Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Cios w plecy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ale w zasadzie o co władzom III RP chodzi z pomnikiem katyńskim w Jersey City?

 

Legalnie wybrana władza może przecież zburzyć dowolny pomnik, który jej się nie podoba, czyż nie? Może manipulować historią, usuwać jej ślady, zacierać świadectwa niechcianych wydarzeń z przeszłości wg dowolnie przyjętego, polityczno-propagandowego kryterium, prawda? A przeciwników takich praktyk może bezkarnie i bezczelnie zwymyślać od ostatnich - no nie krygujcie się, przecież SAMI TAK POSTĘPUJECIE!

 

Jak to kiedyś zgrabnie ujął pewien neurotyk: "bo w tym zabawa, by machinator od własnej zginął machiny"... Niestety, nie mamy do czynienia tylko z klęską partyjnego zaślepienia, ale po raz kolejny – z poważnymi, negatywnymi konsekwencjami dla całej Polski. Skutki polityki historycznej ostatnich lat są bowiem takie, że  PiS w Polsce burzy jedne polskie pomniki, sojusznicy PiS burzą zagranicą drugie  i w tym tempie zostaniemy niedługo narodem w ogóle bez historii – a w każdym razie bez jej widocznych śladów.

 

Te zaś mogą okazać się potrzebne umacnianiu świadomości naszego narodu, poddawanego coraz potężniejszej międzynarodowej presji, za to pozbawionego sojuszników niewystawiających sutych rachunków za swoją nader wątpliwą „przyjaźń”. Zwyzywanie Jahwe ducha winnego marszałka  Karczewskiego  od "antysemitów, nacjonalistów i negacjonistów" - wpisuje bowiem wyraźnie konflikt o pomnik katyński w bardzo oczywisty kontekst.

 

Po pierwsze, burmistrz Fullop nie pozwoliłby sobie na takie wypowiedzi (i decyzje) - gdyby nie czu ł klimatu politycznego i medialnego przyzwolenia dla atakowania i upokarzania Polaków w Ameryce.

 

Po drugie, wyskoczenie z najcięższym dziś zarzutem antysemityzmu w sprawie nie mającej przecież nic wspólnego ani z ostatnim kryzysem polsko-"izraelskim", ani z ustawą o IPN, ani z roszczeniami żydowskimi wobec Polski - wskazuje, że... taki związek istnieje,  mamy do czynienia z tą samą kampanią przeciwko Polsce  i możemy się spodziewać jedynie jej nasilenia.

 

No chyba, że - po trzecie - pan burmistrz tym samym niechcący przyznał, że  Katyń to rzeczywiście robota jego współplemieńców...

Zresztą, Polakom sto razy już przecież tłumaczono – że każdy niemal pomnik sam z siebie jest raczej elementem krajobrazu, niż faktem politycznym, niezależnie od tego kiedy powstał, kogo/co upamiętnia i kto go zbudował. Jak najbardziej polityczne bywa natomiast pomnika takiego burzenie, przesuwanie, niszczenie – te akty bowiem mają kontekst jak najbardziej bieżący i służą celom zdecydowanie współczesnym, teraźniejszą politykę uzupełniając.

Forma artystyczna pomnika katyńskiego w Jersey City jest bez wątpienia przejmująca, ale zgodnie z podzielaną przecież przez obecne władze Polski wizją, że „nie ma przypadków – tylko same znaki” – lepiej nawet oddaje obecną sytuację geopolityczną III RP niż tragiczne losy polskich oficerów. Budowanie narodowej tożsamości w oparciu wyłącznie o „antykomunizm” i bezwarunkowy „sojusz z USA” – jeszcze bardziej niż zwykle okazują się być drogą donikąd. Więcej nawet, to właśnie ślepe zapatrzenie w Zachód, prosta zdrada polskich interesów narodowych dokonywana przez kolejne rządy po 1989 r. – wystawia całą polskość na zdradziecki cios w plecy. Cios z rąk syjonistyczno-amerykańskich, które podniesione na Polskę – należałoby wreszcie odrąbać. A przynajmniej zabezpieczyć się skutecznie przed uderzeniem kolejnym.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Lekcja dla psisu !
  Co myślą rosjanie o pomnikach żołnierzy radzieckich poległych za Nasze Życie ?
 • gdzie żyd?
  na tym pomniku brakuje żyda. czy ten bagnet to sam się w plecy wbił?
 • ***
  // Budowanie narodowej tożsamości w oparciu wyłącznie o „antykomunizm” //
  Ten pomnik w USA nie jest wymierzony w komunizm lecz przypomina o sowieckim ludobójstwie i nic poza tym .
  To ,że my likwidujemy obiekty czczące okupantów bo tak należy postrzegać rosyjskie wpływy w latach 1945-89 w Polsce jest jak najbardziej wskazane i nie ma żadnych asocjacji z przypadkiem pomnika w USA bo przecież ten kraj jest taki sam jak w chwili gdy ten pomnik budowano czyli generalnie chodzi o opinię jednego słabego i uległego albo skorumpowanego człowieka
 • Naród bez historii...
  "PiS w Polsce burzy jedne polskie pomniki, sojusznicy PiS burzą zagranicą drugie i w tym tempie zostaniemy niedługo narodem w ogóle bez historii – a w każdym razie bez jej widocznych śladów."
  Czyżby?
  W całej Polsce budujemy setki (tysiące?) pomników zdrajcy Polski Lecha K.
 • W każdej pipiduwie stawiają pomniki
  Kaczora. A czym sie on zasłużył? To świadczy o degrengoladzie ludzi w Polsce.
  https://www.youtube.com/watch?v=Umym0y5RGGk
 • w kolejce czeka
  Pałac Kultury do wyburzenia.
 • @puuuq 00:13:28
  Nie zgadzam się z Tobą....
 • @wercia 08:19:16
  Zgoda.
  L.Kaczyński nie dokonał niczego wielkiego.
  Największym jego historycznym osiągnięciem była katastrofa Smoleńska.
  i na tą okoliczność powinien stanąć pomnik w Smoleńsku jak pamiątka po ogromnym dramacie Narodu Polskiego (śmierć kilkudziesięciu przedstawicieli elyt" Polskich).

  I to wszystko.
  Już dokonania Jarka są więcej warte (program socjalny PIS).
  A mogą być dużo więcej warte gdyby znacjonalizował tę najważniejszą część gospodarki na terenie Polski (zapowiada repolonizację ale to nie to samo co nacjonalizacja)
  Repolonizacja może być przejęciem gospodarki przez jakieś Polskie "elyty" co w kontekście informacji że każdy żyd w Izraelu może mieć Polski Paszport .. nie brzmi najlepiej.

  Nacjonalizacja proporcjonalna do wielkości firmy...
  Koncerny w całości państwowe, średnie firmy z kapitałem mieszanym a małe całkowicie prywatne.

  .
 • Drugie i trzecie dno
  Ta cała akcja z Karczewskim i burmistrzem Jersey City, to zwykła ustawka operacyjna polsko-żydowskich służb, mająca za zadanie :
  1) przykryć indolencję i milczenie Karczewskiego i jego kolesi z PiS w sprawie ustawy 447,
  2) zalegendować Karczewskiego i PiS jako niezłomnego bojownika o polskość,
  3) ocieplić wizerunek "broniącego" nas w tej sprawie, wykreowanego na autorytet Johniego Danielsa i żydowskich organizacji grających "dobrego policjanta".
 • @tańczący z widłami 09:54:54
  To może tak być.. takich teorii można pobudować więcej.

  Może być tak że ktoś chce nas koniecznie skłócić z żydami.
  Grunt w narodzie pod taki podział jest.
  Wystarczy kupić jakiś głos jakiegoś polityka (np amerykańskiego) który z pozycji pro żydowskich obrazi Polaków... i rządzący w Polsce już muszą mieć pełne gacie .. z jednej strony "potęga globalnej mafii żydowskiej" której muszą się w pas kłaniać a z drugiej strony ciężko obrażony przez "żydów" Naród Polski który tych polityków może pogonić.

  Jedno jest chyba pewne .. jakieś służby specjalne rozgrywają odwieczny konflikt Polsko żydowski.
 • @Oscar 13:55:45
  jeszcze dopowiem
  chyba nie są to służby żydowskie .. bo oni chcą w spokoju pasożytować na Narodzie Polskim.

  To mogą być służby rosyjskie które chcą złamać wasalizm rządzących wobec globalnej mafii żydowskiej.
  To mogą być służby PISowskie (polskie) które mogą w ten sposób dawać rządowi podkładkę do stawiania się żydom (bo Naród się burzy)
  ale to mogą być każde inne służby które chcą skłócić głębiej naród Polski z żydami...choćby Niemieckie..(Niemcy się bez rozgłosu po cichu stawiają globalnej mafii żydowskiej).

  Coś się pd tym naszym Polsko żydowskim dywanem dzieje.
 • @Oscar 14:02:41
  Można to ująć tak...
  ...to wolność od globalnej mafii żydowskiej nadchodzi.
  jeszcze jej nie widać ale już słychać...
 • @Oscar 13:55:45
  Raczej wątpię żeby komuś zależało na skłócaniu nas z Żydami, nie widzę w tym realnych korzyści dla kogokolwiek. Bardziej prawdopodobne jest to, że poddańcza spolegliwość polskiej władzy względem narracji żydowskiej, rozzuchwaliła pewne holocaustyczne kręgi do tego stopnia, że wyssana z mlekiem żydowskiej matki i ukrywana dotąd pogarda do Polaków, nie musi być już dłużej chowana, że można już wyciągać w stronę Polski brudną roszczeniową łapę.
 • @tańczący z widłami 14:07:05
  czas pokarze jak jest naprawdę.
 • @Oscar 13:55:45
  "Może być tak że ktoś chce nas koniecznie skłócić z żydami."

  Raczysz żartować? Żydzi zrobili już niemal wszystko co możliwe, żeby skłócić nas ze sobą.
 • @tańczący z widłami 14:07:05
  Dokładnie.
 • @Lotna 16:15:13
  Witaj Lotna :) Oczywiście, że Oskar raczy żartować i to dość cmentarnie żartować, tak jak by nie wiedział, że nie da się skłócić tych, którzy nigdy w historii nie byli przyjaciółmi.
  Skłócić Oskarze można jedynie przyjaciół a nie odwiecznych wrogów.
  Pozdrawiam
  TzW
 • @
  Co za bydlak! Wiedział, że to zaboli Polaków. Żydowski burmistrz Jersey City tak nas nienawidzi, że zgodził się na radosną zabawę pod pomnikiem Zbrodni Katyńskiej

  http://nczas.com/2018/05/06/co-za-bydlak-wiedzial-ze-to-zaboli-polakow-zydowski-burmistrz-jersey-city-tak-nas-nienawidzi-ze-zgodzil-sie-na-radosna-zabawe-pod-pomnikiem-zbrodni-katynskiej-video/
 • @Lotna
  Kto ma nas bronić? Duda i Morawiecki w jarmułkach? Prezydent ożeniony z żydówką i premier posyłający dzieci do żydowskiej szkoły. Mieliśmy premier Polkę, to ją odwołali. A marszałek senatu twierdzi deszcz pada jak na niego plują to tylko..Karczewski zamiast pokierować akcją odwetową czmychnął do Brukseli. PiS ukląkł przed żydami, przed USA a ostatnio przed UE. Wreszcie zaczynacie państwo widzieć rzeczywistość taką jaka jest i jak ją odbierają zwykli Polacy. To jest to poczucie opuszczenia przez Państwo i pozostawienia samych sobie w obliczu zagrożenia a więc kapitulacja przed atakującymi wrogami. To co było charakterystyczne dla rządów PO zaczyna wracać po odesłaniu rządu p. Szydło na zielona trawkę..Wielokrotne powielanie błędów to nie pomyłka, to niekompetencja. Permanentna niekompetencja to działanie na szkodę. A to ostatnie ma dziś naprawdę potężne skutki, a działanie na szkodę to uderzenie w podstawy państwa i zdrada jego interesów, a więc zdrada Polski i Polaków. To jest proste jak konstrukcja cepa. Albo jest to indolencja albo co gorsza sabotaż. Mamy powrót starych wyjadaczy do MSZ i w okolice Pałacu Prezydenckiego oraz zupełna indolencja Min. Kultury odpowiedzialnego za muzea, pamięć historyczną i image Polski za granicą. Zapewniam, że nie o takie zmiany walczyliśmy i nie takich zmian oczekiwali wyborcy PiS, Kukiza czy inni. Polacy nie są zainteresowani jedynie programami społecznymi i stanem gospodarki ale przede wszystkim czy mogą liczyć na Państwo, że obroni ich i pamięć ich przodków przed oszczercami i złodziejami skąd by oni nie byli. Czy jesteśmy skazani na ciągłą walkę z tymi których opłacamy z własnych podatków o to żeby wreszcie zaczęli działać dla naszego wspólnego dobra? Władze doprowadziły do sytuacji, w której naród polski musi się nurzać w odchodach azjatyckich barbarzyńców. No cóż, Polską rządzi Daniels, Schudrich i Azari. Sprawa ustawy 447 na to wskazuje, w praktyce milczenie lub marginalizowanie problemu ze strony najwyższych urzędników. Trzeba odsunąć żydów od władzy w Polsce i oddać ją Polakom. My sami zatroszczymy się o nasz kraj i jego status na świecie. Jest to ostatni moment żeby wyleźć na ulice całym stadem i wywlec żydów z pałaców! Jeśli teraz tego nie zrobimy, to niech żywi porzucą wszelką nadzieję! Dlaczego PiS klęka przed "pijakiem brukselskim" w sprawie ustawy o SN ? PiS grzmiał jak za PO, PSL, SLD państwo polskiego było teoretyczne, a kiedy rządzą sami nie potrafią tupnąć nogą kiedy nas politycy z różnych państw strofują i narzucają swą wolę. Dość tych uników. To wina nas: dorosłych, że młode pokolenie nie żyje Polską tylko karierą, zabiegami o dobra materialne, nie ma wyobraźni, nie czuje, że Ojczyzna to jeden wielki, zbiorowy Obowiązek i łatwo ją stracić. Głosować na Narodowców! PiS sam dokonał puczu i patriotyczny propolski rząd Beaty Szydło zamienił na rząd UWolski, więc jak prożydowski Morawiecki, Gliński, Gowin i Duda mogą bronić naszego honoru. To co zrobił Kaczyński to polityczne sepuku! PiS zgrał się jak stara płyta, już nie wyda z siebie głosu. To partia tchórzy. Będą nami coraz bardziej pomiatać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031