Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Kolonia Pokuta…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent wszedł w pole wyrosłe na miejscu wsi o znaczącej nazwie – Kolonia Pokuta.

 

Prezydent Duda klęczał w miejscu, gdzie była unicestwiona przez banderowców polska wieś – żeby nie musieć spotykać się z rozgoryczonymi jego dotychczasową postawą środowiskami kresowymi w Polsce, prezydent Poroszenko przybył na Zamojszczyznę, by morderców przedstawić jako ofiary, a premier Morawiecki napisał list, w którym pomyliło mu się kiedy naprawdę przemilczano prawdę o Rzezi Wołyńskiej. Nie w PRL-u bowiem panowało w tej sprawie kłamliwe milczenie – ale w III RP!

 

Prezydent wszedł w pole wyrosłe na miejscu wsi o znaczącej nazwie – Kolonia Pokuta. Niestety, dziś – 75 lat od Rzezi Wołyńskiej Polska wciąż zachowuje się, jakby była kolonią Ukrainy, kredytując i bezwzględnie wspierając jej złodziejsko-bandyckie władze, a te oczywiście nie myślą o żadnej pokucie…

 

Kiedy przemilczano ukraińskie zbrodnie?

 

Z kolei pan premier Morawiecki swoim zwyczajem (choć w tak oczywisty sposób wbrew sobie) wciąż wygłasza anty-komunistyczne przemówienia, do których tak bardzo nie pasuje swoim życiorysem zawodowym, charakterem i predyspozycjami. Tym razem wplótł krytykę PRL w podnoszenie zasług III RP dla przywracania świadomości kresowej, a zwłaszcza pamięci o zbrodniach banderowskich

 

Tymczasem sytuacja była i jest znacznie bardziej złożona. Z jednej strony „za komuny” nakręcono „Ogniomistrza Kalenia” i „Zerwany most”, ale jednak nie był to top powtórek filmowych. Wydano „Drogę donikąd”  Andrzeja Szcześniaka  i  Wiesława Szoty  oraz „Herosów spod znaku tryzuba” i „Świętojurskiego władykę” śp. prof.  Edwarda Prusa  - ale następnie ich długo nie wznawiano, przeto kupowane były na bukinie za ciężkie pieniądze. Z drugiej strony kontrowersyjne przez swój obraz polskiego podziemia, ale mówiące bezwzględną prawdę o UPA „Łuny w Bieszczadach” miały masowe nakłady, a „Ślady rysich pazurów” były lekturą szkolną. Same środowiska kresowe były mimo to przytłumione - pamiętając, że miejsce urodzenia „obecnie ZSRR” wcale w dowodzie dobrze nie wyglądało, a ponadto  widząc dawnych banderowców, czy w każdym razie Ukraińców w szeregach milicji, bezpieki i Partii.

 

Jeszcze bardziej bolesne zaś okazało się, że ich następne pokolenie czynne jest z kolei w „opozycji demokratycznej”, w ramach której  Kuroń  robił wykłady o sojuszu z nacjonalizmem ukraińskim, a  Michnik  siedział we Lwowie na zjeździe ukraińskich nacjonałów pod herbami „zabranego Zakierzonia” - Chełma, Przemyśla i... Nowego Sącza. Kresowianie zapadali się więc w sobie, wiedza o Rzezi Wołyńskiej nie była niekiedy przekazywana nawet w rodzinach – „bo lepiej, żeby wnuki nie wiedziały…, bo TAMCI znowu mogą przyjść, gdy nas znajdą…”.

Pamiętajmy, że przywrócenie tej pamięci na dużą skalę i w końcu nawet do głównej debaty publicznej w III RP - to kwestia ostatnich 12 lat i wielkiej pracy przede wszystkim ks.  Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego  i grupek zapaleńców nawet przez „oficjalnych Kresowian” z różnych towarzystw tego czy tamtego traktowanych jak szaleńcy, samobójcy, a w najlepszym razie dziwacy. Pan premier zaś mija się z prawdą także o tyle, że  walka o pełną pamięć kresową, obejmującą także zbrodnie ukraińskie - dokonała się nie dzięki którejkolwiek partii politycznej III RP, ale WBREW NIM  (wliczając w to PSL pamiętające o Kresowianach wyłącznie w okresach swej opozycyjności), a przede wszystkim wbrew banderofilskiemu PiS-owi.

 

I jak widać – opór ten wcale nie zelżał. Nawet emitując w końcu publicznej telewizji „Wołyń” – musiano opatrzeć go możliwie rozmydlającym winę ukraińską komentarzem  Wildsteina, oficera ideologicznego polityki historycznej „dobrej zmiany”. Gdyby sprawa nie była tak poważna, to "debata" ta - mogłaby się kojarzyć tylko ze sceną z "Bruneta wieczorową porą", w której po puszczeniu "Przez prerie Arizony" tłumaczy się widzom, że "formuła westernu jest dowodem na bezwład percepcji". Żeby się komu nie daj Bóg imperialistyczny film za bardzo nie spodobał! Za wczesnej demokracji w taki sposób okraszano też "Stawkę większą niż życie", tłumacząc oglądającym dlaczego w ogóle nie powinni tego serialu oglądać.  Zaprawdę, TV PiS się nie boi dobrych wzorów – nie bacząc, że w ten sposób w istocie obraża pamięć ofiar Rzezi Wołyńskiej i innych zbrodni ukraińskich szowinistów.

 

Neo-banderowska prowokacja

 

Zwłaszcza, że chętnych do ich pełnego rozgrzeszania przecież nie brakuje – wśród najbliższych zagranicznych przyjaciół obecnych władz III RP. W związku z 8 lipca prezydent Ukrainy postanowił uczcić okrągłą rocznicę 74 lat i 4 miesięcy bez 2 dni - ataku uprzedzającego oddziałów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich na bazy UPA i pro-niemieckiej Ukraińskiej Policji Pomocniczej w Sahryniu, Szychowicach i pięciu innych miejscowościach na Hrubieszowszczyźnie.

 

Prowokacja neo-banderowska jest jasna. To próba postawienia znaku równości między ludobójstwem dokonanym przez ukraińskich szowinistów na Wołyniu - a obroną przed jego powtórzeniem na Ziemi Zamojskiej.  Stąd idiotyczny termin przybycia  Poroszenki  do Polski i jego demonstracyjna nieobecność na Wołyniu, stąd eufemizmy o "tragicznych wydarzeniach" i stąd powtarzająca się fraza o rzekomej wzajemności.

 

Tymczasem "tragicznym wydarzeniem", to jest utrzymywanie się mixu oligarchiczno-banderowskiego za naszą obecną południowo-wschodnią granicą, zaś co się tyczy wzajemności - oddział mojego krewniaka, mjr.  Stanisława Basaja "Rysia", I Batalion Hrubieszowski BCh uczestniczył w tej (i innych) operacjach anty-banderowskich na Zamojszczyźnie i to m.in. dzięki niemu ziemia ta nie zmieniła się nie tylko w drugi Wołyń, ale także i nie w kolejne Bieszczady i kawał Rzeszowszczyzny, które jeszcze kilka lat po wojnie trzeba było odwojowywać z rąk trzeciego, ukraińskiego okupanta.

 

Taka polityka, jak realizowana przez Kijów obecnie i ta atmosfera przyzwolenia, która wciąż panuje w Warszawie, potwierdzona wiciem się oficjeli III RP podczas lipcowych obchodów - wzmacniają niestety obawy, że do zbrodni banderowskich może dojść ponownie (Odessa i Donbas świadczą o tym aż nadto dobitnie). Tym bardziej pamiętajmy więc lekcję z Wołynia – i z Sahrynia:  jeśli chcemy przeżyć, musimy być przygotowani. I uderzać pierwsi!

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • I to jest curiosum!Pytanie;KTO tym steruje???
  Sądząc po wypowiedziach internautów,nagła całkowita zmiana postawy władz w sprawie obchodów rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Małopolsce wzbudziła u Polaków słuszne wątpliwości, co do jej szczerości!
  Przedtem, notorycznie odmawiano patronatu nad uroczystościami,pan prez.Duda NIGDY nie zapalił znicza na miejscu kaźni Polaków na Ukrainie, nawet w polskim kościele tamże, na ich cześć.
  Organizacje kresowe, jak stwierdziła wczoraj pani Siemaszko, NIE dostają ani złamanego grosza z budżetu, w przeciwieństwie do milionowych dotacji dla Związku Ukraińców w Polsce, nawet portal szkalujący Polaków też dostaje!zażądali nawet pieniędzy na obchody rocznicy niepodległości Polski w Przemyślu!!
  Naukowcy zajmujący się Kresami ogólnie, ludobójstwem Polaków są szykanowani ..
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/05/biuro-nie-bezpieczenstwa-narodowego-zada-usuniecia-prof-zapalowskiego-i-czterech-innych-badaczy-z-konferencji-w-ipn/
  Więc naturalnym jest, że powstaje pytanie:CO się szykuje w związku z nagłym zwrotem postawy władz?????

  A tu już hojnośc z naszych pieniędzy niesamowita!!
  to w 2017 roku w 2018 dostali dużo więcej.
  https://forumemjot.wordpress.com/2017/01/02/zwiazek-ukraincow-w-polsce-otrzyma-ponad-1380-mln-zl-dotacji-ze-srodkow-budzetowych-panstwa-polskiego-polecam/


  O ile uznawanie "narracji rosyjskiej"przez Rosjanke mieszkająca w Polsce żonę Polaka..powoduje wydalenia z Polski.
  O tyle postawa "wyłączmy rząd, niech państwo stanie"Ukrainki i jej męża Polaka zdaje się skończyło się na niczym!!!
  https://medianarodowe.com/panstwo-stanie-wylaczmy-rzad-wniosek-kaminskiego-o-kontrole-fundacji-otwarty-dialog/  Ilu ich jest w Polsce jest naprawdę???

  Ilu Ukraińców przebywa i pracuje w Polsce trudno precyzyjnie określić. Obiektywna przyczynę braku precyzji stanowi zniesienie obowiązku wizowego, jak również ciągła dwukierunkowa fluktuacja – z Ukrainy do Polski i z powrotem. Poza tym w tej dziedzinie panuje bałaganiarstwo.

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/05/eldorado-dla-ukraincow/

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy-w-polsce-zasilki-swiadczenia-500,199,0,2392007.html

  Ukraińcom przysługują polskie emerytury, zasiłki i 500+. Państwo nie wie, ile to wszystko może kosztować


  Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce udaremnili przemyt pistoletu i amunicji. Towar, bez wymaganych zezwoleń przewoził w bagażu obywatel Ukrainy.

  Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie (24.06 br).

  Funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Medyce wytypowała do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód typu bus na polskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowało 6 osób.

  W trakcie kontroli, w jednym z bagaży pasażerów, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli czarny futerał , w którym znajdował się pistolet hukowy oraz 40 szt. amunicji kal. 9 mm. Właściciel ujawnionego towaru nie zgłosił broni i amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego przywozu broni na teren Polski. 25-latek tłumaczył, że broń i amunicja to prezent, który wiezie dla znajomego.

  http://dziejesienapodkarpaciu.pl/medyka-nietypowy-prezent-dla-kolegi-przechwycono-kontrabande/

  W tym czasie "afera malinowa""polski" MSZ sfinansuje uprawy malin na Wołyniu i przeszkoli ukraińskich rolników!Wiadomo ziemia żyzna , użyźniona polskimi niemowlętami!
  I polscy rolnicy po suszy, mają się świetnie oczywiście!!

  https://kresy.pl/wydarzenia/kukiz-15-zada-wyjasnien-od-msz-ws-finansowania-ukrainskich-plantacji-malin/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-ekspert-nasze-jablka-wygrywaja-z-polskimi/

  na koniec , bohaterskie próby pana Wildsteina /wczoraj po filmie w TVP1/ tłumaczenia ludobójstwa na Wołyniu tym ze Tutsi i Hutu też się wyżynali były porażające!!czemu jednak mnie to nie dziwi, zważywszy na jego przeszłość i przynależność do słusznej nacji????
 • @trojanka 09:38:51
  Ten nagły akt patriotyzmu w Wołyniu to ewidentna próba zamazania bardzo złego wrażenia po ostatnich "negocjacjach" z Izraelem gdzie Morawiecki wycofał się z ustawy IPN pod naciskiem żydów.

  To próba odzyskania twarzy kosztem stosunków z Ukrainą.
  Myślę że to udana próba.
  Choć plamy z ustawą IPN nic nie zmaże... ale racjonalizm każe ustąpić przed
  przeważającą bo globalną siła (jeszcze przeważającą).
  Łatwo jest polec na barykadach ale nie o to chodzi by polec w chwale ale by zwyciężyć czyli ustąpić gdy nie ma się przewagi i dalej walczyć.
 • Słuchałem relacji świadków tych zdarzeń na Ukrainie !
  On Polak ona Ukrainka mieli dwoje chłopców i dwie dziewczynki ! i ze on jako Polak to miał być zamordowany wraz z chłopcami a ona jako Ukrainka miała zostać przy życiu wraz z dwiema córkami ! skutek czego uciekli do Polski zatrzymali sie aż w Szprotawie na ziemiach zachodnich !

  Wiele mieszanych małżeństw polsko-ukraińskich tak postąpiło by uciec od zbrodniarzy banderowskich . i oni opowiadali co widzieli kogo zamordowano ! w jaki sposób mordowano dzieci dziewczynki kobiety starców itp.

  Internauci włosy sie jeżyłyna głowie gdy tego się słuchało ! i gdy wczoraj po filmie WOŁYŃ w programie 1 TVP żydostwo komentowało ten film to po wysłuchaniu żyda Wildsteina to sie mało nie porzygałem !!!!! takiej kanalii syjonistyczne nie widziałem ! ten skurwysy.. usprawiedliwiał banderowców ukraińskich ! co po minach reszty w studio żydów widziałem że nawet im sie ten syjonistyczno-banderowski wywód kanalii Wildsteina NIE SPODOBAŁ ! bo patrzyli z niesmakiem na niego !!!!

  TVP rządzi syjonistyczna mafia żydowska ! która realizuje interes światowego syjonizmu !!!!!!

  'Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Tak tylko pytam...
  Nie wiem, nie jestem zorientowany więc się pytam: czy również tym razem prez. Duda zawiózł im jakieś pieniądze?
  Mam na myśli oczywiście banderowców.
 • @Robik 10:14:56
  Niewykluczone. Pachołki obcych zrobią największe obrzydlistwo na polecenie z góry. Banderowców tradycyjnie finansowali Niemcy/Żydzi tam mieszkający. Obecnie ośrodek finansowania rozszerzono na Polskę.
  Tak wygląda współczesność tego upadłego kraju: https://www.youtube.com/watch?v=SsckPA
  Nie wierzę, że to spontaniczne. To napisany i sfinansowany scenariusz dla biednych, głupich i okrutnych Ukraińców -kanalizowanie frustracji na zewnątrz, byle rodzimi oligarchowie żydowskiego pochodzenia mieli się dobrze.
 • @wercia 10:31:46
  Przekazy z Polski na Ukrainę w I kw. tego roku wyniosły prawie miliard dolarów informuje portal Kresy: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/nbu-przekazy-z-polski-na-ukraine-w-i-kwartale-wyniosly-prawie-miliard-dolarow/
 • @wercia 13:05:34
  "Polski" rząd gdyby tylko chciał mógłby rzucić banderowców na kolana i zmusić ich do zmiany polityki historycznej.
  Wystarczyłoby tylko skutecznie zablokować napływ Ukraińców do Polski.
  Wtedy sami sfrustrowani Ukraińcy obaliliby taki rząd.
  Jednak dzięki naszej pomocy utrzymujemy przy władzy banderowski rząd a ukraińscy emigranci zalewają nasze ziemie.
  Nigdy nie uwierzę, że to nie jest częścią większego planu.
 • @trojanka 09:38:51
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNWYwMy9wLzIwMTgvMDcvMDkvODUwLzU2Ny81YjVlYjNkYzIwYTA0YTdiYmUxZWZjMDFiYzQzOTQ5Mi5qcGVn.jpeg

  Tak wygląda pojednanie z nimi. Polski prezydent sam na polu. Bez pomnika, bez prezydenta Ukrainy, bez niczego to po prost katastrofa i skandal! Gesty i słowa Dudy już nie robią na mnie żadnego wrażenia a przez zaciśnięte zęby zaczynam odliczać czas do dnia wyborów.
 • @kula Lis 67 13:47:06
  Łonet donosi oświadczenie Kaczyńskiego, że kandydatem PiS na prezydenta w wyborach w 2020roku będzie Duda.
 • @trojanka 09:38:51
  Poroszenko - oligarcha miliarder który ukrainizuje Polskę wysyłając miliony migrantów - odwiedził województwo lubelskie w Sahryniu w tym czasie gdy Duda był na Ukrainie. Towarzyszyła mu piąta kolumna ukraińska ze sztandarami. Mam nadzieję że w Helsinkach Trump odpuści już Polakom Międzymorze, bo rząd PiS powinien w końcu tym ukraińskim problemem zająć. Koniec tej amerykańskiej mrzonki, czas na politykę polską. Z Ukrainą po dobroci nie można, to nie jest kultura wzajemności.
 • @wercia 13:05:34
  Polski majątek na zachodniej Ukrainie wraz z Lwowem jest wręcz banalny do obliczenia. To powinna być ogromna kwota i to musi dać Ukraińcom do myślenia. Czas wreszcie przejść do kolejnego etapu. Ukraina musi zapłacić za zbrodnie i grabież polskich majątków. Należy wysunąć roszczenia wobec Ukrainy. Albo niech wracają do Putina.
 • @wercia 14:01:48
  No i wszystko jasne.
  Niektórzy mówili (prof. JR Nowak), że Kaczyński znowu się pomylił...
  Nic się nie pomylił. Tak miało być!
 • @trojanka 09:38:51
  Jeżeli chcecie zobaczyć i zrozumieć ogrom tej zbrodni wejdźcie tylko na mapy Google, na terenie obecnej Ukrainy, na zachodzie blisko granic obecnej Polski widać olbrzymi teren gdzie są drogi i ulice, a nie ma żadnej miejscowości bo wszystko co pozostało po mordach i rabunku zostało spalone do gruntu. To poraża! Ja wpadłem na to przez przypadek próbując znaleźć do miejscowości moich dziadków i ojca którzy już nie żyją. Ten widok poraża, kiedyś to były tętniące życiem polskie miejscowości zamieszkałe głównie przez Polaków, ale też przez inne narodowości, dziś pozostały po nich tylko porośnięte krzakami drogi i ulice i żyzne pola porośnięte ugorem.
 • @kula Lis 67 13:47:06
  Klękanie wychodzi mu najlepiej. Na prezydenta Polski się nie nadaje, ale może robić jako strach na wróble.
 • @tańczący z widłami 16:14:09
  100/100! na tym polu!
 • @Oscar 10:07:11
  Co za typ! Nawet rocznicę rzezi wołyńskiej wykorzystał, by "uderzyć" w rząd PiS. Donald Tusk w swojej walce z Prawem i Sprawiedliwością przechodzi już samego siebie. Wezwał dzisiaj w Brukseli władze Polski i Ukrainy do łagodzenia napięć na tle historycznym. Po zakończonym szczycie stwierdził, że... nie wszyscy odrobili lekcję z historii. "Tylko pełna solidarność pomiędzy Ukrainą i Polską może uchronić nas od powtórki z tragicznej historii w przyszłości" - straszył. Nie mógł sobie darować nawet przy takiej okazji! Tymczasem dziś przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wezwał w Brukseli władze Polski i Ukrainy do... łagodzenia napięć na tle historycznym. Po zakończeniu szczytu UE-Ukraina wskazywał, że pokazują one, że nie wszyscy odrobili lekcje z historii. Niepodległość Ukrainy, bezpieczeństwo Polski i całego regionu zależą w wielkim stopniu od relacji między Kijowem i Warszawą. Ostatnie napięcia pokazują, że nie wszyscy odrobili swoje lekcje z historii. Tylko pełna solidarność pomiędzy Ukrainą i Polską może uchronić nas od powtórki z tragicznej historii w przyszłości powiedział na konferencji prasowej Tusk.


  Ps..TW "Oskar" znowu nadaje? A co tu jest do komentowania? Icek- po pierwsze- Szwab- PO drugie.
 • @tańczący z widłami 16:14:09
  Co więcej UPAdlińska TV cały dzień trąbiła wczoraj o wizycie Patroszenki na okupowanych przez Polskę, ziemiach zachodniej UPAdliny...
 • @kula Lis 67 16:51:54
  Wychodzi na to, że teraz jesteśmy odpowiedzialni już nie tylko za zagładę Żydów, ale i pogrom Ukraińców.
  Tak to jest, gdy głowa państwa zamiast bronić interesów Polski, klęczy w chabrach i lebiodzie.
 • Gdzie jest TALBOT ????? HUSKY ??? i inni żydo-syjoniści ?
  Słowianie ! pytam się gdzie są ci propagandziści żydowscy co to nie stracili żadnej okazji by oskarżać Rosję o wszelkie niegodziwości ! a tu proszę ! bestialskie mordy na Polakach i cisza tych żydowskich propagandzistów ! NIC O UKRAINIE !!! zero nul !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ukraińcy byli do nas wrogo nastawieni
  jeszcze przed I wojną światową. Opowiada o tym Coryllus - Gabriel Maciejewski: https://www.youtube.com/watch?v=8SHak88J3fM

  W kalendarzu historycznym znalazłam coś dla @kula Lisa: https://www.youtube.com/watch?v=qIivKBgcBs4&t=123s
  (legenda Lisa Kuli)
 • @wercia 19:56:04
  Dzięki, lecz znam to. Pzdr!
 • @tańczący z widłami 19:48:02
  Kuprianowicz, prezes towarzystwa ukraińskiego, w Polsce: "Ta zbrodnia przeciwko ludzkości została popełniona przez członków narodu polskiego, partyzantów Armii Krajowej" - o ukraińcach zabitych w walce z bandami upa. O tym ani słowa, oczywiście, w mediach choć wojewoda zgłosił do prokuratury. Pewnie trzeba ich będzie przeprosić i wypłacić odszkodowanie...
 • @wercia 19:56:04
  Nie akceptuję polityki zagranicznej PiS. Czy poszły na Ukrainę noty dyplomatyczne w tej sprawie? Nie! Czyli teatrzyk dla pospólstwa jak to niby PiS walczy o prawdę historyczną. A przez lata Duda i L. Kaczyński odmawiali Wołyniakom patronatu. Jak można budować całą politykę wschodnią Polski w oparciu o rojenia kilku tzw. inteligentów zaczadzonych Giedroyciem, że rosyjska agresja jest nieuchronna i jedynym ratunkiem jest Banderoland...Z oszustami nie ma co rozmawiać i współpracować. PiS zapłaci za błędną politykę wobec Ukrainy. Lokajstwo PiS wobec Ukrainy banderowskiej jest wstrętne ale i przeciwskuteczne. Pożyczanie pieniędzy na wieczne nieoddanie, miliony Ukraińców u nas, a np. w Tarnopolu główna ulica to SS Hałyczyna..To są pogrobowcy banderowscy, z którymi nam nie po drodze. .Jeżeli Ukraina uznaje i hołubi Banderowców, to znaczy że bierze pełną odpowiedzialność za Rzeź Wołyńską, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Ukraina jako kraj potwornie jałowy cywilizacyjnie po prostu nie ma innego mitu do wzięcia, bo nie ma poza Banderą żadnych wielkich cech tożsamościowych, nie ma historii "ukraińskości". Dopóki nie zerwą z Banderą i ich innymi rzeźnikami banderowskimi, nie przeproszą na kolanach za swoje barbarzyństwo nie ma żadnych rozmów. Niech o tym pamięta każdy rząd który będzie rządził. Im dłużej Ukraińcy i Rosjanie zajmują się sobą, tym dla nas lepiej, bezpieczniej. Bzdurą jest pogląd, że nam jest do szczęścia potrzebna silna Ukraina. Potrzebujemy buforu od Rosji to i go mamy. Ukrainę należy traktować jako państwo wrogie Polsce. Gdyby nie wojna w Donbasie, to mielibyśmy wojnę z Ukrainą w Przemyślu, Rzeszowie. To nie Rosja jest ę zagrożeniem dla Polski co nam Polakom się wmawia. Pięknie PiS robi w "ch" swoich wyborców. Poparcie spadło po nowelizacji IPN to udają, że walczą o prawdę z banderowską Ukrainą, a kilkadziesiąt czyli 70 tys najlepszych polskich sadzonek wysyłają do Ukrainy. Hańba! Na koniec polecam

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2014/09/przestancie-popierac-ukraine/
 • @wercia 19:56:04
  Dajcie Dworczykowi, Morawieckiemu, Dudzie białe kredki by wypisali na ulicach swoje oburzenie.
 • @wercia 19:56:04
  Prof. Partacz: "Nie powinniśmy pozwalać na to, żeby słabe państwo jakim jest teraz Ukraina dyktowała nam warunki". Nie możemy dopuścić, żeby Ukraińcy w Polsce stali się dla nas takim problemem jak muzułmanie dla państw zachodniej Europy. PiS powinien pamiętać, że ludzie głosowali na nich, bo obiecywali przywrócić Polsce suwerenność mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Czesław Partacz, historyk, badacz stosunków polsko-ukraińskich.

  wPolityce.pl: „Żeby rodzina mogła przyjechać, mogła złożyć kwiaty, mogła się pomodlić, mogła zapalić znicz, mogła uronić łzę na mogile swojego najbliższego” - zaapelował prezydenta Andrzeja Dudy w Ołyce na Wołyniu do władz ukraińskich o przywrócenie zgody na ekshumację. Panie profesorze, czy wizyta prezydenta na Ukrainie w przeddzień 75. rocznicy ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA to dobry krok?

  Prof. Czesław Partacz: Uważam, że to pokazanie słabości polskiego państwa. Prezydent Duda nie powinien się pojawić na Ukrainie. Wiem, że są różne naciski, Kresowianie też naciskali na prezydenta. Jednak nadzieja, że wizyta coś zmieni, jest złudna.

  Mocno wybrzmiało w słowach prezydenta, że na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej doszło do czystek etnicznych i ludobójstwa na Polakach. To bardzo ważne.

  Bardzo dobrze, że nareszcie te słowa wybrzmiały. W Polsce nadal trudno mówić o ukraińskich zbrodniach. Sale na spotkania w ostatniej chwili są wymawiane, są problemy z wydawaniem książek naukowych na temat ukraińskich zbrodni. Działa niewidzialna cenzura. Interweniują dziwne redakcje, protestują biskupi grekokatoliccy. Czasem książka o zbrodniach ukraińskich ukaże się w oszałamiającym nakładzie 100 egzemplarzy.

  Nie przesadza pan?

  Wiem, co mówię, bo w takim nakładzie ukazała się praca, której byłem współautorem.

  Prezydent Petro Poroszenko zamiast przywitać naszego prezydenta na Ukrainie przybył do Polski. Próbował przekonywać w Sahryniu na Lubelszczyźnie, że między Polakami a Ukraińcami rzekomo doszło do wojny. Jak pan skomentuje tę wizytę?

  Prezydent Poroszence nie powinien być wpuszczony do Polski. Polityka polega na dokonywaniu wyborów. A nasi politycy nic w tej sprawie nie zrobili. Nie powinniśmy pozwalać na to, żeby słabe państwo jakim jest teraz Ukraina dyktowała nam warunki. A co będzie jeżeli kiedyś się podniesie i urośnie w siłę? Polscy politycy powinni o tym pamiętać i myśleć przyszłościowo.

  Czy można skłonić Ukrainę do wydanie zgody na ekshumacje Polaków pomordowanych przez OUN-UPA na Wołyniu?

  Oczywiście.

  Jak to zrobić?

  Wystarczy zamknąć granice dla Ukraińców, a polskim pracownikom radykalnie podnieść pensje. Tak zrobili Czesi. Ile lat Polacy mają pracować za pół darmo? Cały czas nasi rodacy wyjeżdżają za pracą na Zachód. Rząd nie może działać w interesie wielkich korporacji. Musi działać w interesie obywateli, bo to nie korporacje, ale ludzie go wybrali. W interesie państwa polskiego jest, żeby Polacy przestali w końcu wyjeżdżać na Zachód i pracowali w ojczyźnie. Przecież Ukraińcy też z czasem będą domagać się podwyżek. Ukraińcy mają już związek zawodowy w Polsce. Nie zdziwię się jeżeli zorganizują się w partię polityczną i będą walczyć w Polsce np. przy boku Platformy Obywatelskiej o swoje interesy. Polak powinien być mądry przed szkodą. Nie możemy dopuścić, żeby Ukraińcy w Polsce stali się dla takim problemem jak muzułmanie dla państw zachodniej Europy. PiS powinien pamiętać, że ludzie głosowali na nich, bo obiecywali przywrócić Polsce suwerenność. Wyborcy PiS muszą mieć przekonanie, że na decyzje rządu nie wpływają żadne zewnętrzne wpływy. Głównym zadaniem polityków jest dbanie o interes państwa. Jeżeli tego nie potrafią niech jadą na szkolenia do Londynu.  Ps..Super głos! Banderofilia PiSu jest samobójcza. Przyjazd Poroszenki do Polski, w dniu, w którym PAD był na Ukrainie, to bezczelna prowokacja. Tym bardziej, że akcja odwetowa Polaków miała miejsce w marcu. Najwyższy czas przestać się z nimi cackać! My (nasi politycy) jesteśmy po prostu naiwni i wierzymy, że Ukraińcy nas pokochają..., a oni tylko realizują swój własny interes narodowy. My nie. Ukraińcy to nie reformowalna nacja. Nawet degrengolada ich gospodarki, kultury czy państwowych struktur nie wyleczyła ich z ich agresywnego a miejscami ludobójczego nacjonalizmu. Oni są nieobliczalni! Mówi jak jest. A mówi świetnie:


  https://www.youtube.com/watch?v=aq-7J-m60YE


  https://www.youtube.com/watch?v=sT7npMkvjoA

  W pełni podzielam opinie wyrażone w wywiadzie. Wstaliśmy z kolan ale wobec Ukrainy nadal klęczymy. Bardzo to dziwne biorąc pod uwagę potencjał i pozycję obu państw. Fatalna polityka! W slangu bankowym wartość Ukrainy jest ŚMIECIOWA ! W światowej polityce wszyscy maja ich w dupie! I toto upokarza na każdym kroku Polskę, proszę mi powiedzieć czy rządzą nami normalni ludzie i czy to na pewno są Polacy? Jak PiS się nie otrząchnie, to przegra z kretesem. Bo to co teraz robi z polityką zagraniczną do hańba i żenada. Czaputowicz won, won. Czy nie czas obudzić się zanim nas znowu zaczną mordować nasi przyjaciele zza Bugu? Może to ten profesor powinien być polskim ministrem spraw zagranicznych? Bo na razie to chyba nikogo nie mamy na tym stanowisku. A prezes niech zacznie racjonalnie, po polsku myśleć. Dla mnie nie do pojęcia jest ta polska polityka zagłaskiwania wszystkich z nadzieją, że w zamian za to, nie ugryzą. Tym bardziej nie do pojęcia, że po tylu historycznych doświadczeniach powinniśmy być mądrzy przed szkodą. Może i jesteśmy dumnym narodem, ale byłoby dobrze gdyby też obok dumy i mądrości nie brakowało. Pytam kto opłaca 40 tys. ukraińskich studentów w Polsce? Kto wypłaca im tzw. stypendia socjalne? Mieszkam w dużym mieście i w każdej dzielnicy wielu Ukraińców wynajmuje mieszkania, są też całe rodziny. Profesor mówi to co myśli wielu Polaków. Nie można dopuścić do tego, że potomkowie banderowców zaczną nam stawiać warunki a podobno zdarza się, że już stawiają tu i ówdzie. O ukraińskich gangach w Polsce. Wabikiem jest kobieta gosposia, niańka dla dzieci,itp. Aż poderwie gospodarza. Kiedy czuje, że jest niepotrzebna sprowadza z Ukrainy "braci". Bracia tak długo tłuką gospodarza aż na piśmie podaruje niani wszystko co posiada. W znanym mi przypadku "bracia" przez 3 dni wywozili fabrykę okien na Ukrainę. Czas przyjrzeć się kto przyjeżdża z Ukrainy i pogonić z Polski tym którym się podoba nieswoja własność. Profesor ma rację, podnieść płacę Polakom to nie będą wyjeżdżali a Ukraińcom zamknąć granicę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031