Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
904 posty 446 komentarzy

PiS kontra Bataliony Chłopskie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najpierw na żołnierzy BCh napadli Niemcy z SS-Panzer-Division „Wiking“. A teraz kolejny atak przeprowadza Prawo i Sprawiedliwość.

 

To się po prostu musiało w końcu znaleźć poza horyzontem absurdu. Na liście obiektów do zniszczenia, ogłoszonej przez PiS-owskiego wojewodę lubelskiego - znalazły się m.in.:

 

32. Tablica umieszczona na ścianie w byłym budynku straży pożarnej w miejscowości Bójki gmina Ostrów Lubelski. Napis: „Pamięci Bohaterskim Żołnierzom Armii Ludowej i Batalionów Chłopskich Którzy Stoczyli Zwycięski Bój z Brygadą SS „Wiking” W Dniu 6. Maja 1944 oraz Pomordowanych w Akcjach i Obozach Zagłady w Rocznicę Bitwy Społeczeństwo Powiatu Lubartowskiego 6.V.1969”.

 

35. Pomnik przy ul. Królewskiej w Ostrowie Lubelskim. Napis: „Dla Upamiętnienia Akcji Zbrojnej, Stoczonej Przez Partyzantów „BCh” Garnizon Ostrów Lubelski z Hitlerowcami w dniu 6.V.1944r. W Akcji Tej Polegli: Wawrzyniec Kowal Zygfryd Korol Stanisław Dasiuk Ludwik Klepka Edward Stradowski Zdzisław Zimnicki Cześć Ich Pamięci”.

 

PiS przeciw polskiej wsi

 

Jak widać, PiS zaczyna "dekomunizować" chłopski czyn zbrojny - Bataliony Chłopskie. Nieźle, jak na partię, która wybory wygrała w dużej mierze głosami polskiej wsi. Co będzie następne, obowiązek całowania panów dziedziców z PiS w pierścienie? – można by zapytać. Na marginesie już można by dodać, że pogarda PiS wobec wsi staje się bardziej widoczna, a polityka rolna jest tym zakresem działań (i zaniechań…) państwa, w którym partia rządząca porzuciła bodaj najwięcej swoich przedwyborczych obietnic i zobowiązań (by wspomnieć tylko brak przeciwdziałania ASF, dramatycznie niskie ceny skupowe czy zezwalanie na niekontrolowany napływ do Polski zwolnionej z ceł, za to podejrzanej jakości produkcji rolnej z Ukrainy). Zaprawdę jednak –  skoro PiS zapomina o polskiej wsi i jeszcze obraża jej czyn zbrojny, to polska wieś tego PiS-owi nie zapomni!

 

Nie o wybory jednak chodzi, ale o fundamentalny, antynarodowy rys polityki PiS-owskiej. Partyjny i około-IPN-owski jest czytelny: "to NSZ było drugą po AK siłą podziemia, dane o siłach BCh to komunistyczne kłamstwa, a w ogóle Bataliony to była jakaś partyjna milicja z karabinami z patyków". Niszczenie śladów czynu chłopskiego to element chorobliwego eksponowania jednego tylko nurtu konspiracji, kosztem innych. Tymczasem nawet w PRL po '56 od takiej praktyki zdecydowanie się odcięto. Czemu nie można uszanować odpowiednio wszystkich walczących o Polskę? Czemu depolonizuje się Ziemie Zachodnie, burząc np. pomnik 2 Armii Wojska Polskiego w Strzelcach Krajeńskich? Czemu usuwa symbole polskiego zwycięstwa nad banderowcami z UPA?  To jest skandaliczne dzielenie polskiej krwi, a przy tym działanie jakby wprost na zamówienie wrogów Polski: niemieckich rewizjonistów i ukraińskich szowinistów.

 

PiS przeciw narodowej jedności i sile

 

W tych szaleństwach oczywiście jest jednak pewna metoda. Oto np. konsekwentnie niszczy się pamiątki walki Armii Ludowej Z NIEMCAMI, czego dotkliwym przykładem jest skucie nazwisk AL-owskich dowódców biorących udział we WSPÓLNYM z AK i BCh wyzwoleniu i ustanowieniu Republiki Pińczowskiej. Jasne, można by jeszcze zrozumieć dokonane z pełną starannością i wrażliwością przearanżowanie miejsc pamięci walk bratobójczych, np.AL z NSZ tak, by niezaciemniając tragicznych wydarzeń - mogły stanowić element narodowego oczyszczenia, wzajemnego wybaczenia i ponownego zjednoczenia. Ale niszczenie śladów walki Z NIEMIECKIM OKUPANTEM? Usuwanie dowodów na często trudną i wymuszaną okolicznościami, ale jednak jedność narodową w obliczu wroga?! Oczywiście, może to być zwykła głupota. Ale bardziej prawdopodobne jest dążenie do dalszego zakłamania historii: "proszę bardzo, mówiliśmy, że ci z AL to w ogóle nie walczyli z Niemcami i tylko do patriotów strzelali - bo niby gdzie są jakieś pomniki, że było inaczej?!".  Naród podzielony, naród tak bezczelnie okłamywany ma nie mieć sił, by się wyzwolić. I oto rządzącym nami okupantom chodzi, nieprawdaż, Mr Reichsleiter Katchynsky?

 

Nie dzielić polskiej krwi!

 

Normalnie, czyli narodowo będzie wtedy, kiedy kwiaty od polskiego premiera będą leżały i pod pomnikiem żołnierzy NSZ, i pod tym poświęconym partyzantom AK, BCh, AL. Pod tymi od  Andersa  i od  Berlinga. A nie kiedy dla jednych tylko będą wieńce, a dla drugich buldozery i gruszki burzące. Czasem więc, gdy słyszę: "no akurat na polu polityki historycznej - to narodowcowi powinno być po drodze z PiS..." - odpowiadam:

 

Że co, proszę? Narodowcowi po drodze z ideologią dzielenia narodu? Z dzieleniem krwi przelanej za Polskę na "słuszną" i "niesłuszną”? Z wynoszeniem na pomniki klęsk, błędów, a nawet czynów haniebnych - i umniejszaniem, odrzucaniem i deptaniem narodowych zwycięstw? Z tym polskiemu narodowcowi ma być po drodze?! Nigdy.

 

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • @
  Dla PiS liczy się tylko "Armia Andersa" [w której służył też mój dziadek], która broniła angielskich pól naftowych stacjonując min. w Palestynie [dzisiejszy Izrael] i Egipcie.

  "Panowie Szlachta" / Pottoccy i Radziwiłłowie / z PiS zapominają, że BCH i Armia Ludowa do 1945 walczyła z Niemcami, a nie wprowadzała w Polsce komunizm.

  Komunizm wprowadzali w Polsce Żydzi przywiezieni do Polski na ruskich czołgach, ... którzy potem w większości wyemigrowali do Izraela, z którymi do spółki "Panowie Szlachta" chcą odzyskać swoje majątki rozkradzione wcześniej w prywatyzacji w latach 1989 - 2015.

  Teraz to co rozkradziono, czego nie ma, chce się reprywatyzować. / Nawet komuna takiego przekrętu nie wywinęła!
  >> http://ziut.neon24.pl/post/143029,za-naszymi-plecami-pis-sprzedaje-ust-o-ipn-i-reprywatyzacje

  Pilnujcie! Bo, ... "Za naszymi plecami PiS sprzedaje ust. o IPN i reprywatyzację"
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:18:15
  Jak to warto oglądać rosyjskie programy!
  W jednym z nich występujący tam Ukrainiec, to było chyba po tej demonstracji we Lwowie, gdzie w marszu były hasła: Lwów nie dla polskich panów - ktoś tam z gości programu coś dociął owemu Ukraińcowi, ten się wkurzył i powiedział, że wszystkie te utarczki Polski z Ukrainą są zaplanowane, oba rządy i prezydenci piją sobie z dzióbków a wszystkie te niby kłótnie są po to, aby uspokoić nastroje w Polsce przed wyborami samorządowymi i że niby rząd i PiS tak dba o pamięć o rzezi na Wołyniu i stawia ultimatum UPAinie.
  G...no prawda, Ukrainiec wygadał prawdę i tyle!
 • @Ziut - Ruch dla Rzeczypospolitej 18:18:15
  Niech gamonie i niedojdy się zdecydują . Dopiero co skandowali w Sejmie , „Cześć i chwała bohaterom!” Teraz przygłupy będą tablice kasować . http://www.farmer.pl/fakty/bataliony-chlopskie-uczczone-w-sejmie,74334.html
 • @Repsol 20:35:38
  Zapomnieli, jak bardzo niebezpieczny jest chłop, co postanowi kosę nabić na sztorc.
 • @lorenco 22:44:26
  To co powyżej napisałeś brzmi budująco. Jednak obawiam się, że une są na to przygotowani. Wszystkie t.zw. służby są w ich rękach. A jak by tego było mało, to jeszcze mamy tu zaproszonych "przyjaciół" i odpowiednio do tego dostosowane "prawo".
  Pozdrawiam
 • @Vinto 08:29:10
  Co wcale nie oznacza, że mamy się załamywać. Wcześniej czy później musi dojść do rozwiązania problemu nadreprezentacji żydów we wszystkich władzach rządzących obecnie w Polsce. To jest trudne, ale uważam, że nie niemożliwe.
 • @Vinto 08:29:10
  Jak coś, wyśle się ulotki do tych "przyjaciół" o treści: polski chłop żywemu nie przepuści, jak się żywy napatoczy, nie przepuści no i juści:)
  A na poważnie: wszystkie prawie chłopy w UE są jak na razie tylko, delikatnie zdenerwowane.
 • braki
  Brak mi nazwisk winnych , co krasnoludek jest wojewodą lubelskim ? wiem łatwo ustalić , ale nalezy pisać ustawicznie aby ludzie wiedzieli kto jest wrogiem lub najmniej idiotą
 • @gnago 19:30:20
  Czarnek. Przemysław Czarnek. Doktor habilitowany nauk prawniczych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930