Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
985 postów 516 komentarzy

Andruszkiewicz, czyli abdykacja ćwierćinteligencji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Narasta obsesyjność i absurdalność polityki III RP.

 

Przez znaczną część istnienia III RP, cechą charakterystyczną środowiska samookreślającego się jako "Europejczycy", "demokraci", "inteligencja" (przez krytyków nazywanego zaś "obozem ćwierćinteligencji w Polsce") - było jego poczucie zblazowanej wyższości, skopiowane z arogancji świętych tego nurtu -  Bronisława Geremka Leszka Balcerowicza. Oni zawsze byli ponad wszystko, żadna konsumencka, ksenofobiczna, polska hołota nie mogła nawet zbliżyć się do piedestałów, na których stali ci bogowie, otoczeni wianuszkiem wyznawców i naśladowców.

 

To nastawienie: "jesteśmy od was mądrzejsi, lepsi, jesteśmy ponad wami" -zaczęło się jednak zmieniać, swój wpływ miało na to zastąpienie Bułkę-Przez-Bibułkę-Unii-Wolności przez bardziej przaśno-swojską Platformę, a potem też objawienie się własnych szurów i hołyszy tego kręgu, najpierw w formie Ruchu  Palikota, a następnie .Nowoczesnej. Już nie nobliwie chrumkający na przydechu Geremek, ale Rychu-do-Śmichu stał się uosobieniem tego towarzystwa, które chyba miało już dość celebrowania tej całej lepszości i chciało się zwyczajnie, po ludzku potarzać w błocie z pozostałymi. Okazało się wreszcie, że każdy ma swoich moherów, że na dowcipasy  Pawłowicz  - są napady  Niesiołowskiego, że babcia nawalająca krucyfiksem ma naprzeciwko taką samą babcię nakurwiającą konstytucją itd.

 

Specyficzną cechą tego zrzucenia masek stało się też rzucenie "inteligentów" w jeszcze jedną dziedzinę, dotąd wzgardliwie zostawianą "tym gorszym". Chodzi o tropienie ONYCH.

 

Ćwierćwieku będąc w ruchu narodowym wiem bardzo dobrze, że są ludzie, którzy uwierzą we wszystko, na czym jest napisane "lista Żydów". Tam się czasem coś dodaje, do smaku, jakaś tajna instrukcja BXVI/84-02, ale najważniejszy jest przecież sam nagłówek, no i te smakowite nazwiska, na -baum, -port i -man! Podobnie centroprawica polska porzuciłaby ratowanie tonącego dziecka, gdyby ktoś za rogiem rozdawał 155-tą "listę agentów SB". Teraz zaś taki sam pierdolec - dopadł, czy raczej ujawnił się w szeregach europejskiej "Pierwszej Polski".

 

Właśnie ten obóz, zawsze uzurpujący sobie przymioty jakiejś szczególnej wiedzy i rozumu - bezwarunkowo kapituluje przed wszystkim, co dowodzi istnienia rozgałęzionego rosyjskiego spisku, oczywiście z udziałem przedstawicieli obecnej władzy III RP. Nawet zawodowi tropiciele Żydów i agentów blakną wobec zajadłości "demokratów", którzy braki doświadczenia tropicielskiego - nadrabiają zajadłością, szczerością i entuzjazmem. Nic nie może się równać z głęboką wiarą tego środowiska, że  Putin  ma gorącą linię z  Kaczyńskim Macierewiczem, którym wydaje tajne rozkazy jak wyprowadzić Polskę z UE.

 

Cóż, obóz "inteligencji w Polsce", wbrew własnemu mniemaniu - nigdy nie składał się z osób przesadnie bystrych. Że jednak doprowadził ich w końcu poza skraj obrażającego logikę obłędu - tego się chyba najwięksi krytycy tego kabaretu nie spodziewali. Ostatnim obiektem takiej tropomanii – jest nieszczęsny poseł  Andruszkiewicz. Pardon, wiceminister Andruszkiewicz, mający to nieszczęście, że ktoś go kiedyś wpisał w jakąś tabelkę „pośrednich wpływów Putina w Polsce” (na której zresztą ja sam figuruję jak wpływ bezpośredni…). Jako dziennikarz wiele razy przestrzegałem znajomych przed złudną siłą argumentu „bo ja to gdzieś czytałem…, bo w gazecie było napisane…, bo profesor von Dupersztangier tak twierdzi…!” tłumacząc cierpliwie: „a co byście jeszcze chcieli przeczytać w gazecie, że księżyc jest z sera? Poczekajcie do poniedziałku, da się zrobić…”.

 

Zresztą, czy naprawdę trzeba tłumaczyć? Czy gdybym ogłosił, że udało mi się zdobyć i niniejszym odtajniam fragment raportu Instytutu na rzecz Obrony Demokracji na Ziemi przez Inwazją z Kosmosu, zawierający sensacyjne ustalenia na temat wojny hybrydowej prowadzonej w Europie Środkowej przez Reptilian, w tym nazwiska polityków pozostających na reptiliańskim żołdzie – też tak ochoczo i bez dyskusji powielano by opowieść o agentach inteligentnej rasy gadów? No co, przecież "Raport..." byłby taki sam, miałby tabelkę, obrazek, nazwiska, zatem przecież MUSIAŁBY zawierać samą prawdę i tylko prawdę – należałoby więc tylko w niego natychmiast, bez zastanowienia uwierzyć i podać dalej...! Brzmi głupio? To nie to samo? Ruscy agenci są wszędzie, w przeciwieństwie do Reptilian? No, kombinujcie, kombinujecie, może sami dojdziecie…

 

Jeśli jednak nie, jeśli nadal byle tabelka będzie miała w polskiej polityce rangę dowodu – wówczas, jak to się nie raz w historii Polski zdarzało - prawdziwą inteligencją polską znowu okażą się być normalsi, zwykli ludzie zachowujący zdrowy sceptycyzm i dystans do objawianych z której bądź strony rewelacji. Ci zaś, którzy uparcie aspirują do bycia intelektualną elitą - ostatecznie dowiodą swojej umysłowej degeneracji.

 

A przecież naprawdę - wystarczy tylko myśleć.Po prostu – myśleć…

 

Konrad Rękas

KOMENTARZE

 • Autor
  Co za karierowicz ten Andruszkiewicz. Byle kawałek stołka u szpigów i już płynie jak zdechła ryba z nurtem rzeki.
  Jeszcze podczas debaty o prądzie, wystąpił sensownie z mównicy sejmowej, zaatakował L. Kaczyńskiego, który odpowiada za to, że Polska płaci księżycowe ceny za emisje spalin na rzecz mafii tzw. smogowej.
  W sprawach polityki zagranicznej był bardziej radykalny od gazety koszernej w atakowaniu Rosji.
 • @Wrzodak Z. 22:40:49
  Toteż sam Andruszkiewicz jest w całej tej historyjce najmniej interesujący.
 • Po obu stronach barykady między solidaruchami dominują...
  ....ćwierć inteligenci.
  Oni się wprost prześcigają, rywalizują na wyścigi w zdradzie Narodu Polskiego... byle dostać od mafijnego (mafia żydowska) właściciela Polski glejt na rządzenie.

  To obrzydliwe jak się publicznie podlizują żydowskiemu hegemonowi.
  Obrzydliwe.. fuj..ble..rzyg...
 • @Oscar 07:16:47
  .. a tabelka tabelce nie równa..
  Jedne tabelki dotykają istoty sprawy a inne to zwykły fejk.
  Trzeba umieć czytać tabelki.
 • autor
  Udał się panu ten artykuł.
  Napisane krótko, trafnie i z sensem.
 • To co w końcu z tymi wpływami żydowskimi ?
  To pic na wodę? Bo ja wszędzie na najwyzaszych stołkach nawet w Polsce widzę ich przedstawicieli. Mało tego - słyszałem (może źle), że w takiej ameryce w dwudziestu paru stanach trzeba żydowską lojalkę podpisać, by w strukturach publicznych móc zistnieć.
 • @zadziwiony 12:16:33
  są ludzie, którzy uwierzą we wszystko, na czym jest napisane "lista Żydów".

  Zarzuty o antysemityzm wielu pseudopolitykom przesłania ostrość widzenia, podobnie jak katolikom kadzidło.

  Tak samo zarzuty o antyrosyjskość.

  Tak samo wszelkie bezpodstawne zarzuty.

  Bo chętnie wierzymy w gołosłowne zarzuty.
 • @maharaja 12:32:12
  Czyli kolacyjki naszych prominentów u Danielsa, połajanki ambasadora izraelskiego wobec Polaków i jego ingerencja w nasze ustawy, świece hanukowe na salonach władzy, ustawa 447 rujnująca Polaków , - wszystko podlane talmudowym sosem to tylko takie wirtualne zwidy?
 • @zadziwiony 13:13:37
  Nawet na tym forum są tacy, którzy tak to widzą, np: Husky. A w mediach głównego ścieku to już nagminnie. Cóż, takie mają rozkazy.
 • To już jest nawet doprowadzenie "inteligencji w Polsce" poza skraj obrażającego logikę obłędu
  Wystarczy, że narodowiec i katolik ma szansę zaistnieć, pociągnąć za sobą jemu podobnych, a już na Neonie ze wszystkich dziur wyłażą twardogłowi lewacy, ateiści i walą w takich jak on i te " babcie nawalające krucyfiksem", że aż miło. A wszystko, a jakże pod patronatem świętojebliwego Naczelnika, dla którego wszystko, co się właśnie na jego portalu dzieje, jest jego przeznaczeniem sterowanym przez Pana Boga, jak sam o sobie mówi.
 • A. - prawie narodowiec...
  Co do samego Andruszkiewicza, przytoczę tylko autora: " wystarczy tylko myśleć. Po prostu – myśleć..."

  Znalezione na YT:
  autor: Adam mały

  Andruszkiewicz głosował "ZA":
  1. GMO
  Głosowanie nr 39 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 10:57:56

  2. przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz
  Głosowanie nr 59 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

  3. ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego
  Głosowanie nr 8 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

  "PRZECIW"
  4. przeciwko zmianie ustawy o obronie koniecznej
  Głosowanie nr 51 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:28:44

  ---------------------------------

  Andruszkiewicz NIE podpisał petycji "NIE dla ustawy 447 szkodliwej dla Polski"
  Tylko 4 posłów na Sejm RP podpisało petycję "NIE dla ustawy 447 szkodliwej dla Polski".
  ALE:

  Z 4 posłów 3 GŁOSOWAŁO "ZA" lub "WSTRZYMAŁO SIĘ" w ustawach szkodliwych dla Polski.

  1. Tomasz Jaskóła (KUKIZ`15)
  GŁOSOWAŁ "ZA"
  - ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego
  Głosowanie nr 8 na 58 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

  - marzec `68
  Głosowanie nr 78 na 59 posiedzeniu Sejmu
  dnia 06-03-2018 r. o godz. 12:32:34

  - przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz
  Głosowanie nr 59 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

  -----------------------------------------------------------------

  2. Janusz Sanocki (niezrzeszony, liga niska)
  GŁOSOWAŁ "ZA"
  - ustawa rozbrajająca żołnierzy Wojska Polskiego
  Głosowanie nr 8 na 58. posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-02-2018 r. o godz. 09:25:01

  "WSTRZYMAŁ SIĘ" - czyli niezdecydowany KOLABORANT, nie wie po której stronie ma się opowiedzieć.
  - CETA
  Głosowanie nr 27 na 27 posiedzeniu Sejmu
  dnia 06-10-2016 r. o godz. 13:04:26

  -----------------------------------------------------------------

  3. Jacek Wilk (WOLNOŚĆ)
  "WSTRZYMAŁ SIĘ" - czyli niezdecydowany KOLABORANT, nie wie po której stronie ma się opowiedzieć.
  - przyznanie 100 mln zł na żydowski cmentarz
  Głosowanie nr 59 na 53 posiedzeniu Sejmu
  dnia 08-12-2017 r. o godz. 10:43:47

  --------------------------------------------------

  "JAKIE MIAŁ ZADANIA Andruszkiewicz W TYCH DNIACH WAŻNYCH DLA POLSKI, kiedy protestował Winnicki, RN, ONR, MW?" – DATY PONIŻEJ:

  1. Dlaczego Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim RN, ONR, MW przed ambasadą Ukrainy? 19.03.2018

  2. Dlaczego Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim RN, ONR, MW przed pałacem prezydenckim w sprawie ustawy IPN? 5.02.2018

  3. Dlaczego Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim RN przed ministerstwem energii w sprawie sprzedaży kopalni Krupiński w obce ręce? 5.04.2018

  4. Dlaczego Andruszkiewicza nie było na marszu Żołnierzy Wyklętych? Narodowcy byli z RN, ONR, MW 1.03.2018

  5. Dlaczego Andruszkiewicz nie pikietował z Robertem Winnickim RN, ONR, MW przed ambasadą USA w sprawie aktu 447? 25.04.2018

  6. Dlaczego Andruszkiewicz nie protestował z Robertem Winnickim RN, ONR w Sieradzu w obronie Polskich rolników 25.04.2018

  --------------------------------------

  "Krzysztof Bosak stwierdził w rozmowie z DoRzeczy.pl, że poseł Adam Andruszkiewicz zachował się nielojalnie wobec narodowych organizacji, z których się wywodzi. – Jeżeli ktoś deklaruje, że buduje trzecią organizację w ciągu dwóch lat i zmienia swój przekaz polityczny wraz ze zmianami lidera, to powinno to dawać do myślenia – przekonuje polityk." - ŚWIĘTA PRAWDA
  https://dorzeczy.pl/kraj/60573/Bosak-Przestrzegam-przed-nielojalnoscia-Wolta-Andruszkiewicza-byla-zdumiewajaca.html

  Skompromitowany były narodowiec: "Ruch Narodowy niszczy wizerunek"
  https://medianarodowe.com/skompromitowany-byly-narodowiec-ruch-narodowy-niszczy-wizerunek-narodowcow-zaluje-odejscia/

  Adamie, radość obopólna, bo my również nie żałujemy Twojego odejścia. Wręcz przeciwnie. Natomiast żałujemy wprowadzenia do Sejmu człowieka, który 10 lat działalności
  narodowej rozmienił na zmianę znaczka w klapie co pół roku i 200% prorządowego wazeliniarstwa w kiepskim stylu. - Brawo Winnicki!
  http://lewy.pl/59066-winnicki-ostro-masakruje-prorzadowe-wazeliniarstwo-nie-zalujemy-twojego-odejscia/

  -----------------------

  Pomyślałem chwilę: nie Andruszkiewicz, a Andruszkewycz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031