Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
926 postów 458 komentarzy

Zdrada i upokorzenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ujmę to tak: kulturalniej da się skomentować poziom polskiej piłki nożnej - niż polskiego parlamentaryzmu...

 

W tej sytuacji kolejnym premierem powinien zostać  Cionek. W końcu to chyba wszystko jedno kto strzela Polsce samobóje? Z drugiej jednak strony, chociaż wiem, że to nieładnie, ale...: Czy wszyscy ci od "jakie to PiS jest, to jest - ale jednak...!" - chcieliby może teraz coś powiedzieć?

 

Klęska pod Port Arthur

 

Jednego dnia III RP skapitulowała przed połączonymi siłami „Izraela” i USA w sprawie ustawy o IPN – oraz zadeklarowała kolejny haracz na rzecz amerykańskiego kapitału, w postaci docelowego uzależnienia Polski od dostaw absurdalnie kosztownego gazu dostarczanego przez Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG.  Dla polskiej gospodarki i finansów to prawdziwa klęska pod Port Arthur.

 

Sam przebieg obrad był bardziej żenujący od meczów polskiej reprezentacji i poniżej nawet poziomu, do którego partie parlamentarne zdążyły nas już w III RP przyzwyczaić. Poseł  Winnicki niczym kapitan  Kloss  – postanowił zachować się przyzwoicie, próbując okupować mównicę, kukizowcy próbowali zablokować dyskusję (?) za pomocą suszy w rolnictwie, tak zwana „opozycja” darła się, że chce zadawać pytania – choć przecież dowiodła, że kapitulację przed USA i „Izraelem” popiera równie szczerze i zajadle, a niezrażone PiS procedowało niczym Izrael w Strefie Gazy. I tylko TVN24 zapłakało, że wyszło jakoś tak nieładnie i dziennikarze z Izraela i USA będą niezadowoleni...

 

Czemu jednak PiS swoim zwyczajem nie odstawiło tego cyrku późno w nocy i bez kamer? Bo nawet przez chwilę przecież partia ta nie dbała i nie dba o swój (i Polski) wizerunek w oczach własnych nawet wyborców. Ważne jest tylko okazanie determinacji i oddania w służbie USA i "Izraela". I stąd zapewne ta żenująca demonstracja...

 

Zdrajca nie może zdradzić

 

Ulegającym łatwym, a powierzchownym skojarzeniom z czasami poprzedniego uzależnienia Polski od sił zewnętrznych warto jednak w tym momencie zwrócić uwagę na pozornie drobną, ale znaczącą różnicę. Polega ona na tym, że Partyjnym było przynajmniej wstyd. Tłumacząc się przed narodem (a raczej sami przed sobą) machali nerwowo rękami na, wschód wołając "Dajcie spokój, wiecie na jakim świecie żyjemy...!", na obecność w Polsce wojsk sowieckich był zapis cenzorski itd. A  tym nawet nie jest głupio.

 

I to totalne ignorowanie nie tylko interesów polskich, ale nawet oczywistych poglądów własnego elektoratu należy zauważyć i uznać za immanentną cechę PiS. Zanim więc gdzieś znowu przeczytam, że np. "PiS zdradziło Kresowian" – odpowiadam: NIE. PiS nie mogło zdradzić tych, których nigdy nie reprezentowało ani nie popierało. To tylko  część kresowiaków (jak i wielu innych patriotów) sama się oszukała pokładając nadzieje w partii pro-banderowskiej, partii obcych interesów w Polsce, partii z gruntu NIEPOLSKIEJ.

 

Obecnie PiS przeprowadza skądinąd (chyba zresztą niechcący - bo niesłusznie wszystkie niezgrabności tej partii uchodzą za elementy jakiegoś diabolicznego planu) ciekawy eksperyment wyborczy, szukając odpowiedzi na pytanie:  Czy sam elektorat 500+ jest w stanie zastąpić dotychczasowych patriotyczno-naiwnych wyborców Kaczyńskiego?

 

Tak, wiemy. To wszystko prezydent. I trochę premier... Prezes o niczym nie wiedział!

 

Tylko, że odnosząc się do roli pałacu prezydenckiego choćby w tej tak upokarzającej dla Polski sprawie - nie ma też sensu z jednych złudzeń odnośnie prezydenta popadać w kolejne, niby to przeciwne. Przecież taki  pan Duda to był, jest i będzie nikt. Nigdy nie zdecydowałby się na żadną samodzielną akcję polityczną bez wyraźnego polecenia Prezesa. W dodatku popartego wyraźnym zapewnieniem "ty będziesz tym złym, wyciągając nas z kłopotów, w które się wpieprzamy nie umiejąc uchwalać prawa, a ja potem i tak każę cię poprzeć". Co oczywiście nie oznacza, że Dudy też Prezes nie oszuka.

 

Gwałt na Polsce

 

W tym wszystkim najgorsze (?) wydaje się jednak, że zagraniczni panowie nawet nie pozwolili PiS-owcom choćby próbować wyjść z tego z twarzą - oczywiście w rozumieniu PiS-owskim, czyli coś oszukać, coś zakręcić, zachachmęcić i powiedzieć w telewizji, że od początku o to chodziło. Nie,  to od początku miało być pełne pogardy publiczne upokorzenie.  Że dla PiS-u - to w porządku, sami chcieli i tak widać lubią. Ale czemu przy okazji także dla Polski?

 

Skoro już jednak po tym upodleniu Polski droga do Waszyngtonu i Tel Awiwu znowu stanęła dla Kaczyńskiego otworem - to pozostaje mieć nadzieję, że jego ewentualna wizyta w USA będzie miała podobne znaczenie, oprawę oraz finał jak pobyt  Bieruta  w ZSSR w marcu 1956 r... Bo to dopiero będzie może ta dobra zmiana dla Polski.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Witamy w Polin !!!
  godz. 18:03 pan Szczerski poinformował, że Prezydent RP podpisał znowelizowaną Ustawę IPN....
  I niech mi ktoś powie że jeszcze żyjemy w Polsce.
  Witam w POLIN.....
 • To skandal to czysty antysemityzm.
  Duduś demonstruje agresywny antysemityzm... nie włożył Jarmułki a to przecież obowiązek lojalnego .....
  Przy innych okazjach wkładał jarmułkę.

  Nie możemy tolerować takiego publicznego antysemityzmu.
  Choćby czarny kapelusz... skandal
 • @SZS 18:08:30
  No i pozamiatane, czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy, a Prezes po porannej wizycie w sejmie i wyjściu przed "procedowaniem" nadal będzie udawał patriotę, tylko jakiego kraju.
 • No!
  "kulturalniej da się skomentować poziom polskiej piłki nożnej - niż polskiego parlamentaryzmu.."

  Ale Polską reprezentację Ruski gazem załatwiły jak Skripala ( czy jakoś mu tam ) i jego córkę.
  Afera! To są znamiona ataku na Polskę, nie możemy wszyscy udawać że nic sie nie stało.

  pozdrowił
 • @SZS 18:08:30
  "...Witam w POLIN....."

  Może TO w końcu otworzy oczy SZERSZEJ "publiczności", nie tylko nam tu na NE24 i pokrewnych portalach?
 • @SZS 18:08:30
  Niech im się stanie trutką na .....!
 • Nowy Związek Patriotów Polskich
  W 1943 Wasilewska z Bermanem,Mincem,Langem i resztą szajki została wyznaczona do ujarzmienia Polski i robili to 50 lat. Teraz nowe ZPP czyli PiS kontynuuje twórczo ten proces. Ale to potrwa krótko, czyli do najbliższych wyborów. Sejm stał się filią Knesetu, dlatego to nie będzie łatwe, ponieważ także opozycja jest w nowym ZPP, choć udaje,że nie jest.
  Może dobrze się stało,że wiemy kto jest kto. Excalibur.
 • Nowelizacja nowelizacji...
  Należałoby, również uchylić penalizację tzw kłamstwa oświęcimskiego, która jest przewidywana tą ustawą, gdyż jest to niezgodne z art. 54 ust.1 konstytucji RP - "każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji"
 • @SZS 18:08:30
  http://i63.tinypic.com/5d80aq.jpg
 • Pozdrawiam autora.
  Słowa krytyki - najzupełniej słuszne.
  Nikomu o fundamentalnym poczuciu przyzwoitości nie może się podobać poddanie się dyktatowi parchów.
  Zatem następnym artykule oczekuję wnikliwej analizy, jakie mogły być alternatywne kroki, które Polska powinna była przedsięwziąć w tej sprawie.
  Z uwzględnieniem obecnej sytuacji geopolitycznej, w tym udziału parchów, zwłaszcza tych spod znaku Sorosa, w kształtowaniu opinii społecznej w Polsce, oraz wpływu ich współplemieńców na sprawowanie rządów zarówno w USA, jak i w Rosji.
  W tych rozważaniach proszę uwzględnić siłę nacisku, jaką dysponuje nasz kraj, zarówno z uwagi na naszą pozycję w światowej gospodarce, rolę polskiego kapitału w tejże, oraz znajdujące się w naszym posiadaniu środki twardej perswazji, na przykład w postaci siły militarnej.
  Jeżeli autor ma receptę, w jaki sposób Polska mogła uniknąć tego obrzydliwego kompromisu, liczę iż podzieli się swoim zdaniem z czytelnikami jego bloga.
  Posiadanie takiej recepty będzie wyraźną wskazówką, iż autor nadaje się na premiera RP stokroć bardziej niż wspomniany powyżej Thiago Cionek.
 • @alek.san 17:27:48
  "Zatem następnym artykule oczekuję wnikliwej analizy, jakie mogły być alternatywne kroki, które Polska powinna była przedsięwziąć w tej sprawie.
  Problem polega na tym, że "nasi" rządzący nawet nie próbują szukać jakiejkolwiek alternatywy.
  Po pierwsze nie powinniśmy nowelizować tej ustawy.
  Proste? Jasne, że tak.
  A jak nie, to co nam zrobią? Obrabują?
  I tak to robią.
  Następnie prezydent/premier powinni udać się z wizytą do Moskwy i nawiązać normalne stosunki z Rosją.
  Następne wizyty to Mińsk, Ankara...
  To już by wystarczyło żeby ci dranie zaczęli się bardziej z Polską liczyć.
  Polska jako państwo MUSI równolegle tworzyć alternatywne opcje.
  Nie można jak te DEBILE z góry dklarować, że tylko USA i nikt inny.
  Jest to NAJGORSZY z możliwych sposobów prowadzenia polityki.
  Teraz będziemy kupować gaz z Ameryki po dużo droższej cenie.
  To gorzej niż dziecinada.
  W normalnym kraju ci ludzie powinni kiedyś stanąć przed sądem za te działania.
 • @Robik 06:58:42
  Następnie prezydent/premier powinni udać się z wizytą do Moskwy i nawiązać normalne stosunki z Rosją.
  Tak jak ten pan?
  https://storage.googleapis.com/afs-prod/media/media:b4ee7766d93e419eb2c26c2e2ee01f86/800.jpeg

  Oj naiwny, naiwny..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930