Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
904 posty 447 komentarzy

Czemu Trump upokarza Polskę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie popadając ani w przesadę, ani egzaltację - można chyba założyć, że co najmniej tysiące Polaków patrząc na Prezydenta RP sterczącego jak piąta noga od biurka w Gabinecie Owalnym powtarzało sobie: "Oby to był fotomontaż, oby to był fejk...!"

 

Nawet najwierniejsi zwolennicy PiS z widoczną trudnością znoszą kolejne upokorzenia, których nie szczędzą Polsce "strategiczni sojusznicy" z USA i "Izraela". I w takich przypadkach, jak kompromitujący przebieg (i skutki...) wizyty prezydenta  Dudy  w Waszyngtonie (a wcześniej kapitulacja IPN-owska i inne) - najbardziej uderza ton obrony takiej "polityki": Oto partia, która swój sztandar uczyniła z deklaratywnego romantyzmu, czcząca wszystkie zrywy podejmowane w imię honoru, a wbrew logice - nagle wielkim głosem krzyczy: "Podziwiajcie, oto jest Nasz Wielki REALIZM!".

 

To jest trochę tak, jakby  Grot Rowecki  nagle ogłosił wstąpienie do SS i wmawiał wszystkim, że AK właśnie od początku o to chodziło.

 

Coming out Kaczyńskiego

 

O ile bowiem w przypadku partii i środowisk, które zawsze z dumą przyjmowały samodefiniowanie niepolskie („Europejczycy” itp.) osiągnięcie stanu poklepywania przez możnych tego świata było od początku celem jasnym i wyłącznym całej podejmowanej aktywności – o tyle w przypadku PiS następuje fundamentalne zderzenie przyjmowanego wizerunku z faktycznie realizowaną polityką. Dysonans ten po raz kolejny tylko potwierdza  całkowity już rozbrat Jarosława Kaczyńskiego z odgrywaną od kilkunastu lat rolą „polskiego patrioty” i jego ujawnienie się jako agent obcych wpływów  tyle, że już nie niemieckich (jak we wczesnych latach 90-tych), ale amerykańskich i „izraelskich”.

 

Ten coming out zaskoczeniem mógłby być jednak co najwyżej dla najbardziej zaślepionych wyborców, podobnie zresztą jak i to ich dotyka szok poznawczy na czym polega, jak wygląda i ile kosztuje upragniony „sojusz z USA”. Pamiętajmy, że te same, z gruntu patriotyczne i przyzwoite kręgi naprawdę przez dekady ulegały wizjom, że to Polsce coś się od Zachodu należy, że oto spłyną na nas jakieś rekompensaty za „zdradę Zachodu”, za „oddanie nas Stalinowi”, a wszelkie układy gospodarcze z tamtego kierunku będą co najwyżej jakimś nowym „Planem  Marshalla” (bo oczywiście przecież nigdy nie dało się Polakom wytłumaczyć, że rzeczona operacja nie była wcale żadnym planem pomocowym, tylko jednym wielkim uzależnieniem ekonomik zachodnich od kapitału amerykańskiego, czyli została przeprowadzona wg schematu powtórzonego następnie, ale znacznie brutalniej i w celu już czysto eksploatacyjnym w Polsce od lat 90-tych). Pokazanie Polakom, że „America First” rozumiane dosłownie to raczej „American Fist  – nastąpiło więc (jak to zwykle bywa z rozwiewaniem złudzeń) tyleż brutalnie, co bez niedomówień, doprowadzając do sytuacji, w której nawet zadeklarowani zwolennicy PiS-u zaczęli jęczeć w duchu: „Hitler  jaki był, taki był, ale sam brał, a nie kazał płacić i jeszcze się cieszyć, że taki fajny...”.

 

American Fist

 

Zostawmy jednak naszych rodaków z ich rozterkami i utraconymi złudzeniami miłości ,skupiając się na sprawie znacznie istotniejszej – znalezieniu odpowiedzi na  pytanie dlaczego i po co Amerykanie tak gnoją Polaków?

 

Czy  Trump  upokarza maleńką Polskę na potrzeby wewnętrzne? Nie, faktor zagraniczny, a już na pewno jego tak drobne detale - nie są istotne w amerykańskiej polityce wewnętrznej (choć oczywiście czołgający się kolejny prezydent kolejnego kraiku jakoś tam się ogólnie komponuje z wizją całej prezydentury Trumpa).

 

To może na użytek "izraelski"? Także nie, na tym odcinku bowiem jeszcze bardziej liczą się interesy i konkretny urobek (czyli OK, czołganie, ale jako metoda negocjacyjna).

 

Jako lekcja dla innych? No już może bardziej, znaczenie ofermy batalionowej w wojsku faktycznie było głównie wychowawcze, a nie tylko rozrywkowe.

 

To wszystko jednak nie tłumaczy uporu i konsekwencji, z jakim Amerykanie niszczą każdą próbę administracji polskiej, by jakoś uratować resztki godności i choćby dawkować Polakom zatrważające informacje o kosztach, jak i samej istocie relacji amerykańsko-polskich.  Amerykanie mają u władzy w Polsce swoich najwierniejszych, najszczerszych i najbardziej ochotniczych agentów, którzy stworzyli całą narrację polityczną, wykreowali na wielką skalę stan propagandowego uzasadnienia dla całkowitego podporządkowania Polski wyłącznie interesom amerykańskim -  a Jankesi jeszcze im robią psikusy! Czemu? Dla pustej uciechy? I don't think so. Czyżby szykowali nas, że możemy mieć jeszcze gorzej...? Alternatywną opcją jest, że kompromitują ich celowo, mając już w zanadrzu jakiś drugi skład. Jak dziwnie by to dziś nie brzmiało - to mogłoby jednak okazać się... jeszcze gorsze.

 

Przede wszystkim jednak na tytułowe pytanie jest tylko jedna, za to prawdziwa odpowiedź: bo może. A dokładniej - bo mu na to pozwalamy. I nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości, że „to PAD, że PiS, że nas przy tym nie było…”. Niestety. Jesteśmy obecni i patrzymy bezradnie i biernie na upokarzanie Polski. I co, dobrze nam z tym?

 

Konrad Rękas

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  USA i inne kraje licza sie z panstwami ktore sa silne militarnie i/lub maja silna gospodarke.Polsce brak tych atrybutow a zanosi sie na to ze jeszcze utraca majatek(ustawa 447,inwestycje "Morawieckiego")
 • Jak można szanować kogoś
  kto sprzedaje własny kraj za iluzje.
 • @mac 13:34:11
  "patrzymy bezradnie i biernie na upokarzanie Polski. I co, dobrze nam z tym?"
  Niektórym z tym jest całkiem dobrze.
  Temu kto postawił "1" z pewnością tak.
 • Szczęśliwie USA nie palą się do wspólpracy.
  Pomijam wstyd i hańbę jaką nasi rządzący co rusz na nasz kraj ściągają, ale wydanie miliardów na obce wojska zamiast na własne to zdrada stanu. Na szczęście jeszcze kasy nie wyłożymy, bo Pentagon nie widzi póki co sensu https://fakty.interia.pl/swiat/news-pentagon-polska-niegotowa-na-fort-trump,nId,2633584
 • Gnoją nas kompletnie
  To widać kogo przysłali na ambasadora.
  Panią Żorżetę
  No cóż.... konsekwencje polityki bez alternatywnej.
 • American Fist
  "dlaczego i po co Amerykanie tak gnoją Polaków?"
  Bo taka jest ludzka natura. Im ofiara bardziej uległa, tym oprawca bardziej brutalny....
  USA, podobnie jak każde państwo, szanuje silnych. A nasz rząd nie tylko nie jest silny, ale wręcz podły dla własnego narodu....
 • @finka 14:31:53
  Mam dylemat:
  Robią to bo są wyrachowanymi kanaliami?
  Czy dlatego, że są tak głupi?
 • A w jaki to sposób upokarzają?
  A procedura podpisywania w Oval Office zawsze taka sama. Jedyną osobą siedzącą za biurkiem jest prezydent USA. Zawsze tak było, jest i będzie. Taki jest protokół dyplomatyczny wszędzie. Czy ktoś siada na tronie Królowej UK, czy jej krześle gdy coś podpisują? Nie robią to także na stojąco. Lewacy i qurwiny i POyeby zrobili sensację z doopy.
  https://pbs.twimg.com/media/DndjzV9XgAAmhse.jpg  https://pbs.twimg.com/media/DndjzkUWwAEmmr6.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Dndjz1DWsAED3AG.jpg


  Gdyby Prezydent Duda usiadł w Owalnym przy Prezydencie USA to lewactwo by wyło dlaczego usiadł, przecież w Owalnym ma prawo siedzieć tylko Prez. Stanów, to taki lewacki stan umysłu! Totalsi nie mają światu nic do zaoferowania, więc robią zadymę i kabaret. Śmieszna opozycjo, głupki, a co miał skakać jak ten psychopata ze sfałszowanym nazwiskiem i sfałszowanymi świadectwami szkolnymi (których nigdy nie ukończył), Bronek analfabeta? Oczywiście, że Komorowski vel Bul stałby na krześle XD XD XD i wołał "Chodź Szogunie". Albo Komorowski vel Bul zabrałby krzesło Trumpowi i sam na nim usiadł! A pokażcie mi zdjęcie prezydenta innego kraju, który wlazł za biurko Trumpa czy też innego prezydenta USA w gabinecie Owalnym. Ta sytuacja i to zdjęcie świadczy co najmniej dobrych jeśli nie o przyjacielskich relacjach obu prezydentów. Każdy widzi inaczej....a ja widzę, jak światowe mocarstwo w osobie prezydenta Trumpa dołożyło starań, by w świat poszedł przekaz, jak bardzo poważnie traktuje podpisane deklaracje z Polską, całym majestatem Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 • @kula Lis 67 14:50:59
  A kto na tych zdjęciach poza prezydentem coś podpisywał?
 • @Autor
  Sprawa jest prosta jak drut.
  Swego czasu żydzi oświadczyli,że Polska będzie upokarzana na arenie międzynarodowej dopóki nie zapłaci pejsatym bandytom haraczu w wysokości 64 mld$(ostatnio cena skoczyła o 300mld$ w górę).Trump jako przydupas żydów jest prowadzony na ich smyczy i zrobi wszystko co mu nakażą.Kazali upokarzać Polskę więc to robi bo musi.
 • @kula Lis 67 14:50:59
  Upokarzające jest nie tylko/e samo sterczenie u biurka Trumpa, co błaganie go, by przyjął dwa miliardy dolarów na cele nie mające nic wspólnego z polskim interesem narodowym - i wysłuchiwanie, że to mało, bo trzeba będzie z polskich kieszeni zabrać jeszcze więcej.

  To jest właśnie upokorzenie Polaków połączone z grabieżą polskich pieniędzy.
 • @matterhorn 16:15:23
  Nie tylko Tramp Robi to cała elita amerykańska
 • @chart 17:33:06
  100%racji!!!
 • Bo może???dostanie wszystko czego zażąda!!
  https://s1.latercera.com/wp-content/uploads/2018/06/US-President-Donald-Tr22591751.jpg
 • @trojanka 18:06:38
  https://www.rferl.org/a/trump-kim-start-nuclear-summit-with-hand-shake-amid-falling-expectations/29284109.html

  https://gdb.rferl.org/0BF05D79-2972-4D55-8A02-419024628171_w650_r0_s.jpg
 • @trojanka 18:06:38
  Ale to nie jest w Białym Domu lecz w Korei.
 • Obama wzywał DUDA DUDU na DUDY. - Wszyscy bez wyjątku opijali tam pomyślność działań majacych ostateczne unicestwienie Sławian.
  .  https://thumbs-prod.si-cdn.com/DkBkvCh4bBdakppGUXFNYfH1DAU=/800x600/filters:no_upscale()/https://public-media.smithsonianmag.com/filer/e9/01/e9013691-0493-48e5-aa62-a58b495637eb/child_playing_with_oval_office_telephone.jpg
  https://cbsnews3.cbsistatic.com/hub/i/r/2017/02/14/263e3acb-e1bf-4757-8d89-bce889a50acf/resize/620x/f0c8de9953c5a5ea449c567582579483/obamawhitehouse.jpg
  https://cdn4.img.sputniknews.com/images/102780/26/1027802665.jpg

  .
 • Tak się ubija interes! - Wygląda na to, że ta blondyna - przedstawicielka polskiej delegacji ubiła nalepszy interses.
  .  https://toofab.akamaized.net/2017/02/28/0228-kellyanne-inset-810x610.jpg
  .
 • Delegacja rządowa z Polski - Duda przebrał się za czarnego, ponieważ oni mają większe przywileje.
  .  https://cdnph.upi.com/svc/sv/upi/5141509136270/2017/1/572f419ef2ce1af0fc452e36d28a2f6e/Reporters-children-trick-or-treat-in-Oval-Office.jpg
  .
 • @kula Lis 67 19:15:45
  To sa zdjecia z hotelu Capella na wyspie Sentosa w Singapurze,
 • Andrzej Duda uważa , że krytyka sposobu podpisania dokumentów jest histerią lewaków


  "@AndrzejDuda
  3 godz.3 godziny temu
  Więcej
  Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów, o znanych poglądach, pokazują sukces wizyty Waszyngtonie. Gdyby tak nie było to by ją przemilczeli jako nieważną. Dziękuję za te wyrazy uznania! ;-)"


  Ps.
  Wniosek: Neon24 jest nie tylko putinowski , ale i lewacki
 • @kula Lis 67 19:15:45
  No i widać klasę tego "potwora" Kim!
 • @Zbigniew Jacniacki 20:35:00
  Sposób podpisania dokumentów nie jest najważniejszy i być może cała wrzawa wokół tego ma odwrócić uwagę Polaków od rzeczy najważniejszej: zdrady polskich interesów przez rządzącą partię.
  Zostaw sobie Putina na boku. Przecież gdyby to samo zrobił Komorowski to oceniałbym ten fakt dokładnie tak samo.
  Gwarantem naszego bezpieczeństwa i naszej niepodległości może być TYLKO POLSKA silna armia, silna gospodarka i uzbrojone po zęby społeczeństwo (w tej chwili Polska nie jest niepodległa i jesteśmy bardziej podlegli obcym niż za "komuny").
  Pomyśl sobie przez chwilę, że polski rząd postanawia nie inwestować w polską naukę i edukację tylko oprzeć się na obcych. Jaki będzie tego efekt? Po latach będziemy niewykształconym i ogłupionym narodem totalnie uzależnionym od obcych.
  Tak samo jest w kwestii bezpieczeństwa. Zamiast te pieniądze zainwestować w polską armię i polski przemysł zbrojeniowy to my wzmacniamy obcych. Po latach będziemy totalnie bezbronni i zależni od obcych. I jak w tej sytuacji będziemy mogli się oprzeć rabunkowi przez USA 300 mld dolarów?
  Czy można ufać takiemu "partnerowi" który chce nas okraść i oszukać?
  Wystarczy że zmieni się "mądrość etapu" i USA dokonają resetu kierując się własnym interesem a nie polskim i pozostaniemy totalnie bezbronni i osamotnieni. Jeśli ktoś jest tak naiwny iż wierzy że Szatany Zjednoczone nie mogą się zdecydować na zniesienie wiz dla Polaków ale już za tych samych Polaków to oni są gotowi poświęcić życie to nie powinien zajmować się polityką.
  To jest Zdrada polskiego rządu który powinien za to ponieść surową karę. To czy Duda podpisywał dokument na stojąco, klęcząco czy w przykucu jest najmniej istotne.
 • @Robik 07:42:13
  Tak na marginesie, to w jaki sposób podpisywania dokumentu ma świadczyć o "lewicowości" czy też "prawicowości"?
 • @Robik 07:47:52Tak na marginesie, to w jaki sposób podpisywania dokumentu ma świadczyć o "lewicowości" czy też "prawicowości"?
  To pytanie zadaj Andrzejowi Dudzie.

  A moje zdanie:
  " Wniosek: Neon24 jest nie tylko putinowski , ale i lewacki"
  było sarkazmem.
  "...Angielskie powiedzenie (przypisywane niekiedy Oscarowi Wilde) mówi, że sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji..."
 • @Zbigniew Jacniacki 08:39:30
  Na podstawie tego wpisu trudno w sposób jednoznaczny powiedzieć czy to sarkazm czy też "na serio".
 • @Robik 14:55:42
  Tak z ciekawości.
  Otrzymałeś odpowiedź ?
 • @SZS 10:42:59
  Oczywiście że nie było odpowiedzi.
  A jeśli kula Lis pisze, że
  "procedura podpisywania w Oval Office zawsze taka sama. Jedyną osobą siedzącą za biurkiem jest prezydent USA. Zawsze tak było, jest i będzie. Taki jest protokół dyplomatyczny"
  to ja chciałbym zobaczyć zdjęcie amerykańskiego prezydenta podpisującego dokumenty i prezydenta innego państwa w pozycji na stojąc.
  Skoro to taka obowiązująca procedura to musi być wiele takich zdjęć.
  Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że zamiast stawiać na rozwój własnej armii i własnego przemysłu zbrojeniowego to my będziemy wzmacniać Amerykanów. To jest ZDRADA!
 • @Robik 14:14:45
  Trudno sobie wyobrazić kanclerza Niemiec, prezydenta Rosji, Francji czy Chin na miejscu Maliniaka.
  Nagroda za takie zdjęcie - nie fejk!
 • Suckces
  Reasumując - czy Państwo też mają wrażenie, że PiS-owcy (z PAD-em włącznie) po wykrzyczeniu po raz kolejny frazy: "SUKCES, TO BYŁ, K...A SUKCES!!!" - mają się ochotę rozpłakać?
 • @chart 14:24:45
  //czy Państwo też mają wrażenie, że PiS-owcy//

  Gorzej.Chwilami nie wiem czy to ze mną czy z PIS-em jest coś nie w porządku.
  Rządów pamiętam ho ho a może więcej, ale tego co dzieje się obecnie jakoś przypomnieć sobie nie mogę.
  Pomyśleć że informacyjną politykę Gierka jacyś durnie nazwali "propagandą sukcesu".Ciekawe co powiedzieliby dziś gdyby żyli.
  Ale zapewne nie żyją gdyż umarli ze wstydu patrząc na rządy "dobrej zmiany".
 • @chart 14:24:45
  Ochotę rozpłakać się miałby ktoś, kto ma poczucie honoru lub chociaż wstydu. Oni nie mają ani jednego, ani drugiego. Mam obawę, że niektórzy z nich mają satysfakcję z upokarzania Polski i Polaków.
 • A oto pierwsze efekty podpisanych na stojaka „traktatuf”
  http://bi.gazeta.pl/im/c2/d6/16/z23947202V,Andrzej-Rysuje---FORT.jpg
 • @Jabo 14:46:55
  Prezydent Duda przeprasza za wrzucony kamień do synagogi!
  Jedyny prezydent na świecie który przeprasza za pojedynczy wybryk chuligański mający miejsce gdzieś w jego kraju. Tym samym kontynuuje przepraszającą tradycję zapoczątkowaną przez Aleksandra Kwaśniewskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930