Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
904 posty 447 komentarzy

Pan Duda jedzie do Waszyngtonu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nikt nie zadaje dotkliwszych ciosów „strategicznemu sojuszowi amerykańsko-polskiemu” niż jego najgorliwsi wyznawcy.

 

Dość przejrzeć entuzjastyczne elaboraty, zerknąć na orgiastyczne materiały telewizyjne - by zdać sobie sprawę nie tylko z absurdalności całej tej wizji, ale i z jej oczywistej wręcz niekorzystności dla Polski.

 

Weźmy choćby podstawowy pakiet zachwalania przewag uzyskanych i uzyskiwanych dzięki zbliżającej się wizycie prezydenta RP w USA. Oto w zamian za:

 

- blokowanie Nord Stream2 - co jest ważne dla Ameryki,

 

- odbiór amerykańskiego gazu - co jest ważne dla Ameryki,

 

- zwiększenie ilości amerykańskich żołnierzy w Polsce - co jest ważne dla Ameryki,

 

za przywileje dla amerykańskich firm, za wykonanie amerykańsko-"izraelskiego" rozkazu w sprawie ustawy o IPN - Andrzej Duda prześpi się w Blair House.

 

Naprawdę, tak się robi dyplomację w Polsce! A w co się ją robi - to widać nawet z entuzjastycznych materiałów na vivat…

 

Ile razy się damy?

 

A mamy tu przecież do czynienia z zastosowaniem najstarszej zasady handlu: jeśli chcesz coś sprzedać - wmów potencjalnym klientom, że to oni tego potrzebują tak bardzo, że aż muszą kupić. Wykreuj potrzebę, a potem kryguj się przed jej zaspokojeniem. Doskonale pasuje tu też analogia z pamiętnymi „gwarancjami” brytyjskimi dla Polski. W 1939 r. Wielka Brytania wiedziała doskonale, że prędzej czy później do nadchodzącej wojny przystąpić będzie musiała, a Polska - tylko będzie mogła, wedle chęci. Trzeba więc było tak zredefiniować percepcję Warszawy, by to Polacy uznali, że wojować muszą, a Brytyjczycy wedle uznania - i już polska dyplomacja zabijała się, byle namówić Londyn do tego, czego przecież tam od początku chciano. I nie dość, że uważano tak przez całą wojnę – to do dziś opowiada się Polakom jakim wielkim sukcesem było wciągnięcie do niej Zjednoczonego Królestwa, które szlachetnie wojowało o Polskę, a wcale nie o swój imperialny status i globalne wpływy. I wiecie co jest straszne? Że wielu Polaków nadal w to wierzy… Pewnie dlatego tak łatwo dają sobie dziś wmówić korzyści z układów z Amerykanami.

 

Bo weźmy rzecz na logikę. Przecież w tym przypadku nie chodzi o żadne „żywotne interesy”, „strategiczne partnerstwa” i „dowody przyjaźni”. To wszystko są realnie ordynarne i przyziemne interesy, odarte z tych pierdół dla propagandy w Polsce. I właśnie w tych kategoriach widać wyraźnie, że po prostu, żadnej z rzeczy "oferowanych" przez Amerykanów - Polska nie potrzebuje. Przeciwnie, to oni mają interes, by wszystkie te kwestie nam wcisnąć - ale niczego nie oferują w zamian. Mamy więc do czynienia z rzadką sytuacją, kiedy to klient domaga się zapłaty od prostytutki, a ta płaci i się zachwyca.

 

A najzabawniejsze, że przecież już raz Polakom zrobiono taki sam numer, wmawiając jak w Żyda chorobę opcję zachodnią, stowarzyszenie ze Wspólnotami Europejskimi a potem wstąpienie do UE: "Nie, nie! Wcale nie mają w tym interesu! Nie likwidują polskiej konkurencji, nie przejmują rynku zbytu, nie chcą naszych rąk do pracy, nie, nie, nie! To tylko my chcemy do nich i musimy im za to płacić!". No rozumiem, że raz można zamienić krowę-żywicielkę za ziarno lebiody, ale, kurwa, drugi i trzeci raz dać się tak samo wypuścić???

 

Ile można stracić

 

Kiedy się czyta listę "polskich spraw do załatwienia z Amerykanami" - ma się dokładnie takie samo wrażenie, jak znając skutki prowokacji brytyjskiej dla wojennych i powojennych losów Polski oraz widząc przez okno jak wyszliśmy na opowiadaniu, że Europa to sama bezinteresowna szlachetność, z którą wręcz nie wypada rozmawiać o tym, co się opłaca nam, Polakom. Aż się chce odwrócić kartkę na zasadzie i sprawdzić: "no dobra, tego chcą od nas Amerykanie, Brytyjczycy, inni – ale jakie jest do cholery stanowisko polskie?” Co my z tego będziemy mieć? Niestety, takiego stanowiska nie ma.

 

Bo zablokowany Nord Stream i rozbudowany terminal LPG to będą mieć amerykańscy producenci drogiego gazu – a nie Polacy. Bo USArmy w Polsce i kolejne zamówienia na sprzęt wojskowy - będzie mieć amerykański kompleks wojenno-przemysłowy, a nie Polska. Bo nacisk na UE - będzie mieć amerykańskie lobby antyimportowe, a nie Polska, bo konflikt z Iranem - jest w interesie Izraela i amerykańskich lobbystów Saudów, a nie Polski, bo ustawę o IPN znowelizowana gdy taka kazały Ameryka i „Izrael”, a nie dla Polski, bo rząd III RP nie może sobie nawet powojować z tymi krajowymi mediami, z którymi chce – bo należą one do amerykańskiego kapitału, bo przyjeżdża do Polski nowy amerykański namiestnik, prymitywna, pretensjonalna baba, sobowtór swego kumpla prezydenta, która będzie Polską ręcznie zarządzać dla Ameryki, a nie dla Polski!

 

A co my wszyscy na to? Cieszymy się, że przypadkowy pan Duda jedzie sobie do Waszyngtonu zgodzić się na to wszystko w naszym imieniu?

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • 5*
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=lhDs_kD-Hyk
 • Cieszymy się
  D(j)uda jedzie obrobić gałe Trampkowi. Zgodzi się na wszystko i podpisze także wszystko. A w telewizji ogłoszą Wielki Sukces Polski.
  Tylko Polski już nie ma.
 • @
  Prezydent Trump jest u progu wycofania Stanów Zjednoczonych z NATO, stoi przeciwko Nowemu Porządkowi Świata (NWO), ma w d..pie Ukrainę, oraz powierzył obronę (i finansowanie) krajów Europy w ich własne ręce. Co Polska zrobi w tej nowej sytuacji jest polską sprawą. Ameryka Polski nie potrzebuje.
  Podejrzewam że Duda wyżebra utrzymanie Polski z kieszeni podatnika amerykańskiego. To samo robi Izrael!
 • Może chce zakupić obligacje za kolejne 100mld, czy co??
  https://www.salon24.pl/u/ironicznyanglosas/494361,szok-i-niedowierzanie-polska-pozyczyla-100-miliardow-ameryce
 • @trojanka 08:08:03
  PS.Czytałam gdzies /już tego nie ma/ że ś.p. Lech Kaczyński nie chciał kupować tych obligacji, tylko wesprzeć polski system emerytalny!!
 • Bardzo dobra analiza polityki solidaruchów.
  Jedna uwaga.
  Autor pisząc "my Polska" powinien podkreślić że chodzi mu o Naród
  a nie o rządzących solidaruchów którzy wprost są agenturą tego gnojącego Naród Polski od 89r tzw "zachodu".
  Rządzący jako w istocie agentura wrogów Narodu Polskiego (reprezentant interesów tych wrogów Narodu Polskiego) w oczywisty sposób nie będą inaczej postępowali niż nakaże to im ich zagraniczny nadzorca.

  Polska jest pod okupacją globalnej mafii żydowskiej .. zresztą podobnie jak UE czy USA.
  Problem z USA jest taki że tam pożytecznych idiotów jest więcej niż w Polsce za sprawą skrajnie niskiego poziomu edukacji oraz masowej i totalitarnej propagandy mediów globalnej mafii żydowskiej.
 • @Zdzich 07:49:24
  Polska nie musi być utrzymywana przez podatnika amerykańskiego ( w sensie ekonomicznym).
  Chyba że chodzi o utrzymanie przy władzy agentury amerykańskiej w Polsce.

  Polska jest potrzebna globalnej mafii żydowskiej jako terytorium do ataku na Rosję oni chcą zniszczyć Rosję wojnami lokalnymi prowadzonymi kosztem lokalnych narodów nawet do ostatniego Polaka czy Ukraińca.
  .. i tylko o to chodzi...to że mogą zginąć miliony Polaków ich nie obchodzi wcale a może nawet cieszy... chyba jednak cieszy....
 • A czy chociaż
  Trump wie że Duda przyjedzie?
 • @Olka P. 13:51:02
  Najważniejsze pytanie to czy służby na lotnisku wiedzą.
  Mogą go jeszcze cofnąć.
  To nie dowcip.
 • Doskonała ilustracja do artykułu
  Doskonale zdjęcie pana prezydenta Dudy, który wygląda jak niedorozwinięty. Jaki rząd, taka polityka. Jakże oni muszą się czuć wyobcowani od narodu polskiego, z butą podcinając gałąź, na której sami też siedzą. Klasyczny przykład rządu konkwistadorskiego.

  5*
 • @Oscar 08:37:28
  O to chodzilo zydo-komunistycznej administracji globalistow i Nowo Porzadkowcow Bush'a, Clintonow, i Obamy. Ich marzeniem, oraz zadaniem, bylo przywrocenie rzadu Komunistow w Rosji. Byly to administarcje czlonkowskie tzw. Miedzynarodowego Komiternu (zobacz: Comintern).
  Trump obala ich polityke oraz ekspansje. Trump zupelnie zgadza sie z polityka rownej wspolpracy z Rosja Putina. Anty-komunistyczna polityka Trump'a jest powodem niespotykanej w historii nagonki na Trumpa przez Miedzynarodowa Komune, ktora nazywa siebie "Socjalistami".
 • @Zdzich 16:47:58
  Coś mi się gryzie zbitka "komunista- kapitalistyczny miliarder"
  To się nie kleii.. Proszę poczytać o definicji komunizmu.

  To wygląda na przyklejanie łatki "komunistów" przeciwnikom politycznym czyli walka wewnątrz jednej i tej samej globalnej mafii żydowskiej.
  To szeroko stosowana przez mafię żydowską technika obrzydzania przeciwników..
 • O alfonsach i prostytutkach.
  .
  Autor pisze, że w przypadku relacji Polski z USA:
  „Mamy więc do czynienia z rzadką sytuacją, kiedy to klient domaga się zapłaty od prostytutki, a ta płaci i się zachwyca.”

  To porównanie dobrze oddaje sens stosunków między Polską, jako krajem a USRAelem, jednakże nie mniej słuszne wydaje się porównanie, że

  Prostytutka oddaje swemu alfonsowi to co wzięła od klientów.

  Panowie i panie z kręgu pana Dudy czy bliźniaka świeżego bohatera narodowego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  są w gruncie niczym innym, jak tylko k...wami, które przez swego alfonsa (USRAel) zostali ustawieni na rogu ulicy, aby mogli dobrać się do klientów, ale alfons wymaga naturalnie opłaty za zagwarantowaną im protekcję i ochronę przed ludem.

  Kiedy mowa o tych prostytutkach przypomina mi się często ta umowa pomiędzy sułtanem tureckim i chanem tatarskim przed wyprawą Turków na Polskę: „Chodź ze mną na wyprawę, a będziesz mógł rabować do woli.”, na taką „wyprawę” są zapraszane prostytutki z Warszawy przez ich alfonsów zza granicy, „chodęcie z nami, będziecie sobie mogli przez cztery lata rabować ludek”.

  Oto jeden z alfonsów

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Jest to wszakże błogosławiony rodzaj współdziałania alfonsów i prostytutek,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  tak miły sercu wielu pobożnych Polaków.
 • @Robik 14:04:53
  O kutwa! o tym nie pomyślałem. Obawiam się że w Białym Domu z klamką będzie owocnie rozmawiał... jeżeli go wpuszczą :) wszak już ustalone co,za ile i kiedy mamy kupić..
 • @Lotna 15:33:04
  on nie wygląda,on jest
 • Hmm...
  "A co my wszyscy na to? Cieszymy się, że przypadkowy pan Duda jedzie sobie do Waszyngtonu zgodzić się na to wszystko w naszym imieniu"

  Ciekawe pytanie, ale to pytanie nie dla Polaków Narodowości Polskiej.
  To jest nasza ziemia, jeżeli komuś się wydaje że może dowolnie manipulować nieśmiertelnym Narodem Polskim to jest w błędzie. To nie jest tak.....że ktoś gdzieś pojedzie, ktoś coś napisze, ktoś coś ustanowi, inny ktoś coś nam zabierze... to nie jest tak. Teraz będzie inaczej.....

  pozdr
 • @Oscar 17:18:34
  „Coś mi się gryzie zbitka "komunista- kapitalistyczny miliarder"”
  Zacznij od zyciorysu zyda Karla Marxa. Wyglada na to, zeby dorobic się kapitalu na robotnikach lumpen-proletariatu, trzeba najpierw zostac Komunista, a jeszcze lepiej zydo-komunista.
  Na komunizmie dorobili sie milionow ich liderzy, tacy jak rodzina Bierutow, Gomulek, Clintonow, Obamow, itp.
  To nie są „łatki”. Problem tylko w tym, ze Komunisci nigdy nie nazywaja siebie „komunistami”. Uzywaja nazw takich jak socjalista, lewicowiec, postepowy, liberal, itp. Dla przykladu, „Kraj Rad” nazwany był Zw. SOCJALISTYCZNYCH Republik. Niemiecka Partia Robotnikow (NSDAP) nazywala siebie Narodowymi SOCJALISTAMI, itp. Reszty doucz się samemu, gdyż ja nie ma czasu.

  PS: Prezydent Trump jest Konserwatysta, czyli anty-komunista. Za swoja prace na stanowisku Prezydenta USA pobiera $1 (jeden!) rocznie.
 • @Lotna 15:33:04
  Tak jest! I ten nieodlaczny, glupawy usmieszek, ktöry p.Duda prezentuje przy kazdej okazji.
 • @Zorion 19:53:36
  I oby slowo stalo sie cialem.
 • Pan prezydent Andrzej Dupa
  Kundel jedzie do Brytana...oby nie zapomniał kapelusza ubrać ! Czarnego...
 • @Zdzich 20:21:29
  Mógł byś coś bliżej o majątku jakiego dorobiła się rodzina Gomółki za jego rządów?
 • @zadziwiony 10:47:40
  O majątku Władka Gomułki wiele z sieci się nie dowiesz.
  Archiwa KC PZPR są dalej utajnione.

  Swego czasu Ryszard Strzelecki-Gomułka s.Władka zasiadał w radzie Fundacji Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL razem z Moniką Jaruzelską. A i tam na temat Gomułki nic nie ma z wiadomego powodu.
  Ryszard w 1970 r. był wiceministrem handlu zagranicznego i gospodarki morskiej. Fundacja Archiwum Dokumentacji Historycznej PRL zajmuje się gromadzeniem materiałów poświęconych Polsce „ludowej” i promowaniem wiedzy o komunistycznym ustroju.

  https://i.ytimg.com/vi/K_2yEWMbMZY/maxresdefault.jpg

  W latach 1927-1931 Gomułkowie mieszkali w Zawierciu w jednej izbie
  Potem mieszkają w Wa-wie na Saskiej Kępie, gdzie zajmują trzypokojowe mieszkanie, potem przeprowadzają się na ulicę Frascati w centrum stolicy.


  Zofia /Liwia urodziła syna Ryszarda (który potem zmienil nazwisko na Strzelecki), ale ani matka, ani ojciec nie zajmowali się jego wychowaniem.
  W 1970 roku Władysław Gomułka został odsunięty od władzy. Ulokowano go wraz z żoną w niewielkim domku w Konstancinie.

  Ale jest jedno pytanie .
  Skąd Ryszard Gomułka miał w Zawierciu 6 domów, o które walczą do dziś jego spadkobiercy.
  Ryszard Gomułka jest pochowany na kirkucie w Zawierciu
 • @Husky 11:55:23
  Co ten majątek 6 a może nawet 16 domów znaczy wobec zagarniętego mienia przez dzisiejsze ekipy? Władcy komunistyczni w grabieniu majatku państwowego to zaledwie drobni kieszonkowcy przy profesjonalistach zajmujących się tym procederem w IIIRP gdzie miliardy trafiały i trafiają do wybranych kieszeni.
  Gomółka przynajmniej pasożytków pogonił, a Ci dzisiejsi napowrót
  ich sprowadzili i sprowadzają nadal w coraz większej skali.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930