Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Ślepy jak wiceminister

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niski poziom intelektualny i przedstawianie najbardziej antypolskich działań jako szczytów patriotyzmu - stały się znakami rozpoznawczymi rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 

W objawianiu głupoty i szkodnictwie przodują szczególnie wiceministrowie, a swym ostatnim saltem debilale na plan pierwszy wysunął się zwłaszcza  Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki wschodniej i polityki europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dowcip zaś polega na tym, że - jak wcześniej ex-wiceminister ON,  Bartosz Kownacki  - tak i Cichocki opowiadaniem różnych bzdur stara się zagłuszyć prawdę o własnym życiorysie i historii swojej rodziny, jak ulał pasujących do osławionych dziś opisów typowej "ruskiej agentury".

 

Deszczycę pod rynnę

 

Zapytany przez PAP[i] o obecny kryzys w stosunkach polsko-ukraińskich Cichocki wypalił: "Wolałbym skupić się na tych, którzy wezmą na siebie odpowiedzialność za odważne decyzje o uregulowaniu kwestii ekshumacji oraz miejsc pamięci". Przyznam, że nie bardzo rozumiem co pan minister chce „regulować” – skoro  całokształt tych zagadnień został już precyzyjnie i zgodnie z międzynarodowymi standardami uregulowany w drodze Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy o ochronie miejsc pamięci i spoczynku ofiar wojny i represji politycznych, sporządzona w Warszawie z dnia 21 marca 1994 r.  Problemem pozostaje więc wyłącznie to, że Ukraina z tej umowy się nie wywiązuje i instytucjonalnie łamie jej zapisy, co powinno spotkać się ze zdecydowaną i jednoznacznie negatywną reakcją strony polskiej. Co najmniej – dyplomatyczną. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia co po tylu skandalach tak z blokowaniem ekshumacji, jak i z próbami zniszczenia polskich miejsc pamięci na Kresach – pan ambasador  Andrij Deszczyca  robi jeszcze w Warszawie. Już dawno powinien zostać odprawiony do Kijowa i to z zakazem wjazdu na terytorium RP.

 

No chyba, że pan wiceminister w tak delikatny (?) sposób próbuje przygotować Polaków, że to rząd PiS szykuje się do „uregulowania” np. legalizacji na terytorium RP pomników UPA i innych ukraińskich zbrodniarzy – ale w takim razie niech wprost przyzna się do zdrady narodowej, zamiast bredzić coś znowu o „dojrzałym i realnym spojrzeniu twarzą w twarz” Bo  banderowcowi należy patrzeć w twarz w jednej tylko sytuacji: odczytując mu wyrok i wydając komendę „Ognia!” plutonowi egzekucyjnemu.

 

W ogóle zaś pan wiceminister Cichocki, zaczynając od przyznania, że „nie zgadza się z tezą o poważnych trudnościach w stosunkach z Ukrainą”– udowadnia tylko, że  nie nadaje się na swoje stanowisko, skoro nie widzi i nie rozumie otaczającej go rzeczywistości międzynarodowej. To jest mentalność stróża parkingowego, upierającego się, że jest bezpiecznie, choć już wszystkie auta mu z parkingu ukradli.

 

Jakie są priorytety polskiego (?) rządu?

 

Dalej – jak polski wiceminister spraw zagranicznych upierać się, że najważniejsze w relacjach z Ukrainą są kwestie Donbasu i Krymu (które zresztą już do Ukrainy nie obchodzą, a dla Polski mają znaczenie marginalne), a nie np. sytuacja Polaków zamieszkujących w obecnych granicach Ukrainy, kwestia odszkodowań za mienie obywateli RP pozostawione na Kresach, skandal z systematyczną dewastacją dóbr polskiej kultury materialnej, problemy gospodarcze – w tym szykanowanie polskiego eksportu na Ukrainę przy jednoczesnym wysyłaniu do polski skażonej żywności miliardowej wartości itp. Są dziesiątki spraw o wiele ważniejszych w codziennym obrocie dyplomatycznym, jak i o znaczeniu strategicznym niż wychwalana przez Cichockiego „współpraca na polu wojskowym”. Przepraszam, ale  współpraca wojskowa z Ukrainą kończyła się dla Polski albo rozrywaniem końmi jej polskich zwolenników przez ukraińskich nacjonalistów, albo w najlepszym razie koniecznością obrony Warszawy.  Za powtórzenie obu ewentualności bardzo serdecznie dziękuję, ale nie, panie ministrze!

 

Minister Cichocki jest także w zasadniczym błędzie chwaląc się m.in., że „na forum unijnym to Polska zabiegała o zniesienie wiz i ograniczenie barier w handlu”. Przykro mi, ale  Polska i Ukraina są naturalnymi konkurentami,  zwłaszcza jeśli chodzi o produkcję rolno-spożywczą, a poniekąd także na europejskim rynku pracy. W interesie Polski nie jest bynajmniej szersze otwieranie drzwi Ukrainie i Ukraińcom – ale raczej obwarowanie takich procesów, skoro już zachodzą – bezwzględnymi warunkami, przede wszystkim odnośnie  uregulowania kwestii własnościowych na Kresach, w tym zagadnienia prawa posiadania ziemi na Ukrainie przez obywateli RP, a ponadto wpuszczania na rynek europejski jedynie podmiotów z udziałem kapitału unijnego, oczywiście polskiego.  Skoro już Ukraińcy uparli się iść na Zachód – to niech sobie wschodnim zwyczajem siądą przed tą drogą (jak to się przydarzyło i Polakom w analogicznej sytuacji).

 

Rządy ludzi zakłamanych i podłych

 

Polska nie jest od załatwiania Ukrainie gazu, dawania pracy Ukraińcom i wypłacania im emerytur, a także organizowania zbytu na ukraińskie towary. Sorry, ale to są chyba zadania dla rządu Ukrainy, a nie Polski? No chyba, że Ukraińcy nie umieją się rządzić sami i chcieliby, żeby ktoś to robił za nich, to niech nas, Węgrów, Rumunów i Rosjan po prostu zawołają. I porozmawiamy na gruncie interesów narodowych i racji stanu, a nie chciejstwa i zaprzeczania rzeczywistości, przejawianych przez ministra Cichockiego.

 

On sam zresztą wydaje się być poniekąd wytłumaczony. W istocie bowiem nieważne jest czy wierzy w horrendalne bzdury i szkodnictwa, które oplata. On musi – z rodziny o komuszych kondemnatkach, z dzieciństwem w Moskwie, przecież musi być bardziej gorliwy od innych! Niestety, i właśnie tacy jak Cichocki, nie tyle nawet głupi, co po prostu podli w swym antypolskim zaślepieniu – kształtują dziś politykę wschodnią III RP…

 

Polska i Ukraina mają we wzajemnych relacjach poważne problemy, a te wymagają poważnych ludzi. A takich nie ma obecnie przy władzy ani w Warszawie, ani w Kijowie.

 

Konrad Rękas

 

KOMENTARZE

 • Tym się lepiej zajmijcie bo nam drugi Wołyń robią:
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mazowieckie-ukrainiec-ranil-siekiera-3-osoby/?utmsource=notification&utmmedium=browser
 • Dwaj z Unii ....Wolności!
  http://thenowypolskishow.co.uk/wp-content/uploads/2018/09/X6HktkpTURBXy8zZGNiNjllYTdmN2ViNzMxYjE0NDk2YmQ3MjhmMDE3My5qcGeSlQMAXM0Lic0GfZMFzQMUzQG8.jpg
 • @trojanka 20:41:24
  zdjęcie ze strony:
  http://thenowypolskishow.co.uk/tag/donald-tusk
 • Rzeczywiście mamy antypolski rząd
  O rządzących i imigracji u Maciaka https://www.youtube.com/watch?v=CyqBLNvoSu8 jeszcze coś od J.Międlara, który przypomniał wypowiedź MM z 2013 r. Międlar pisze : Mamy nadzieję, że premier to wyjaśni oraz wytłumaczy, co miał na myśli mówiąc w 2013 roku: „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.” Wolelibyśmy, żeby Polacy nie byli zmuszani do zmiany perspektywy przy pomocy wojny. Mamy nadzieję, że premier Morawiecki nie szykuje Polakom takiej terapii szokowej.caly tekst https://wprawo.pl/2018/10/02/onet-ujawnia-tresc-rozmowy-mateusza-morawieckiego-u-sowy-i-przyjaciol/
 • 5*
  Niezwykle trudno pisać językiem parlamentarnym o rządach syjonistycznych bandytów w IIIRP.
 • Do @Rzeczpospolita 23:39:56
  Panie Rzeczypospolita ! w pełni się zgadzam z panem co do tych żydowskich syjonistycznych bandytów co okupują Polskę !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Kolejna żydowska gęba we władzacj podobno Polskiego Państwa
  W TYP widać jaki został dokonany podział Ról w Pollin.
  Zawody prestiżowe , związanie z władzą, pieniędzmi roją się od żydowskich gęb, nazwisk, korzeni..
  Zawody mniej prestiżowe w tym wojsko to Polskie gęby, Polskie nazwiska.

  Wczoraj oglądałem TVP3 najpierw na temat budowy czy odnowy kamienicy na Odrą na koszt miasta ...same zachwyty. ... a wszystkie gęby żydowskie i ze strony miasta i ze strony generalnego wykonawcy i głównego projektanta z Holandii (żydowskie nazwiska i żydowskie gęby).
  Zaraz potem reportaż z Akademii wojskowej we Wrocławiu z okazji kolejnego roku akademickiego... i od razu inaczej...
  gęby Polskie nazwiska Polskie wymowa poprawna Polska ...
  tylko ich szkoda bo są szkoleni i indoktrynowani na mięso armatnie w rękach rządzących żydów.

  Jak Polska nie pozbędzie się dominacji żydowskiej mniejszości to przestanie być Polską a będzie takim tworem jak Palestyna.

  W TV widać bardzo wyraźnie jak mniejszość żydowska obsiadła wszelkie lukratywne i związane z władzą i decyzjami stanowiska.

  Zawsze jak jest polityczna dyskusja w TV to stawiam pytanie ilu z nich jest żydami lub z żydowskimi korzeniami (wskaźnikiem jest gęba, nazwisko... błędna wymowa...partia polityczna
  I niestety najczęściej jest tak że żydzi dyskutują między sobą (różne partie) i mówią Polakom co mają myśleć o świecie.

  Pierwszy krok do wolności Narodu Polskiego to zdobycie niezależnych od żydów mediów dostępnych dla każdego Polaka.
  Media rządowe nie są mediami Narodu Polskiego to media rządzących żydów z PISu czy z PO.

  Media Narodowe Narodu Polskiego to media gdzie żydzi ani Watykan nie mają nic do gadania...w takich media Naród Polski debatuje o Polsce o swoim kraju...(z zachowaniem stosownych praw mniejszości narodowych)

  Od 89r nie ma w Polsce Polskich mediów Narodowych .. poza internetem i niszowych ale ważnych portali.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031