Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
869 postów 411 komentarzy

Wnoszę o ściganie prezydenta „Izraela”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie ma wątpliwości: niejaki Re’uwen Riwlin - popełnił przestępstwo określone art. 55a , ust. 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. I powinien być za to ścigany.

 

 

Skoro w obowiązującej (podobno...) nowelizacji ustawy o IPN nie zapisano, że "nie dotyczy ona prezydentów Izraela" - to niech prokuratura się bierze do roboty!  R. Riwlin  występował publicznie, wobec kilkunastu tysięcy osób, a media rozniosły jego słowa milionom:

 

“It’s ‘impossible’ to deny Poles had involvement in the Holocaust” [tłum.: „Nie można zaprzeczać polskiemu udziałowi w holocauście”], źródło: „The Jewish News Online”,//jewishnews.timesofisrael.com/president-rivlin-its-impossible-to-deny-poles-had-involvement-in-the-holocaust/ 

 

Nevertheless, it is impossible to deny the truth. True, it was Germany that established the camps, but our people were not murdered only in the camps. The members of our nation were betrayed by the people amongst whom they lived, in France, in Holland, and in Belgium. They were murdered by Ukrainians, Lithuanians and yes, also by Poles.” [tłum: “Niemniej jednak niemożliwe jest zaprzeczyć prawdzie. To prawda, że to Niemcy utworzyli obozy, ale nasi ludzie nie byli mordowani tylko w obozach. Członkowie naszego narodu zostali zdradzeni przez ludzi, wśród których żyli, we Francji, w Holandii i Belgii. Zostali zamordowani przez Ukraińców, Litwinów i tak,  także przez Polaków."], źródło: „The Times of Israel”, https://www.timesofisrael.com/led-by-rivlin-thousands-of-israelis-begin-march-of-living-in-poland/

 

Nevertheless, it is impossible to deny the truth. The Nazi death machine would not have been able to achieve its terrible vision, if it had not received help; if it had not found a fertile ground of hatred for Jews, in which to take root” [“Niemniej jednak niemożliwe jest zaprzeczyć prawdzie. Nazistowska machina śmierci nie byłaby w stanie zrealizować swojej strasznej wizji, gdyby nie otrzymała pomocy; gdyby nie znalazł żyznej gleby nienawiści do Żydów, w której mogłaby się zakorzenić”], źródło: Ynetnews.com:https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5229105,00.html

 

- co spełnia dyspozycję inkryminowanego przepisu poprzez „przypisanie Narodowi Polskiemu odpowiedzialności i współodpowiedzialności za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie”.

 

Ponadto dzień wcześniej, R. Riwlin miał powiedzieć, że „Państwo polskie pozwoliło na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii  Hitlera  i było świadkiem fali antysemityzmu, wywołanej przez ustawę, którą właśnie przyjęliście (…) Ludzie mordowali i dziedziczyli własność zabitych (…) To było podstawą antysemickich uczuć, które pozwoliły nazistom na zrobienie tego, co chcieli, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie” – co również wypełnia dyspozycję przywołanego przepisu karnego”.

 

W związku z powyższym przesłałem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego  (w tym przesłuchanie świadków, z  A. Dudą  włącznie)  i ściganie osoby podejrzanej.

 

Należy podkreślić, że od kilku miesięcy liczne osoby i środowiska zwłaszcza w „Izraelu” zapowiadały, że są zdeterminowane przyjechać do Polski i świadomie złamać nowe prawo, oskarżając Polaków kłamliwie o „udział w holocauście”. Można więc domniemywać, że R. Riwlin działał celowo i z premedytacją, tym bardziej więc powinien ponieść konsekwencje prawne.

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • wypadałoby podobny cyrk przeciw izraelowi odprawić
  Wypadałoby odwetem w tv najlepiej amerykańskiej pojechać po Izraelu.. wet za wet inaczej niczego się nie nauczą.... i wspomnieć o lichwie xD
 • @Leon. 02:41:00
  Przeciez rzad polski udaje sie na posiedzenie wyjazdowe do Israela w dn. 19kwietnia...
 • "Poparcie dla wniosku o ściganie"
  Popieram Pana wniosek. Czy można się do niego formalnie przyłączyć jako organizacja społeczna Ruch Społeczny "NOWA POLSKA"?
 • Wojna czy Pokój
  Muzeum w Oświęcimiu może być miejscem pamięci albo o znaczeniu wojny albo o znaczeniu pokoju dla przyszłości Europy.
  Polacy powinni wspierać miejsca pamięci dla pokoju. Dla dobrosąsiedztwa. Z Niemcami, Czechami, Słowakami .... .

  Izraelska polityka wykorzystywania martyrologii II wojny światowej dla wywyższana ofiary jednego narodu, ponad martyrologie innych narodów, nie powinna mieć wsparcia Polskich władz.

  Ps. Bez dokończenia ekshumacji w Jedwabnem, PiS nie odzyska wiarygodności w relacjach z Izraelem.
 • ???
  nie tylko tego ale również innych parchów, którzy trymali transparenty z napisami "to był polski obóz śmierci" gdzie była policja i dlaczego nie aresztowała tych gudłajów?
 • Szczerski kłamie w żywe oczy, obraża inteligencję Polaków.
  Minister Szczerski: Słowa prezydenta Rivlina, które były cytowane przez media w Izraelu, nie padły. Było to uogólnienie.

  https://wpolityce.pl/polityka/390125-nasz-wywiad-minister-szczerski-slowa-prezydenta-rivlina-ktore-byly-cytowane-przez-media-w-izraelu-nie-padly-bylo-to-uogolnienie

  Kolejne kontrowersje wokół słów prezydenta Reuvena Rivlina. Izraelski dziennikarz: Rzeczniczka potwierdziła, że cytat jest dokładny.

  https://wpolityce.pl/polityka/390156-kolejne-kontrowersje-wokol-slow-prezydenta-reuvena-rivlina-izraelski-dziennikarz-rzeczniczka-potwierdzila-ze-cytat-jest-dokladny

  Ps..Czekam jak minister Szczerski powie, że słowa Izraelczyka są wyrazem przyjaźni. Panie ministrze bardzo proszę niech pan już przestanie obrażać inteligencję przeciętnego obywatela naszego kraju. Przyjęliście państwo wobec żydów zasadę scyzoryka zarówno urząd prezydenta jak i rząd i składacie się w ukłonach kiedy tylko tamta strona tupnie nogą to wasza sprawa, ale pamiętajcie o jednym, że bardzo wielu żeby nie powiedzieć większości obywateli naszego kraju, nie jest obojętne kto i przede wszystkim jak ich reprezentuje i przy tym jak dba o ich godność. W zasadzie kariera PAD dobiegła końca. A tak dobrze się zapowiadał. Okazuje się , że naszemu prezydentowi można napluć w twarz,a on powie, że deszcz pada. Najlepiej mu wychodzi lizanie otworu poniżej pasa ... A otwór i tak swoje. Przykre. Żyd pluje na Polskę w obecności PAD a Prezydent milczy. Czy tak postępuje Polak a do tego Prezydent RP. Jak długo jeszcze będziemy zmuszani do wysłuchiwania kłamstw na temat holokaustu ze strony żydów przy akceptacji polskich polityków? PAD przestał dla mnie istnieć, kolejna pomyłka prezesa podobnie jak Gliński też z dawnej UW. Kiedy wreszcie nasze władze przestaną działać jak pies z podkulonym ogonem !? Ustawy negocjują z żydami, żydzi bezczelnie oskarżają Polskę i Polaków o holokaust, do którego sami się przyczynili !
 • @Leon. 02:41:00
  Tak się kończy pojednanie bez względu na cokolwiek. Kończy się śmiesznością. Czy ci ludzie nie rozumieją, że druga strona bezwzględnie wykorzystuje jakiekolwiek objawy słabości? Jak dzieci.
 • @Andrzej Madej 08:41:01
  Zofia Kossak Szczucka, zaangażowana w organizację ratowania żydów, przewidziała, że obarczą Polaków winą, że będą nas nienawidzić. Przewidziała już wówczas gdy tragedia zagłady się dokonywała, a świat milczał. Jako słaby naród byliśmy zawsze wyznaczani na ofiarę rozgrywanych interesów ponad nami. Tak dzieje się i obecnie. Zostaliśmy wyznaczeni do roli katów gdy Niemcy się wykupili i dogadali z żydami. Dogadali się co do nowej wersji historii. Tak samo jak żydzi ustalili wspólną historię II Wojny z Sowietami. Nam wyznaczono rolę, którą mamy przyjąć bez szemrania, bez warunków. Wszak nie nam decydować o nas samych. Jakieś 85 % ludności żydowskiej w Polsce nie była zasymilowana, miała odrębny świat, nie znała polskiego, była charakterystyczna kulturowo. Trudno było o ile niemożliwe ukryć tę masę ludzi pośród społeczeństwa polskiego.To był tragizm sytuacji, że ci ludzie ze swoją odrębnością byli jak naznaczeni, zdradzał ich wygląd, cechy fizjonomiczne. Ktoś kto posądza Polaków o bierność nie ma pojęcia o czym mówi i jakiej ofiary się domaga. Skandaliczne są słowa polityka izraelskiego, człowieka wykształconego, mającego wiedzę historyczną, skandaliczne i potworne w swoim oskarżeniu. Demonstracja złej woli, politycznego załatwiania interesów Izraela poprzez ból pamięci narodu, który doznał ogromu krzywdy ze wszystkich możliwych stron okupacyjnego najazdu. Od sowieckiego terroru i eksterminacji po terror niemieckich zbrodniarzy. Polska 35 milionowy naród z wojny wyszła ze stratą ponad 10 milionów obywateli, staliśmy na granicy zagłady biologicznej, następni w kolejności po żydach. Po ludzku ujmując. Jak można wnosić takie oszczerstwa i oskarżenia ? Jak można panie Rivlin
 • @nieżyt 09:05:53
  Będę jak Katon powtarzał, powinniśmy zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem i nie podejmować ich tak długo jak długo w obecności całego świata nie przeproszą za swoje ........ brzydkie zachowania.
 • @morgan 04:54:28
  Po takim skandalu to głupota, trzeba odwołać wyjazd ponieważ Polacy i wyborcy PiSu będą oburzeni taką służalczością, uległością, brakiem honoru.
 • @nieżyt 09:05:53
  Niestety PAD nie dorósł do roli prezydenta Polski!!! A może PAD odniesie się też do żydowskiego banera "Polisch Death Camps" który żydzi pokazywali a Auschwitz?
 • @Andrzej Madej 08:41:01
  Duda zachował się jak ostatni PeOwiec, który pozwala pluć na swój kraj. Ale dla mnie to nie jest nic nowego. Duda to już nie mój prezydent mimo iż na niego głosowałem. Jeżeli PiS wystawi Dudę w przyszłych wyborach to nie pójdę na wybory. Dla mnie kandydatem na prezydenta jest pani Beata Szydło. Żyd pluje na Polskę a Duda zaklina rzeczywistość.
 • @morgan 04:54:28
  W świat poszedł przekaz Izraelski. I tylko ten jest zauważony i komentowany.

  https://www.timesofisrael.com/led-by-rivlin-thousands-of-israelis-begin-march-of-living-in-poland/
 • @nieżyt 09:05:53
  E. Ringelblum: " Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 – styczeń 1943", Warszawa 1988 - IPN powinien natychmiast przetłumaczyć na angielski i sprzedać do bibliotek na całym świecie!
 • @Analityk 07:48:47
  Taka jest przysięga prezydencka:

  // Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. //

  Duda nie ''strzeże niezłomnie godności Narodu''.

  Duda, precz z urzędu !!!
 • @Andrzej Madej 08:41:01
  Wystarczy to przeczytać, a oczy się otworzą

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf
 • @kula Lis 67 09:46:37
  Prawda jaka jest, każdy widzi.

  Pytanie dla jakich relacji pomiędzy Europejskimi narodami, Polska powinna utrzymywać to wielkie świadectwo intelektualnego pogubienia kultur.

  Uważam, że wizerunek Oświęcimia jako Miasta Pokoju, powinniśmy uzgadniać przede wszystkim z Niemcami (to była ich administracja), w drugiej kolejności z Rosjanami i z Izraelem.

  Jak widać, inna kolejność prowadzi do konfliktów.
 • @nieżyt 09:05:53
  Spodziewać się należy eskalacji nienawiści do Polski i Polaków bo, po to przyjechali do Auschwitz. Zaklinanie rzeczywistości przez PAD świadczy o jego himalajach naiwności i czymś gorszym zalatującym.
 • @kula Lis 67 10:25:29
  Tak jest. Swoją godność może deptać, ale nie Polaków. Złamał przysięgę i ma obowiązek złożyć urząd.
  Według Konstytucji Polska jest demokratycznym państwem prawa.
  Kpiny w żywe oczy urządzają sobie na najwyższych urzędach za pieniądze wygrabione od Polaków. Jak nie umiecie rządzić, to precz, tym bardziej jak nie chcecie rządzić dla dobra Polaków. Nie jesteśmy waszymi parobkami.
 • @kula Lis 67 10:58:37
  A z drugiej strony w ramach wzmożonej praworządności, Ziobro wyda nowe wytyczne d/s zwalczania antysemityzmu.
 • Rząd PiS-u
  sponsoruje wielowymiarowo antypolonizm: http://podgrzybem.blogspot.com/2018/03/antypolonizm-sponsorowany-czyli.html
 • hmmm
  Piszcie co chcecie, ale ja nie zapomne tego co usłyszałem 3 dni temu z ust Prezydenta Polski z obchodów holokaustu :

  " ...dziękuję Panu Prezydentowi Izraela za przybycie i dziękuję za zaproszenie"

  zawsze miałem się za strachliwego człowieka, ale czegoś takiego .....
 • @Zorion 14:34:31
  Zapewne Dudłaj miał na myśli starszeństwo w/g Talmudu.Mógł jeszcze całować ziomala w łapę kosmatą.
 • @Zorion 14:34:31
  To szmaciarz nie zasługujący, aby być naszym prezydentem. Czy tylko żydzi go wybrali?
 • Brak możliwości skutecznego ścigania!
  A kto ma go ścigać? Ten dupek dr Andrzej Duda, rezydent RP, wnuczek banderowca i mąż żydówki Agaty Kornhauser?
 • @kula Lis 67 10:25:29
  Trzeba przywrócić wiarygodność urzędom i przysięgom. VON z urzędu Dudo Obłudo nie reprezentujący polskiej racji stanu!
 • Co powinna zrobić POLSKA prokuratura
  Stanowisko prokuratury - gdyby działała zgodnie z prawem - mogłoby jedno:

  Tak, stwierdzamy w wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego, że doszło do popełnienia czynu zabronionego, określonego art. 55a ustawy o IPN.

  A następnie co najwyżej mogliby ogłosić, że z powodów formalnych nie mogą postawić zarzutów osobie, która popełniła w/w czyn ze względu na jej status dyplomatyczny. Stwierdzenie czynu zabronionego jest jednak oczywistością i koniecznością - i mogłoby także uzasadnić dalsze kroki, jak w szczególności uznanie R. Riwlina za PERSONA NON GRATA na terytorium RP.

  Ścisłej kontroli, zwłaszcza pod względem formy, organizacji oraz głoszonych treści powinny zostać poddane zarówno tzw. "Marsz Żywych", jak i pobyty w Polsce obywateli "Izraela" związane z odwiedzaniem przez nich terenów dawnych niemieckich obozów koncentracyjnych itp.
 • @Analityk 07:48:47
  Oczywiście, więcej takich działań - tym silniejszy nacisk na prokuraturę.
 • Pan -panie Konrad donosi na niewlasciwych ludzi:-)))
  To ni oni wymyślili głupie ustawy, oni je tylko testują:-))))
 • @chart 19:45:20
  Dziękuję.
 • Autor
  To nie tylko zdrada PAD-a, ale i Ziobry. Przecież on już zapowiedział wbrew prawu, że znowelizowanej ustawy o IPN przestrzegał nie będzie do czasu rozpatrzenia jej przez TK.
  A jak tak, to i żaden prokurator jej nie ruszy.
  Ryba śmierdzi od głowy.
  Sprawa PAD-a sprawą PAD-a ale jeszcze ważniejsze, że trzeba tu Ziobro odwołać i postawić przed TS wręcz jako pierwszego, a w tym czasie już powołać na jego miejsce kogoś kto ustawę wykona.
  Dopiero wtedy ma sens niniejsza notka.
 • Przystąpienie do postępowania
  Prokuratura Rejonowa
  w Oświęcimiu

  W związku ze złożeniem doniesienia przez Pana Konrada Rękasa o popełnieniu przestępstwa przez Prezydenta Izraela podczas niedawnych uroczystości (http://chart.neon24.pl/post/143265,wnosze-o-sciganie-prezydenta-izraela#comment_1454211), Ruch Społeczny "NOWA POLSKA" przyłącza się do tego doniesienia. W załączeniu przekazuję skan potwierdzenia zgłoszenia do ewidencji oraz oryginał regulaminu.

  Z poważaniem.

  Ruch Społeczny "NOWA POLSKA"

  PREZES

  mgr inż. Andrzej Dziąba

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728