Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1010 postów 542 komentarze

Gut Polaczek, gut…!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stałe bazy amerykańskie w Polsce oczywiście nie są do niczego potrzebne Polakom (a raczej wprost przeciwnie – stanowić będą zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, uciążliwość dla jej mieszkańców i dalsze poważne obciążenie dla naszego budżetu).

 

Naiwnością jednak byłoby sądzić, że inicjatywa rzeczywiście wyszła z Warszawy. Przecież rządy III RP samodzielnie nie są w stanie zadecydować nawet o tym czy sobie buty zawiązać, a co dopiero w sprawie wydatkowania 2 miliardów dolarów i to na amerykańską infrastrukturę wojskową.

 

Terytorium okupowane

 

Można zresztą zauważyć, że obecny „przeciek” w tej sprawie został upubliczniony w momencie, gdy już od kilku tygodni wiadomo o przebazowaniu kolejnej brygady US Army do Polski – o którym to ruchu dowództwo amerykańskie nawet nie raczyło rządu w Warszawie poinformować, nie mówiąc o proszeniu o pozwoleniel czy oczekiwaniu na wyrażenie zgody. Stosowne decyzje budżetowe zostały też ż przecież zatwierdzone przez Komisję Spraw Wojskowych amerykańskiego Senatu. Rzekomy „przeciek” wygląda więc na pospieszne i mocno rozpaczliwe szukanie alibi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, muszący teraz udawać, że od początku wszystkie ruchy Amerykanów dzieją się za polską akceptacją, a nawet z polskiej inicjatywy. W istocie jednak nic na to nie wskazuje.  Amerykanie przestają się maskować, udawać przyjaciół i sojuszników i już wprost traktują Polskę jak terytorium okupowane, pod swoim bezpośrednim zarządem wojskowym.  I umówmy się – tak przecież właśnie jest. Byle sierżancina w mundurze US Army jest dziś w Polsce ważniejszy od prezydenta RP. Takie są efekty PiS-owskiego wstawania z kolan…

 

Czytając „zachęty materialne” dla Amerykanów - mamy też zresztą nieprzyjemne wrażenie stoczenia się także wewnętrznej polskiej polityki do poziomu takiej Albanii czy Kosowa. Oto główne siły polityczne III RP za jedyną istotną płaszczyznę rywalizacji – uważają zabieganie o przychylność amerykańskiego hegemona, obrzucając się przed jego obliczem oskarżeniami i zapewnieniami kto okazać się pragnie bardziej uniżonym sługą, odda więcej polskich pieniędzy, narazi więcej polskich obywateli, niżej się pokłoni i bardziej upodli – niestety, występując w imieniu Rzeczypospolitej, którą przecież Polacy zwykli nazywać Najjaśniejszą! To podłość i plugastwo polityki III RP, nieznane dotąd w takiej skali w polskiej historii…

 

 

Gorsi od volksdeutschów

 

Zrobienie dobrze amerykańskim panom jest o tyle ważniejsze dla elit politycznych w Polsce, że gotowe są one poświęcić w tym celu interesy i potrzeby narodu. Dość zestawić nietypową wręcz twardość rządu PiS wobec bardzo nieśmiałych przecież i niewygórowanych postulatów wysuwanych przez opiekunów i rodziny osób niepełnosprawnych – z zarysowanym z rozmachem rozdawnictwem polskich pieniędzy na rzecz amerykańskiego sektora wojskowo-przemysłowego. Okazuje się, że to polscy podatnicy mają spłacić zobowiązania wyborcze Donalda Trumpa wobec jego kampanijnych sponsorów! Tak oto życie dopisuje szyderczą pointę do haseł  PiS-u – partia ta bowiem tylko potwierdza swoją solidarność (a ściślej – uniżoną podległość) z amerykańskim i międzynarodowym wielkim kapitałem, nie zaś z własnymi obywatelami.  Nawet najemnicy służący w wojnach kolonialnych XIX wieku przeciw własnym narodom – mieli więc więcej godności niż funkcjonariusze Prawa i Sprawiedliwości. To poziom poniżej volksdeutschów!

 

Kwota 2 miliardów dolarów to przecież tylko część planowanego i realizowanego drenażu polskich finansów. Kolejne 3 miliardy mają pochłonąć zupełnie szalone i zbędne zakupy sprzętu dla Marynarki Wojennej, swoją działkę mają też dostać amerykańscy głównie producenci śmigłowców, nie zapominajmy też o 4,75 miliarda dolarów na systemy obrony rakietowej (a nie jest to przecież cała suma zaplanowana na ten cel). Trump i jego sponsorzy klepie więc polskich lokajów po grzywkach, wskazując jako prymusów w działaniu na rzecz… amerykańskiej gospodarki. Kto pamięta dokładnie „Stawkę Większą Niż Życie” - może skojarzyć tę sytuację z ostatnim odcinkiem, w którym wulgarny i prymitywny amerykański komendant obozu jenieckiego klepie  Brunnera powtarzając „Gut Niemiec, gut, jak wy tak arbeit jak on - nagroda!” i rzucając mu niedopałek papierosa. Teraz taki właśnie kiep oraz nadzieja na usłyszenie „Dobry Polaczek” - wydaje się być motorem działania formalnie kierujących Polską.

 

Jaka będzie odpowiedź Rosji?

 

Z biznesem wojskowo-zbrojeniowym chodzi przede wszystkim o to, że jest… biznesem. Trzeba więc sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać – a wojny i straszenie nimi traktować po prostu jako element marketingu. Jednocześnie jednak pamiętajmy, że strzelba wisząca na ścianie od pierwszego aktu przedstawienia – w trzecim akcie przeważnie musi jednak wystrzelić. Zgromadzenie takiej ilości ciężkiego, bynajmniej nie defensywnego sprzętu wojskowego na terytorium Polski, niedaleko granic Rosji i Białorusi oczywiście zwiększa realne zagrożenie wojenne, narusza równowagę sił i rażąco łamie postanowienia "Aktu Stanowiącego o podstawach wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa" między NATO i Rosją z 1997 r. Federacja Rosyjska ma teraz pełne prawo do adekwatnej odpowiedzi, do zwiększenia obecności wojskowej w enklawie kaliningradzkiej, wreszcie do przewartościowania własnej polityki wojskowej, dotąd konsekwentnie prowadzonej w woli rozbrojenia i redukcji napięć międzynarodowych.

 

Polska w tej sytuacji jest znowu używana przez swych amerykańskich panów jako hałaśliwy ratlerek, ujadający przez płot byle tylko sprowokować potężnego, spokojnego sąsiada. To jest bawienie się zapałkami w składzie dynamitu. Jeszcze jeden nieostrożny – lub bezczelnie zaplanowany ruch i świat wyleci w powietrze. I nawet rządcy z PiS-u nie będą chyba w takiej sytuacji dumni, że my polecimy jako pierwsi.  Ile razy wojna zaczynała się od Polski – tyle razy to Polacy wychodzili na tym najgorzej.

 

Polskie pieniądze można i należy wydawać na polskie potrzeby – także wojskowe. Silne Wojsko Polskie może naprawdę okazać się nam potrzebne, choćby wobec nazizmu na Ukrainie, by zabezpieczyć interesy Polaków poddanych prześladowaniom przez władze w Kijowie i w Wilnie. Mamy swoje, polskie rachunki do wyrównania – tym bardziej więc nie zajmujmy się tymi wystawianymi przez Jankesów. Amerykanie – do Polski przyjeżdżajcie jako turyści i na naszych warunkach. A swoje czołgi zostawcie sobie w domach. Polakom ich tu nie potrzeba.

 

Konrad Rękas

Artykuł jest polską wersją tekstu, który w języku rosyjskim ukazał się na portalu https://novorosinform.org/

 

KOMENTARZE

 • Zawisza Niebieski , Talbot , Husky proszeni są o komentarz !
  Zawisza Niebieski , Talbot , Husky proszeni są o komentarz !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH. Polska Krajem NEUTRALNYM !
 • @ele 07:32:03
  Polskie pieniądze można i należy wydawać na polskie potrzeby – także wojskowe.
  Silne Wojsko Polskie może naprawdę okazać się nam potrzebne.
 • Autor
  Wczoraj informację o tym, ze Polska będzie płacić za pobyt kolejnej brygady w Polsce 2 miliardy dolarów rocznie podały telewizyjne, obcojęzyczne serwisy światowe.
 • @Fischer 08:56:56
  Tym TVPis się nie pochwali...
 • No i.. nic już nie będzie ....
  Audyt kraju:mówią tuzy ekonomiki, dyplomacji, strategii.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wielka-afera-tasmowa-tak-w-polsce-wyglada-rzadzenie/2jr4y1l

  "W tle politycznego handlu diagnoza Sienkiewicza „Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje” oraz ocena sztandarowego inwestycyjnego programu rządowego: „Ch…, dupa i kamieni kupa”.

  Cytat II.
  https://parezja.pl/sikorski-zrobilismy-laske-amerykanom-frajerzy-czyli-kolejne-tasmy-wprost/

  "Po Sienkiewiczu, Belce czy Nowaku przyszedł czas na Ministra Spraw Zagranicznych – Radosława Sikorskiego i byłego ministra finansów – Jacka Rostowskiego. Panowie rozmawiają m.in na temat polityki zagranicznej Polski, sojuszy i mentalności rodaków. Oto fragment:

  Sikorski: – Wiesz, że polsko amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza w Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
  Rostowski: – Dlaczego?
  Sikorski: – Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Rosją, Niemcami, będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy."

  http://telewizjarepublika.pl/quottasmyquot-wicepremiera-morawieckiego,29039.html


  Jedne z ostrzejszych wypowiedzi ministra na taśmach dotyczą młodego pokolenia, które Morawiecki ocenia bardzo krytycznie. – Będziemy zap******** i rowy, k****, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni (…). W tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy – mówi Morawiecki.

  https://niezlomni.com/polska-krajem-posiadanym-kogos-zagranicy-brutalnie-szczere-slowa-wicepremiera-wideo/

  "Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy” – mówił na antenie TVP Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i minister finansów."


  I na koniec audytu:
  https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/

  Prawdziwe zadłużenie Polski wyszło na jaw – 276% PKB!

  Dodatkowo realizowana jest identyczna polityka jak na Ukrainie, wg. tego samego scenarzysty i reżysera.. jako w dwóch cyngli i krajów frontowych.
  Dlatego następują prześladowania naukowców i działaczy kresowych, zakaz dla prof.Zapałowskiego, Partacza , Sykulskiego udziału w konferencji naukowej nt. Kresów, usuwanioe filmów z youtube na tema Wołynia itp.I ogólnie będzie uciszana sprawa Kresów, ekshumacji pomordowanych Rodaków na Kresach z rowów i lasów wołyńskich i godnego ich pochówku.

  https://youtu.be/nsgy5ivENHs

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/05/biuro-nie-bezpieczenstwa-narodowego-zada-usuniecia-prof-zapalowskiego-i-czterech-innych-badaczy-z-konferencji-w-ipn/
  Radzą zaopatrzyć się w portrety Szuchewycza, Bandery, Kłyma Sawura i czarno czerwone szmaty.Niedługo będzie nakaz wywieszania ich w oknach!

  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/permalink/161852027785465/
 • @trojanka 09:23:03
  Gut super gut!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/izraelski-minister-po-spotkaniu-z-gowinem-ma-nadzieje-na-skasowanie-ustawy-o-ipn/

  inister nauki i technologii Izraela, Ofir Akunis pozostawał pełen nadziei na uchylenie polskiej ustawy o IPN po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem.  Jeszcze dalej idące nadzieje wyraził izraelski minister. „Cieszę się, że minister Gowin i jego delegacja są w naszym kraju. Oczekujemy na decyzję TK, później wspólnie zdecydujemy co robić dalej. Powiedziałem to w izraelskich mediach, powiem i teraz: Ta ustawa była błędem. Teraz ustawa jest w rękach sądu, mam nadzieję, że ustawa zostanie w całości „skasowana” przez TK” – powiedział Akunis.


  NO i ......
 • @Fischer 08:56:56
  Zaprośmy jeszcze wojska izraelskie i banderowskie. W końcu to nasi "strategiczni" sojusznicy...Kiedyś okupacja pruska, ruska teraz amerykańska! Minister, który zaprasza obce wojsko do Polski powinien być sądzony za zdradę stanu! Wszyscy robią interesy z Rosjanami a my nie bo to wróg. Dookoła się dogadują a u nas ciągłe zagrożenie. Obce wojska w kraju to zawsze zagadka. Popieramy pana Jakubiaka jako polityka, ale ważna jest też opinia społeczna. Bo jak się coś rypnie to atom wybuchnie nad naszymi głowami. Wielu decydentów ma paszporty izraelskie i sobie wyjadą.
 • @ele 07:32:03
  http://i63.tinypic.com/24ov7kj.jpg
 • @ele 07:32:03
  "Zawisza Niebieski , Talbot , Husky proszeni są o komentarz !
  Zawisza Niebieski , Talbot , Husky proszeni są o komentarz !"

  Bezpieczeństwo Polski musi kosztować.

  https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/41842.jpg

  Polski nie stać obecnie na militarne wydatki i zakupy nowoczesnej broni.

  Cały obecny ład światowy opiera się na aktywności w polityce międzynarodowej supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone. Dopóki nie zmieni się polityka i pozycja Waszyngtonu, ewentualnie nie nastąpi silna destabilizacja państw Europy Zachodniej, dotychczasowy układ sił w Europie będzie trwać. Wielkim plusem tej sytuacji jest poczucie bezpieczeństwa, jakie daje ona Europejczykom. Ale każdy kij ma dwa końce – delektujące się dekadami pokoju społeczeństwa Zachodu rozmontowały własne armie, redukując przy tym ich budżet.

  Nie bójmy się wyrzeczeń  Aby móc skutecznie bronić własnego terytorium, wojsko potrzebuje pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Niestety, przeznaczanie dużych kwot na rozbudowę armii nie jest rzeczą łatwą dla demokratycznego polityka, poddawanego częstej ocenie ze strony wyborców. Zawsze znajdą się tacy, którzy wskażą, jak wiele ważnych rzeczy można byłoby uzyskać dzięki przeznaczeniu ich na służbę zdrowia, kulturę i tym podobne. Co więcej, jeżeli uda się skutecznie odstraszyć potencjalnego agresora, mało kto doceni ten sukces. Opozycja będzie raczej biadać, jak dużo pieniędzy zmarnowano, wydając na przygotowania do wojny, której przecież nie było.

  Jak informuje Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI), Rosja pomimo sankcji i spadku cen ropy, zwiększa wydatki na armię. Wyprzedziła już nawet Arabię Saudyjską.


  Rosja nadal ma ambicje imperialne i prze na zachód - armia amerykańska w Polsce jest jedyną szansą do zapewnienia Polsce niepodległości.
  Jeżeli ktoś tego nie rozumie - nie jest Polakiem.
 • @Talbot 11:10:12
  "Cały obecny ład światowy opiera się na aktywności w polityce międzynarodowej supermocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone."
  Czy Ty się nie wstydzisz pisać takich kłamstw?
  Przecież kiedyś będziesz z tego rozliczony!
  Nie wierzysz?
  Chrystus powiedział: "Ja jestem Prawdą"!
 • W języku ludzi kulturalnych nie ma słów, by skomentować to postępowanie rządu warszawskiego
  Chyba Kolega ma racje, że inicjatywa wyszła z USA - sami będziemy płacić za wojsko, które będzie pilnować realizacji Mostu-2 czyli zamiany Polski w POLIN

  Wydaje mi się, że pod koniec zeszłego roku PiS przeszedł na ręczne sterowanie z zewnątrz, a może takie były plany od samego początku?

  pozdrawiam i oczywiście 5*
 • @kula Lis 67 10:39:49
  To nawet nie okupacja. To Tragedia. Wobec Rosjan, USA i całe NATO na tym teatrze działań jest bez szans. NATO żyje założeniami sprzed 20 lat. Wierzą w Iskandery w Królewcu o zasięgu 500 km, dlatego reszta czuje się bezpieczna. Widzą linie obrony na Wiśle, wschodnie rubieże mają być poświęcone Rosji za Pokój. Tam obrona należeć będzie do Wojsk oBrony Terytorialnej, i każdy wie , że to tylko mięso armatnie dla interesów USA i UE. My nawet nie mamy broni odpowiedniej, by nawiązać kontakt bojowy z Rosjanami. Rozbiją nas artyleria rakietową typu Tornado; Uragan i Smierth o zasięgu rażenia do 90 km. Nie dopuszczą naszego wojska na mniejszy dystans jak 80 km, my nie będziemy wstanie razić przeciwnika tak daleko oddalonego.
  Później, za pokój ma być dokonany rozbiór Polski. Do Wisły Rosja, i ochłapy ewentualne dla banderowców. Na zachód od Wisły Niemcy i bazy USA przeniesione z centralnej Europy na wschód.

  Tyle, ze Rosja widzi to inaczej. Atak centralny na Europe i Bazy NATO pociskami Kalibr, wystrzelonymi faktycznie z wyrzutni Iskander, ale o zasięgu 2500 km. Ale i pociskami Kalibr odpalonymi z nowych niszczycieli Rakietowych operujących na Bałtyku i Morzu Północnym i odpalanych z okrętów podwodnych. Nie wykluczają przy tym uderzeń jądrowych , dlatego obecne systemy są już adaptowane do głowic atomowych małej mocy. No i USA nie oszczędzi. Dla Rosji nie istnieje pojęcie wojny po trochu. Ciężko ich sprowokować, ale jak pójdą to na całość. Tylko tak można wygrać wojnę.
 • @Talbot 11:10:12
  Kolego, uporczywie trzymam się wyjaśnienia uprzejmego, że znasz się na polityce jak - proszę wybaczyć to porównanie - jak świnia na gwiazdach, a nie wyjaśnienia prawdopodobnego.

  "Rosja nadal ma ambicje imperialne i prze na zachód - armia amerykańska w Polsce jest jedyną szansą do zapewnienia Polsce niepodległości.
  Jeżeli ktoś tego nie rozumie - nie jest Polakiem"

  - niepodległość Polski zapewniają tylko i wyłącznie Polacy,a kto tego nie rozumie, no cóż, może niech idzie lepiej kury szczać prowadzać

  PS - w którym miejscu Rosja prze na Zachód? czy chodzi o rosyjski Krym?

  pozdr
 • @Robik 11:19:57
  "Czy Ty się nie wstydzisz pisać takich kłamstw?"

  Czy nie zauważyłeś tego, że USA jest mocarstwem światowym?
  Polacy muszą trzymać się USA, a nie Rosji.
  Większość świata tak robi - Rosja jest tylko "mocarstwem" regionalnym i to wkurza Putina.
 • @Talbot 11:32:20
  "Czy nie zauważyłeś tego, że USA jest mocarstwem światowym?
  Polacy muszą trzymać się USA, a nie Rosji."

  - tak pojmują politykę dzieci, zwłaszcza w Polsce

  Polska musi balansować, poszerzać przestrzeń geopolityczną, a 2 mrd USA zainwestować we własne wojsko
 • @kula Lis 67 10:39:49
  Jeden miał paranoje, drugi ataki paniki, trzeci widział świat w cudownych kolorach, kolejny umierał.
  W USA teraz po jakimś czasie wyszła na światło dzienne afera z ochroną i załogą bazy balistycznych nuklearnych pocisków międzykontynentalnych Minuteman 3.
  W wolnym czasie chłopcy jarali LSD, extasy i kokainę. Na służbie tyż!
  Nawet filmiki kręcili i wbrew zakazowi jednego z nich "szefa" grupy rozprowadzające, pochwalili się w sieci!I wpadli!

  https://www.theguardian.com/us-news/2018/may/24/air-force-members-lsd-guarding-nuclear-missiles
  https://www.thedailybeast.com/us-troops-guarding-nukes-took-lsd-on-missile-base


  Ło matko!strach pomyśleć co by się stało gdyby któryś miał wizję ruskiego sołdata w uszance, przechadzającego się po bazie!
  Już byłoby po nas!!proch i pył!!  https://www.cbsnews.com/news/us-air-force-airment-lsd-cocaine-warren-air-force-base-wyoming-nuclear-missile-sites-records-show/
 • @Husky 07:47:16
  Silne Polskie wojsko jest potrzebne tylko do walki z Ukraińcami którzy zainstalowali w Polsce ponad milionową V kolumnę.
  Tak jak silna Armia Syrii jest potrzebna do walki z zainstalowanymi w Syrii terrorystami.

  To to wszystko.
  Z Rosją Polska jest bez szans z Niemcami jak zechcą to też.
  Z Rosją i z Niemcami wystarczy mieć dobre stosunki polityczne i gospodarcze (Niemcy z Rosją się dogadują).
  Gdyby to Rosji i Niemiec dołączyła Polska to pewnie Europa by wyzwoliła się od okupacji globalnej mafii żydowskiej.

  Polska jedna jako kolonia tej mafii za sprawą solidaruchów działa dokładnie wbrew opisanej idei pokojowej Europy.
  Takie zabójcze dla Narodu Polskie mogą podejmować tylko wrogowie Narodu Polskiego oraz sługusy tych wrogów czyli zdrajcy.
  Otwartym wrogie narodu Polskiego jest globalna mafia żydowska otwarcie edukująca żydów w nienawiści do Polaków.

  To oczywista oczywistość.
 • @Robik 11:19:57
  Rooobik!!
  Chrystus zdaje się ie miał nic wspólnego z wywoływaniem duchów/demonów, spirytyzmem i nam tego zakazano itp.???On nad nimi panował i panuje!!
  Osobnik do którego się zwracasz się pasjonuje się spirytyzmem, brązowym karłem i uważa się za geniusza obdarzonego mocą obcowania z "tamtym" wymiarem!! i nie podlegającego osądowi Chrystusowemu jak należy mniemać!
  Możemy się tylko za niego modlić ,jak wysłuchają... może go naprostują.
 • Nawet WOT-y to był pomysł amerykański
  Mówi o tym dobrze poinformowany Jacek Hoga w rozmowie z Grzegorzem Braunem: https://www.youtube.com/watch?v=KqvC2PATj2M&t=88s
  Zmienili zdanie i Macierewicza, któremu ten pomysł przypisywano?
 • @Talbot 11:10:12
  W którym to momencie Rosja prze na zachód?
 • @Talbot 11:32:20
  Człowiek prawy i nieprymitywny NIE przyłącza się do żadnej bandy.
  O Tobie tego powiedzieć nie można.
 • @Talbot 11:10:12
  To Twoje "mocarstwo", czyli USA aż trzęsie gaciami na myśl, że Rosja i UE mogłaby ziścić plan gospodarczy Władywostok - Lizbona.
  Takie to mocarstwo!
 • Myślałem, że jakubiak to wporzo gość, a tu wyszło szydło z wora !
  "Jakubiak uchylił także rąbka tajemnicy odnośnie do stałej amerykańskiej bazy, która miałaby powstać w naszym kraju. Koszt - dwa miliardy złotych. - To jest dużo niższa cena za nasze bezpieczeństwo, niż gdybyśmy mieli budować własną armię - podkreślał. I dawał przykład Niemiec, którzy przez 25 lat opierali swoją obronność o obecność Amerykanów. - My zagrożenie bezpieczeństwa mamy teraz, a nie za 20 lat. Idziemy w dobrym kierunku - stwierdził."
  https://wiadomosci.wp.pl/marek-jakubiak-potwierdza-kukiz-w-koalicji-6256965913921153a
  panie pośle, kto oprócz żydów i ussa nam zagraża ?
 • @provincjał 15:17:09
  A czy JAKUBjak to jest polskie nazwisko?!
  Amerykańskie wojska nie stacjonują w Niemczech po to by gwarantować Niemcom bezpieczeństwo! To jest wojsko okupacyjne ustanowione po to by Niemcy nie zagrażały innym. To po pierwsze, po drugie stacjonują w Niemczech także po to, by gwarantować żydom wypłatę odszkodowań za tzw. holocaust. Zaiste, dopóty istnieć będą w Niemczech amerykańskie bazy wojskowe, dopóty będą Niemcy realizować żydowskie roszczenia odszkodowawcze. Polsce, by zadbać o jej bezpieczeństwo, wystarczy sojusz z NATO siłą międzynarodową, która jednak także nie zagwarantuje nam niczego, jeśli nie będziemy mieli poprawnych stosunków z Rosją.
  Czas najwyższy porzucić psychotyczną antyrosyjską narrację opartą na doniesieniach fałszywej flagi demonizujących Rosję. Najwyższy już czas uświadomić sobie gdzie jest prawdziwy wróg i skąd płyną największe zagrożenia dla światowego pokoju. Wejście Polski do bloku Rosja-Chiny w dużym stopniu rozproszyło by te zagrożenia i oddaliło bliską już perspektywę III wojny światowej. Jeśli już Polska nie może wystąpić z agresywnego sojuszu jakim jest NATO, to niech weźmie przykład z Turcji, która także jest członkiem NATO a mimo to ma sojusz z Rosją i Iranem popierającym reżym Baszara al-Asada. Turcja walczy ponadto z kurdyjskimi separatystami sponsorowanymi przez USA, współpracuje także z Chinami, które wyraziły otwartość wobec przystąpienia Turcji do Szanghajskiej Organizacji Współpracy, sojuszu na rzecz bezpieczeństwa, który jest postrzegany jako...przeciwwaga dla NATO. Żyjąc w tym kraju mam obawy czy znów nie okaże się on mądry po szkodzie, gdy przez Polskę przetaczać się będą obce armie, pierwszy raz gdy sprowokują Rosję do ataku, niszcząc przy tym "tenkraj". Drugi raz gdy będą cofać się na "z góry upatrzone pozycje", a rosyjskie wojska gnając ich na zachód dokończą dzieła zniszczenia. Trzeci raz gdy wojska rosyjskie będą wracać do domów, Polskę traktując jako swój łup wojenny wywożąc stąd wszystko co się da i co będzie miało jakąkolwiek wartość. Nikt przy tym łzy nie uroni nad zabijanym po raz kolejny narodem. Amerykańska armia, która świetnie prezentuje się na paradach i w kontaktach z rozbrojonym społeczeństwem znana jest z tego, że nie wygrała żadnej wojny, nie jest więc Polsce do niczego potrzebna. Jedynym usprawiedliwieniem jej obecności w Polsce są roszczenia żydowskie i roztaczanie parasola ochronnego nad marionetkowym rządem w Warszawie, gdy ten będzie ich roszczenia zaspakajał.
 • @provincjał 15:17:09
  szydło nie wyszło, po prostu pan jakubiak sie kompletnie nie zna na geopolityce i tyle
 • @Slav 16:32:04
  jak najbardziej, Jakubiak to polskie nazwisko

  A że walnął jak drwal jajami o pień to insza (nie mylić z "insz'allah")

  pozdr
 • @trojanka 12:19:13
  Nie wpadajmy w histerie.Tam gdzie sa ludzie bedzie pozamalzenski sex, cos zginie, ktos sie upije czy zajara. Nic wyjatkowego o czym by trzeba w gazetach pisac.
  Gdy zglasza sie do wojska to robia test pisemny , po ktorym ustalaja do czego ktos sie nadaje. Ci delikwenci nadawali sie tylko na wartownikow. Byli szeregowcami wiec wynika z tego, ze w wojsku byli gora 6 miesiecy i na pierwszym tescie na narkotyki zostali przylapani i wywaleni z wojska. Czy jest to jakies wyjatkowe zdarzenie? Raczej rutynowa procedura. Oto praca jaka nasi bohaterzy wykonywali:
  https://www.youtube.com/watch?v=NqZ9XvzFiqw
 • Falsyfikacja
  Życie właśnie negatywnie weryfikuje popularny wśród niektórych pogląd, zgodnie z którym "no już trudno, że jesteśmy z Amerykanami, bo oni przynajmniej na swoich nie napadają".

  Rosnące i zapowiadane koszty dominacji amerykańskiej nad Polską dowodzą, że Waszyngton właśnie swoich (służących) zaczął grabić najmocniej.
 • @staszek kieliszek 23:12:33
  //Nie wpadajmy w histerie.Tam gdzie sa ludzie bedzie pozamalzenski sex,(..) . Nic wyjatkowego o czym by trzeba w gazetach pisac.//

  Racja.Jeśli nie zachodzi nic nadzwyczajnego to nie ma sensu pisać o tym w gazetach.Zwłaszcza jeśli rzecz miałaby się dziać w Polsce a Polacy (ponoć) lubią za frajer robić laske Amerykanom.
  Ale nie każdy tak ma .Wszak w przeszłości już bywało że za odmowę zrobienia laski amerykańskiemu sołdatowi jego koledzy położyli trupem coś z 500 osób.
  >

  http://www.historynet.com/something-dark-and-bloody-what-happened-at-my-lai.htm

  Więc myślę że może bywają takie przypadki które warto opisywać w gazetach.
 • @lorenco 13:57:59
  ISIS szykuje atak na Polskę! W ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w UE. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę. Obecnie trwa atak na lokalne i regionalne strony internetowe:
  www.kociewiak.pl
  www.radioony.fm/
  www.portalpomorza.pl
  www.radiotczew.pl
  www.wejherowo24.info
  www.koscierzyna24.info
  www.kociewiak.pl
  www.tczewska.pl
  www.wejherowo24.info i inne.

  Wysyłano zdjęcie bojownika ISIS z pasem szahida a również platformą kolejowa z amerykańskim czołgiem na pokładzie. Wizerunek czaszki i napis w języku arabskim nawiązuje do zastraszania i groźby. Ta akcja musi być związana z przeniesieniem sprzętu bojowego USA przez Niemcy do Polski.

  www.salon24.pl/u/wojak/870422,isis-szykuje-atak-na-polske
 • @ikulalibal 07:08:00
  Pracowalem niegdys z gosciem, ktory opowiedzial mi o Wietnamie. Jego oddzial szedl wiejska droga i weszli do wioski. Dzieci bawily sie na drodze, kobiety siedzialy w kucki, starcy na pustakach. Spokojnie. Gdy oddzial byl w samym srodku wioski z tych chat zaczeli do nich strzelac ze wszystkich stron. Czesc Amerykanow padla trupem od razu a reszta odpowiedziala ogniem w te chaty, kobiety, starcow, dzieci itp.Wybili wszystko co bylo zywe w tej wiosce. Pozniej robiono sledztwo w tej sprawie. Jak zolnierzyki z przymusowego poboru mieli sie zachowac? Jak Pan by sie zachowal?
 • @staszek kieliszek 22:22:41
  Oh, biedne żołnierzyki!
  Przede wszystkim nie powinni iść na tę wojnę. Przymus przymusem, ale istnieje coś takiego, jak nieposłuszeństwo obywatelskie, które jest obowiązkiem każdego świadomego obywatela, kiedy rząd pozwala sobie na zbyt wiele. Można było uciec do Kanady, co wielu uczyniło, można było się zaciągnąć do oddziałów działających na terenie kraju, co zwolniło ze służby w armii. Najwięksi patrioci i bohaterowie, nie uciekali ani nie ukrywali się, ale szli po prostu do więzienia, aby nie brać udziału w wojnie banksterów i także w ten sposób przeciwko niej zaprotestować. Nikt nie został rozstrzelany, bo odmówił pójścia na wojnę.

  No ale skoro się już było w tym Wietnamie, to trzeba było strzeać do tych chat, skąd szedł ogień, a nie do kobiet, starcówi dzieci. A przede wszystkim trzeba było mieć świadomość, że się jest mięsem armatnim w cudzej wojnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031