Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Polskie kamizelki, czyli Szela mądrzejszy od Kmicica?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Życie dopisało pointę do obserwacji polskiej bierności.

 

Gdy okazuje się, że jednak jest jeszcze jedna grupa społeczno-zawodowa, nie całkiem zglajszachtowana, której jeszcze się chce o coś chodzi - nagle liczba Polaków sympatyzujących dotąd biernie z Żółtymi Kamizelkami radykalnie spadła - przynajmniej wśród kierowców na A2.

 

Punkt widzenia

 

Bo tak to w Polsce wygląda w praktyce: "Hu, hu, protestujmy, ten podły rząd! Ale jak to... Jak to będą opóźnienia w ruchu?! Ojej, może dojść do przypadków zakłócenia porządku publicznego?! Gdzie jest rząd, natychmiast ich spałowować!". Tymczasem to niemal zabawne, że odczucia te, zupełnie naturalne dla klasy średniej czy nielicznych beneficjentów istniejącego systemu społeczno-politycznego - są całkiem szeroko podzielane przez klasy aspirujące, które powinny nie tylko odczuwać naturalną solidarność z protestującymi, ale nawet same mają nie gorsze powody do protestów.  Dopóki jednak prekariusz ma w dupie rolnika, rolnik pielęgniarkę, ta górnika, on eksmitowanych, a ci zakredytowanych - rząd może spać spokojnie...

 

Liberalizm doprowadził do sytuacji, w której (poza tym, wydawałoby się, niegłupi) ludzie z całą powagą wygłaszają i wypisują opinie w duchu: "Protestować to wolno u siebie na posesji!" Właśnie dlatego  w Polsce dowolna podwyżka, każdy nieżyciowy przepis i wszystkie błędy władz są zupełnie bezpieczne.  Gdyby bowiem iść tropem tego uzasadniającego wszelką bierność i krytykującego każdą aktywność „rozumowania” - prawidłowy przebieg protestów we Francji wg polskiego FB (stan na 12/12/18), wyglądałby tak:

 

Francuzi powinni

 

1. Założyć na FB grupę Strasznie Wkurwione Żółte Kamizele i napierdalać na rząd po klawiszach. Następnie pokłócić się, pobanować i utajnić grupę.

 

2. Zbudować sobie każdy na podwórku po makiecie Wieży Eiffla i obsypać ją żwirkiem, byle przed 22, żeby nie przeszkadzać sąsiadom.

 

Jest to murowana i wg polskiego FB w 100 procentach pewna metoda osiągnięcia sukcesu, cofnięcia niechcianych podwyżek i w ogóle uzyskania od rządu co się chce. Więc, durne chłopy, natychmiast wypierdalać z drogi i jazda na fejsbuka!

 

Jeszcze zabawniejsza jest korelacja czasowa kolejnego już, typowo grudniowego rolniczego wystąpienia – z rocznicą stanu wojennego. W tym bowiem przypadku zestawienie na podstawie pobieżnego przeglądu polskich komentarzy (anty)społecznościowych – wygląda następująco:

 

·      Rok 1981

 

Sytuacja  - paraliż kraju, zagrożenie bytu państwa, groźba obcej interwencji zbrojnej, brak środków na przetrwanie zimy.

 

Reakcja władz -  stan wojenny.

 

Ocena FB -  ZBRODNIA! Podeptanie nadziei narodu! Na szafot ze sprawcami.

 

·      Rok 2018

 

Sytuacja  - krótki protest rolników po kilku latach bezskutecznego zwracania uwagi na konkretny, możliwy do rozwiązania problem.

 

Reakcja władz  - olanie przyczyn protestu, zapowiedź sankcji karnych wobec organizatorów.

 

Ocena FB  - SKANDAL! Protestować się chłopkom zachciało! Spałować ich! Rozjechać! Gówno nas obchodzi czego chcą! Aresztować wszystkich! Dlaczego władza jeszcze nie wyłapała sprawców?!

 

Jak ja lubię mądrość ziemi. Tej ziemi…

 

A przecież to elementarne: Jeśli nie chcesz, żeby ktoś w imię swoich postulatów zablokował drogę, którą jeździsz - SAM JĄ ZABLOKUJ i przedstaw własne cele. I łatwiej je będzie wspólnie uzyskać, i do roboty się nie spóźnisz. Że co, że głupi żart? Nie, głupim żartem i zupełnie ponurym dramatem jest  rozerwanie polskiego narodowego solidaryzmu, bez którego globaliści, zagraniczna konkurencja i międzynarodowa finansjera wybiera nas, niczym raki z saka,  jakby powiedział pan Zagłoba  (żeby zostać przy porównaniach z Trylogii). I właśnie w imię tego warto odczekać tę chwilę na autostradzie i WSPÓLNIE z rolnikami zacząć wreszcie robić porządek w Polsce.

 

A czemu takie akcje są konieczne?

 

Choćby dlatego, że nie tylko przedstawicielom tzw. pierwszego świata, ale i wielu reprezentantom obwoźnej sceny niezależnej trzeba w ogóle przypominać, że w Polsce istnieje jakieś rolnictwo! Tymczasem po tysiąckroć należy przypominać, nauczać i tołkować kluczową zwłaszcza z polskiego punktu widzenia zasadę nie tylko gospodarczą:

 

Kraj, który nie jest (nie może stać się) samowystarczalny żywnościowo - nie może być uważany za poważny podmiot geopolityczny.

 

I w tym właśnie kontekście należy patrzeć na bardzo konkretne i nader wstrzemięźliwe (biorąc pod uwagę głębię kryzysu i przewlekłość zaniedbań) postulaty rolników, sprowadzające się do:

 

1.    rozliczenia afery z Afrykańskim Pomorem Świń (czyli wypłaty odszkodowań dla hodowców za wybite urzędowo sztuki, odwołanie winnych niekompetencji i zaniechań oraz podjęcie działań kończących wreszcie ten trwający od 4 lat serial niekończącej się indolencji państwa);

 

2.    audytu środków przekazywanych na różne fundusze „pomocy dla rolnictwa”, na czele z niespełniającym swoich zadań Funduszem Promocji Produktów Rolno-Spożywczych;

 

3.    weryfikacji środków przekazywanych z budżetu państwa koncesjonowanym rolniczym związkom zawodowym (związanym tak z PiS, jak i PSL);

 

4.    wprowadzenia prawdziwego samorządu rolniczego w miejsce skompromitowanych Izb Rolniczych, reprezentujących około 6-proc. zatrudnionych w sektorze rolnym;

 

5.    znakowania produktów rolno-spożywczych flagą kraju prawdziwego pochodzenia;

 

6.    kontrolowania jakości zagranicznej żywności trafiającej na rynek polski,

 

I – co szczególnie boli i rządzących, i oficjalną pseudo-opozycję: „zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego Polski poprzez skuteczną ochronę rodzimej produkcji rolnej oraz przywrócenie zasad zrównoważonego handlu. Prowadzenie polityki międzynarodowej uwzględniającej interes gospodarstw rodzinnych, tj. zaprzestanie finansowania rolnictwa w państwach stanowiących konkurencję dla polskich rolników oraz wypracowanie możliwości ponownego eksportu na chłonny kierunek wschodni. Wycofanie się polskiego rządu z poparcia przepisów mających ograniczyć swobodę wypowiedzi i komunikacji w internecie”. Czyli, mówiąc prościej:

 

- rozliczenie Wspólnej Polityki Rolnej UE,

 

- koniec finansowania polskim kosztem ukraińskiego rolnictwa,

 

- koniec wojny handlowej z Rosją

 

No i wypowiedzenie ACTA oraz zablokowanie innych prób wprowadzenia cenzury polityczno-ideowej w Polsce.

 

Rachunek za teoretyczność

 

Spójrzmy choćby pobieżnie na te cele. Po pierwsze, ASF.  4 lata.  Czy państwo pojmujecie? Przez CZTERY LATA III Odrodzona Najważniejsza Rzeczpospolita, 4 rządy, 3 partie rządzące, 3 ministrów, marszałkowie, urzędy, inspekcje – NIKT, całe państwo polskie nie umie poradzić sobie z problemem pieprzonej chorej nierogacizny, wszystkie koszty, cały ciężar sprawy (rozwalającej dochodowość ogromnego sektora rolnictwa) przerzucając na rolników i jeszcze na dodatek skutecznie utrudniając im życie, zbyt i produkcję. To już nie są pogaduchy o "państwie teoretycznym", to jest  rachunek za jego teoretyczność, płacony nie tylko przez producentów rolnych, ale i konsumentów.

 

Dalej, opłacalność produkcji rolnej, w tym ogrodniczej i sadowniczej. Wypomnieć trzeba, że takie jabłuszka na złość  Putinowi to każdy potrafił pogryzać do obiektywu - ale szukać rynków zbytu dla polskiego sadownictwa to już nie miał kto, chociaż ciężkie setki milionów wydawane są, a jakże, na "promocję polskiej żywności". Okazuje się też, że można jednocześnie ględzić dużo o „narodowej polityce gospodarczej”, ale jednocześnie w sposób niekontrolowany wpuszczać na polski rynek wartą miliony produkcję rolną z Ukrainy, wątpliwej, a w każdym razie niesprawdzonej jakości. Za kolejne setki milionów politycy próbują kupić sobie spokój wsi płacąc tym samym od dekad działaczom z kompletnie fasadowych organizacji i związków, afiliowanych także bezpiecznie w Brukseli. To dużo prostsze niż realna ochrona tej jedynej części gospodarki, która jeszcze Polsce została.

 

Trzeba też bowiem przyznać, że Polacy są za biedni, żeby się oddolnie organizować w obronie własnej żywności, przy jednoczesnym oczadzeniu globalizacyjnym pseudo-liberalizmem ("przecież nie ma polskich bananów!") więc trzeba im w tym po prostu pomóc. Choćby po to, byśmy doszli do stanu.... zachodniej Europy, gdzie półki z towarami nie tylko danego państwa, ale i kraju/regionu aż krzyczą do klientów „to my, wasze, smaczne, zdrowe i chroniące nasze wspólne miejsca pracy” i gdzie dyskonty chcąc odnieść sukces sprzedażowy organizują nie tygodnie z żarciem obcym, ale całe miesiące i lata z rodzimym.

 

Program narodowego rozsądku

 

I tak dalej – cały program rolniczy jest przecież po prostu programem zdrowego rozsądku. Wszystko od lat sprowadza się do jednego –  polski rolnik nie jest bynajmniej „roszczeniowy, to gęba przyprawiana mu przez ignorantów i świadomych kłamców. Od początku transformacji w Polsce  producenci rolni domagają się tylko stabilnego prawa i uczciwych, równych warunków prowadzenia działalności, a z resztą już sobie poradzą. Nawet, jeśli mowa o radzeniu sobie w konkurencji z dotowaną przez silniejsze gospodarki zagraniczną produkcją spożywczą czy znoszeniu restrykcyjnych norm zmierzających w istocie do wygaszenia polskiego rolnictwa. Damy sobie radę, nawet bez pomocy – tylko niech nam nikt, do cholery, nie przeszkadza! – mówią nie tylko ci z A2, ale i tysiące jeszcze milczących i wciąż cierpliwych. Naprawdę, rolnicy przeszkadzają innym tylko kiedy już nie mają innego wyjścia i tylko dlatego, że to im z ogromnym uporem od kilkudziesięciu lat przeszkadza się w sposób konsekwentny i systemowy.

 

A ponieważ  są jedyną, ostatnią już względnie chociaż zorganizowaną grupą społeczną  – należy raczej zastanawiać się jak połączyć z nimi siły, skoro ich program służy ogólnonarodowym celom, a poruszane tematy można i należy uzupełniać (jak wpisano w nie kwestię sprzeciwu internetowej cenzury). W końcu protesty paryskie zaczęły się przecież od podwyżki cen paliwa, czemu więc polskie nie miałaby mieć u genezy pomoru świń?

 

Bądźmy też jednak realistami. Niejedna już zima przynosiła wybuchy rolniczego niezadowolenia i rządzącym zawsze wystarczało przeczekać je do wiosny, kiedy nie było już komu blokować dróg, bo trzeba było wychodzić na pola. Czy tym razem będzie inaczej zależy od sprytu, zdolności organizacyjnych i determinacji powstającej właśnie AgroUnii. Z pewnością jednak warto z zainteresowaniem śledzić poczynania jej twórcy,  Michała Kołodziejczaka. Może być o nim jeszcze głośno...

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Protest rolników słuszny, ale Kołodziejczyk to nowy Bolek
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/144984,cwany-zydo-rezim-chce-ograc-rolnikow
 • no tak, temu Rękasowi zaczynają wychodzić publikacje
  szczególnie podoba mi się sformułowanie,
  " Tymczasem to niemal zabawne, że odczucia te, zupełnie naturalne dla klasy średniej czy nielicznych beneficjentów istniejącego systemu społeczno-politycznego - są całkiem szeroko podzielane przez klasy aspirujące, które powinny nie tylko odczuwać naturalną solidarność z protestującymi, ale nawet same mają nie gorsze powody do protestów."

  właśnie o tym kiedyś pisałem, jak to partia pracowników wybierała na swoich przywódców swoich dyrektorów.

  Skąd ta "mądrość" w narodzie się bierze?
 • @Chart
  Wszystko OK , ale młodemu jeszcze wiele brakuje do weny Leppera . Salute Amigo . 5*
 • Tak a propos, co robią tzw. związki zawodowe, tzw. "solidarność",
  dla ludzi pracy, koncesjonowane cymbały na pasku rządu nie utną węża od dojarki przecież, już sobie odpowiedziałem.
 • @AgnieszkaS 20:09:28
  Pan DK wszędzie widzi Żydów - ciekawe, czy w lustrze też?
 • @MacGregor 00:48:31
  No wiesz, tak po prawdzie, to wszędzie ich pełno, choć niby ich wcale nie ma.
 • @
  Tak z góry wygląda protest "rolników" śmierdzących ruską onucą.
  Tłumy jak na marszach KOD. Dlaczego media kłamią o ponad setce?


  https://pbs.twimg.com/media/DuNTn_QXgAAE13c.jpg
 • Do żyda syjonisty @Husky 07:14:54
  Nie leć w głupa syjonisto żydowski ! mało ? mało bo policja szczelnie blokowała dostępu do strajkujących ! z całej Polski grupy rolników jechali na strajk ale nie zostali dopuszczeni przez policje !!!

  Husky pociesze cię ! Jednak co się odwlecze, to nie uciecze !!! pamiętaj żydzie syjonisto wrogu Polski i Polskich rolników !

  APEL ! rolnicy z całej Polski ŁĄCZCIE SIĘ bo Polska jest nasza Polska !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach..
 • @MacGregor 00:48:31
  Ja też ich wszędzie widzę... zwłaszcza w TV.

  Najczęściej podczas dyskusji na temat Polski w takiej TVP czy TVN
  widzę jakieś gęby .. i zadaje pytanie który z nich nie jest żydem ...
  zwykle odpowiedź jest taka większość o ile nie wszyscy..

  Kolejne pytanie które sobie zadaje .. to dlaczego żydzi w polskojęzycznej TV w Polsce dyskutują o sprawach Polski ...
  Dlaczego tam w tych TV nie ma Polaków w proporcji do populacji Polaków w Polsce ?

  I wyciągam wnioski... Polska jest krajem okupowanym przez żydów.
  Podczas okupacji Hitlerowskiej były identyczne relacje kadrowe
  (Niemiec a jak polak to tylko kolaborant)
  Dzisiaj jest żyd a jak Polak to tylko kolaborant.

  I to widać w dzień i w nocy w mediach na terenie Polski.
 • @Oscar 07:50:52
  Jak to jest, że w pewnym kraju w środkowej europie, wszyscy prezydenci lub ich żony, ministrowie spraw zagranicznych, finansów, urzędnicy watykańscy w Polsce są pochodzenia handlowego i prawniczego, gdzie tak jest na świecie ?
 • @Oscar 07:50:52
  Tutaj przykład ... Polski podobno sejm...
  https://www.youtube.com/watch?v=XH0R5sFpazs&t=1s

  Popatrzcie uważnie..."sami swoi"
 • @Oscar 08:02:31
  Poczytajcie sobie komentarze pod filmem.
  To jest prawdziwy głos Narodu Polskiego...jakże inny od tego co nam wmawiają polskojęzyczne żydowskie media.
 • @provincjal 09 08:02:21
  I jak tu nie napisać że wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.
 • @Oscar 08:11:40
  Czyli w skrócie ludziom /?/ na literkę "ż" !
 • @ele 07:39:43
  Nie przejmuj sie wariatem. To taka polska onuca, ktöra pachnie lawenda.
 • @Autor
  Dobra notka; dobry przekaz.
 • @provincjal 09 08:02:21
  U Glöwnego Sojusznika.
 • Już zaczęło się stygmatyzowanie rolników, przez funkcyjnych narodu przebranego
  Więc są już "ruskimi onucami"/znany stygmat tak samo jak "antysemita"jeden i drugi podrzucony przez liderów narodu przebranego, zainstalowanych to i ówdzie!
  Będą też oczywiście "zinfiltrowani" i prowadzeni przez rzidów itp.
  Czyli jakikolwiek ruch oddolny Polaków, będzie niszczony , narodowcy będą niszczeni, rolnicy też!!
  Oczywiście. my maluczcy nie wiemy wszystkiego, ale do jasnej chol....komuś trzeba zaufać, skoro NIE MA na polskiej scenie politycznej ŻADNEGO ugrupowania upominającego się realnie o interes Polaków!!!!
  Dać podziałać i patrzeć na ręce i efekty działania!!!
 • To skutki anty-polskiej żydowskiej polityki PIS, PO, PSL !!!
  https://ci5.googleusercontent.com/proxy/Ydpa2As0uD-PB7UBkv0s7iHlfUl7YF30Doe3tQB8-Hq-7aD0b1D0-VrR8oyHVRry4IdHcC48-Q2xbaj7LAcwyfToVblc82bFlTF-sJkeRA=s0-d-e1-ft#https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/933/82/9338219.jpg

  Słowianie ! wczoraj na autostradzie minister Ardanowski [ żyd ] potwierdził że gnoje z polskiego ministerstwa spraw zagranicznych wysyłali na ukraine sadzonki instruktorów forsę jako pomoc !
  i tym samym robili konkurencje dla polskiego rolnika ! i że on minister natychmiast tą pomoc ZABLOKOWAŁ !

  Słowianie ! kogo te gnidy żydowskie z MSZ reprezentują ? może parę słów zabiorą kanalia syjonista Talbot i niejaki syjonista Husky !!!
  czekamy !
  KOGO TE GNIDY ŻYDOWSKIE Z MSZ REPREZENTUJĄ ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oscar 08:09:40
  Widac rzad sie tym nie przejmuje.
  Morawiecki oglosi sukcesem sprowadzenie np 100 tys. ton ziemniaköw z bratniej ukrainy.
 • Do @Oscar 07:50:52
  @Oscar ! nie ma Polaków w żydowskich TV bo Polska to kolonia żydów gdzie obowiązuje Apartheid !

  Nur für Jude ! a na straży tego rasistowskiego sytemu w Polsce żydostwo ma !

  konstytucje [ 22 % ] która strzeże przywilejów żydowskich w Polsce .
  Sądy
  Prokuratury
  bandytów policyjnych
  tajniaków ABW
  żydowskie mass-media
  żydowskie bojówki [ otwarta rzeczypospolity Hejt Stop i tym podobne żydowskie donosicielskie bojówki ]


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • All
  a gdzie w komentarzach prawdziwe powody i problemy wszystkich rolników w Polsce ?
 • @ele 09:27:19
  klasyka okupacji...
 • @MacGregor 00:48:31 ............................Ku pogłębieniu refleksji
  „Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”

  „Przestrogi dla Polski”, 1789r. - ks. Stanisław Staszic
  __________________

  „Musi ta szkodliwość żydów być mocno naród dotykającą, kiedy po tylu nadzwyczajnych nieszczęściach, po tylu okropnych wojen uciskach, przecież uczucia nędzy kraju z przyczyny żydów odzywają się najgodniej w odgłosie powszechnym, i świadczą, że nawet w chwilach tylu cierpień, złe ze strony żydów jest dolegające nam najgłębiej, jest rażące naród Polaków najpowszechniej.

  Kiedy żydów, jak zarazę niszczącą postęp cywilizacji narodów, wypędzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod karą śmierci, jak wyjętych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Rosji, na ten czas sami Polacy otwarli im wszystkie granice, dali przytułek i większą swobodność, niż rodowitym mieszczanom i rolnikom.”

  „O przyczynach szkodliwości Żydów”, 1816r. - ks. Stanisław Staszic
  ______________________

  Pewnie też wszędzie widział Żydów i był "antysemitą" (?).
 • @AgnieszkaS 20:09:28
  Gdy ktoś wyłączy u siebie logiczne myślenie, to wnioski podobne do wniosków Pani są jak widać możliwe.

  Gdybym w roku 1980 o L.Wałęsie napisał w podobnym duchu jak teraz o Kołodziejczaku zostałbym opluty przez wielu.
  Jednak dzisiaj w przeciwieństwie wielu potrafię wyciągnąć wnioski z 38 lat doświadczeń i obserwacji.
 • Bardzo zaangażowany minister rolnictwa!
  http://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1378901%2Cardanowski-w-imieniu-polsko-izraelskiej-grupy-parlamentarnej-zloze-dzis-wieniec-pod-pomnikiem-bohaterow-getta.html

  https://nczas.com/2018/12/06/czy-to-jeszcze-sejm-czy-juz-kneset-poslowie-uczestniczyli-w-obrzedach-pod-przewodnictwem-szefa-zydowskiej-sekty/


  https://prawy.pl/73503-nowy-minister-rolnictwa-jest-klamca/

  http://www.bibula.com/?p=105592


  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-27/szczerba-odwolany-z-funkcji-szefa-polsko-izraelskiej-grupy-parlamentarnej/

  Ale NIE wiedział, że Polska sprowadza mięso z Litwy ze strefy czerwonej czyli zarażonej ASF!!


  https://twitter.com/kolodziejczak_m
 • @trojanka 11:51:11
  https://pbs.twimg.com/media/DuNbnG7WkAUoLqy.jpg
 • taaaa polscy rolnicy maja produkować za darmo
  https://www.youtube.com/watch?v=TzaWSyYDhOM

  https://www.youtube.com/watch?v=YphzHQYOOy0

  https://youtu.be/YphzHQYOOy0


  Protest rolników.
  http://wiescirolnicze.pl/protest-rolnikow-niskie-ceny-trzody-chlewnej/
 • @AgnieszkaS 20:09:28
  Szanowna Pani AgnieszkoS, z pani spostrzegawczością( cyt."...obejrzałam kilka filmów na You Tube z Kołodziejczakiem i zauważyłam, że ubiera się on nie w sukmanę i gumofilce tylko bardzo drogie koszule firmy Ralph Lauren ( przynajmniej dla nas w USA). Zwróciły moją uwagę buty sportowe, które dziwnie nie pasowały do redlin z kartoflami, dżinsy najnowszego kroju noszone w sposób modnie niedbały, tudzież inne dodatki do ubioru.") nie dostrzega pani subtelnej ( ale zależy dla kogo!) mistyfikacji pt." Nowy Lepper"?! Szczególnie z Kalifornii, czy z gdzieś tam gdzie pani matecznik, z siedziby mistrzów hollywoodzkiej scenografii i stylizacji i efektów specjalnych, to chyba nie trudno dostrzec?

  Jeśli chodzi o fakty. Mnie to dosyć mało rusza, że powiem współczesną "polszczyzną" , że jakiś koleś Kołodziejczak mnie " nie dopuścił do głosu" . Wprawdzie wspomniane spotkanie ( na pewno nie było to żadne spotkanie " zorganizowane przez Kołodziejczaka"; skład mówców nie był przypadkowy, jak także obecność głównego "chłopskiego" kombatanta Gabriela Janowskiego, tego co to głosował w początku lay 90-tych za implementacją "prawa unijnego" do porządku prawnego RP, a potem udawał opozycjonistę i Rejtana w Sejmie). Ja na tę sieradzką wieś pojechałem nie, aby się wygadać, ale aby upewnić się przeczuciach, albo rozwiać uprzedzenia, których staram się unikać w kontaktach z ludźmi. Moim od wielu lat znajomym jest A.Prochoń ( wójt podpiotrkowskiej wsi Kafar, autentyczny działacz chłopski, po zamordowaniu A.Leppera krótko przewodniczący Samoobrony). Nim pojechałem na to spotkanie pod Sieradz zorganizowane przez " grupę Kołodziejczaka", to kilka tygodni wcześniej udałem się do A.Prochonia o scharakteryzowanie mi Kołodziejcaka i powodów wodzenia chłopów na pokuszenie różnych petycji i blokad i darcia przez niego ( tzn. Kołodziejczaka) gęby na "protestach" zamiast zorganizowanego, dotkliwego dla PiSowskiego reżimu działania, które dotknie nie szeregowych Polaków, ale kłamców i hipokrytów okrągłostołowych.
  A.Prochoń zdziwił mnie nieco swoją postawą w trakcie tzw. "odbierania mi głosu" przez chłopaczka Kołodziejczaka pod hasłem " my tu polityka się nie zajmujemy".
  W związku z tym, że gniew, a raczej wk...nie na wsi wzrasta, o czym nie tylko ja wiem, ale wielu Polaków ze wsi i z miasta z którymi przygotowujemy od dawna, spokojnie i konsekwentnie silną organizację polityczną - postanowiłem pomimo pewnego rozczarowania do postawy A.Prochonia zadzwonić do niego kilka dni temu, aby skontaktował mnie z M.Kołodziejcakiem ( choć mam wiele innych sposobów uczynienia tego). Dostałe jednak zastanawiająco mądra odpowiedź od Andrzeja, nie, nie ...Kołodziejczak to za "gruba polityka " nie mam na razie żadnych kontaktów.
  A zatem hollywoodzka analityczko Agnieszko uwolnij się od manii prześladowczej brzmiącej: WPS i Paweł Ziemiński

  Narodowe młyny mielą powoli, ale skutecznie. Zapewniam was tam, w tym syjonistycznym hollywood.

  "...sędziami wówczas będziem my" tak jakoś to leci :)))
 • @trojanka 12:05:06
  Rozmowa na blokadzie z Ardanowskim.
  https://twitter.com/i/status/1073143895259791361
 • @trojanka 12:08:42
  Inny "złotousty" hipokryta i zwykły oszust także wobec nikogo innego, jak wobec rolniczych przedsiębiorców(lista oszukanych dostępna dla zainteresowanych do wglądu po udokumentowaniu własnego interesu prawnego, w celu poparcia własnych należności lub dla dołączenia się do zbiorowego pozwu). To nikt inny, jak były minister Jurgiel uwiarygadniał S.Izdebskiego, a wcześniej inni ministrowie rolnictwa.

  https://www.youtube.com/watch?v=C7Wn1aeiE2U


  Takich "przywódców" PiSraelici kreują na "przywódców" nie tylko chłopskich, ale i narodowych.
 • Nierządy spełniają postulaty z przymusu,
  z obrzydzeniem i opieszale, bo to sprzeczne z ich antypolską polityką.
 • Bieda Polskiego chłopa jest zaplanowana.
  Prawo o zakupie ziemi już jest przygotowane..

  Ta zaplanowana bieda Polskiego chłopa ma wyrzucić jego chłopa z jego ziemi..
  Scenariusz prosty pojawią się "polacy" z "polskim" paszportami drukowanymi w Izraelu jak pozwala polskie prawo i dobry żyd zaoferuje zabiedzonemu chłopu dożywocie ale w mieście...za jego ziemię...

  Taki scenariusz się sam nasuwa.

  A co raz żyd dotknie to już jest na wieki święta własność społeczności żydowskiej...

  Tak się robi w konia pożytecznych idiotów.
 • @Oscar 14:11:03
  ... warto dodać .. że nowi koszerni właściciele będą działać na innych zasadach (jak w PRLu)

  Koszerne patriotyczne banki dadzą im ile zechcą kredytu nawet bezzwrotnego bo przecież patriotyczna budowa Pollin wymaka wsparcia od patriotycznych banków.

  Tak jest od dawna w gospodarce ... koszerny biznesmen ma całkiem inne ceny i warunki kredytowe niż jakiś tam polski antysemita.
  Również rynki zbytu są dla koszernych biznesmenów...np zamówienia rządowe...

  Tak się buduje Pollin...
  a Polski w Polsce ubywa...
 • @Oscar 14:18:53
  ... kontynuując..
  okupacja ma wiele złych stron .. ale ma jedną dobrą perspektywiczną...

  Za okupacji Hitlerowskiej okupant podobnie jak teraz przejął znaczną część majątku Narodowego Polaków... a Polaków zmuszał do pracy na rzecz III Rzeszy...w tym rolników w postaci przymusowych kontygentów..

  Teraz jest identycznie... globalna mafia żydowska czyli nowy okupant przejął majątek narodowy Polaków a Polaków zmusił do pracy w interesie nowych właścicieli Polski a jak ktoś nie chciał to mógł emigrować na zachód i tam pracować na rzecz globalnej mafii

  Cała Polska ludność chcąc przeżyć musi pracować w żydowskich koncernach i innych geszeftach..oczywiście za półdarmo..
  a dodatkowo wspierać gigantycznymi podatkami okupacyjne państwo.

  Co jest w tym pozytywnego ?
  a no to że jest to okupacja czyli taka jak okupacja Hitlerowska .. wszystkie wymuszone na okupowanym narodzie transakcje są nielegalne po wyzwoleniu..

  Zasoby zrabowane, przejęte, sprywatyzowane, wyłudzone... przez okupanta wracają do Narodu Polskiego jak majątek Narodu Polskiego.
  Złota trzymanego w Londynie pewnie jak po II wojnie światowej nie odzyskamy... ale majątek nieruchomy na terenie Polski ...polską wodę, energetykę, ziemię, lasy...zasoby budowlane...zasoby naturalne...fabryki
  , handel... rynek zbytu .. znowu staną się Polskie...

  Niestety na wyzwolenie trzeba czekać..
  Sami jesteśmy, za sprawą pożytecznych idiotów spod ambony, za głupi na wyzwolenie..
  Trzeba czekać aż mądrzejsi i moralniejsi od nas uporają się z globalną mafią żydowską.

  Już cały świat z tą mafią walczy (po partyzancku) o czym świadczy coraz głośniejsze uskarżanie się tej mafii na "antysemityzm"
  W tym przypadku "antysemityzm" jest pojęciem analogicznym "anty Hitleryzmu" czy "anty nazizmu"
  albo lepiej ludzie oczekują "desemityzacji" jak kiedyś oczekiwali "denazyfikacji"

  I żeby było jasne tu chodzi wyłącznie o odsunięcie od struktur władzy i rozliczenie za udowodnione zbrodnie...w tym gospodarcze.
  a nie o fizyczną likwidacje..
 • 6 ofiara wśród żółtych kamizelek we Francji, sprawcą polski 26 letni kierowca tira.
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15447190841d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.jpg
  Kolejna ofiara protestów we Francji. Sprawcą nieszczęścia - polski kierowca? Ostatniej nocy zginął uczestnik protestu "żółtych kamizelek" koło Awinionu, potrącony przez ciężarówkę. Jej kierowcą jest 26-letni Polak - podała dzisiaj prokuratura Awinionu.
  Według lokalnej telewizji France 3 Provence, kierowca próbował uciekać, został jednak zatrzymany. Nie mówi po francusku. Jego przesłuchanie wstrzymano „w oczekiwaniu na przyjazd tłumacza” – podała regionalna rozgłośnia „France Bleu Provence Alpes Cote d'Azur”.

  Reporter tego radia, powołując się na informacje policji, mówił, że istnieją trzy hipotezy: kierowca ciężarówki mógł stracić orientację i nie wiedział, co się stało. Mógł też naumyślnie forsować zaporę „żółtych kamizelek” ustawionych za kasą autostradową. Najprawdopodobniej, jak twierdził dziennikarz, myślał, że jest ofiarą napadu i dlatego dodał gazu.

  Potrącony człowiek, któremu trzy dni wcześniej urodziło się dziecko, zmarł na miejscu. Do tragedii doszło tuż po północy na rondzie w pobliżu zjazdu z autostrady A7.

  Dochodzenie prowadzi departament bezpieczeństwa w Vaucluse. Ma ono określić, czy kierowca ciężarówki świadomie wjechał w blokadę "żółtych kamizelek", czy był to wypadek.

  Portal telewizji LCI (La Chaine Info) twierdzi, że kierowca wjechał w blokadę świadomie, a potem usiłował uciekać, a "żółte kamizelki" próbowały go zatrzymać, stając samochodami w poprzek drogi. W rezultacie ciężarówka potrąciła też ich pojazdy. Badanie kierowcy alkomatem nie wykazało obecności alkoholu.

  Apel "żółtych kamizelek" o udział w sobotnich manifestacjach pozostaje bez zmian - poinformowała ich rzeczniczka Priscillia Ludosky.

  Ofiara wypadku pod Awinionem to już szósta osoba, która straciła życie przy okazji protestów „żółtych kamizelek”.  http://niezalezna.pl/250176-kolejna-ofiara-protestow-we-francji-sprawca-nieszczescia-polski-kierowca
 • @stanislav 13:50:39
  Znaczy z Pańskiej wypowiedzi, że jesteśmy już skazani i skrępowani drutem kolczastym.Oraz, że nie ma żadnej nadziei dla narodu polskiego jak rozumiem.Czyli co jakie wyjście pytam???nie ma , nie ma żadnego!
  Oddać pokornie 300mld i podjąć nowego władcę Polin pod nogi, albo odziać w prześcieradło i czekać na śmierć głodową. ??skoro bez różnicy wszystkie nawet małe ugrupowania typu RN czy Agrounia są przejęte przez rzidów?no to porzućmy wszelką nadzieję!!o to chodzi??To musi być zmasowana akcja, skoro mośki z PISu, szczekają na mośki z RN i mośki z Agrounii.
  A do tego mośki z PISu zarzucają mośkom z Agrounii że są agentami mośków z Kremla.
  Że też te mośki tak się żrą między sobą a jak to zorganizowane jest to heca!!!!!
 • @AgnieszkaS 18:51:11
  Można różnie ten - załóżmy, że oryginalny - cytat Kołodziejczaka rozumieć. Jeżeli dosłownie, to chodziłoby mu jedynie o to, żeby być reprezentowany w Brukseli z namaszczenia innej organizacji niż aktualna partia chłopska, czyli PSL, co potwierdza niejako jego antyPSLowska retoryka. Ale już jak widać flirtowanie z PiSem ( był radnym z PiSu) oczywiście teraz już za godziwe konfitury mogłoby mu nie przeszkadzać? A co niby Kołodziejczak chciałby załatwiać jako rolnik w Brukseli? Tam decydują większości żydowscy lub Żydom zaprzedani koniunkturalni nominaci ( nie pochodzący z żadnych wyborów , a jedynie kwalifikowani jako spolegliwe i możliwie sprawne narzędzia dla realizowania korporacyjnych interesów usytuowanych w Europie, a finansowo zależnych od globalnych żydowskich oligarchów z NY, Londyn, Bazylea). Kołodziejczak stwarza złudzenia wsi polskiej, że może ona autonomicznie, w oderwaniu od reszty społeczeństwa, wpływać na polską politykę państwową. Tłumaczyłem mu to pod Sieradzem, że tak myśląc w sensie politycznym jest wsteczniakiem - w stosunku do Wincentego Witosa i tegoż pojmowania spraw narodowo-państwowych sto lat wcześniej. Obstawa wokół Kołodziejczaka nie pozwoliła mu tego wysłuchać, a on sam jedyne co wykrzesał z siebie, to prowincjonalno-grupową obawę, że ktoś mu może "odbierać pierwszeństwo w gwiazdorstwie" ( a jako koleś w koszuli od Ralpha Laurena widocznie aż się rwie "na salony", jak kolesie z RN). Mając takie podejście do polityki skazany jest na bycie przeżutym i wyplutym.

  Różnych fałszywych przyjaciół polskich rolników, do grona których pani należy lub pretenduje, będzie się mnożyć, bo jest to jedna z ostatnich liczących się sił zawodowo-majątkowych, które zamierza do końca złamać, zrujnować i zmarginalizować w życiu publicznym oligarchia syjonistyczna.

  Zatem ową "szansę". o którą się tak pani troszczy ja jednoznacznie nazywam; chcielibyście mieć szansę na ostateczne złamanie woli polskich chłopów i producentów rolnych, aby domknąć projekt POLIN.

  Nic z tego AgnieszkoS- "hollywoodzka analityczko" ( i nie chodzi o geograficzną precyzję, ale o instrumentarium intelektualno-moralne).
 • @trojanka 18:19:52
  Przepraszam, ale tak się pani zaperzyła, że nie bardzo zrozumiałem o co pani chodzi, a tym bardziej skąd pani wywodzi moje rzekome "kapitulanctwo" ?. Pani myli rozwagę i doświadczenie polityczne z rezygnacją z niezbywalnego prawa do samoobrony i rządzenia się w Polsce zgodnie z własnym polskim interesem i za pomocą polskich - nie z nazwy, ale z obsady kadrowej i polskiego ducha - instytucji.
 • @trojanka 18:19:52
  W jednym Pani ma rację, ta heca jest naprawdę dobrze zorganizowana ! Tak dobrze, że nawet osoby tak politycznie świadome jak Pani ( ale niestety, czy też stety również emocjonalne, jako kobieta:)) dają się skołować.
 • Czas przestać myśleć telewizorem
  .
  Od 1980r. do 2018r. to okres przypadający na życie dwóch pokoleń Polaków i wychodzi na to, że dla wielu był to czas stracony - niczego się nie nauczyli z historii, w której fizycznie uczestniczyli. Można dzisiaj Polakom dać nowego Bolka, który tak samo jak poprzedni wyprowadzi ich w maliny.

  Nową przypowieść Polak sobie kupi,

  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  Pieśń o spustoszeniu Podola – Jan Kochanowski, (1575r.)

  Rolnicy są ostatnią wielką grupą zawodowo-właścicielską, która dzisiaj jako jedyna może przeciwstawić się polityce żydowskiego reżimu IIIŻydo-RP/Polin. Jeśli jednak postulaty rolników, a raczej grupy manipulantów pod wodzą Kołodziejczaka będą dotyczyły wyłącznie sektorów produkcji rolnej, to będzie to przegrana rolników i nas wszystkich. Konieczne są zmiany systemowe, odrzucenie żydowskiego kapitalizmu i to trzeba już dzisiaj wyraźnie formułować, póki jeszcze ma to kto zrobić - przynajmniej teoretycznie. Po spacyfikowaniu rolników nie będziemy dysponowali żadną silną grupą społeczno-zawodową (z 1,95 mln gospodarstw rolnych w roku 1990 zostało nam ok. 900 tys.).
  Żydowski reżim doskonale posługuje się socjotechniką, stąd Kołodziejczak świadomie lub nieświadomie pełni wyłącznie rolę wentyla bezpieczeństwa dla reżimu IIIRP. - Czy nikogo nie zastanawia fakt, że Kołodziejczaka na przywódcę rolników lansują powszechne żydo-media -?

  Osiem lat temu:

  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031