Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Polski Kmicic jest zmęczony

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie. Nie martwi mnie, że Polska nie płonie.

 

Nie śnią mi się opony płonące na Alejach Jerozolimskich, z policją się już uczciwie naszarpałem i za obecnego, i nawet jako dzieciuch za minionego ustroju. Wiem jak wygląda wóz opancerzony na ulicy, jak brzmi odgłos wystrzelonych w tłum gumowych pocisków, ale też i pamiętam jakie wrażenie wywiera wylewana na szturmującą prewencję gnojowica oraz jak skuteczne może być defensywne użycie gaśnicy proszkowej w okupowanym ministerstwie. Nie tęsknię za kombatanctwem ani nie wzywam do walki. Po prostu dziwię się, że nie walczą inni.

 

Chociaż nie, w sumie już się też nawet nie dziwię. Przez lata (kiedy nie szarpałem się z tym czy owym, a nawet w międzyczasie) byłem dziennikarzem tyleż śledczym, co interwencyjnym. Widziałem dość syfu, biedy, afer, ludzkich nieszczęść, złodziejstwa, bezczelności i upodlenia, a wszystko umoczone w polskim „jakoś to będzie”. „Jakoś to będzie”, na które nawet nie sposób się zżymać, którym już się nie chce potrząsać, bo przecież to już by potrząsany organizm do reszty zabiło. Bez „aby gorzej nie było” pewnie w ogóle by się w Polsce od kilkudziesięciu już lat żyć nie dało i które dotąd dawało naszym rodakom przynajmniej jakąś namiastkę przetrwania, a czasem nawet i malutką nadzieję poprawy. Tyle tylko, że samo takie pocieszanie się, dzięki któremu wciąż nawet do 30 proc. Polaków twardo upiera się, że jest zadowolona ze swojego losu – już naprawdę może nie wystarczać.  Zatracamy bowiem zdolności, którym realnie zawdzięczaliśmy przetrwanie najtrudniejszych okresów, faktycznie – bez utraty wrodzonego optymizmu (nie kolidującego zresztą z równie naturalną skłonnością do narzekania na detale).

 

Nie ma cwaniaka

 

Oto bowiem niby nadal słyszymy często, że "Polak nie walczy z głupimi i uciążliwymi przepisami, bo zawsze umie sobie z nimi poradzić!". Tak wciąż jeszcze pociesza się polski naród niewolników, tłumacząc własną uległość i bierność. Super, to jakie przykłady takiego "radzenia sobie" (poza łapówką, zapisaniem się do partii aktualnie rządzącej i spierdoleniem zagranicę) umie ktoś podać z ostatnich lat, a nie z czasów zaborów, Niemca i Sowieta?

 

Problem w tym, że  mityczne polskie "radzenie sobie" wymaga także elementarnego współdziałania społecznego. To znaczy spryt i cwaniactwo może i są indywidualne, ale potrzebują jednak społecznej akceptacji, by jednak ujść owym nieżyciowym i restrykcyjnym przepisom. A właśnie ta cecha jest skutecznie z Polaków eliminowana.

 

I nie, nie dzieje się tak bynajmniej w wyniku zaniku alienacji wobec państwa, nie przez większe z nim utożsamienie czy poczucie odpowiedzialności. Państwo nadal jest dla większości z nas obce, ale jeszcze bardziej obcy wydaje się drugi Polak. Nie tylko zatraciliśmy zdolność radzenia sobie pomimo złego prawa, ale i wielu gotowych jest po prostu donieść na sąsiada, który do tradycji polskiej kombinacji choćby nawiązuje.  Nie mamy już ani woli oporu, ani zdrowego indywidualizmu, ani sprytu społeczeństwa alternatywnego, ani nawet w ogóle nie jesteśmy społecznością zdolną do obrony.

 

Panowie z Teczką

 

Weźmy najprostsze z brzegu przykłady. Pamiętacie? Najpierw media narobiły szumu, że "będzie podatek od reklamówek". W efekcie sklepy wprowadziły opłaty - a ludzie nie protestowali, bo przecież "a tak, coś mówili w telewizji, pacz pan, nowy podatek, to złodzieje w tej Brukseli...!". Oczywiście, żadnego podatku nie było, a Polacy jak zawsze gamoniowato płacili za coś, co dotąd było nieodpłatne (i nie, te parę groszy za siateczkę, dotąd ukryte w cenie towaru - nadal w niej pozostało, wbrew teoriom liberałów). Mechanizm się sprawdził, więc teraz rząd mógł narobić zamieszania nt. "Będziemy produkować elektryczne samochody!". Oczywiście, niczego nie produkujemy ani produkować nie będziemy, ale ludzie słysząc o dodatkowych podatkach i opłatach promujących przemysł aut elektrycznych - dopowiadają sobie: "A! To na te, co to je produkujemy... No to trudno...".

 

To zresztą jest zaraźliwe... Prezydent Wrocławia,  Sutryk  spojrzał na hulajnogi elektryczne i ujrzał, że dobre one są. - Pomóc jeżdżącym na nich powinienem jakoś ja! - zakrzyknął dobry prezydent. I zażądał koniecznie objęcia hulajnóg, deskorolek elektrycznych i tym podobnych zabawek rygorami kodeksu ruchu drogowego, koniecznie zapisaniem czego i jak robić z nimi nie wolno - słowem uszczęśliwić użytkowników stosem przepisów odbierających tej metodzie transportu sens, urok, swobodę i wygodę. I oczywiście znaleźli się medialni idioci, którzy temu z zachwytem przyklasnęli.Zaprawdę, za każdym razem powinniśmy pytać takich dobrodziei czy by jednak w łaskawości swojej nie mogli się od nas odpieprzyć! Ale jakoś nie pytamy…

 

I mój ulubiony przykład, jeszcze z początku transformacji, lecz wciąż emblematyczny. W „Wiadomościach” występuje Pan z Teczką. Poważny. W krawacie. Prezenter wobec niego strasznie nabożny. To Pan Rzecznik CPN (czyli ówczesnego Orlenu, wtedy praktycznie monopolisty). I oświadcza: „W związku z OBNIŻKĄ cen ropy na rynkach światowych – zmuszeni jesteśmy PODNIEŚĆ ceny paliwa na naszych stacjach”. Godne skinięcie głową. Koniec tematu. Prezenter też ze zrozumieniem trzęsie łbem, a z nim miliony przed telewizorami. No tak. Przecież to Rzecznik! Jest w „Wiadomościach”! Ma Teczkę. I Krawat! Więc na pewno wie co mówi, koniec. Szlus!

 

I nie inaczej było z absurdalnie restrykcyjnymi wymogami segregacji odpadków, niedługo będzie ze „smogiem[i], z kolejnymi nakładanymi na nas podatkami itd.

 

Polakom można ukraść ostatnią złotówkę, byle wcześniej zapowiedzieć tę kradzież w telewizji.

 

Dlatego nie. Nie dziwię się, że Polska nie płonie. Przecież wciąż, jeśli wie się do kogo zadzwonić i/albo ma się, żeby dać w łapę – to wciąż da się tu jakoś żyć… Aby gorzej nie było!

 

Chyba, że już jest.

 

Konrad Rękas[i] Skądinąd ciekawe, że smog napadł na Polskę dokładnie wtedy, kiedy zniknął z niej przemysł ciężki, a w domowych piecach Polacy przestali palić byle czym... Ale złośliwe bydlę z tego smoga!

 

Przyznaję przy tym, że nawet mnie zaskoczył. Przyzwyczaiłem się, że ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko - w ruską agresję, w dobroczynną moc podwyżki VAT-u, w konieczność wychodzenia z domu w kaskach - słowem we wszystko choćby cokolwiek bardziej abstrakcyjne i wymagające myślenia przyczynowego, by zostać odrzucone.

 

Ale że ludzie naprawdę nie posługują się wzrokiem, nie czują nawet czym oddychają i wiedzę na ten temat muszą wziąć z internetu - to już przekraczało nawet moje przekonanie o wszechpotędze głupoty.

KOMENTARZE

 • A swoją drogą
  dlaczego w protestach we Francji nie biorą udziału obywatele o innej karnacji niż biała, czy te problemy ich nie dotyczą, a może te "protesty" są inne niż obywatelskie ?
  A co do naszego podwórka, lata tępej indoktrynacji zrobiły swoje, tylko ujnia i euro krzyczy i pis i petru.
  Jak to zmienić, ten co znajdzie sposób może dostałby nobla od szwedów lub norwegów ;)
 • @provincjal 09 08:16:15
  "Jak to zmienić?" Trzeba zacząć od siebie: https://nowapolska.neon24.pl/post/146775,who-is-janusz-gorzynski
 • Współczesny mózg narodu-inteligencja- żyje w iluzjach i z przetwarzania iluzji
  Czy jest coraz gorzej?

  W pierwszym odruchu można tak powiedzieć.

  W drugim dostrzegam jaśniejsze punkty, np. Pański tekst jest refleksją
  o rzeczywistości , co jest zadaniem inteligencji, a nie biciem oklasków dla nowomowy poprawnych politycznie.

  W trzecim odruchu jestem przekonany, że coraz więcej inteligentnych Polaków szuka swojego miejsca w dyskusjach , jak powinien wyglądać ŚWIAT.

  Specjalnie nie napisałem POLSKA.

  Państwo NASZE jest owocem tego, jaki obraz ŚWIATA tworzy NASZA inteligencja.

  Wizja ŚWIATA zapożyczona od innych społeczności była eksploatowana przez inteligencję polską przez wieki
  Zżyła się z naszym narodowym mózgiem , ba stała się naszą "polską" tradycją, więc trudno oczekiwać , że dostrzeżenie konieczności autonomii myślenia nastąpi z dnia na dzień.

  Czekać?
  W pewnym sensie tak.
  Ale w czasie czekania nie godzić się na cenzurowanie samodzielnego myślenia, nawet jeżeli różnimy się w szczegółach.


  Być cierpliwym.
  Trudne, ale konieczne.

  Mądrość dojrzewa w CISZY samodzielnego myślenia.

  Czas dojrzewania to już nie NASZA kompetencja.
 • czego innego się spodziewać po społeczeństwie,
  któremu na każdym kroku powtarza się , że najważnejsze jest bezpieczeństwo. Ludzie nie rozumieją , że zaczyna się od obowiązku zapinania pasów, jazdy w kasku na rowerze / nartach i innych rzeczy , o których powinni decydować sami. Nie ma granicy w postępie zabezpieczania się "przed czymkolwiek". Potem dziwimy się , że nikt o nic nie walczy, a społeczeństwo przekonane , że bezpieczeństwo jest najważniejsze musi zwyczajnie wyginąć.
 • Jeszcze jest jeden myk , mianowicie "to nie my to Bruksela kazała.Chociaż ilość idiotycznych przepisów brukselskich rośnie
  każdego roku.

  Ale wymówka brukselska, jak się chce dopieprzyć Polakom jest!!
  Podatek od deszczu,opłatę podniosą samorządy i z automatu muszą pozostali np. wspólnoty i spnie mieszkaniowe.

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/podatek-od-deszczu-juz-obowiazuje-kto-i-ile-zaplaci-za-deszczowke-prawo-wodne-aa-NVEs-H7yA-TjFz.html

  opłata za powietrze,"smogowe" OZT w prądzie itd.

  Polacy zostali zastraszeni, zmodyfikowaną ostatnio ustawą 1066,pacyfikacjami które się już odbyły itp.
  Obudzą się dopiero jak będą mieli głodne dzieci, a sami dostaną jako zapłatę miskę ryżu!

  https://youtu.be/o3jc91rJNfU

  Co się tyczy protestów, to ciekawi mnie czy w związku z brutalnym tłumieniem przez policje francuską protestów , polskie MSZ oraz tzw."społeczność międzynarodowa" wyraziły już swoje "oburzenie"i zażądały przestrzegania praw człowieka i zaprzestania ataków na cywilów????
  Bo i ile pamiętam, oburzenie było wielkie i noty protestacyjne do władz rosyjskich,są po każdej akcji w kierunku "opozycji"w Rosji....oraz np w przypadku zakazu marszu pedałów i lesbijek!!

  https://dorzeczy.pl/85747/ETPCz-Rosja-nie-moze-zakazywac-demonstracji-srodowisk-LGBT.html


  Rozumiem, że policja francuska czy angielska oraz amerykańska pałuje i zabija słusznie..

  https://nczas.com/2018/12/05/we-francji-sa-zabici-wyniku-policyjnych-dzialan-80-latka-zginela-od-uderzenia-pojemnika-z-gazem-lzawiacym/

  Ponoć zresztą, za podwyżkę we Francji odpowiada Rosja!!
 • Poza tym "uwaga" narodu, jest skutecznie przez speców od "inżynierii społecznej" , przekierowywana na "inne zagrożenia"
  Tłucze się od rana do wieczora , gdzie tylko popadnie o bliskiej agresji na Polskę/ zaczął krul Jewropy Tusk, kolejni władcy kontynuują/.
  Już tam tęgie głowy od psychologii społecznej aby osiągnąć zmierzone cele,pracowały i nadal pracują nad rozkminieniem Polaków, naszych wad i zalet oraz potrzeb emocjonalnych/jesteście fajni, waleczni, odważni , a jak trzeba to..."polskie obozy koncentracyjne" itp.

  Utrzymywanie społeczeństwa w strachu i stanie permanentnego zagrożenia ,niejako uprawomocnia i usprawiedliwia wszelki działania "rzondów".i

  Wydawanie budżetu, na nakazane przez hegemona cele.
  A że budżet z gumy nie jest ,i ochłapy też trzeba rzucić coby naród lekko zamulić...to trzeba z drugiej strony łupić gdzie się da!!
  Np.opłata przekształceniowa nie wg stanu opłaty za uż. wieczyste na styczeń 2018 zapowiadanego już dawno, ale wg stanu na styczeń na 2019 roku.

  W tej chwili trwa masowa podwyżka opłaty za uż. wieczyste przez samorządy.Żeby opłata przekształceniowa jako jej 20 krotnośc , była dużo wyższa.....itd..
 • @trojanka 12:39:57
  http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/mieszkancy-sporo-zaplaca-za-przeksztalcenie-uzytkowania,2595755,4206
 • Autorze
  W Polsce już nigdy nie będzie protestów jak we Francji, bo sowiecka matrioszka "Jaruzelski" załatwił ten gnuśny naród na cacy i do końca świata się już nie podniesie. Kran z ciepłą wodą przyciąga jak magnes i paraliżuje. Żyć można i na kolanach, a beżowi sprowadzeni przez PiS, będą nas ubogacać kulturalnie, za co będziemy kredkami wyznawać im wdzięczność i dozgonne oddanie. Banda ciot i idiotów.
 • @provincjal 09 08:16:15
  Noble zarezerwowane są w Wschodniej Europie tylko dla najgłupszych,jak nie przymierzając nasz Bolesław-noblista .Dostają nobla za głupotę,aby zachęcić innych gupoli aby brali się za rządzenie,bo to jest w interesie Zachodniej Europy.Bo najlepsze interesy robi się z głupkami-to słowa naszego noblisty wypowiedziane w amerykańskim kongresie,podczas gościnnych występów w Ameryce,bezpośrednio po naszej zwycięskiej kolorowej rewolucji.
 • @provincjal 09 08:16:15
  Polacy (solidaruchy) mają problem wewnętrzny...
  raz dali się zrobić w konia mafii żydowskiej rozwalając PRL..

  Teraz z jednej strony boją się że znowu wyjdą na idiotów...
  z drugiej strony są trzymani za mordę przez ambonę (ewidentna agentura mafii żydowskiej) .. bo który katolik sprzeciwi się "woli żydowskiego Boga"

  Reszta normalnych Polaków którzy budowali Polskę od 1944 roku siedzi cicho zastraszona przez solidaruchów (na zlecenie globalnej mafii żydowskiej)

  Ta reszta nie ma ruchu ... gdy tylko zaprotestują to mafia oraz KK natychmiast zwolnią ze smyczy solidaruchów i poszczują ich na tych trzeźwych.

  Jak widać Polska jest trzymana na krótkiej smyczy przez mafię żydowską
  przy pomocy KK i solidaruchów...

  Oni już nie raz zaszczuli Polską lewicę dokonując skutecznych zamachów stanu .. niekończące się lustracje Oleksego, prowokacja Rywina wobec Millera.

  Z Solidaruchami oraz KK Polska nigdy nie wyzwoli się z kajdanów globalnej mafii żydowskiej..

  Wyzwolenie musu jak w 1944r przyjść z zewnątrz...
  i jest taka szansa.
 • O smogu pisałam na swoim blogu
  (że ktoś obrzydliwie manipuluje). Poza tym zastanawia mnie metodyka oznaczania smogu. U mnie "alarm smogowy" jest zawsze w dni... mgliste. A przecież nie każda mgła to smog! Może zakupiliśmy najprostsze urządzenia, które mierzą przejrzystość powietrza i brak przejrzystości podaje się nam jako smog?? Nigdzie nie znalazłam (może za słabo szukałam) rodzaju czujników i metody pomiaru. Tak, że ten z tym smogiem;).
  Natomiast co do hulajnóg, to hmmm... kodeks cywilny nie nadąża za życiem. Tj. nie da się "pociągnąć" chuligana, który przewrócił moje dziecko i zrobił mu na twarzy blizny, które zostaną do końca życia. Bo "blizn się nie da wycenić. A operacja plastyczna jest uzasadniona tylko w przypadku np. depresji wywołanej tymiż bliznami i w ogóle, to są oczekiwania nadmierne wobec pozwanego". A jakby tak piratowi wyjąć z kieszeni parę stówek za wjazd na drogę dla pieszych, to jest szansa, że drogą przez portfel się nauczy uważać. Zwł. że normalna droga (tj. żebym ja piratowi napędziła rozumu do łba od strony ryja albo... odwrotnej) jest zakazana. Tak, że ten;).
 • @Zbigniew Jacniacki 09:34:35
  A to my mamy jakąś inteligencję rozumianą szerzej niż pojedyncze inteligentne istoty z rozpaczą bytujące na... no, na tym, co widać, słychać i czuć?!
 • W Polsce też już
  kamizelki na ulicach: są już pierwsze zatrzymania...
  pbs.twimg.com/media/DuFtHw4X4AAEvLL.jpg
 • Skąd się biorą "Polscy patrioci"
  Ciekawy artykuł który sporo wyjaśnia.
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201812119369276-usa-polska-polityka-rewolucja-ukraina-rosja-sputnik/

  A są jeszcze patrioci po różnych szkółkach kościelnych czasem nawet nazywanych uniwersytetami...
  A są jeszcze Patrioci" dla których Izrael jest kolebką ..a Polska tylko miejscem robienia geszeftów..

  I takich oficjalnych "patriotów" obsiadających wszystkie możliwe stołki Polsce mamy.

  Jedynym "wrogemi" tych patriotów jest Naród Polski ten trzeźwy...
 • @Autor
  "Nie mamy już ani woli oporu, ani zdrowego indywidualizmu, ani sprytu społeczeństwa alternatywnego, ani nawet w ogóle nie jesteśmy społecznością zdolną do obrony."

  Wszystko to być może - "tumiwisizm" sporo tłumaczy. Ale skąd on się wziął?

  Np. Francuzi na litr paliwa pracują ~10 min. Jak ma być drożej - wyszli na ulicę. Polak na tenże litr tyra pół godziny. I nic.

  Kula Lis 68 słusznie stwierdził, że to przez Jaruzela. Ciepła woda w kranie i już. Tak chyba jest. Był siermiężny socjalizm i ocet na półkach. Socjalizm pozostał, ale półki się wypełniły. Co tam nowe podatki, półki nadal pełne. No i ciepła woda...

  Wychowało się już kolejne pokolenie, które nie pamięta permanentnego kryzysu, widzi pełne półki i myśli, że tak ma być i więcej do szczęścia nie trzeba.
  I tak, jak Karoń mówi: nie wystarczy wolny rynek i "ustawa Wilczka". Czterdzieści lat temu to zadziałało, dziś ludzie są oduczeni samodzielności, a dzisiejsze szkoły biznesu uczą tylko kraść na giełdzie, a nie pracować. Wszyscy chcą słodkich pierniczków, a nie ma komu ich piec... - ideały tzw. wolnościowców same w sobie (bez zmiany mentalności) dziś się nie sprawdzą.
 • @bez kropki 16:57:52...A to my mamy jakąś inteligencję rozumianą szerzej niż pojedyncze inteligentne istoty ...
  "szerzej rozumianą" to jeszcze nie.

  Powtórzę :
  "trudno oczekiwać , że dostrzeżenie konieczności autonomii myślenia nastąpi z dnia na dzień.
  Czekać?
  W pewnym sensie tak.
  Ale w czasie czekania nie godzić się na cenzurowanie samodzielnego myślenia, nawet jeżeli różnimy się w szczegółach.
  Być cierpliwym.
  Trudne, ale konieczne.
  Mądrość dojrzewa w CISZY samodzielnego myślenia.
  Czas dojrzewania to już nie NASZA kompetencja."

  Rekonwalescencja naszej narodowej inteligencji jest trudna, bo wiąże się z koniecznością indywidualnego wysiłku poszczególnych inteligentów.

  Jak odpowiedzieć na pytanie po co?
 • @Ruski troll 18:24:00
  Te pokolenia o których piszesz to nawet niezdolne a raczej niechętne będzie do walki gdyby co. Im wszystko jedno zgodnie z przysłowiem: kłak czy wełna byle kicha, micha pełna, nawet w połowie. Według nich niepodległość, patriotyzm to przeżytek, oni są europejczykami, należą do tej "nowoczesnej" Europy.
 • @Ruski troll 18:24:00
  Strzelanina w centrum Strasburga, jedna osoba zabita, trzy ranne. Na razie nic więcej w temacie.
 • @Ruski troll 18:24:00
  Strzelanina w centrum Strasburga. Są zabici i ranni - WIDEO

  http://niezalezna.pl/249839-strzelanina-w-centrum-strasburga-sa-zabici-i-ranni-wideo
 • @Ruski troll 18:24:00
  Śmieciowe koncerny które w macierzystych krajach nie mogą golić swoich mieszkańców na comiesięcznych opłatach za odpady domowe bo tam odpadami zajmują się gminy własnymi przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, chcą wzbudzić w Polsce ruch "żółtych kamizelek"...

  https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html
  Ps..Firma Tönsmeier obsługująca Łęknicę należy teraz do Grupy Schwarz do tej samej grupy kapitałowej, która jest właścicielem Lidla i Kauflanda. Sytuacja gospodarcza Polski jest niezła na przekroju Europy to trzeba więc podzielić się dobrą koniunkturą z innymi…

  pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

  Po prostu mafia paliwowa zajęła się teraz śmieciami, a wcześniej VAT-em! Trzeba tu CBŚ i zdecydowanych decyzji rządu! Dlaczego ani jedno słowo nie padło o RIPOK-ach(Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych)? To tam jest całe zło i drenaż pieniędzy polskiego podatnika. Cały system gospodarki odpadami do zmiany i to gruntownej, ale z głową i przede wszystkim nie pochopnie. "Dobra zmiana" chciała już nieco naprawić ustawowo to co burmistrz nazwał "masakrą i katastrofą" ale okazało się, że grupy kapitałowe potrafią blokować utratę dochodów z comiesięcznych opłat polskich rodzin za odpady…

  portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/poprawka-senatu-w-sprawie-in-house-pokazuje-sile-brudnych-pieniedzy,81668.html ... Nikt nie żądał komisji śledczej w tej sprawie...
 • @Ruski troll 18:24:00 no i mamy już u nas żółte kamizelki.
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15445995481d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.jpg
  Protest rolników na A2. Droga jest zablokowana. Na autostradzie A2 na odcinku Łódź – Warszawa, na wysokości Brwinowa, trwa dziś protest rolników - droga jest zablokowana. "Grupa około stu osób blokuje drogę w kierunku Warszawy. Kierowcy są informowani o utrudnieniu już w Strykowie. Otwarto bramki w Brwinowie, żeby rozładować zator" powiedziała Weronika Aleksandrowicz z GDDKiA.

  http://niezalezna.pl/249862-protest-rolnikow-na-a2-droga-jest-zablokowana

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031