzy jakieś pro-polskie siły.
 • @zadziwiony 12:37:23
  "Ciągle się zastanawiam jakie mamy faktyczne możliwości manewrów i jakie mogą być konsekwencje niesubordynacji"

  Polska nie jest wolnym i suwerennym krajem. W Polsce Naród Polskie nie ma nic dogadania.
  Czyli "my naród" nie mamy żadnych możliwości.

  Rządzący Polską żydowscy namiestnicy rządzą w interesie globalnego żydostwa a nie w interesie narodu Polskiego.
  Trochę się boją buntu narodowego i dlatego dosładzają 500+ ale
  też ustanawiaj`a ustawy pozwalające innym krajom (też wasalami globalnego żydostwa) na wprowadzanie "ładu i porządku" na terenie Polski gdyby Naród Polski się czynnie zbuntował.
  Sprowadzenia do Polski milionów Ukraińców to w istocie sprowadzenie do Polski V kolumny do walki z narodem Polskim.

  Tak długo jak będą rządzić Solidaruchy oraz KK Polska nie ma szans na niepodległość w stosunku do globalnej mafii żydowskiej.
  Solidaruchy oraz KK powinny uzyskać należny i sumiennie zapracowany status organizacji zdrady narodowej.
  Ciągle na to pracują i pogłębiają swój "dorobek".
  To że żrą się między sobą daje jakieś szanse normalnym Polakom..
  niestety zagraniczni nadzorcy Polski pilnują porządku, pilnują by żadne Polskie siły polityczne nie odgrywały na scenie politycznej jakiejś znaczącej roli.

  Od 89r mamy tak naprawdę dyktaturę solidaruchów oraz KK.
  Każdy rząd który usiłował pójść inną drogą był obalany w trybie zamachu stanu, prowokacji politycznej...(Olszewski, Oleksy, Miller .. a Leppera wręcz zamordowano bo był bezkompromisowy).
 • @Arjanek 12:33:47
  //I co pomogła?//

  Pomogła.Na tyle na ile to było możliwe w 1999 r-pomagała. https://en.wikipedia.org/wiki/Incident_at_Pristina_airport
  Myślę sobie że "to wszystko",to jest: i Jugosławia i Colin Powel machający w ONZ-ecie "śmiercionośną próbówką" i męczeństwo Kadafiego mordowanego przez swych europejskich dłużników i jeszcze kilka innych wykwitów cywilizacji łacińskiej,wszystko to musiało się zdarzyć aby po raz kolejny za to ostateczny utwierdzić się w przekonaniu że żadne umowy nie obowiązują,trzeba po prosu robić swoje i raz na zawsze pozbyć się wszelakich złudzeń i skrupułów.
  Albowiem jak powiedział Dostojewski:
  "Już najwyższy czas aby wszyscy dobrzy ludzi zebrali się razem i zabili wszystkich złych ludzi"

  https://pp.userapi.com/c1426/g3966518/a_b1ed2200.jpg

  A już takie egzemplarze jak ty Arjanku powinno się przeszywać osinowym kołkiem.

  //Jak przypomina Wikipedia (...) W 2006 roku zmarł w haskim więzieniu//

  Został otruty.Sprawa nagłego pogorszenia stanu zdrowia Miloszewicza ,walka o dopuszczenie lekarzy "z zewnątrz" ma swoją historię https://inosmi.ru/world/20060317/226196.html Kiedyś ta historia zostanie napisana.

  PS

  29 czerwca 1998r Slavko Dokmanowic,powiesił się w celi haskiego więzienia
  1 sierpnia 1998r Milan Kovacewic zmarł w haskim więzieniu na zawał serca
  5 marca 2006r Milan Babicz ,powiesił się w celi haskiego więzienia
  11 marca 2006 r Slobodan Milasevic zmarł na zawał w haskim więzieniu
  Dżorż Dzugicz 1996,Vladko Stoilkovic 2002,Machmed Alegicz2003,Duszko Vukcevic 2005
 • @Oscar 12:55:41
  Czyli wywiad z Rockefellerem w którym snuje , że wszystko już zapięte na ostatni guzik i ludzie nie mają szans na cofnięcie czasu jest zgodny z obiektywnym stanem rzeczy i możemy tylko czekać na nieuchronne....
  Szkoda tych co po nas ....
 • @ikulalibal 13:28:30 Żydowski Pax Russo - Americana cd
  Cyt://męczeństwo Kadafiego mordowanego przez swych europejskich dłużników//

  Rosja i USA poparły atak na Irak. Poparły rezolucje nr 678 i 1441 to doprowadziło do zamordowania Saddama Husajna i masowej emigracji milionów Irakijczyków. Rosja w 2011 mogła zawetować rezolucję ONZ ws Libii, ale wstrzymała się od głosu i dała tym samym zielone światło do zamordowania Kadafiego. Droga do Europy została otwarta.
 • @zadziwiony 13:30:31
  Skąd takie wnioski ?
  Inny był czas w latach 80 tych gdy ZSRR upadał a inny jest czas obecnie gdy Rosja wstaje z kolan.

  Polska mogła przetrwać jak Białorus ale Solidaruchy oraz KK jako agentury globalnej mafii żydowskiej wykonały zlecone im przez mafię zadanie.

  Być może Jaruzelski poddając Polskę uratował ją przed scenariuszem Jugosłowiańskim, Irackim, Libijskim czy Syryjskim..
  Globalna mafia miała takie opcje w planach...jedyne obawy to takie czy Rosja się nie postawi...a Rosja czy wtedy ZSRR by się nie postawiła raz z powodu własnej słabości a dwa że Polska dla Rosji to już nie jest "ruski świat" Linia Kersona oddziela "ruski świat" od reszty świata... tego Rosja się trzyma. Piłsudski przekroczył Linie Kersona .. i Ruskie go pogonili.. ale przegrali ..Stalin to naprawił w 1939r...
  Po wojnie Stalin wypchnął Polskę poza "ruski świat" (wschodnie granice Polski)... byliśmy sprzymierzeńcem ale nie członkiem ruskiej rodziny...

  Dzisiaj Rosja pewnie ma takie same preferencje.
  Ukraina, Pribałtyki to ruski świat... Polsza niet.

  To problem dla Polski bo Polska jest sama wobec dwóch odwiecznych wrogów dużo silniejszych od Polski.. mafii żydowskiej i Niemiec.
  A trzeci wróg to Watykan...ten truje, uzależnia Polaków ideologicznie...
  to też działa uczesane intelektualnie "owieczki" robią dokładnie to co chce Watykan.

  Na szczęście "owieczek" coraz mniej ... bo internet to nie to samo co ambona. Wolność samodzielnego myślenia niesie się z internetu..(pewnie go zakażą)
 • @Arjanek 13:37:58 oszczędź mi cieciu
  swojej "mało aryjskiej retoryki".Od kiedy to rezolucje ONZ są przyzwoleniem do mordowania w drodze groteskowych procesów?
  To tylko w twojej "szczero aryjskiej" mózgownicy rezolucja o strefie bez lotnictwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezolucja_Rady_Bezpiecze%C5%84stwa_ONZ_nr_1973 może zmienić się w "zielone światło do zamordowania".
  Normalni ludzie dobrej woli wierzą w skuteczność działań międzynarodowych instytucji powołanych właśnie do tego aby napięcia i konflikty rozwiązywać w maksymalnie pokojowy sposób.
  Ale teraz już dzięki bogu wiadomo że nie należy wierzyć w nic prócz własnej brutalnej siły.No i oczywiście w Pana Boga albowiem "jeśli bóg nie wzniesie domu próżno trudzą się ci którzy go budują"
 • mieliśmy wybór
  Z perspektywy czasu powinniśmy sobie zadać pytanie co powinniśmy wówczas zrobić
  –czy wybrać suwerenność, pozostać krajem permanentnych braków i zacofania by dać się na koniec bombardować a nawet rozczłonkować jak Jugosławia tracąc przy tym Śląsk i pomorze wschodnie i zachodnie,
  –czy wstąpić do NATO i UE i pozostać jako państwo w kawałku, dając się jednak doić i przyjmować zwierzchnie dyrektywy tak NATO–wskie jak i unijne, podnosząc stopniowo standard życia i całkiem przyzwoity dobrobyt osobisty.
  Jeśli byśmy wskazali na ten drugi wariant to albo jesteśmy idiotami krytykując to co mamy, albo jesteśmy idiotami podwójnymi dążącymi do wystąpienia z NATO i UE by w najlepszym razie mieć krwawy majdan lub natowskie naloty.
 • @Oświat 14:20:17
  // a nawet rozczłonkować jak Jugosławia tracąc przy tym Śląsk i pomorze wschodnie i zachodnie//

  Co się odwlecze to nie uciecze.Już widzę jak NATO i wszystkie te nowe instytuty do których radośnie przystaliśmy,broni nas przed egzekucją żydowskich roszczeń :))))


  // albo jesteśmy idiotami krytykując to co mamy...//

  A co takiego mamy? oczywiście jeśli nie liczyć prawa do wykonywania najpodlejszych prac na terytorium UE.
  Aha....mamy boom na niemieckie kursy językowe http://www.dw.com/pl/za-chlebem-z-polski-do-niemiec-boom-na-kursy-j%C4%99zykowe/a-43065630
  Brexit okazał się skuteczniejszy od Bismarcka który jak wiadomo "polskie dzieci męczył" w celu oswojenia ich z językiem Goethego.
  Więc przestań Oświat pierdzielić bo (jako państwo) leżymy na łopatkach .A kwesta "korekt terytorialnych" to tylko kwestia czasu.Niedługiego zresztą.
 • @ikulalibal 14:04:53
  //Jesteś żydowskim chamem, ale dam ci szansę żebyś się czegoś nauczył..przeczytaj uważnie ten tekst i wyciągnij właściwe wnioski o ruskiej abstencji//

  http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-12900706
 • @Arjanek 14:53:13
  Nie.Nie czytam tekstów pochodzących ze źródeł o których wiadomo że od początku swego istnienia zajmują się wyłącznie propagandą.( z akcentem na "wyłącznie" )
  To ty posłuchaj co na temat "zachodnich wolnych mediów" powiedział dziennikarz Udo Ulfkotte. (kiedy jeszcze żył)
  Albo nie słuchaj.Wszystko mi jedno.Stan twojej świadomości jest mi zupełnie obojętny jako że czas dialogi się skończył.
 • @Oświat 14:20:17
  To chyba trochę nie tak.
  Polska nie mogła się postawić jak np Białoruś by zachować majątek narodowy bo mieliśmy za wielu zdrajców w kraju Solidaruchy i KK z JPII na czele.... realizowały program globalnego bandyty... do dzisiaj go realizują.

  Poziom życia ? w parametrach gospodarczych i dochodowych liczonych koszykiem dobry jesteśmy w latach 60tych.
  Zmiana poziomu życia to ewolucja w czasie i globalna chińszczyzna oraz
  jedna z największych zbrodni globalnego bandyty czyli bandyckie embargo na wszystko (na wniosek "NOBLYSTY" czy szefa solidaruchów czyli solidaruchów.

  W zakresie majątku narodowego ... straciliśmy go prawie w całości (wszystkie co cenne w Polsce już nie jest Polskie a jeszcze mamy ciężkie miliardy długów u globalnego lichwiarza.

  Moglibyśmy przetrwać gdyśmy prowadzili Politykę przyjaznej i asertywnej neutralności jak Białoruś ale tak jak na Białorusi z silnym poparciem
  Narodu Polskiego.

  Niestety Solidaruchy to też Naród Polski (ta głupsza część która nie budowała tylko rozwalała własny kraj) o do tego KK z JPII na czele ustawiający poprzez ambonę prymitywne rozumki głupszych Polaków.

  Z taką "elytą" narodową byliśmy bez szans.

  Mamy kolejny zabór Polski o wiele gorszy pod względem majątku narodowego i suwerenności niż wszystkie poprzednie.
  ZA poprzednich zaborów majątek narodowy Polski był dalej Polski ...
  Po ostatnim zaborze majątek narodowy Polski teraz jest "mieniem żydowskim" ... bo żyd w rządzie sprzedawał żydowi z zagranicy wszytko co Polskie i co wartościowe.
  Zabór Globalnego żydostwa to coś znacznie gorszego niż poprzednie zabory... to likwidacja Polskości "polskość to nienormalność"... to utrata suwerenności gospodarczej politycznej a za chwilę populacyjnej (Banderland lub kalifat jak na zachodzie).

  Trzeba było poprzeć Jaruzelskiego jak Białorusini poprali "Batkę" a teraz Rosjanie Putina. Jaruzelski był tego wart.
 • @ikulalibal 14:44:09
  Pytanie było co warto było wybrać,
  bombardowanie i rozpad jak Jugosławię, czy to co mamy?
  Na to tylko proszę odpowiedzieć , bez nerwów, bez zbędnych emocji.
  Co do mnie wolę szynkę, banany, pomarańcze, mandarynki, nigdy bomb, ruin, przelanej krwi własnej, czy mojej rodziny.
  A jak widzę to rządy PiS manewrują i zwodzą, tak jak się da i na ile się da. Nie płacimy żydom, nie wprowadzamy euro, nie przyjmujemy murzynów, głodni nie chodzimy, próbujemy ukrócić złodziejstwo i sobiepaństwo sędziowskiej kasty.
 • @Oscar 16:06:40
  To co piszesz to w wielu punktach masz rację ale nie w tym,
  ,,w parametrach gospodarczych i dochodowych liczonych koszykiem dobry jesteśmy w latach 60tych."
  W latach sześćdziesiątych najczęściej chodziłem głodny, zresztą nie ja jeden, bo wielu kolegów szkolnych też bez kanapek szło do szkoły. Tamte lata to nierzadko był chleb posypany cukrem i polany herbatą, bo i nie zawsze była marmolada.
  Dziś mój wnuczek jak go częstuję czekoladowym cukierkiem to nie chce go brać. Poza szkołą ma nie tyle podwórko co szkółki pod żaglami, szkółki pływackie na basenie, inne tego typu zajęcia, wczasy w górach i nad morzem. Jego rodzice zamożni nie są, zagraniczne kurorty nie są im znane, ale też to wszystko co im potrzeba to mają, w tym nowoczesne telewizory, komputery, laptopy
  Obecnie żyje się zupełnie inaczej.
  W latach siedemdziesiątych pamiętam ten ścisk w autobusach, dziś ja emeryt mam dwa samochody.
  I co to porównywać do lat 60tych
 • @Oświat 16:10:09
  PIS nie jedną ma twarz... i nie jedno na sumieniu.

  Jedno jest pewne PIS jest znacznie bliżej Polski niż PO .
  Nie dość blisko.. nie potrzebnie dzieli naród Polski zamiast łączyć.
  Siła Polski jest w jedności Narodu .. PIS pilnuje by do tego nie doszło.
  Inna sprawa że PIS ma globalnego nadzorcę...i jeśli chce rządzić to musi wykonywać zadania zlecone przez globalnego nadzorcę.

  To wszystko nie jest takie proste.
 • @Oscar 16:06:40
  ,,Jaruzelski był tego wart"
  Mam wątpliwości.
  Miał dziesięć lat na to by przestawić kraj na gospodarkę rynkową tak jak to zrobili w tym czasie Chińczycy.
  Nic nie zrobił.
  Nie miał wizji, nie miał pomysłu, nie znał się na gospodarce. Nie potrafił znaleźć odpowiednich ludzi.
 • @Oscar 16:33:49
  ,,nie potrzebnie dzieli naród"
  Nie masz racji. Ten ,,naród” nie jest do połączenia, ci którzy jeżdżą na skargi do Brukseli, ta hołota zwana totalną opozycją, to nie nasz naród, to wrogowie naszego narodu.
 • @Oświat 16:37:45
  //ci którzy jeżdżą na skargi do Brukseli, ta hołota //


  "Eurodeputowani PiS Ryszard Czarnecki i Janusz Wojciechowski złożyli interpelację do szefa Komisji Europejskiej. PROSZĄ O INTERWENCJĘ w sprawie praw pokrzywdzonych w śledztwie smoleńskim - informuje "Gazeta Polska Codziennie".""
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/388269,eurodeputowani-pis-ryszard-czarnecki-i-janusz-wojciechowski-zlozyli-interpelacje-do-szefa-komisji-europejskiej-ws-katastrofy-smolenskiej.html
 • @Oświat 16:34:06
  Musiał by tak jak Chińczycy potraktować wichrzycieli, zdrajców, sabotażystów ... tego nie chciał.

  To po stronie Solidaruchów i KK była zdrada Polski na rzecz globalnej mafii żydowskiej.
  Solidaruch nie przestawały strajkować mimo wielokrotnych próśb, nawoływań, uzasadniania merytorycznego szkodliwości strajków.
  Solidaruchy sami jednak nie myśleli ale za to słuchali doradców z zagranicy i ambony (też zagranica bo Watykan).

  Głupota narodowa solidaruchów "wygrała" a Polska przegrała.
 • @Oświat 16:30:11
  // Jego rodzice zamożni nie są, zagraniczne kurorty nie są im znane, ale też to wszystko co im potrzeba to mają, w tym nowoczesne telewizory, komputery, laptopy//

  No to fajnie sie mają.Szczęsciarze.Nie każdy może to o sobie powiedzieć.

  " Ponad 15 mln Polaków posiada kredyt. Średnie zadłużenie wynosi ponad 38 tys. zł "
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-29/ponad-15-mln-polakow-posiada-kredyt-srednie-zadluzenie-wynosi-ponad-38-tys-zl/
 • @Oświat 16:37:45
  Ja nie mam na myśli V kolumny żydowskiej ale Naród Polski czyli np budowniczych PRLu to były i są najlepiej wykształcone w Polsce kadry techniczne, naukowe .. kulturalne... i jest ich w Polsce większość.

  Solidaruchy to ruch nieudaczników, miernot, owieczek sterowanych z ambony ... i zwykłych karierowiczów.
 • @ikulalibal 16:50:37
  A ilu zainwestowało w Amber Gold?
  Ja jak bym był młodszy o trzydzieści lat, też bym wziął kredyt i to maksymalnie duży, nawet ze 200 tyś. zł
 • @Oscar 16:52:59
  Ci z PRL i z Solidarności dosyć mocno się pomieszali.
  Ci którzy powiązali się z KOR i żydowski element w Solidarności to tak, tu masz rację.
  Reszta dołów Solidarności była ogłupiona, ale też miała dosyć pustych półek, powszechnych braków, niskiego poziomu życia.
 • @Oświat 16:30:11
  //W latach sześćdziesiątych najczęściej chodziłem głodny//

  Jezu.To z jakiego środowiska ty się wywodzisz?
  z "samotna matka z pięciorgiem dzieci" nie,bo kiedy jak kiedy ale wtedy te pasożyty miały absolutny glejt na wszystko.
  "Wiejskiej biedoty dwu morgowej" nie,bo wtedy w razie doskwierającej biedy wieśniactwo matkę żywicielkę rzucało w jasną cholerę i wyjeżdżało "na Śląsk" lub do innego industrialnego regionu. (stając się plagą wielkich miast)
  Ukrywaliście się w ziemiance czy co? w sześćdzesiątych latach głodny? chleb z cukrem? coś bracie nie tak.
  Albo kłamiesz albo miałeś jakąś nadzwyczajną sytuację rodzinną której nie można odnosić do sytuacji tzw statystycznego Polaka tamtych lat.
  Wprawdzie przez mgłę ale ja pamiętam coś zupełnie innego
  https://www.youtube.com/watch?v=2dCMAH93ThM

  PS
  https://www.youtube.com/watch?v=DtgNQoECLeU
 • @Oświat 17:04:17
  no OK tu się zgadzam.
  Puste pułki to silny "motywator".
  Globalni bandyci wiedz`a to nie od dzisiaj.
  Ich drugą bronią jest bandyckie embargo by uderzyć w ludność by ją zmotywować do buntu.
  Pierwszą bronią jest skrajnie zakłamana i obłudna propaganda.
  Mamy to na co dzień .. kiedyś tego nie rozumieliśmy (radio wolna Europa ostają prawdy wszelakiej...)... tymi dwoma broniami nas Polaków wykończyli

  A w zanadrzu mieli jeszcze "humanitarne bombardowania", "strefy zakazu lotów", "ataki bronią chemiczną na ludność cywilną", "umiarkowaną islamską/katolicką opozycję"... i embargo na wszystko aż do śmierci głodowej.

  W takie rączki wpadliśmy .. dzisiaj to oczywiste.
 • @ikulalibal 17:36:27
  Fajna ta twoja filmowa ,,rzeczywistość”

  https://www.youtube.com/watch?v=Ys7ywCbpZlY

  w 1964 zacząłem pracować na stażu za 900 zł miesięcznie (miałem tak pracować przez dwa lata) po stażu 1500zł miesięcznie.

  https://www.youtube.com/watch?v=zbGOUUGz44s

  pod koniec tego filmu pokazano płaszcz za 1950 zł i za 1650 zł
 • @Oświat 18:05:38
  //https://www.youtube.com/watch?v=zbGOUUGz44s

  pod koniec tego filmu pokazano płaszcz za 1950 zł i za 1650 zł//

  Ładnie to tak manipulować? prawisz o swoich apanażach z lat 60-tych film (fragment kroniki filmowej) zaś pochodzi z 1957 r ,ledwie 12 lat wcześniej skończyła się II WŚ a ta domowa ciągle trwała.Od siebie dodam że technologie seryjnej produkcji odzieży jeszcze wówczas na świecie nie istniały.Znajdź sobie w googlach paryską,londyńską,mediolańską itd ulice tamtych lat a zobaczysz że wszyscy wyglądali bardzo podobnie do warszawiaków.
 • @Arjanek 12:33:47
  Twoi kumple rozwalili ZSRR, rozgrabili majątek Rosjan.
  Teraz Rosja jak najbardziej by pomogła, bo wstała z kolan.
  Pomaga Assadowi, jak będzie trzeba, pomoże i innym.
  Coś Ci nie pasuje?
 • @Oświat 14:20:17
  No właśnie: dlatego trzeba w skryciu popierać BRICS abyśmy mogli mieć wybór. Bo piszesz, że mieliśmy wybór: nie mieliśmy i nie mamy.
 • @lorenco 19:25:56
  Ale może coś się zmieni.
  Petro dolary, koniec epoki.
  Koniec potęgi dolara, świat drży w posadach
  26 marca 2018 roku, a więc dziś, jest dniem historycznym, w którym świat przestaje być zmuszonym do nabycia dolara, by kupić ropę naftową.....
  Jeśli ameryka padnie na pysk....a jej dolary staną się makulaturą.
 • @Oświat
  To co? Przejrzysz na oczy?

  Teraz wiesz dlaczego nie zebrałeś tylu co trzeba...

  Ja do Spółdzielni zebrałem 20 bez problemu, z podpisami. Opara rozwalił na koniec całą inicjatywę. I mamy co mamy.
  No ale powodzenia :)
 • @Oświat 18:05:38
  Porządny płaszcz zimowy za rozsądną cenę.
  A kurteczkę Lee za niecałe 500 stówek nie chceta?Ręczna robota samego mistrza Lee?
  http://allegro.pl/lee-bomber-l56qww01-czarna-pikowana-kurtka-l-i6454622039.html?snapshot=MjAxOC0wMy0wN1QxNDoxNToyOC40NDRaO2J1eWVyO2M2ODg3ZDFlMGZhOTM3MjllZmYwYjZmOGFmZjQwZjU4YjBhNjE1NWIxZDExNGRmZjc3OWQwZDBjODhjZDJhYWM%3D#thumb/5
 • @Oświat 18:05:38
  Rewelacyjne są te kroniki filmowe. Z humorem.
 • @Oświat 18:05:38
  Ewolucja bikiniarzy.
  https://pbs.twimg.com/media/DZFSsekWkAAxBg1.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:29:18
  Udało się zebrać 20 podpisów do założenia spółdzielni.
  Pięknie.
  Tylko co to miała być za spółdzielnia? ( jakoś mi to umknęło)
  Czy chętni byli tylko chętni, czy już mieli jakieś biznesy, produkowali handlowali w hurcie w detalu?
  Bo jeśli R.O. rozwalił to może wrócicie do projektu i w mniejszym gronie zaczniecie konkretnie i z sukcesem.
  Ja byłbym może też zainteresowany o ile to by był realny projekt a nie tylko puste hasło.
 • @Oświat 10:16:29
  Musze dodać, że kiedyś miałem zakład pod szyldem wielobranżowej spółdzielni, w sumie chyba z sześć lat i zarobiłem tyle, że mogłem sobie pobudować własny piętrowy lokal, plus nowy samochód, plus kilka wycieczek zagranicznych.
  Jakby się udało coś takiego powtórzyć…to jestem za, choć czasy są inne.
 • @Oświat 10:16:29
  Ja już nie jestem zainteresowany.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031