Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1010 postów 542 komentarze

Zero zdziwień

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polscy dziennikarze i politycy (gdyby oczywiście myśleli i byli uczciwi) powinni w ostatnich dniach należeć do najbardziej zdziwionych ludzi na świecie.

 

Cztery lata wysiłków, malowania rzeczywistości na Ukrainie tylko w czarno-białych barwach (ze szlachetnym  Poroszenką  i diabolicznym Putinem), cztery lata straszenia Rosjanami już, już grzejącymi silniki czołgów - a tu takie rozczarowanie!

 

Razem na Lwów?

 

A nawet dwa rozczarowania. Po pierwsze - ta propaganda coraz słabiej działa na samych Polaków. Obok publikacji o co najmniej niejednoznacznych reakcjach Ukraińców - pojawiają się bowiem i głosy oburzonego niedowierzania polskim komentarzom do incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej. Oto bowiem masowo Polacy piszą "brawo Rosjanie! Putin śmielej! Razem załatwmy banderowców!". Zupełnie nie tego oczekiwały polskie publikatory - tymczasem sympatia zwykłych Polaków jest już wyraźnie po stronie rosyjskiej. I nie da się tego już wytłumaczyć jakimś mitycznym wpływem "rosyjskich troli", którzy z tajnych kwater pod Pitrem opanowali polski internet. Przeciwnie - nawet najwięksi banderofile muszą przyznać, że  Polacy nie tylko nie chcą umierać za Kijów, nie tylko kategorycznie sprzeciwiają się dalszemu finansowaniu reżimu Poroszenki - ale gdyby tylko pojawiła się okazja chętnie odnowiliby braterstwo broni z Rosjanami i wspólnie pogonili nazistów, zwłaszcza z polskiego Lwowa.

 

Ukraińcy mają dość

 

Drugie spostrzeżenie nie powinno zaś być tak zaskakujące, przynajmniej nie dla znających sytuację na Ukrainie. Dominującym odczuciem 5 lat po Euromajdanie jest tam ogromne, wszechogarniające rozczarowanie i zniechęcenie. Byłem zimą 2013/2014 w Kijowie i poza zagraniczną inspiracją i pieniędzmi Poroszenki - widziałem w tamtych protestujących też pewną szczerą nadzieję, że faktycznie "banda pójdzie het!". Na miejsce jednej przyszła jednak banda kolejna, jeszcze bardziej złodziejska, a przy tym niszcząca kraj, rozdająca go obcym i cały czas strasząca wojną. Zwykły Ukrainiec nie marzy więc już dziś, żeby Zachód przyszedł na Ukrainę - tylko żeby samemu na Zachód uciec i tam zostać. Choćby w Polsce.

 

Tym samym Ukraińcy okazują się mieć świadomość, że ich prawdziwym wrogami nie są wcale Putin i Rosjanie, tylko oligarchowie i rząd w Kijowie, razem ze swoją banderowską obstawą. Mam nadzieję, że podobne samouświadomienie stanie się też udziałem coraz większej liczby Polaków i że moi rodacy dostrzegą oczywistość:  wrogowie Polski nie czają się w Moskwie. Oni panoszą się w Warszawie, a rozkazy przyjmują z Waszyngtonu.

 

Uniknąć losu Ukrainy

 

To tłumaczy też narastającą nerwowość i agresję oficjalnych mediów w Polsce, zwłaszcza państwowych i pro-rządowych (acz „obywatelskie” i „demokratyczne” pod tym względem szczególnie nie odbiegają). Ostatni wyskok TVP, prezentującej prezydenta Putina i Rosję w entourage SS i Cyklonu B udał się o tyle, że najpierw zareagowali rosyjscy dziennikarze – a następnie nawet MSZ, wzywając polskiego ambasadora na rozmowę, co w języku dyplomacji jest reakcją dość poważną. Moskwa znakomicie zdaje sobie zapewne wprawdzie sprawę, że groteskowe, słowno-obrazkowe napaści czynników polskich za poważne uznać trudno – jednak jednocześnie jest też oczywiste, że  rządy RP i Ukrainy są całkowicie osamotnione w swych obsesjach.  Nie podzielają ich nie tylko władze innych państw, teoretycznie sprzymierzonych, ale nawet własne społeczeństwa.

 

Oczywiście, ekipa rządząca Polską dałaby zapewne wiele, żeby reakcja rosyjska była inna i dała się podciągnąć pod napaść, agresję, zajęcie choćby jednego kajaka. Problem polega jednak, że to wyalienowana i zacietrzewiona państwowa telewizja narusza polskie prawo, które art. 136 kodeksu karnego penalizuje znieważanie głowy ościennego państwa, a za tym  odpowiedź Rosji jest nie tylko uzasadniona i wstrzemięźliwa, ale i w pełni uprawniona.  Trudno też nie zauważyć, że oficjalna Warszawa chciałaby dogonić, a nawet wyprzedzić Kijów w antyrosyjskich prowokacjach nawet wiedząc, że nie może w tym zakresie liczyć na poparcie kogokolwiek na świecie i że rozmija się w tym punkcie z oczekiwaniami społecznymi, coraz wyraźniej domagającymi się deeskalacji i odprężenia. Niestety, PiS stało się zakładnikiem własnej histerycznej propagandy, nie chce ani nie potrafi zejść z tej samobójczej dla Polski drogi – choć jej skutkiem może być tylko degrengolada i upadek państwa, na wzór ukraiński.

 

Czy naprawdę chcemy stać się drugą Ukrainą? I czekać dopiero na zmądrzenie, które poniewczasie stało się udziałem ukraińskich gastarbajterów, uciekających na łeb i szyję na Zachód? A może chociaż raz będziemy mądrzejsi przed szkodą – skoro, jak widać, coraz więcej widzimy i rozumiemy, nie dając się nabierać ani na pomaganie kijowskiemu reżimowi, ani na straszenie Rosją. Obyśmy tym razem sami zadziwili się pozytywnie.

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Ciekawe czy to Rachoniowi i spółce przeszkadza czy nie???
  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polskie-obozy-smierci-w-tym-roku-juz-ponad-30-razy-w-usa,nId,2380018

  https://www.wprost.pl/503277/Polskie-obozy-smierci-636-razy-w-swiatowych-mediach-Najczesciej-w-USA-Wielkiej-Brytanii-i-Niemczech


  https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/polacy-wywoali-ii-wojne-swiatowa-aa-6kLs-gScu-Rsoj.html

  https://www.tvp.info/35895228/morawiecki-okreslenie-polskie-obozy-smierci-jest-obrazliwe-dla-polakow


  https://wiadomosci.wp.pl/-polskie-obozy-koncentracyjne--6034419838493825c


  A MOŻE TO ICH BAWI??
  https://wiadomosci.wp.pl/jan-tomasz-gross-ostro-o-polakach-faktycznie-zabili-w-czasie-wojny-wiecej-zydow-niz-niemcow-6027691298673281a

  fajnie nie??
 • @trojanka 18:39:07
  Pewnie i prowokację Gliwicką dokonali kacapy ?. Straszne czasy nadchodzą dla poligonu w Polin . Salute . :(
 • @jan
  Here's Why Everything You've Read About Ukraine is Wrong! -- Sott.net
  sott.net
  DLACZEGO WSZYSTKO CO WIESZ O KONFLIKCIE NA UKRAINIE JEST KLAMSTWEM
  Zachodnia prasa klamie w kwesti masakry masakry ukraińskich obywateli w Odessie 2 maja 2014 roku, kiedy to aż 100 (oficjalnie przyjęta liczba wydaje się być 42) nieuzbrojeni ludzie zostali spaleni żywcem w budynku Odessy Link do artykulu ze strony ,,kodłuch wordpres .com. polecam te strone zmnustwem linkow do alternatywnych informacji
  Dlaczego wszystko, co czytaliście o Ukrainie, nie jest prawdą:
 • @jan 22:31:53
  To norma u banderopiteków .Salut . https://i0.wp.com/www.sott.net/image/image/s9/184282/large/873896_original.jpg
 • Rachoń
  Swego czasu przebrał się za penisa z napisem Putin. To taki poziom. Drugim takim kretynem jest Lisiewiczem, debil z GP. Rachoń niepotrzebnie się przebrał. Bez przebrania wygląda jak fiut.
  I jeszcze ten parszywy alkoholik z PZPR Targalski. Boże, widzisz i nie grzmisz!!!
 • @jan 22:31:53
  http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/ab2ed6859619f4842f79ddc680858d31_XL.jpg
 • @zbig71 22:44:59
  Może jednak nie musiał się przebierać . Wiesz kogo ancymon puka ?. No to już wiesz . Sami swoi .Salut . :))))) https://wolnosc24.pl/2017/05/01/slub-gojskiej-hejke-i-rachonia-ale-jakim-cudem-koscielny-kto-pomoze-rozwiazac-zagadke/
 • @Repsol 22:50:35
  Ta, znam temat. Ponoć Kurtyka i Sakiewka ją przyciskali
 • @zbig71 23:03:51
  Oni też . Salut. :)
 • @Repsol 23:08:54
  Ciekawe, czy Targal się załapał;-)
 • @zbig71 00:14:48
  Swintuchy...
  Tak się nabijac z zacnej, płodnej i swiatobliwej Matki Polki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:24
  Przynajmniej nie pedryle. Lachona przyciskali .
  Przynajmniej na tym odcinku frontu są normalni.
  Bo na reszcie niestety nie są
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:32:24
  Panie Ruszkiewicz!!
  Odbieram pański komentarz jako bezpodstawny i jako arogancki.
  Od interkolektorów oczekuje się kurtury i szacunku!!
  Świntuchy to są ludzie co pasą świnie/ proszę się douczyć bo ja to wiem/, a nie interkolektorzy na forum!
 • @trojanka 08:57:51
  ???
  Ja tylko stanąłem w obronie małżonki Pana Rachonia... :(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:25
  Aluzju nie zrozumiełeś??poczytaj wpisy u Białasa!
 • taaaa..
  https://hnews.pl/index.php/2018/11/30/niepokojace-nagranie-ze-lwowa-czeskie-media-to-polskie-czolgi-wideo/

  Niepokojące nagranie ze Lwowa. Czeskie media: To polskie czołgi [wideo]
 • Ukrainiec na polskim forum.
  https://pbs.twimg.com/media/DEO-g2fW0AIsLML.jpg
  za synropucha

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031