Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
963 posty 508 komentarzy

Platforma bez maski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Politycy PO zainicjowali dziś w Lublinie akcję "Włóż maskę".

 

W zasadzie prawidłowo - w każdej kreskówce rabusie występują zamaskowani, mam jednak wrażenie, że akcja jest nieco spóźniona. Tym razem odpowiedzialni m.in. za zdewastowanie wojewódzkiego budżetu - raczej nie unikną... demaskacji.

 

Przy całym moim krytycznym stosunku do PSL – muszę bowiem przyznać, że z tandemu obecnych samorządowych niszczycieli Lubelszczyzny, o ile ludowcy są rodzajem długotrwale wysysającego soki żywotne pasożyta, o tyle właśnie Platforma to choroba gwałtowna i jednorazowo znacznie bardziej szkodliwa dla organizmu regionu.

 

To w okresie rządów PO m.in. odstąpiono od rozsądnego i taniego projektu dokończenia Teatru w Budowie, przygotowanego jeszcze przez… ludowy Zarząd marszałka  Wojtasa, kierując do realizacji 5-krotnie droższy NOWY obiekt, tak zwane CSK, pozbawione elementarnej funkcjonalności, akustyki itd[i].

 

To PO do granic absurdu rozdęło koszty budowy lotniska w Świdnika (znowu, ponad 4 razy w stosunku do pierwotnych założeń)[ii], natomiast– co trzeba przyznać – to ludowcy (do czasu...) powstrzymywali koalicjantów przed ostatecznym zniszczeniem resztek publicznego transportu autobusowego w regionie, co jednak i tak w końcu nastąpiło[iii]. To Platforma wreszcie zdewastowała lubelskie szpitalnictwo, prąc do zamykania i ograniczania dostępności do oddziałów szpitalnych i poradni[iv], sprzedając grunty po zniszczony przychodniach developerom[v] i zostawiając po sobie spaloną ziemię (i znowu, uczciwie dodać, że największa klęska ostatnich dwóch kadencji Sejmiku, rozbudowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – to już wspólna wtopa i PO, i „zielonych[vi]).

 

Innymi słowy, o ile ludowcy są opłakanego stanu Lubelszczyzny[vii] winniejsi, bo jako bardziej świadomi wiedzieli co czynią, a choćby samą swoją istotą biurokratyczną zadławili budżet regionu kosztami (siedmiokrotnie zwiększając zatrudnienie, a sześciokrotnie zadłużenie regionu w okresie 11 lat swojej władzy), o tyle PO była i jest szkodliwsza, nie mając żadnych skrupułów w marnotrawstwie i ciągnięciu do siebie, przy jednoczesnej przerażającej wręcz niekompetencji.

 

Dowcip zaś polega na tym, że z powodów pragmatycznych PiS aspirując do władzy w regionie skupia się na wzajemnym okładaniu z PSL, natomiast do krytyki „dokonań” PO wcale się nie spieszy, będąc za nie współodpowiedzialne w czas wspólnych z Platformą rządów po 2006 roku.

 

Prawdziwym nieszczęściem jest bowiem to, że pacjent/wyborca ma oto do wyboru same choroby i ani jednego lekarstwa.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Dług publiczny czyli systemowa Lichwa
  https://wolnemedia.net/zakredytowani/

  A pamiętam jak solidaruchy wyśmiewały PRL Że pracownik tam jest niewolnikiem w zakładzie a kajdanami są zakładowe pożyczki (bez lichwy i często umarzane)

  Te same solidaruchy obaliły PRL i wprowadziły systemową wręcz przymusową lichwę dla obywateli (biedny Polak może kupić mieszkanie tylko na kredyt od lichwiarza)

  Miliony ludzi skutych lichwą pracują na globalnych lichwiarzy niemal całe swoje życie. To jest dopiero niewolnictwo.

  A do tego globalny lichwiarz przy pomocy swoich marionetek ulokowanych we władzach (solidaruchów w Polsce) zadłuża obywateli systemowo poprzez dług zaciągany przej jego marionetki na koszt Państwa Polskiego (dług państwowy).

  To jest prawdziwa skala zbrodni solidaruchów przeciw Narodowi Polskiemu.
  A to nie jedyna zbrodnia inne znaczniejsze to złodziejskie prywatyzacje, oddanie rynków zbytu nowym przyjaciołom solidaruchów,
  udział w bandyckich , zbrodniczych wojnach globalnej mafii żydowskiej...
  ... i pewnie wiele wiele więcej...
 • @Oscar 14:59:59
  Zwróćcie uwagę na rachunki w linkowanym artykule.

  Biorąc kredyt u lichwiarza na 200 tys zł musicie mu oddać w sumie ok 380 tys zł. Czyli musicie lichwiarzowi praktycznie też sfinansować takie samo mieszkanie
  A gdy lichwiarz ma swoją firmę deweleperską (a ma) to jeszcze zarobi na zyskach dewelopera (ok 30%) czyli mieszkanie kosztujące po kosztach np
  160tys zł (za tyle mogło by to wybudować państwo (bez zysków ale i bez strat zlecając budowę prywatnym budowlańcom).. wy kupujecie u lichwiarza za 380tyz zł. czyli 2.5 razy drożej...

  a wszystko zawdzięczacie solidaruchom bo to oni na zlecenie globalnej mafii żydowskiej zorganizowali dla Narodu Polskiego ten gigantyczny rabunek.
 • @Oscar 15:07:52
  ... jeszcze jeden wątek "systemowo finansowy" dotyczący lichwiarzy.

  Jak lichwiarz udziela wam kredytu to zawsze liczy lichwę wg wzoru
  lichwa= oprocentowanie kredytu+ stopa inflacji
  ale jak wy udostępniacie swoje oszczędności lichwiarzowi (na rachunku bankowym) to lichwiarz już całkiem inaczej liczy wasze odsetki
  wasz zysk z odsetek wyniesie:
  zysk= oprocentowanie oszczędności - stopa inflacji.

  Gołym okiem widać nierówne traktowanie bogatego lichwiarza i biednego obywatela.
  Lichwiarz ma pewny zysk niezależny od inflacji a obywatel praktycznie nie ma żadnego zysku.

  To kolejny systemowy bandytyzm wprowadzony przez solidaruchów w interesie globalnych lichwiarzy.

  To wszystko pokazuje dla kogo w istocie pracują "hiper patriotyczne" solidaruchy.
 • @Oscar 15:19:29
  Wisienką na lichwiarskim torcie jest BTE... czyli Bankowy tytuł egzekucyjny.
  Jest bandycki systemowy mechanizm pozwalający bankom uzyskiwać zlecenia dla komornika poza świadomością ofiary bez procesu i bez prawa do obrony.

  A szczytem cynizmu jest systemowe uznanie że banki są instytucjami zaufania publicznego i są pod szczególnym nadzorem organów Państwa...
  ten fakt jednoznacznie kwalifikuje to państwo jako państwo bandyckie, państwo zdrady narodowej....a PRL wprost przeciwnie (z jego pożyczkami zakładowymi, koloniami, wczasami...budownictwem mieszkaniowym, dotacjami do żywności (czasem idiotycznymi)...darmową edukacją, opieką medyczną..

  "O take Polske walczyli" Solidaruchy oraz KK z JPII na czele.
 • @Oscar 16:42:24
  Komentarze z puentą

  Nr.1
  //To jest prawdziwa skala zbrodni solidaruchów przeciw Narodowi Polskiemu.//
  Nr.2
  //wszystko zawdzięczacie solidaruchom bo to oni na zlecenie globalnej mafii żydowskiej zorganizowali dla Narodu Polskiego ten gigantyczny rabunek.//
  Nr.3
  //To kolejny systemowy bandytyzm wprowadzony przez solidaruchów w interesie globalnych lichwiarzy.

  To wszystko pokazuje dla kogo w istocie pracują "hiper patriotyczne" solidaruchy.//

  Nr.4
  //"O take Polske walczyli" Solidaruchy oraz KK z JPII na czele.//


  Poradnik dla ....


  Połącz dowolny tekst z komórki z pierwszej kolumny z tekstem z dowolnej komórki z drugiej kolumny.
  I tak kolejno.
  Czytaj za każdym razem inne fragmenty tak, aby kolejność się nie powtarzała.
  Otrzymasz logiczny tekst.
  Ilość możliwych kombinacji wynosi 10000. Wystarczy na 40 godzinne przemówienie.

  http://www.mm.pl/~rados/tresc/gener.html
 • @Husky 17:02:26
  Ja tylko pokazuje mechanizmy ograbiania Polaków oraz wskazuje zdrajców którzy te bandyckie mechanizmy wprowadzili w Polsce.
 • @Oscar 16:42:24
  BTE już nie obowiązuje, co nie znaczy , że banki nie mają nad nami dominującej roli. Co do odsetek to jest tylko część racji, bo rzeczywiście Polacy nauczeni doświadczeniem lubią mieć mieszkanie na własność. Zadłużają się na całe pokolenie, ale następne będzie mieć lepiej. Na zachodzie przeważnie mieszkania się wynajmuje przez całe życie. Po prostu inne podejście.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031