Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1169 postów 575 komentarzy

Cena wolności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mateusz Piskorski wyjdzie z aresztu, w którym przebywa już ponad 2 i pół roku, jeśli wpłaci 300.000 zł poręczenia majątkowego – postanowił Sąd Okręgowy w Warszawie.

 

Postanowienie nie jest prawomocne i można spodziewać się jego zaskarżenia tak przez prokuraturę, domagającą się utrzymania aresztu, jak i obronę dążącą do obniżenia bezprecedensowej wysokości kaucji.

 

Porażka prokuratury i wahanie sądu

 

Zamiana środka zapobiegawczego wobec Mateusza Piskorskiego z aresztu na kaucję - oczywiście dowodzi przede wszystkim na jak słabych podstawach zorganizowane jest całe oskarżenie lidera ZMIANY. Od chwili zatrzymania Mateusza, śledczy próbują wszystkim: mediom, opinii publicznej, a następnie i sądowi wcisnąć "technikę operacyjną" pt. "wprawdzie niczego nie mamy i słabo to wygląda, ale POCZEKAJCIE, rozkręci się!".

 

Oczywiście, nic się nie rozkręca, nadal niczego nie mają, żadne "dalsze działania operacyjne" nie ratują tak wątłego aktu oskarżenia, a trzymanie oskarżonego w więzieniu tylko dla zachowania anonimowości osobowej agentury ABW w środowiskach niezależnych - musiało razić nawet sąd. Jednocześnie jednak, przez ten ponad 2 i półroczny okres - Mateusz pada też ofiarą klinczu między PiS-em a sądami. Niestety, ta czysto kadrowo-ambicjonalna awantura wywołała sprzężenie: "nie możemy go wypuścić, bo dopiero powiedzą, że jesteśmy agenci..." - uznawali sędziowie i Piskorski siedział dalej, bez żadnego związku ze stawianymi mu zarzutami. Również i teraz, wyznaczona zaporowa wysokość zabezpieczenia - 300.000 zł - to skutek tego samego rozdwojenia. Z jednej strony sąd wie, że Mateusz siedzieć nie powinien - z drugiej jednak potrzebuje dupochronu, typu "no przecież kaucja jest z najwyższej półki!"

 

Wobec takich rozgrywek na plan dalszy schodzi sam akt oskarżenia - a ponieważ nic w nim nie ma, to i śledczy woleliby swoją skandaliczną wpadkę wyciszyć. Być może aż do opcji "jakiś niski wyroczek, z zaliczeniem dotychczasowej odsiadki i wszyscy się rozchodzimy, nie było żadnej wielkiej afery szpiegowskiej". Tyle tylko, że afera była i jest. Niewinny człowiek jest uwięziony, bo ośmielił się mieć inne zdanie niż establishment III RP, bo nazwał po imieniu geopolityczne PRZYCZYNY klęsk politycznych, gospodarczych, społecznych i wizerunkowych ściąganych na Polskę przez obecne łże-elity.

Oczywiście, teraz najważniejsze, by Mateusz znalazł się na wolności, by przywrócono mu prawo do obrony, aby mógł zobaczyć się z rodziną. Miejmy jednak świadomość, że to z całą pewnością jeszcze nie koniec.

 

Czy stać nas na niezależność?

 

Sama sytuacja jest zresztą kuriozalna. W okresie swego uwięzienia Mateusz nie mógł przecież pracować na uczelni ani publikować – a więc nie zarabiał. Jego niewielkie oszczędności zostały zajęte przez prokuraturę jako „dowód w sprawie”, a rodzina ponosi koszty reprezentacji procesowej, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie (sic!). Paradoks mógłby polegać na tym, że wpłacając 300.000 zł kaucji – Mateusz mógłby zostać… ponownie uwięziony, tym razem za ukrywanie dochodów. Zresztą, skąd by miał wziąć takie pieniądze, jeśli nie od swoich „szpiegowskich mocodawców”? Tu jednak właśnie otwiera się nasza rola, tych wszystkich, w których imieniu, dla których i ZA KTÓRYCH Mateusz w istocie siedzi. 300.000 zł to w dzisiejszej Polsce bardzo dużo pieniędzy dla zwykłych ludzi, to aż dwa i pół miesięcznej pensji  Donalda Tuska  i po półtorej miesięcznej pensji prezesów PKO BO, Orlenu czy PZU. Od nikogo też nie można wymagać, by wyjął taką czy choćby zbliżoną sumę z kieszeni. Liczy się jednak każda złotówka – tak jako symbol, jak i jako realny wyraz sprzeciwu wobec policji myśli, próbującej sterroryzować i zglajszachtować Polaków.

 

Nie chodzi bowiem o to, czy ktoś z Mateuszem Piskorskim zgadza się w 100, w 50 czy w 10 procentach, a może wcale. Ale razem z nim aresztowane pozostaje prawo do posiadania odrębnego zdania w ogóle. A za nie naprawdę warto zapłacić te 10, 100 czy 500 zł. Albo wszyscy w końcu zapłacimy naszą wolnością – tak jak Piskorski i/lub zastraszeni jego przykładem. Wyciągnięcie Mateusza z aresztu to jeden z nielicznych dziś przejawów oporu i niezależności, na jaki naprawdę nas stać. Jeśli stać…

 

Informacje na temat możliwości wsparcia dla uwolnienia Mateusza Piskorskiego zostaną wkrótce podane przez jego rodzinę, przyjaciół i prawników.

 

Konrad Rękas

 

 

 

KOMENTARZE

 • Co
  Jest w tym wszystkim najbardziej groteskowe? Że ci co oskarżają MP sami wysługują się obcym z USA i Izraela. I nikt ich za zdradę nie poradzi!!!
 • Ktoś dał jedynkę.
  Niech się ujawni niech się nie wstydzi...niech pokarze prawdziwą twarz.
 • @Oscar 17:06:49
  Kogo obstawiasz? Ja Husky-ego
  :-))
 • Z innej beczki.
  Taka obserwacja...
  Oglądając w TV Morawieckiego zauważyłem że jego ochroniarze mają gęby jakieś takie żydowskie.
  Czyżby "Polskiego" Prezydenta ochraniali żydzi ?

  A może on po prostu jest żydowskim "prezydentem" i wtedy żydzi ochraniają swojego prezydenta na etacie Polskiego Prezydenta ?

  Takie mnie wątpliwości nachodzą...
  bo wiem że dzieci "naszego" Prezydenta są żydami...i kształcą się w żydowskich szkołach..

  Czy w Polsce nie ma żadnego Polaka który mógłby zostać Prezydentem Polaków ?
  Coś mi się wydaje że to pytanie trzeba zadać w Izraelu .
 • @Oscar 17:14:37
  namieszałem...poplątałem ...
  pisałem o Morawieckim...a wmieszałem w to Dudę...obaj tacy żydowscy...
  O dzieciach Morawieckiego nic nie wiem...
  To dzieci Dudy są żydami i chodzą do żydowskiej szkoły.

  Nic nie piłem ... czyste roztargnienie..
 • @zbig71 17:10:12
  "Kogo obstawiasz? Ja Husky-ego"

  Ja właśnie o nim pomyślałem.
 • @Pedant 17:17:44
  Husky pasuje do tego profilu psychologicznego.
  Ale może jest jakiś inny kret...yn.
 • @
  "Informacje na temat możliwości wsparcia dla uwolnienia Mateusza Piskorskiego zostaną wkrótce podane przez jego rodzinę, przyjaciół i prawników."

  Myślę, że napisze Pan o tym u nas.
  Podobnie jak Pan uważam, że nawet nie zgadzając się z poglądami M. Piskorskiego powinniśmy mu pomóc, bo to jest skandal, żeby więzić go tyle czasu bez udowodnienia winy!!

  Pozdrawiam
 • @Oscar 17:17:27
  Nie no, całkiem dobrze napisałeś. Przecież dzieci i jednego i drugiego chodzą do jewrejskich szkół, a ochroniarzy jednego i drugiego wybrał Mosad.
 • Powinniśmy się zrzucić,
  nawet po 10 zł.
  Niech ci chazarscy agenci się udlawia.

  Husky nie da bo jakby się dowiedział jego szef Sakevycz to by mu miche zabrał.
 • @Oscar 17:17:27
  Dzieciary Morawieckiego łażą do żydowskiej szkoły, także wszystko w rodzinie.
 • Tutaj taka propaganda w styli Husky.iego
  Tylko w drugą stronę...
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jewrassic-park-2018-12

  Jeżeli to wszystko prawda, to popieram publikację
  jeżeli to insynuacje ,szerzenie nienawiści poprzez kłamstwa ... to nie popieram.

  Każdy musi sam osądzić..
 • @Oscar 17:14:37
  A propos żydów, na s24 popełniłem notkę, w sumie zacytowałem:
  https://www.salon24.pl/u/provincjal09/920200,jak-sie-czujecie-teraz-zydzi
  stąd:
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/12/19/sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu/
  i obrazek:
  http://biblsokol.home.pl/j/images/stories/Inne_imprezy/taniec_zydowski_450px.jpg
 • A widzieliscie
  co u Sakevycza o tym napisali?
  Najlepsze są komentarze. Husky szaleje.
 • @zbig71 17:01:44
  Kaczor z Donaldem i cała ich kalmary już dawno powinni iść pod mur.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:01:34
  Dawaj link
 • @zbig71 19:24:05
  "niezależna. pl" na Sg.
  Znajdziesz... Tym banderowski qrvidolkiem już dawno powinien zająć się prokurator. A Husky wklejasz teksty tego... Sakevycza a adminka daje w polecane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:01:34A widzieliscie co u Sakevycza o tym napisali? Najlepsze są komentarze
  Proszę, podaj linka
 • @Zbigniew Jacniacki 19:35:46
  Jestem poza domem i pisze ze smartfona. Nie wiem jak kopiować link.
 • @Oscar 17:06:49
  To nie może być twarz .To musi być ponury chazarski .....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:32:29
  I zrzucimy się i bardzej ofiarnie. Śledźmy tę sprawę. W wypadku zainicjowanej zbiorki, gwarantuję jej rozpowszechnienie na innych portalach społecznościowych.
 • @Zbigniew Jacniacki 19:35:46
  Link do tego co napisała o Piskorskim niezalezna.pl

  Podejrzany o szpiegostwo "sympatyk Putina" i lider "Zmiany" wyjdzie na wolność? Wszystko przez obstrukcje sądu

  http://niezalezna.pl/251255-podejrzany-o-szpiegostwo-lider-zmiany-wyjdzie-na-wolnosc-wszystko-przez-obstrukcje-sadu
 • @ZBYSZEK49 22:26:51
  I tak trzymaj!
  Chazary nie mogą tak pomiatac Polakami.
 • @
  ZMIANA – facebook

  „BARDZO WAŻNE! UDOSTĘPNIJ GDZIE TYLKO MOŻESZ!
  18 grudnia 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie ustanowił KAUCJĘ za wyjście na wolność Mateusza Piskorskiego - wynosi ona 300 000 zł.
  Decyzja NIE JEST jeszcze prawomocna, adwokaci złożą wniosek o jej obniżenie.
  Niemniej jednak już teraz zbieramy SŁOWNE DEKLARACJE kto i ile mógłby na ten cel wpłacić.
  Istotne jest to, że póki co NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY ponieważ pracujemy nad systemem gromadzenia ich w taki sposób, by mogły zostać przeznaczone na kaucję, oraz by każdy kto je wpłaca - mógł je potem odzyskać. KAUCJA JEST W PEŁNI ZWROTNA.
  Zadeklarować kwotę możecie szanowni przyjaciele za pośrednictwem tej strony oraz w wiadomości prywatnej do Tomasz Jankowski. Przed zorganizowaniem w pełni przejrzystej i dającej możliwości zwrotu zbiórki - nie będziemy zbierać żadnych wpłat!
  Wielu z Was pyta co dalej ze Zmianą, ale z całą pewnością warunkiem naszej dalszej egzystencji jest wyjście na wolność Mateusza Piskorskiego, naszego lidera, który już od 2,5 roku przebywa w areszcie śledczym - więziony za swoje przekonania.
  Bardzo prosimy o wszelkie wsparcie!”

  https://www.facebook.com/partia.zmiana
 • @ewinia 22:31:44
  Po czytałem sobie komentarze pod tym linkiem. Tak płakali z ,,przemysłu pogardy,, ale sami są jeszcze gorsi.
 • @zbig71 22:47:16
  Niezle szambo, prawda?
  A Husky wkleja tu teksty ich szefa. To jest porażka portalu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:28:43
  Tak, jednak powinna być jakaś reakcja, tym bardziej, że to bydle dostało order od obcej bezpieki, wrogo nastawionej do naszego państwa i narodu. Potrafili płakać za prezydentem, jaki dopuścił się najgorszych rzeczy jako czynny polityk w stosunku do Polski. Podpisał abdykację. I stado imbecyli wierzy , że to był najlepszy prezydent!!!!!
 • @zbig71 00:03:53
  Ktoś kto promuje bydle to sam jest bydle. Tylko takie służebne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:25:34
  Coś zaszedł Ci za skórę.....;-)))(
 • @Zbigniew Jacniacki "Najlepsze są komentarze" - To niezaprzeczalna prawda. Szczególnie te ocenzurowane i usunięte :)
  .


  .
 • @zbig71 - "powinna być jakaś reakcja"
  .  https://m.neon24.pl/5fb4d1e97237bb05f18e21f5c2012bc2,14,0.jpg

  .
 • @zbig71 01:10:17
  w odpowiedzi

  https://pbs.twimg.com/media/Du6Z_GJXcAAVJrU.jpg
 • @zbig71 01:10:17
  To duże bydle czy służebne?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:09:21
  Służebne
 • Już przy wystąpieniu o areszt
  prokurator musiał mieć twarde dowody, tak jak sąd, który areszt zastosował. Przez 2,5 roku prokurator nie potrafił sklecić aktu oskarżenia, bo prawdopodobnie nic nie trzymało się kupy, no i szukał nowych "twardych"dowodów tzn. przy aresztowaniu ich nie miał. Powinien za to zapłacić z własnej kieszeni, tak jak sędziowie przyklepujący areszt. Za bezpodstawne pozbawienie wolności przysługują srogie odszkodowania. Zdają sobie z tego sprawę, tylko liczą na jelenia podatnika, który będzie płacił za ich błędy. Mieli takie polityczne polecenie? To niech wskażą ich autora. Nie przyzna się, bo na telefon? Trudno. Nie trzeba gardłować o niezależności i niezawisłości ani składać fałszywych przyrzeczeń dla stołka i pieniędzy.
 • @zbig71 10:37:27
  Spoko...
  To w sumie moja wina. Sam go hodowalem. Pod moją ręką był grzeczny. Teraz się rozrbrykal :)
 • @wercia 11:14:49
  Autor ? Czy to nie czasem SBU?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:27:06
  Wykorzystał sytuację. I urwał się z łańcucha.
 • @zbig71 17:27:01
  „Jeżeli ktoś oszuka cię raz, to on jest oszustem; jeśli ktoś oszuka cię dwa razy, to ty jesteś durniem”.
  8-))))))
  przysłowie na czasie
  pzdr.
 • @Husky 17:45:54
  Jesteś przykładem wiary we własną propagandę.
 • @ewinia 22:31:44....Link do tego co napisała o Piskorskim niezalezna.pl...
  Dzięki .

  Komentarze ciekawe i chyba nie po linii niezależna.pl.

  Poniżej część twórczości czytelników portalu

  =r=o=b=o= 21.12.2018 07:45
  Piskorski to w zasadzie więzień polityczny. Kontakty z Rosją to przestępstwo ? Jeśli tak, to niech go oskarżą. Donald Tusk miał dobre kontakty z Rosją i nie jest ścigany. Waldemar Pawlak też nie.
  Odpowiedz

  Serwor 21.12.2018 05:23
  Piskorski to więzień polityczny rządu PiSu. Oskarżenie brzmi podobnie jak oskarżenia za czasów Stalina. Wtedy oskarżano o szpiegostwo dla USA Wielkiej Brytani i RFN. Teraz troche skromniej bo tylko o szpiegostwo dla Rosji i Chin. No właśnie a dlaczego nie dla Korei Pólnocnej?! Prokuratura powinna jeszcze dodać Koree Północną!
  Odpowiedz

  lolo 20.12.2018 23:58
  Dziwne że agent Moskwy biorący kasę przy kontrakcie gazowym - Pan Waldek - żyje sobie jak pączek w maśle a zamyka się rusofila-intelektualistę zupełnie bez znaczenia w III RP. Nawet Platforma nie zamykała intelektualistów za poglądy! Piskorski musi wyjść, bo to wstyd dla rządu.
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 23:21
  za chwilę zostanie człowiekiem roku TVN i będzie razem z grubą karkówką prowadził program o żarciu. Będą piekli torty ze swastykami albo pierniki z sierpem i młotem na wigilię! Poprowadzą też sylwestra w krematorium dla nadzwyczajnej kasty! Gratulacje
  Odpowiedz  teeed1 20.12.2018 23:04
  Komentarze: 3840 Reputacja:
  Już wiele, zbyt wiele razy krytykuję, formę przekazu i tu jest, postawa sądu określona jako obstrukcja, czyli niedbalstwo, TYLKO NIEDBALSTWO a ja w tym dostrzegam wprawdzie OBSTRUKCJĘ, ale STEROWANĄ,, STRATEGICZNĄ, czyli to PERFIDNY, ZAPLANOWANY, gwałt na procedurach sądowych, i jak widać z medialnych określeń, tej, sądowej, intrygi skuteczny i udany, czyli "BEZ ZŁEJ WOLI". To myślowy dramat, Oni robiąc to zakładają, że to będzie tak, tylko odebrane, podlegające tylko upomnieniu a nie, jak być powinno natychmiastowym relegowaniem z zawodu i karą więzienia i to, z uwagi na wysoką szkodliwość społeczną, bez zawieszenia. Nauczcie się tych drani oceniać tak, jak na to zasługują.
  0 0 Odpowiedz

  chichot 20.12.2018 21:00
  Jeżeli przez ponad dwa lata nie znaleziono dowodów na szpiegostwo Piskorskiego .. to oznacza po prostu, że sprawa jest dęta. Bardzo, źle to świadczy o służbach w Polsce. Skoro służby i prokuratura nie mają dowodów (gdyby mieli to już dawno Piskorski był by osądzony i po wyroku) to teraz jedynie rozpaczliwie poszukują pretekstów jak wyjść z sytuacji. Moim zdaniem Piskorski zapewne będzie skarżył polskie władze o bezzasadne aresztowanie, przetrzymywanie w areszcie bez wyroku. Zapewne dojdzie sprawa aż do TSUE. A oni tylko czekają aby Polsce dołożyć . To, że Piskorski jeździ do Rosji , nie oznacza, że jest szpiegiem .. może być co najwyżej tzw. ośrodkiem wpływu.. a to nie jest karalne. Z jednej strony pan Kramek który w Polsce czuje się jak ryba .. ba nawet wydaje oficjalnie instrukcje jak obalić aktualne władze. I ma spokój, działa z rozmachem. Mnie interesuje drugie dno .. czyli prawdziwy powód aresztowania a potem bezterminowego przetrzymywania w areszcie pana Piskorskiego? Za bardzo tu czuć jakąś intrygę ..
  Odpowiedz  aniela 20.12.2018 22:18
  Komentarze: 328 Reputacja:
  "Za bardzo tu czuć jakąś intrygę " a ja POsowieckie POmyje
  0 0 Odpowiedz


  attacus 21.12.2018 04:20
  Komentarze: 2588 Reputacja:
  Bardzo merytoryczny i rozsądny wpis Panie chichot. Proszę też nie zwracać uwagi na te wpisy fanatyków, którzy bardziej Rosji nienawidzą niż Polskę kochają. Politycy PiS sami wypowiadali się bardzo negatywnie w kwestii nadmiernie długiego przetrzymywania ludzi bez procesu w areszcie. Takie przetrzymywanie właśnie bardziej dla Rosji jest charakterystyczne niż powinno być dla Polski. Tylko w państwach totalitarnych trzyma się latami ludzi w więzieniach bez wyroku.
  0 0 Odpowiedz

  irek29 20.12.2018 20:31
  Komentarze: 268 Reputacja:
  Ta otumaniona "elyta" zawsze znajdzie wytlumaczenie. Beda odciagac az sprawa ucichnie. "trudna sprawa", wsadzenie sedziego ktory " przez pomylke" zawlaszczyl pieniadze - bardzo trudna sprawa ! A moze ponownie powinno ich sie skierowac na douczanie.
  0 0 Odpowiedz

  Boss 20.12.2018 20:20
  Komentarze: 1211 Reputacja:
  Oskarżony o szpiegostwo przed sądem cywilnym?
  2 0 Odpowiedz

  morska.krynica 20.12.2018 20:12
  Komentarze: 324 Reputacja:
  Szpiegowanie dla Rosji nie dziwi. Rosyjskie służby wyszukują osoby o nastawieniu prorosyjskim i wykorzystują w wojnie hybrydowej. Natomiadt zastanawiające są kontskty tego pana z wywiadem Chin Ludowych. U nas istnieje wielu polityków wierzących bezkrytycznie w chińskie "bezinteresowne" inwestycje w Polsce. Chcemy żeby finansowali np budowę nowego centralnego lotniska. Oni wykupują na całym świecie co tylko się da. Mają np porty w Grecji. Są jak wirus grypy, który rozwija się niewidocznue aż wreszcie powala organizm. Znając nastawienie Polaków nie obawiam się imigrantów z krajów arabskich. Obawiam się za to małych żółtych ludzików. Mają pieniądze i masowo osiedlają się w Polsce. Ich zółte dzieci chodzą do najlepszych szkół w Polsce. Arabowie ze mną nie wygrają, chińczycy mogą wykupić.
  1 0 Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 21:58
  Ostatnie podrygi „niezalezney” prokuratury
  Odpowied

  Pafnucy 20.12.2018 19:26
  Sprawa jest trudna? Dla kogo? A może, jak to zwykle bywa, zajmują się nią schorowane przymuły z wtórnym analfabetyzmem?
  Odpowiedz


  eeetam 20.12.2018 19:14
  no to mamy wolne sądy, nawet bardzo wolne
  Odpowiedz

  xXx 20.12.2018 19:09
  W dawnym RFN członkowie Baader - Meinhof potrafili popełnić samobójstwo w kaftanach bezpieczeństwa. U nas nie mogą ?
  Odpowiedz

  Brebeel 20.12.2018 19:09
  Komentarze: 2335 Reputacja:
  Po prostu: nie mają na Piskorskiego niczego konkretnego.
  1 1 Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 19:48
  Potrzebują na gwałt jakiegoś sukcesu.
  Odpowiedz  janek 20.12.2018 18:36
  Komentarze: 197 Reputacja:
  Szpiegów i zdrajców powinny sadzić wojskowe sady polowe. Może także padłby strach na targowice w togach
  2 1 Odpowiedz


  Anonim 20.12.2018 19:37
  Ty juz widze wiesz na czyja szkode dzialal. Wiesz co to domniemanie niewinnosci?
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 18:14
  Na sama mysl o "odszkodowaniu" juz mi sie w glowie kreci. **POLONUS**
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 18:10
  Wszystko przez obstrukcję sądu" - a może przez obywatela wetosa? Jak myślicie ?
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 18:08
  To jest skandal, ktoremu winny jest prezydent, ktory polozyl reforme sadow. To jest po prostu niewybaczalne. Kolejne zmarnowane lata. Kazdy moze opluc Polaka, na sto sposobow, w naszym wlasnym kraju, ale kary sa tylko dla Polakow, bo ktos krzywo spojrzy na ciemnoskorego. Nas panstwo nie chroni.
  Odpowiedz


  Weteran-Prawdziwy 20.12.2018 18:07
  A może lepiej nie było RYZYKOWAĆ konfliktu z MOSKWĄ, BERLINEM, TEL-AWIWEM i BRUKSELĄ (tam taki PIJACZYNA nie LUBI POLSKI, a jest tam taka jedna JÓZKA von GROSSE BERTHA )??? Jak POWIEDZĄ że WYPUŚCIĆ, to WYPUŚCIĆ., jak przyślą SUGESTIE, WYTYCZNE, PROŚBY czy jak im tam, ROZKAZY i trzeba będzie wtedy WYPUŚCIĆ to lepiej WYCZUĆ jak postąpić, żeby BYLI ZADOWOLENI naszym POSŁU,SZEŃSTWEM ??? Przecież to WIELCE PRAWDOPODOBNE ze zmienią NAM DECYZJĘ jak zmienili POLAKOM USTAWĘ o IPN czy nawet SĄDOWĄ, i to bez SZEMRANIA, z podkulonym OGONKIEM???
  Odpowiedz

  Serwor 21.12.2018 05:27
  Tylko on jest oskarżony o działanie na niekorzysc ukrainy! Za dużo mówił o Wołyniu
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 18:06
  Jak sędziowie byli zajęci paleniem świeczek, to nic dziwnego, że nie mieli czasu zająć się sprawa. Zresztą im bliżej do sovietów niż do Polski.
  Odpowiedz

  Manro 20.12.2018 18:05
  Drugie pokolenie nieśmiertelnych strażników rewolucji dba o cyrogfaf podpisany przy okrągłokanciastym stole .
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 17:54
  Obstrukcja sądu, czytaj, zdrajcy w togach w natarciu.
  Odpowiedz

  Anonim 20.12.2018 17:53
  Tak zwany wymiar sprawiedliwości , to największa zorganizowana grupa przestępcza w Polsce.
  Odpowiedz

  POesbeckoWSIarskiSYF 20.12.2018 17:48
  za celowa anarchizacje Panstwa Polskiego POwinni ich wypierdo...... z mety na zbity ryj
  Odpowiedz


  Anonim 20.12.2018 19:59
  Czy mógłby Pan sprecyzować co to jest zdrada Ojczyzny i czy sprowadzanie obcych wojsk do Ojczyzny należy do tej kategorii. Czy bezpłatna zdrada Ojczyzny jest okolicznością łagodzącą?
  Odpowiedz

  tomek579 20.12.2018 17:44
  To jest właśnie ta NADZWYCZAJNA UBECKA KASTA!!!!!! Wyroki na 30 000 AKowców WYDALI SĘDZIOWIE!!!!! Teraz pracuje trzecie ich pokolenie!!!!!!
  Odpowiedz
 • @Zbigniew Jacniacki 18:52:30
  Coś mało ruskich onuc
 • Do Konrada Rękasa !!!!!!!!!!!
  Szanowny panie Rękas !Czy nie można by zbiórkę pieniędzy na pana Mateusza Piskorskiego poprzez wysyłanie SMS ? To by ułatwiło wszystkim darczyńcom !

  Jeden SMS 5 zł lub 10 zł ? co pan myśli o takiej akcji pomocy ? ja deklaruje 100 zł SMS.


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @ele 09:28:10
  Akurat SMS jest NAJGORSZYM sposobem zbiórki funduszy. Czemu? Lwią część (czasem ponad połowę) zabiera "za fatygę" OPERATOR sieci komórkowej.
  Tak więc raczej trzeba by się skłonić ku zwykłej zbiórce lub crowfundingowi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031