Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Wojna z Rosją – ale o co?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Książki takie, jak zachwalany przez niemiecki „Fakt” "Czas straceńców. Żołnierza OT i oficera opowieść o wojnie polsko-rosyjskiej" Marka M. Meissnera powstają, bo stworzono na nie popyt.

 

Dziwnym by było, gdyby ktoś nie zechciał skorzystać z fobii i lęków wywoływanych przez polityków, środki masowego przekazu a nawet niektórych wojskowych.

 

Właściwie codziennie Polacy są bombardowani informacjami o rzekomym zagrożeniu rosyjskim, o agresywnych zamiarach Rosji, o rosyjskich wojskach gromadzących się na polskich granicach. Od tabloidów po niby to poważne publikatory – pełno jest danych na temat rosyjskiej przewagi militarnej, rysowane są spodziewane kierunki rosyjskiego natarcia, wylicza się ile dni wytrzymałaby polska obrona itp.  Mamy do czynienia z psychozą, która rodzi potwory.

 

Brak motywu

 

Tym bardziej, że we wszystkich tych strasznych opowieściach brakuje jednego, ale za to zasadniczego detalu: po co i dlaczego miałaby Rosja atakować Polskę? Nigdy, nigdzie nie pojawia się żaden motyw, żaden cel! Ot, po prostu z góry zakłada się, że tak już musi być. „Widać taki już ma Rosja zaborczy charakter, że najeżdża bez powodu…” – naprawdę coś takiego przekazuje się Polakom! Tymczasem do znudzenia należy przypominać – Rosja nie potrzebuje ani polskiej ziemi, ani polskich bogactw naturalnych, nawet życzliwości polskiego rządu. Nie ma w Polsce rosyjskiej mniejszości marzącej o powrocie do macierzy, a z Europą Moskwa załatwia swoje interesy bezpośrednio, niepotrzebując polskiego korytarza. Nawet analogie, którymi też straszy się Polaków – bazują wyłącznie na naszej niewiedzy i niedoinformowaniu. Oto Sejm RP przypomniał niedawno dziesięciolecie starć gruzińsko-rosyjskich – jednak pomijając, że to przecież Gruzja w 2008 r. zaatakowała Rosję! Tak chętnie przywoływany przez rusofobów Krym – jeszcze w ramach autonomii na Ukrainie miał większość ludności rosyjską, działającą w sytuacji zagrożenia tejże autonomii i swoich praw językowych i kulturalnych. Nie jest też żadną tajemnicą, że Kreml wcale się zresztą nie palił do zajmowania Krymu i uczynił to dopiero wobec ogromnego, oddolnego naciski samej ludności Półwyspu i własnego społeczeństwa. Już jednak separatystycznym republikom rosyjskojęzycznym w Donbasie nie pomógł niemal wcale. Skoro więc machnięto ręką nawet na oddzielenie Ukrainy, dla Rosji faktycznie będącej czymś więcej niż zagranicą – to tym bardziej oczywiste, że obojętna Rosjanom pozostaje i polska rusofobia, a nikt Warszawy najeżdżać nie zamierza.

 

Skądinąd jednak jest to ciekawy paradoks. W latach 90-tych nie było bowiem chyba polskiego serialu kryminalnego, w którym nie pojawiłby się w końcu diaboliczny gangster. Następnie miejsce gangsterów zajęli w pop-kulturze równie szatańscy mafiosi i biznesmeni z Rosji. Teraz widać przyszedł czas na straszenie całą Rosją (ze szczególnym uwzględnieniem najstraszniejszego ze strasznych  Putina…). Jak świat światem – na strachu się po prostu zarabia.

 

Straszą, ale chcą rozbroić

 

Do tego wszystkiego dochodzą polskie spory wewnętrzne. Książeczka  Marka M. Meissnera  wpisuje się w nie bardzo czytelnie. W Polsce toczy się spór o kształt Sił Zbrojnych RP i polityki obronnej – oczywiście też z wielkimi pieniędzmi w tle. Dotychczasowi beneficjenci systemu chcą utrzymania armii polskiej jako niewielkiego kontyngentu na usługach amerykańskich wojen kolonialnych, za to z bardzo rozbudowaną sekcją zakupów uzbrojenia – oczywiście też amerykańskiego. Współgra to idealnie z zapowiedzianym przez Donalda Trumpa wypowiedzeniem przez Stany Zjednoczone układu INF i spodziewanym w związku z tym sprowadzeniem do Polski taktycznej broni jądrowej krótkiego zasięgu.

 

Z grupą tą, zarabiającą na lobbingu i miliardowych przetargach dla wojska współpracują politycy przekonujący, że bezpieczeństwo Polski zależy wyłącznie od bezwzględnego podporządkowania Stanom Zjednoczonym, od obecności na polskim terytorium USArmy i amerykańskich instalacji zbrojeniowych. W ich interesie jest więc krytykowanie pomysłu Wojsk Obrony Terytorialnej, czyli przywiązania armii polskiej do polskiej ziemi, jej skupieniu na najbardziej zagrożonym odcinku ukraińskim oraz szerokim naborze ochotniczym, także wśród środowisk patriotycznych, znacznie słabiej podatnych na pro-amerykańską propagandę. Trzeba więc, także w popularnej, sensacyjnej formie zdezawuować tę inicjatywę, przedstawić jej nieskuteczność – słowem, choćby literacko „rozstrzelać”, oczywiście rosyjskimi rękoma.

 

Tymczasem mająca za sąsiadów ukraińskich nazistów-banderowców i litewskich nacjonalistów-szaulisów – Polska potrzebuje własnej, silnej armii, niezależnej od obcych, za to gotowej do obrony Polaków. Oczywiście nie przed Rosją, bo ta Polski napadać nie ma zamiaru, ale choćby przez somalizacją wywołaną przez oligarchów i nazistów na Ukrainie. Alternatywą pozostają bowiem dzielnie amerykańscy chłopcy siejący śmierć na polskich drogach i napadający niewinnych polskich przechodniów. To ta hołota w amerykańskich mundurach jest prawdziwym zagrożeniem, a nie rosyjskie rakiety.

 

I wreszcie element ostatni – wpisanie się w nagonkę przeciw „ruskim agentom”. Cytowane fragmenty książki wskazują wyraźnie jeszcze jedno zagrożenie, które „prawdziwy, euroatlantycki patriota” musi zwalczać: kolaborację i wroga wewnętrznego! Wizja stworzonej przez Rosjan i ich „zielone ludziki” marionetkowej Polskiej Rzeczpospolitej Narodowej dobrze obrazuje także i ten aspekt upaństwowionej w Polsce rusofobicznej paranoi. Polowanie na czarownice i widzenie „agentów Putina” we wszystkich choć trochę sceptycznych wobec oficjalnej linii propagandowej establishmentu – przybiera formy groteskowe (zwłaszcza, kiedy nawet główne partie licytują się oskarżeniach która bardziej „pomaga Putinowi” i w której jest więcej agentów rosyjskiego prezydenta). Nie są to jednak żarty, biorąc pod uwagę, że  Mateusz Piskorski, czyli polityk, były poseł bodaj najpełniej wykazujący absurdalność antyrosyjskości w Polsce – już od 28 miesięcy jest w więzieniu. Oczywiście – jako „ruski agent”…

 

Podprogowe ostrzeżenie: „UWAGA, narodowcy pracują dla Rosjan i w nagrodę dostaną od nich nawet swoje państewko!” to właśnie element tej samej kampanii, mającej ostatecznie zlikwidować w Polsce najmniejsze nawet objawy samodzielnego myślenia. Mamy nie myśleć, bać się Rosji i kupować amerykańską broń. Oto cały plan dla Polski – niestety, nie tylko w powieściach political-fiction…

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Nie tylko broń, a wszystko mamy kupować!
  Grozi nam już kolejna 3 w tym roku podwyżka ceny gazu z PGNiG!

  https://gazownictwo.wnp.pl/prezes-pgnig-ewentualna-podwyzka-cen-gazu-bedzie-niewielka,333130_1_0_0.html

  I to żałosne wpychanie się z gazem ,na siłę do każdego kraju, mnie śmieszy!
  Ciekawe na jakiej w końcu podwyżce skończy się festiwal podwyżek gazu, idzie zima, ludziska będą się ogrzewać gazem, mamona poleci za ocean
 • @trojanka 17:44:57
  Naród w komentarzach pod artykułem,mówi co myśli o tej "polytyce!
  No ale to na pewno ruscy agenci, bo KAŻDY prawdziwy Polak z chęcią zapłaci nawet 300% więcej za gaz z USA! byle nie kupować ruskiego!!
  Ograniczy dzieciom spożycie masła, mleka , chleba i sera byle pokazać hegemonowi jak go kocha!

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/578544,pgnig-rachunki-gaz-ceny-wzrost.html
 • Jest motyw - władza nad światem
  Nie wiedzieć czemu świat ten ciągle znajduje państwa, które mają ochotę napadać inne i wręcz chcą władać światem. Takie było motto tego głupiego niemieckiego kurdupla adolfa hitlera. Ładnie to obśmiał jeden komik w specjalnym smutnym nieco i starym filmie o małym niemieckim bałwanie.
  Po prostu myślę że diabeł chce zapanować nad światem. Inne narody nie chcą współpracować xD... i diabeł ma problem. Czas upływa a zamiast oklasków dla diabła system diabelski zaczyna się rysować- obecnie podważane są zasady świata kapitalistów złodziei i wyzyskiwaczy xD...
  Motyw rosji do ataku jest jest to diabelska ochota na panowanie nad światem. MOże putin ma po demonie na usługach kto wie xD nie trzeba budzić demonów one już tam są.
 • @trojanka 17:44:57
  Vat 300 procent xD
  Czekają nas same podwyżki a w końcu okradną nam konta bankowe, a dlaczego - naród sam z własnej woli nie da kasy na wojsko i nowe czołgi.. będą nas okradać tym bardziej że świnie są zupełnie bezkarne jak się tym matołom zdaje. Potem za to zapłacą.
 • Jest jeden powód dla którego Rosja może zaatakować Polskę.
  Rosja w Polsce nie ma żadnego interesu.. oprócz jednego i najważniejszego...własnego bezpieczeństwa.

  Moim zdaniem jedynym powodem "ataku" Rosji na Polskę (jakiego ataku.. wejdą będą.. Polska jest bezbronna)

  Globalni bandyci kroku po kroku zaciskają pętle okrążania Rosji przez ich bazy. Rosja już nie ma przestrzeni do obrony, czas dolotu bandyckich rakiet do Moskwy to kilka minut.

  Rosja potrzebuje strefy zdemilitaryzowanej (bez rakiet i lotnictwa) o szerokości ok 500-1000 km od granic Rosji.
  Rosja ze swojej strony taką strefę też może zaoferować...
  To bardzo pokojowa koncepcja...

  Komu to nie pasuje ?
  Wiadomo globalnym bandytom .. i ich sługusom którzy nie dbają o własne narody a wykonują w istocie mokrą robotę dla globalnych bandytów.

  Szeroka strefa zdemilitaryzowana to bezpieczeństwo dla obu stron umowy. Demilitaryzacja powinna dotyczyć broni ofensywnych zwłaszcza tych o dalekim (średnim) zasięgu... (rakiety, lotnictwo)
  Jak wiemy globalni bandyci (USSRael) właśnie unieważniają traktat o ograniczaniu takiej broni...

  Rosja może sobie taką strefę wymusić ..siła.. i pewnie w ostateczności to zrobi. Na razie negocjuje, przekonuje, neutralizuje zagrożenie własnym siłami rakietowymi... ale to jest bezskuteczne.
  Globalnym bandytom chodzi o zniszczenie Rosji z terenów państw sąsiadujących z Rosją. Oni mają nadzieję na wojnę tylko w Europie i w Rosji a pokój w USA (powtórka ze scenariusza II wojny światowej)

  Na tym tle żebranie naszego (?) prezydencika o amerykańskie bazy w Polsce jest ewidentną realizacją scenariusza globalnych bandytów.
  To pokazuje w istocie dla kogo pracuje "nasz" prezydencik.
  Nie tylko to pokazuje .. również mycki w otoczeniu prezydencika o tym świadczą.
 • @Leon. 18:26:35
  typowo żydowskie odwracanie kota ogonem.
  To żydowski dolar i żydowska lichwa miała rządzić światem (czyli ograbiać świat ze wszystkich zasobów).
  To znana już powszechnie prawda ... prawda udowodniona na wiele sposobów.

  Skowycik małego syjonisty niczego nie zmienia...
 • spytałem
  kiedyś Szeremietiewa na Salonie jaki interes ma Rosja w atakowaniu wielokrotnie liczniejszego i silniejszego przeciwnika jakim jest NATO I czy w Rosji rządzą idioci, że taki cel mają. Odpowiedział na poziomie GPiGW.
  Czyli ble, ble,ble
 • @zadziwiony 20:22:07
  Powodów nie podają, tylko, że napadną, mają plany, że organizują manewry!!!
  Kiedyś zapytałem jednego PiS owca, co widzisz złego w ich manewrach, to przecież odpowiedz na różne anakondy itp, to odpowiedź była taka: Bo nasze manewry są słuszne a za ich nimi stoi Putin!
 • @ autor
  Polecam w temacie stone ktora wylowilem na stonie kodluch wordpres .com Sa tam dwie ksiazki do scagniecia na temat powstrzymywania przez Rosje systemu angloamerykanskiego w swej ekspansji do wladzy nad swiatem

  2018 – war or no war? | The Vineyard of the Saker
  https://thesaker.is/2018-war-or-no-war/
  Tłumaczenie strony
  29 gru 2017 - What will not stop is the full-spectrum demonization of Russia, thus the ..... Your take on Donbass about the perfect time( going by the empires ...
  Week Nine of the Russian Intervention in Syria: the Empire strikes ...
  https://thesaker.is/week-nine-of-the-russian-intervention-in-syria-t...
  Tłumaczenie strony
  5 gru 2015 - Simple: the Empire correctly identified the weakness of the Russian ..... The public doesn't really care about stopping a war if their sons are not ...
 • @ z tejze strony -opcje ataku na Iran[opcja istotna ze wzgledu na mozliwosc blokady energetycznej Chin]-
  Anglozjonistyczne opcje ataku przeciwko Iranowi
  29259 Widoki Sierpień 03, 2018 155 Komentarze

  [ Ta analiza została napisana do przeglądu Unz ]

  W ciągu ostatnich kilku dni Internet został zalany szczerą plotką USA prosiły Austrię o pomoc w przygotowaniu ataku na Iran . Nie trzeba dodawać, że ten raport nie wyjaśnia, jakie możliwości mogłaby posiadać Australia, czego USA by im brakowało, ale nie zapominajmy o tym. Mimo to raport został umieszczony w zbyt wielu miejscach (patrz tutaj , tutaj i tutaj ), aby go zignorować. W jednym z tych raportów Eric Margolis opisał, jak mógłby wyglądać taki amerykański atak . Warto zacytować go w całości:
  Zarys ewentualnego ataku Anglozionist na Iran

  Stany Zjednoczone i Izrael z pewnością unikną olbrzymiej, kosztownej kampanii na terenie Iranu, ogromnego, górskiego narodu, który był gotów ponieść miliony bitewnych ofiar w ośmioletniej wojnie z Irakiem, która rozpoczęła się w 1980 roku. Ta makabryczna wojna została zainicjowana przez USA, Wielka Brytania, Kuwejt i Arabia Saudyjska, aby obalić nowy popularny islamski rząd Iranu.
 • @ Autor
  "Skoro więc machnięto ręką nawet na oddzielenie Ukrainy, dla Rosji faktycznie będącej czymś więcej niż zagranicą..."

  No jak to "machnięto ręką"? Przecież wszyscy zapraszani do mediów głównego ścieku "eksperci" twierdzą, że na Ukrainie trwa najprzegresywniejsza agresja najprzeagresywniejszej Rosji...

  Tak, "eksperci"...

  5* - oczywiście :-)

  Ukłony
 • Reszta w porzadku
  Z jedna teza artykulu trudno sie zgodzic;Kreml ociagal sie z powrotem Krymu do macierzy.Otoz Kreml wyczekal do ostatniej chwili gdyz musial przeprowadzic wszystko z zachowanie praworzadnosci.Gdyby Kreml "odpuscil" sobie polwysep kto wie moze byloby juz po Rosji lub mielibysmy IIIWS?
  Druga czesciowo tylko trafna ocena;Kreml nie moze jednoznaczie przylaczyc Noworosji do siebie,bo juz mialby Ukrow na calego w Nato a tak niech sie wycienczaja.Statut Nato nie przewiduje przylaczenia panstwa z trwajaca wojna domowa.a
 • @Herkules 00:00:38
  Tyz prowda.

  Pozdro!
 • Retoryczne pytanie.
  Kiedyś było "za wolność naszą i waszą", teraz jest "o interesy wasze".
  Kolejny dowód, że Polska nie jest suwerenna. Teraz idą na bezczela, bo nie tylko nie nie uwzględniają naszych interesów, ale wręcz grożnie działają na szkodę Polski. A gawiedż śpi.
 • no myśleć trzeba z logiką i wiedzą
  "Tak chętnie przywoływany przez rusofobów Krym – jeszcze w ramach autonomii na Ukrainie miał większość ludności rosyjską, działającą w sytuacji zagrożenia tejże autonomii i swoich praw językowych i kulturalnych. Nie jest też żadną tajemnicą, że Kreml wcale się zresztą nie palił do zajmowania Krymu i uczynił to dopiero wobec ogromnego, oddolnego naciski samej ludności Półwyspu i własnego społeczeństwa."

  A złamanie słowa/układu po zdaniu broni atomowej przez Ukrainę to nic.

  Wszak TO ROSJA Z USA gwarantowała nienaruszalność ukraińskich granic.

  A czemu USA aprobują najazd na biedny Jemen i ludobójstwo tam się odbywające. Czemu Rosja zezwoliła na rozbiory mając wcześniej pełnię faktycznej władzy? Za mało miała ziemi?
 • @Oscar 18:48:04
  EE tam zauważcie że zabijani niszczeni są malutcy , szeregowi ludzie. Gdyby likwidowano decydentów pokój zapanowałby błyskawicznie na świecie.

  Jakby Olek osobiście miały siedzieć w Iraku to raczej nie mielibyśmy służalczej ekspedycji kolonialnej za nic dla nas.
 • @
  No właśnie, o co? Skoro Rosja to ekonomiczna ruina i militarna to co tak niektórzy krzyczą jakby im cóś ścisnęli szufladą?
  Przecież Macclaud powiedział ''Амэрыка з вамі!'' A może jemu chodziło, że ''зa вамі''?
 • @fretka 08:38:34
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_34P8rB6WKq6s8UxCqF8sQDzpdM7TQEwE.jpg
 • @wercia 12:21:25
  Tutaj dodatkowy film na potwierdzenie priorytetów "polskich elit":
  https://www.youtube.com/watch?v=B6jMjGFqz5U&t=15s
  według których sukcesem Polski jest pochwała jej przez Trumpa, są amerykańskie bazy wojskowe na terenie Polski itp.dyrdymały obnażające w swej istocie jawną zdradę interesów narodowych i robienie sobie z tego zasług. Dla kogo?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031